Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Şiddeti Şiddetli Yaşayan Kadınlarımız- Zeynep Tozduman  


5-12-2012, 08:21 Kategori: Kadın  
Şiddeti Şiddetli Yaşayan Kadınlarımız- Zeynep Tozduman

ŞİDDETİ, ŞİDDETLİCE YAŞAYAN ÖTEKİ KADINLARIMIZ

Hepimizin bildiği üzere geçtiğimiz hafta sonu 25 Kasım, tüm dünyada ve ülkemizde ‘’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’’ olarak anıldı.

Şiddet; ülkenin dört bir yanında, (25 Kasım şiddete karşı yürüyüşte bile) kol gezdi. Anmalar; barikatlarla ve yürüyüşü engellemelerine rağmen tüm yurtta ve alanlarda yapıldı. Kadın düşmanı AKP iktidarına karşı, her dilden, her renkten kadınlar şiddete karşı barışı talep etti. Her gün erkek şiddetine maruz kalan, hunharca öldürülen, Cinsel tacize ve tecavüze uğrayan, Bekâret kontrolü gibi kadın bedenini aşağılayan, Cezaevlerinde politik tutsak edilen/işkence edilen, salt kadın olduğu için iş güvenliği olmayan, Ucuz emek olarak kullanılan, etnik ve dini kimliği yüzünden ötekileştirilen/şiddete uğrayanların ülkesinde, inadına kadınlarımız yürüyor.

‘’Kadına yönelik şiddeti biz bitireceğiz. ’diyenlerin iktidarında, en çok kadın intiharları ve kadın cinayetleri işlenmiştir. Kadınlarımız biliyor ki, bizler direnmedikçe, bizler örgütlenmedikçe erkek egemen anlayış bizi daha büyük karanlıklara götürecek.

Atalet içinde olan bir Adaletten, haklarımızı alamazsak eğer, bu ülkenin Türk -İslam olmayan tüm kadınları, 1915’i en belirgin şekilde yaşayacak, günlere eviriliyor takvimler. Gün geçmiyor ki, yazılı ve görsel basında ırkçılık üzerinden ayrımcılık yapılmasın. Halklar arası ve cinsler arası ayrımcılık, bu ülkede Irkçılıkla, şırınga ediliyor. Daha dün sosyal medyaya, Twiteer’a düşen bir haber yüreklerimizi ve beynimizi donduracak cinsten, hani bu kadarda olmaz dedirten.

‘’Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-Der) Başkanı Göksel Gülbey daha önce gerçekleştirdiği Ermenistan Cumhurbaşkanın maketini idam ettiği eylemine, 24-25-26 Kasım tarihlerinde kişisel Twitter hesabından İstanbul başta olmak üzere Türkiye ’deki bütün Ermeni okul, kilise ve vakıflarının iletişim bilgilerinin yayınlamayı ekledi’’ .

Ermeni düşmanlığından beslenen arkasında Azerbaycan bağlantılı ASİMDER olan bu anlayışlar, nefret ve ayrımcılık suçu işlemektedir. Bu tür haberlerle gündeme gelmek, halklar arası düşmanlığı bilerek körüklemektir. İnsanım diyen herkes harekete geçip Göksel Gülbey’e kişisel suç duyurusunda bulunmalı. Sözde İleri demokrasi ile yönetilen bu ülkede, devletin etkili ve yetkili organları bu konuyla ilgili, halkları kin ve düşmanlığa itmesine sebep olacağı için kamu davası açılmalıdır. Bu ülkenin duyarlı, barıştan ve insan haklarından yana Savcılarını göreve çağırıyorum. 1915’in yüzüncü yılının yaklaştığı önümüzdeki 3 yıl, ırkçı saldırıların artmasının endişesini taşıyorum. Eğer önlem alınmazsa, bu ülkenin en güzel renklerinden biri olan son kalan Ermeniler de, giderse çöle döner bu ülke çöle. Bu ülkede ezilen Ermeni halkına sahip çıkmak, bir insanlık görevidir.

-Ermeni halkını söylem ve yasalarla sürekli hedef haline getirdiğiniz takdirde, Ermeni halkının iletişim adreslerini verenlere ses çıkarmadığınız, ırkçı anlayışlara paye verdiğiniz takdirde Ermeni halkını,

-Roboski’de öldürülen 34 canın hesabı verilmediği sürece, Milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırdığınız takdirde ise Kürt halkını,
-Süryani halkının 1600 yıldır sahibi olduğu Mor Gabriel manastırı ve nice kilise ve kutsal mabetlerini, arazilerini, evlerini yasalar yoluyla işgal ederek, baskı kurarak, Süryani halkını,

-İslam olmayan Alevi köylerine, megafon veya cami yaptırarak Alevileri, Karşısına alan bir devlet, bu ülkenin kadim halklarıyla nasıl barışacak anlamak çok zor. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde devletin asli görevi terörize ortamı ortadan kaldırmak ve barışı tesis etmektir. Büyük patron ABD ve küresel emperyalizmin Ortadoğu halkları üzerindeki kirli oyunlarına destek veren baş aktör Türkiye, önümüzdeki yıllara yayılan (Hedef 2023 diyerek iktidar olan AKP ) karanlık çağların geçiş aşamasında. Bu yıl okullarda, ilk kez başlayan uygulama ile Arapça ve Kuran’ın seçmeli ders olmasından sonra önümüzdeki öğretim sürecinde kılık kıyafet serbestisi getirilmek istenmesi hep aynı senaryonun hayata geçirilmesinin bir parçasıdır.

Bu ülkede bin yıllardan beridir yaşayan kadim halklar, 1923 Lozan antlaşması ile ‘’AZINLIK’’ diye tabir edilmiştir. Sadece Azınlık değil, Eşit yurttaşlık (Ana dilde eğitim hakkı, İnsan Hakları, İbadetlerini özgürce yapabilme, Kamudan yararlanma, fırsat eşitliği vb.) haklarından yararlandırılsaydı, bu gün gelişmiş ülkeler düzeyine gelmez miydik? .Bu ülkenin çağdaş medeniyetler seviyesine gelmesi için hepimiz Azınlıklar için ‘’Eşit yurttaşlık’’ hakkını istemeliyiz. Süryani halkı içinde önce Azınlık haklarından yararlanmasını istememiz gerek. Türk-İslam olmayan tüm kadınların, eğitimde ve kamuda bilinçli bir politika ile geri gidişin, yüreklerinde yarattığı korkuyu kim?

Görebiliyor acaba. Hem yasalarla, hem mahalle baskısıyla etnik ve dini inancını yaşamayan bu Kadınlar oysa içimizden biri, bizim kadınlarımız, komşumuz, yoldaşımız, dostumuz. Hayatın her alanında psikolojik, sosyolojik, coğrafik, demografik, siyasal şiddete maruz kalan bu kadınlar nedense ya görmemezlikten gelinir yâda yok sayılır.

Oysaki şu anda Filistin’de savaşın faturasını yaşayan bir kadınla, Türkiye’de 1915’i yaşayanların torunları olan, Ermeni-Süryani-Rum- Ezidi ve de Alevi- Kürt kadınları arasında hiçbir fark yoktur. Tek tipleştirme politikaları bu ülkede sürdüğü sürece, Türk ve Sünni olmayan halklara ve inançlara, özellikle Kadınlarına, ne rahat, nede huzur yok. Erkeğin vurduğu, Adaletin yasalarla koruduğu bir ülkede kadının tek bir hakkı vardır o’ da ‘’Ölmek’ ’Şiddetten arınmış bir dünya mümkündür elbet. Yeter ki, biz kadınlar el ele verelim ve erkek iktidara direnelim. Asimilasyonun her türlüsünün denendiği bir ülkede, devlet kendi Alevi’sini, Ermeni’sini, Süryani’sini, Kürt’ünü yaratmak için her gün yeni senaryolarla karşımıza çıkmaktadır.

Alevilerin kutsal ayı olan muharrem ayında 12 imamlar adına tutulan orucun bile şeklini, neredeyse medya ve TV aracılığı Sünni orucu şeklinde lanse edilmektedir. Türkücü Sebahat Akkiraz’ın meclisteki on iki imam oruçlarının iftar yemeğinin, medyaya servis edilmesindeki amaç kendi Alevi’sini yaratmak, Alevileri, Sünni İslam’a dahil etmektir. Sebahat Akkiraz gibi çıkarları gereği asimile olmuş bazı alevi liderlerde devlet tarafından bu işte kullanılan piyonlardır.

Salt Alevi olduğu için, Ermeni, Süryani, Rum, Kürt olduğu için Tv dizilerinde bu kadim halkların kadınlarını, kötü karakterler olarak sunmakla ‘’Ayrımcılık’’ suçu işlemektedir iktidar yanlısı medya.

Bu ülkenin keder yüzlü kadınları, anaları; Eşitsizliğe, baskıya, zulme, sömürüye ve savaşa karşı, hangi renkten olursanız olun gelin erkek iktidarına karşı bir kez olsun Barışa ve özgürlüklere hep birlikte kanat çırpalım.

ZEYNEP TOZDUMAN


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 1)
  |   Okuma: 26661   |   Yorum: (731)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #93  | 9 Haziran 2014 01:23 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
 Yorum #97  | 30 Temmuz 2014 01:46 | Alıntı     

XavierMew

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 298, Kayıtlı: 26.07.2014
   ICQ: 384787988,
Приложения для Андроид[/b]
pansi sms 2 3 311 rus - http://playgoogle.ws/prilozheniya-dlya-android/kontakt/6965-pansi-sms-pansi-mess
aging-23311.html

Скачать Adobe Flash Player Android, существует возможность и на официальном сайте Адоб, а так же и на ресурсах, которые предоставляют возможность скачивания данных программ.
---
(с) pansi sms 2 3 311 rus
 Yorum #98  | 31 Temmuz 2014 15:35 | Alıntı     

XavierMew

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 298, Kayıtlı: 26.07.2014
   ICQ: 384787988,
Скачать приложения для Android[/b]
игра гитара на андроид - http://playgoogle.ws/igry-dlya-android/4068-guitar-hero-6-warriors-of-rock-igrat
-na-androide.html

Загрузить Adobe Flash Player Android, вполне возможно как на официальном ресурсе Адоб, а так же и на площадках, которые предоставляют возможность загрузки таких программ.
---
(с) игра гитара на андроид
 Yorum #99  | 2 Ağustos 2014 03:04 | Alıntı     

XavierMew

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 298, Kayıtlı: 26.07.2014
   ICQ: 384787988,
Скачать приложения для Android[/b]
скачать игру рисуем мультики - http://playgoogle.ws/prilozheniya-dlya-android/4774-animating-touch-sozdaem-mult
iki-na-android.html

Скачать Adobe Flash Player Android, вполне возможно и на открытом сайте Adobe, а так же и на ресурсах, что предоставляют возможность скачивания данных сервисов.
---
(с) скачать игру рисуем мультики
 Yorum #100  | 4 Ağustos 2014 19:43 | Alıntı     

XavierMew

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 298, Kayıtlı: 26.07.2014
   ICQ: 384787988,
Софт для Google Android[/b]
часы и погода для андроид - http://playgoogle.ws/vidzhety-dlya-android/5706-fancy-widget-vidzhet-pogody-s-ch
asami-dlya-android.html

Загрузить Adobe Flash Player Android, возможно как на официальном ресурсе Адоб, так и на порталах, что предоставляют возможность скачивания данных приложений.
---
(с) часы и погода для андроид
 Yorum #101  | 6 Ağustos 2014 20:28 | Alıntı     

Sonepepymnfrory

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hello. And Bye.
Test, just a test 5000
 Yorum #102  | 8 Ağustos 2014 04:37 | Alıntı     

XavierMew

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 298, Kayıtlı: 26.07.2014
   ICQ: 384787988,
Скачать софт для Андроид[/b]
секреты в битве замков - http://playgoogle.ws/igry-dlya-android/strateg/7200-bitva-zamkov-castle-clash.ht
ml

Скачать Adobe Flash Player Android, возможно как на открытом ресурсе Adobe, а так же и на сайтах, которые представляют возможность скачивания таких программ.
---
(с) секреты в битве замков
 Yorum #103  | 17 Eylül 2014 15:54 | Alıntı     

acrooobat

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 16.09.2014
   ICQ: 134526441,
Проститутки абинска Там теперь гражданский контракт Патруля, держатель контракта - Барт. Проститутки метро 1905г Я только слушал и молил о своей несчастной жизни. Досуг тамбов интим В Макеевке ополченцам удалось обезвредить сразу несколько групп корректировщиков, которые готовили город к очередным обстрелам украинской артиллерии: "При них обнаружены радиомаячки, которые они собирались установить возле электроподстанции Советского района". Y4CJyEHsaQ787
 Yorum #104  | 30 Ekim 2014 23:39 | Alıntı     

AmandaHah

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 126, Kayıtlı: 18.10.2014
   ICQ: 178533316,
Всем здравствуйте. Независимые и приветливые столичные девушки приглашают раскрепощенных молодых парней для совместных встреч и отдыха на горнолыжном курорте этой зимой. Если интересно, мы находимся тут: bitly.com/1wrRdXc.
Оставь заявку, укажи возраст, отправь нам парочку фоток и свои предпочтения. Обеспечиваем переезд и приличную оплату за потраченное на нас время.


--------------------
 Yorum #105  | 30 Kasım 2014 01:49 | Alıntı     

upomljdlbb

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
electronic cigarettes reviews best electronic cigarettes , best electronic cigarette electronic cigarettes reviews , vapor cigarette best electronic cigarette , e cigarette reviews e cigarette health , electronic cigarettes electronic cigarette starter kit , ecigs
 Yorum #106  | 4 May 2015 10:24 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis twitching cialis 20mg price buy cialis generichow to buy levitra online levitra generic lowest prices levitra effects on womenviagra sildenafil citrate 100mg viagra professional 100 mg canada chemical structure of viagrageneric cialis overnight comprar cialis online foro cheap viagra cialiseffect of cialis on women levitra vs cialis cialis does not work for me
 Yorum #107  | 30 May 2015 03:29 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
In addition athletes who are in a race often dont realize that they might have injured themselves. cialis canada Getty Images Charles H.
 Yorum #108  | 20 Haziran 2015 07:10 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
CT of chestperformed as a complement to bronchoscopy or as a substitute if there are contraindications to bronchoscopy c. viagra without prescription. Adrenal adenoma or carcinoma surgery adrenalectomy Quick Hit Any urine collection i.Because this is an inherited disorder risks include a family history of Duchenne muscular dystrophy.Squires RA Postier RG.
 Yorum #109  | 21 Haziran 2015 08:35 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Parts of Soranus Gynaikeia were adapted in the th century by an author named Muscio Mustio and were again recycled in the th century by Eucharius Rosslin also known as Rhodion see below. cialis online Cinnamon bark from Cinnamomum verum and related trees is reputed to have powerful effects on the kapha phlegm dosha which makes it good for respiratory disorders such as colds coughs blocked nose sore throat and chest infections as well as digestive complaints such as heartburn indigestion abdominal pains and diarrhea.
 Yorum #110  | 2 Temmuz 2015 04:03 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
A key factor in the utilization of gold nanoparticles has been the development of techniques for attaching biologically important molecules to gold particles.measures a peptide elevated in patients with heart failure Q Select the boldface term that best completes each sentence.This PFT assesses how well gases can diffuse across the alveolar membrane and the result of the test is calledp family role of protein isoforms in human cancer. quiniela con propecia Chest discomfort and shortness of breath may be present.CONTRAINDICATIONS LASIX is contraindicated in patients with anuria and in patients with a history of hypersensitivity to furosemide.A glucose level of mgdL or higher is a sign of diabetes.
 Yorum #111  | 13 Temmuz 2015 12:17 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
What is your recommended treatmentIn Schatzberg AF Cole JO DeBattista C.Whether or not these ARs are of importance for the contractile regulation of tone in CC smooth muscle is still unclear. Accutane no prescription g.a Basic principle of computed axial tomography.By contrast phagocytosis by CDc monocytes was not size selective
 Yorum #112  | 29 Temmuz 2015 07:40 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Creactive protein is used to moni tor treatment. dapoxetine plus cialis .The type B person is not necessarily an underachiever but he or she is not quite so ambitious and certainly not quite so angry.The external canal was clear tympanic membrane was divided.HBV Buy Viagra In Tintinalli JE Kelen GD Stapczynski JS Ma OJ Cline DM eds.Priligy or Dapoxetine is a supplement which is supplied within delivers of three and costs about Twentyfive per pill to the patient.c.Altered level of consciousness stupor or coma c.If for example the radius of the artery is narrowed by a factor of the crosssectional area decreases by a factor of which results in a ninefold increase in velocity. propecia 0.5 mg 1mg In men the symptoms are Breast enlargement Decreased beard and body hair Muscle loss Sexual problems If a brain tumor is present central hypogonadism there may be Headaches or vision loss Milky breast discharge from a prolactinoma Symptoms of other hormonal deficiencies such as hypothyroidism People with anorexia nervosa who diet to the point of starvation and those who lose a lot of weight very quickly such as after gastric bypass surgery may also have central hypogonadism.St.However other pul monary diseases may cause an elevation in this enzyme lacks sensitivity and specificity.Dinsmore and WyllieOur term vaccine was first used somewhat later by Louis Pasteur see pp.This was first demonstrated in the s by the German physiologist W. Clomid D.herniaThe term epithelial originally referred to the tissue on epi the breast nipple thelo.Pharmacokinetics and tissue concentrations of cefuroxime.Causes Primary brain tumors include any tumor that starts in the brain.Tendinitis and Bursitis a.This example indicates that large forces are exerted on the fifth lumbar ver tebra. Buy Cialis Online Figure from Gleitman H Psychology New York WW Norton.Gaughwin P.Causes
 Yorum #113  | 30 Temmuz 2015 15:06 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
These imaging techniques conrm the presence of a mass and can distinguish a cystic from a solid mass. buy cialis online e.But when an outbreak of pneumonialike illness occurred at a hotel in Philadelphia it could not be traced to any of the usual suspects.Exams and Tests A physical examination will show weakness of the face and shoulder muscles.Engel George L.B.In one of his writings he states All things are poison while nothing is without poison the dose makes a thing a poison or not.We had a brief conversation as to the mechanics of beginning this phase of my treatment. Cialis The heat that enters the surface is conducted deeper into the soil.Structural brain lesions that cause a coma are usually bilateral unless they pro duce enough mass effect to compress the brainstem or the opposite cerebral hemisphere see Clinical PearlBourne The Anxiety and Phobia WorkbookThese stones are usually visible on transrectal ultrasonograms.correlated with ANRIL expression contribute to stroke risk and recurrence in a large prospective stroke population.The use and final disposition of the medical products are likely to be done with care under controlled conditions.A Atherosclerotic plaque forms from lipid collection. healthy man viagra reviews In Feldman M Friedman LS Brandt LJ eds.The physiological role of lysyl tRNA synthetase in the immune system.Microbes Infect.RESPIRATORY SYSTEM pleural effusion Abnormal accumulation of uid in the pleural space cavity.Naber KG Adam D Kees F. generic levitra i.g.J.Genes Dev.A yearold Caucasian male comes to the clinic with a day history of chest pain.The Immune System Function The various parts of the immune system work in conjunction with one another to protect us from injury or illness.cerebellum Viagra Online speed at which erythrocytes settle out of plasma
 Yorum #114  | 23 Ağustos 2015 19:30 | Alıntı     

Ivanstomtgax

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 23.08.2015
   ICQ: 364586745,
РЕКЛАМНЫЙ ФОРУМ, БЕСПЛАТНЫЙ ФОРУМ ДЛЯ РЕКЛАМЫ

Реклама в интернете БЕСПЛАТНО на нашем форуме - ССЫЛКИ на партнерки, порталы, форумы, блоги и сайты РАЗРЕШЕНЫ !!! http://rekforum.forum2x2.ru

Другой БЕСПЛАТНЫЙ РЕКЛАМНЫЙ ФОРУМ, ССЫЛКИ РАЗРЕШЕНЫ! http://mnenado.forum2x2.ru

рекламный сайт Каменск-Шахтинский
дать рекламу Починок
рекламный сайт Бронницы

бесплатная реклама Малоархангельск
реклама на форуме Пудож
реклама недвижимости Колпино
реклама на форуме Абинск


--------------------
РЕКЛАМНЫЙ ФОРУМ http://rekforum.forum2x2.ru и http://mnenado.forum2x2.ru БЕСПЛАТНЫЙ ФОРУМ ДЛЯ РЕКЛАМЫ
 Yorum #115  | 28 Eylül 2015 23:53 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
.Neurologic a.The virus invades a host cell and tricks it into building more viruses see pp. tadalafil cialis from india Therefore bleeding and thrombosis occur simultaneously.My doctor then suggested that I receive the pneumonia vaccine which produces antibodies against many types of pneumococcal bacteria.A B FIGURE A A normal chest xray appearance.Treatment a.thyroid hormone Stimulates cellular metabolism.Other symptoms a. levitra 5mg Psychiatric symptoms often precede bowel symptoms.Based on Panel consensus.Local anesthetics inhibit the conduction of pain impulses in sensory nerves in the region in which they are injected or applied.Then ulnarly deviate the wrist.In the US the American Geriatrics Society was founded in Clomid The most common use of diagnostic xray studies is in dental practice to locate cavities in teeth dental caries.toCystic fibrosis CF is most common cause of bronchiectasis accounts for half of all casesThe capacitance and the resistance of the axon are distributed continu ously along the length of the cable. retin a without prescription usa aphthous stomatitisjust that mind and body are related but were also understanding those biological pathways and mechanisms.the ryanodine receptoroperated channel leading to a further increase in the Caconcentration of the sarcoplasm Somlyo and Somlyo Karaki et al.prolonged hyperventilation in DKA CLINICAL PEARL Ventilation Versus Oxygenation Ventilation is monitored by PaCO To v PaCO one must either respiratory rate RR or tidal volume V T propecia grande The purpose of this guideline is to present the available evidence on the hormonal testing and pharmacologic management of ED.How do occupational stress and the stress of being unemployed compare At what point would it be healthier to be unemployed rather than working in an unhealthy workplace.
 Yorum #116  | 6 Kasım 2015 17:31 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
A skin graft was needed later to close the wound.Royalty took it up and it spread through the fashionable English populace and gradually to continental Europe.PSYCHIATRY Amphetamines. how to buy clomid on line DiagnosisD. lasix Diseases of the Cardiovascular System Diseases of the Pulmonary System Obstructive Lung Diseases chronic Obstructive Pulmonary Disease cOPD a.A disease affecting silkworms silk moth caterpillars that spread through Europe in the early th century piqued the interest of Italian insect expert Agostino Bassi.d.Saadatmand J. viagra There needs to be a worldchanging irreversible revolution in the ways that information is stored and retrieved.SHAMANS CROWN TH CENTURY This crown was worn by a shaman of the Tsimshian people of Alaska.Nasogastric tube to empty stomach gastric decompression.X Elsevier Inc.S d.In seconddegree AV block Wenckebach or Mobitz type I there is a progressive lengthening of the PR interval followed by a dropped QRS complex.L. kamagra 100 aspermia azoospermia impotence penis semen sterilization stromal tissue testicle testosterone oligospermiaet al.These studies detect occlusion in blood vessels.Suspicions that such illnesses might be contagious or run in the family could lead to the isolation of a family within the community.Rosen R.D. accutane online fast deliverey Pathogenic LRRK negatively regulates microRNAmediated translational repression.
 Yorum #117  | 9 Kasım 2015 21:11 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Initiate medical therapy immediately.Thorough history and physical examination vital signsIt may lead to longterm chronic arthritis.A populationbased study of men to years of age in Olmstead County Minn. prix du viagra generique The change in momentum due to the collision is usually easy to calculate but the duration of the collision t is difficult to determine precisely.It may also occur on the trunk arms legs and buttocks.Test results can help your doctor choose treatment that is best for you.Karen L.The simplified model however cannot make predictions about the time dependent behavior of the axon.HRT Protective These results should not automatically open the door for women to take HRT to protect their memory because the researchers looked at only aspect of health over the lifespan said Dr.Metronidazole for abdomi nalGI Quick Hit All cephalosporins every generation will cover viri dans group streptococci group A B and C strepto cocci E.General characteristics buy isotretinoin online Your legs are swelling.The most common way that status is measured is with a very simple procedure developed by social psychologist Nancy Adler who is interested in perception of status.Signs Pulsetemperature dissociationnormal pulse in the setting of high fever is suggestive of atypical CAP.Some appetite suppressants diet pills are amphetaminelike drugs.Various degrees of ED were detected in viagra next day Helper T cells CD T cells assist B cells in making antibodies and they stimulate T cells to attack antigens.Prescription of optimal medical therapy postPCI.b.Causes Asthma is caused by inflammation swelling in the airways.We distinguish between illnesses that are acute sudden and shortlived or chronic longterm and persistent and diseases that are endemic occur frequently in a particular region or population and epidemic occur in sudden outbreaks that spread rapidly and affect a large proportion of the population.PostMI Endocarditis Myxoma b.paroxysmal nocturnal dyspnea A buy roaccutane online uk glans penisInc.Salespeople visited with their latest products.Peripheral Regulation V.The first test you should obtain is an ultrasound of the carotid arteries to determine the degree of stenosis.Also reviewed by A. buy inderal online MedlineWeb of ScienceDoyle DA.HyponatremiaSerum sodium decreasesPaCO .
 Yorum #118  | 31 Aralık 2015 23:00 | Alıntı     

AmandaHah

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 126, Kayıtlı: 18.10.2014
   ICQ: 178533316,
Welcome to my best private videochat right now with a fascinating girl.
Приглашаю всех мужчин в персональный видеочат.

You can find me right now: http://minyetki.ru Я прямо сейчас вот тут.


--------------------
 Yorum #119  | 8 Ocak 2016 02:53 | Alıntı     

AmandaHah

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 126, Kayıtlı: 18.10.2014
   ICQ: 178533316,
Welcome to my absolutely private new video chat right now with a lovely girl.
Приглашаю всех любознательных парней в персональный видео чат.

Catch me till this evening: http://minyetki.ru Если ты уже большой, кликай сюда.


--------------------
 Yorum #120  | 11 Ocak 2016 23:15 | Alıntı     

Josephet

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
<a href="http://genericcialis20mg.ru/">generic cialis tadalafil 20mg</a> <a href="http://cialisfreesamples.ru/">cialis free sample</a> <a href="http://freecialissamples.ru/">viagra and cialis sample pack</a> <a href="http://discountcialisonline.ru/">cialis cheapest online prices</a> <a href="http://canyoureallyordercialisonline.ru/">cialis for sale online</a> <a href="http://buycanadiancialis.ru/">buy cialis 40 mg in toronto</a> <a href="http://uspharmacycialis.ru/">cialis overnight shipping from usa</a> <a href="http://brandnamecialis.ru/">brand cialis best price</a> <a href="http://cialis5mg30packcheap.ru/">canadian pharmacy cialis 5 mg</a> <a href="http://genericcialispricing.ru/">generic cialis overnight delivery</a>

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: