Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Şiddeti Şiddetli Yaşayan Kadınlarımız- Zeynep Tozduman  


5-12-2012, 08:21 Kategori: Kadın  
Şiddeti Şiddetli Yaşayan Kadınlarımız- Zeynep Tozduman

ŞİDDETİ, ŞİDDETLİCE YAŞAYAN ÖTEKİ KADINLARIMIZ

Hepimizin bildiği üzere geçtiğimiz hafta sonu 25 Kasım, tüm dünyada ve ülkemizde ‘’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’’ olarak anıldı.

Şiddet; ülkenin dört bir yanında, (25 Kasım şiddete karşı yürüyüşte bile) kol gezdi. Anmalar; barikatlarla ve yürüyüşü engellemelerine rağmen tüm yurtta ve alanlarda yapıldı. Kadın düşmanı AKP iktidarına karşı, her dilden, her renkten kadınlar şiddete karşı barışı talep etti. Her gün erkek şiddetine maruz kalan, hunharca öldürülen, Cinsel tacize ve tecavüze uğrayan, Bekâret kontrolü gibi kadın bedenini aşağılayan, Cezaevlerinde politik tutsak edilen/işkence edilen, salt kadın olduğu için iş güvenliği olmayan, Ucuz emek olarak kullanılan, etnik ve dini kimliği yüzünden ötekileştirilen/şiddete uğrayanların ülkesinde, inadına kadınlarımız yürüyor.

‘’Kadına yönelik şiddeti biz bitireceğiz. ’diyenlerin iktidarında, en çok kadın intiharları ve kadın cinayetleri işlenmiştir. Kadınlarımız biliyor ki, bizler direnmedikçe, bizler örgütlenmedikçe erkek egemen anlayış bizi daha büyük karanlıklara götürecek.

Atalet içinde olan bir Adaletten, haklarımızı alamazsak eğer, bu ülkenin Türk -İslam olmayan tüm kadınları, 1915’i en belirgin şekilde yaşayacak, günlere eviriliyor takvimler. Gün geçmiyor ki, yazılı ve görsel basında ırkçılık üzerinden ayrımcılık yapılmasın. Halklar arası ve cinsler arası ayrımcılık, bu ülkede Irkçılıkla, şırınga ediliyor. Daha dün sosyal medyaya, Twiteer’a düşen bir haber yüreklerimizi ve beynimizi donduracak cinsten, hani bu kadarda olmaz dedirten.

‘’Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-Der) Başkanı Göksel Gülbey daha önce gerçekleştirdiği Ermenistan Cumhurbaşkanın maketini idam ettiği eylemine, 24-25-26 Kasım tarihlerinde kişisel Twitter hesabından İstanbul başta olmak üzere Türkiye ’deki bütün Ermeni okul, kilise ve vakıflarının iletişim bilgilerinin yayınlamayı ekledi’’ .

Ermeni düşmanlığından beslenen arkasında Azerbaycan bağlantılı ASİMDER olan bu anlayışlar, nefret ve ayrımcılık suçu işlemektedir. Bu tür haberlerle gündeme gelmek, halklar arası düşmanlığı bilerek körüklemektir. İnsanım diyen herkes harekete geçip Göksel Gülbey’e kişisel suç duyurusunda bulunmalı. Sözde İleri demokrasi ile yönetilen bu ülkede, devletin etkili ve yetkili organları bu konuyla ilgili, halkları kin ve düşmanlığa itmesine sebep olacağı için kamu davası açılmalıdır. Bu ülkenin duyarlı, barıştan ve insan haklarından yana Savcılarını göreve çağırıyorum. 1915’in yüzüncü yılının yaklaştığı önümüzdeki 3 yıl, ırkçı saldırıların artmasının endişesini taşıyorum. Eğer önlem alınmazsa, bu ülkenin en güzel renklerinden biri olan son kalan Ermeniler de, giderse çöle döner bu ülke çöle. Bu ülkede ezilen Ermeni halkına sahip çıkmak, bir insanlık görevidir.

-Ermeni halkını söylem ve yasalarla sürekli hedef haline getirdiğiniz takdirde, Ermeni halkının iletişim adreslerini verenlere ses çıkarmadığınız, ırkçı anlayışlara paye verdiğiniz takdirde Ermeni halkını,

-Roboski’de öldürülen 34 canın hesabı verilmediği sürece, Milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırdığınız takdirde ise Kürt halkını,
-Süryani halkının 1600 yıldır sahibi olduğu Mor Gabriel manastırı ve nice kilise ve kutsal mabetlerini, arazilerini, evlerini yasalar yoluyla işgal ederek, baskı kurarak, Süryani halkını,

-İslam olmayan Alevi köylerine, megafon veya cami yaptırarak Alevileri, Karşısına alan bir devlet, bu ülkenin kadim halklarıyla nasıl barışacak anlamak çok zor. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde devletin asli görevi terörize ortamı ortadan kaldırmak ve barışı tesis etmektir. Büyük patron ABD ve küresel emperyalizmin Ortadoğu halkları üzerindeki kirli oyunlarına destek veren baş aktör Türkiye, önümüzdeki yıllara yayılan (Hedef 2023 diyerek iktidar olan AKP ) karanlık çağların geçiş aşamasında. Bu yıl okullarda, ilk kez başlayan uygulama ile Arapça ve Kuran’ın seçmeli ders olmasından sonra önümüzdeki öğretim sürecinde kılık kıyafet serbestisi getirilmek istenmesi hep aynı senaryonun hayata geçirilmesinin bir parçasıdır.

Bu ülkede bin yıllardan beridir yaşayan kadim halklar, 1923 Lozan antlaşması ile ‘’AZINLIK’’ diye tabir edilmiştir. Sadece Azınlık değil, Eşit yurttaşlık (Ana dilde eğitim hakkı, İnsan Hakları, İbadetlerini özgürce yapabilme, Kamudan yararlanma, fırsat eşitliği vb.) haklarından yararlandırılsaydı, bu gün gelişmiş ülkeler düzeyine gelmez miydik? .Bu ülkenin çağdaş medeniyetler seviyesine gelmesi için hepimiz Azınlıklar için ‘’Eşit yurttaşlık’’ hakkını istemeliyiz. Süryani halkı içinde önce Azınlık haklarından yararlanmasını istememiz gerek. Türk-İslam olmayan tüm kadınların, eğitimde ve kamuda bilinçli bir politika ile geri gidişin, yüreklerinde yarattığı korkuyu kim?

Görebiliyor acaba. Hem yasalarla, hem mahalle baskısıyla etnik ve dini inancını yaşamayan bu Kadınlar oysa içimizden biri, bizim kadınlarımız, komşumuz, yoldaşımız, dostumuz. Hayatın her alanında psikolojik, sosyolojik, coğrafik, demografik, siyasal şiddete maruz kalan bu kadınlar nedense ya görmemezlikten gelinir yâda yok sayılır.

Oysaki şu anda Filistin’de savaşın faturasını yaşayan bir kadınla, Türkiye’de 1915’i yaşayanların torunları olan, Ermeni-Süryani-Rum- Ezidi ve de Alevi- Kürt kadınları arasında hiçbir fark yoktur. Tek tipleştirme politikaları bu ülkede sürdüğü sürece, Türk ve Sünni olmayan halklara ve inançlara, özellikle Kadınlarına, ne rahat, nede huzur yok. Erkeğin vurduğu, Adaletin yasalarla koruduğu bir ülkede kadının tek bir hakkı vardır o’ da ‘’Ölmek’ ’Şiddetten arınmış bir dünya mümkündür elbet. Yeter ki, biz kadınlar el ele verelim ve erkek iktidara direnelim. Asimilasyonun her türlüsünün denendiği bir ülkede, devlet kendi Alevi’sini, Ermeni’sini, Süryani’sini, Kürt’ünü yaratmak için her gün yeni senaryolarla karşımıza çıkmaktadır.

Alevilerin kutsal ayı olan muharrem ayında 12 imamlar adına tutulan orucun bile şeklini, neredeyse medya ve TV aracılığı Sünni orucu şeklinde lanse edilmektedir. Türkücü Sebahat Akkiraz’ın meclisteki on iki imam oruçlarının iftar yemeğinin, medyaya servis edilmesindeki amaç kendi Alevi’sini yaratmak, Alevileri, Sünni İslam’a dahil etmektir. Sebahat Akkiraz gibi çıkarları gereği asimile olmuş bazı alevi liderlerde devlet tarafından bu işte kullanılan piyonlardır.

Salt Alevi olduğu için, Ermeni, Süryani, Rum, Kürt olduğu için Tv dizilerinde bu kadim halkların kadınlarını, kötü karakterler olarak sunmakla ‘’Ayrımcılık’’ suçu işlemektedir iktidar yanlısı medya.

Bu ülkenin keder yüzlü kadınları, anaları; Eşitsizliğe, baskıya, zulme, sömürüye ve savaşa karşı, hangi renkten olursanız olun gelin erkek iktidarına karşı bir kez olsun Barışa ve özgürlüklere hep birlikte kanat çırpalım.

ZEYNEP TOZDUMAN


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 1)
  |   Okuma: 26214   |   Yorum: (698)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #62  | 8 May 2014 02:29 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
Buy Ciloxan - Cheapest Order Ciprofloxacin in England Purchase Silagra® - How To Order Sildenafil Citrate from Canada Buying Zantac or Buy at Discount Ranitidine from Turkey Cheap Norvir - Cheapest Order Ritonavir from Turkey Cheap Furadantin - Best place to Order Nitrofurantoin from European union Cheap Viagra Super Active - Order Safely Sildenafil Citrate from U.S. Buy Aldactone - Order Spironolactone in GB Purchase Calan Sr . How To Buying Verapamil in Argentina Buying Viracept and Purchase Cheap Nelfinavir in Canada Buy Abilify - Buy Discount Cost Aripiprazole from Czech Republic

Order Benicar Hct - Buy Cheap Cost Olmesartan Hydrochlorothiazide in Italy Cheap Sumycin ; Buy online Tetracycline from Poland Buying Effexor and How To Purchase Venlafaxine in Germany Buy Volmax Cr - Cheapest Albuterol (salbutamol) from Portugal Cheap Arimidex , Where can i Purchase Anastrozole from Turkey Buy Mysoline - Where To Purchase Primidone from Denmark Purchase Crestor . Cheap Timoptic and Best place to Order Timolol in New Zealand Order Cipro , Buy cheap Ciprofloxacin from Portugal Cheap Propecia . Purchase Finasteride from Italy

buy diprolene buy discount pantoprazole noroxin online buy misoprostol usa buy generic sildenafil citrate buy clobetasol buy discount desogestrel-ethinyl estradiol generic sildenafil citrate buy ceclor cd usa buy generic tramadol order desyrel tablets buy nizoral no prescription

buy tadalafil usa cheapest escitalopram buy singulair 5mg generic neurontin buy valtrex australia discount cytotec buy omnicef no prescription inderal online buy atarax no prescription buy generic prednisolone buy geodon 40mg buy bactrim no prescription


--------------------
 Yorum #63  | 9 May 2014 01:17 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
Order Xenical ; Cheapest Orlistat from Poland Purchase Oxytrol , Buying Low Price Oxybutynin from United States Buying Exelon - Where To Purchase Rivastigimine from Czech Republic Buy Propecia . Buying Low Price Finasteride from United Kingdom Buying Gyne-lotrimin - Online Clotrimazole in Deutschland Buying Zanaflex . Buy at Discount Tizanidine in Greece Order Glucophage , Buy at Discount Metformin Bp from Australia Order Buspar - Buy Low Cost Buspirone in Portugal Buying Viagra Super Fluox-force - Buy Sildenafil Citrate Fluoxetine in Argentina Cheap Anafranil Sr , Buy Discount Cost Clomipramine from New Zealand

buy sildenafil citrate usa discount lioresal purchasing escitalopram cheapest vigora discount valtrex albenza online purchase avanafil buy cialis australia cheap cephalexin protonix buy zovirax buy buy discount avelox

Purchase Indocin and Order Cheap Cost Indomethacin from Poland Cheap Hytrin ; Order Low Price Terazosin from Czech Republic Buying Caverta® ; How To Purchase Sildenafil Citrate in Turkey Cheap Prandin - Online Repaglinide from Sweden Purchase Floxin ; Order Safely Ofloxacin in Turkey Buying Rheumatrex ; Can you Buy Methotrexate from Norway Buy Droxia or Where Buy Pyridium ; Can you Purchase Phenazopyridine from Poland Buying Levitra . Is Buy Vardenafil from Turkey Buy Feldene or Orde

norvasc buy levofloxacin no prescription buy pantoprazole canada СЃefuroxime buy cheap quetiapine plavix reviews cheapest cipro buy generic avelox buy disulfiram uk alprazolam purchase naltrexone buy discount inderal


--------------------
 Yorum #64  | 10 May 2014 02:11 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
Buy Viagra Sublingual , Buy Cheap Price Sildenafil Citrate from Greece Order Volmax Cr , How To Purchase Albuterol (salbutamol) from Portugal Order Paxil and Can i Buy Paroxetine from Germany Cheap Cyclogyl ; Buy Cheap Cost Cyclopentolate from Portugal Buying Ocuflox - Buy Low Price Ofloxacin from New Zealand Cheap Lariam , Buy online Mefloquine in Italy Purchase Lariam and Is Buy Mefloquine in Suomi Buy Arimidex . Order online Anastrozole in Japan Purchase Diamox and Where can i Order Acetazolamide in European union Purchase Viagra ; Order Lowest Price Sildenafil Citrate in Denmark

buying lopressor purchasing tamsulosin buy cialis buy generic amoxil order tadalafil effexor ordering duloxetine buy misoprostol purchasing escitalopram atarax tablets buy nalidixic acid 500mg gabapentin

Purchase Lamisil Cream . Buy Cheapest Terbinafine from Canada Cheap Compazine or Order Low Cost Prochlorperazine from Sweden Buy Lopid , Order Safely Gemfibrozil in Turkey Purchase Glucophage , Cheap Metformin Bp in Spain Cheap Coumadin and Buy Discount Warfarin from Suomi Cheap Diamox and Buy Acetazolamide from Sweden Buying Nimotop , Order Low Cost Nimodipine from England Buying Diamox , Is Buy Acetazolamide in Norway Cheap Keflex ; Order online Cephalexin from Australia Order Uroxatral or Can you Purchase Alfuzosin in Poland

generic tadacip buy baclofen australia tadalis sx reviews buy neggram no prescription olanzapine online order atenolol 100mg ordering hydrochlorothiazide order tetracycline purchase levitra ordering geodon order sildenafil citrate 100mg aldactone reviews


--------------------
 Yorum #65  | 11 May 2014 01:36 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
Buy Kamagra® or Online Sildenafil Citrate in Greece Order Nolvadex . Cheap online Tamoxifen from Hungary Order Noroxin . How To Purchase Norfloxacin from Greece Order Colcrys . Order on Sale Colchicine in Sweden Cheap Principen ; Discount Ampicillin from New Zealand Purchase Viagra Super Fluox-force - Buy Cheap Price Sildenafil Citrate Fluoxetine from Sweden Buying Furacin and Buy Cheap Price Nitrofurazone in Turkey Cheap Ponstel - Buy Cheap Price Mefenamic Acid in Spain Buying Zestril or Buy at Discount Lisinopril in Japan Purchase Trandate . Order Wholesale Labetalol in Portugal

buy keflex ordering propecia buy valium 10mg buying celebrex СЃefuroxime buy biaxin canada olanzapine buy sildenafil citrate buy buy avanafil tablets buy xanax 2mg topamax buy discount aricept

Buying Grifulvin and Order Low Cost Griseofulvin from Norway Buy Lipitor and Ord Purchase Eulexin - Buy Droxia and Where To Purchase Hydroxyurea from Argentina Buy Paxil Cr , Is Buying Paroxetine in Norway Cheap Calan , Ordering Verapamil from Canada Purchase Renagel , How To Order Sevelamer Hydrochloride in Argentina Purchase Coumadin . Buy Warfarin in Japan Buying Norvasc and Order on Sale Amlodipine in Canada Purchase Mobic - Is Buying Meloxicam in The Nederlands

buy cefdinir online cheap doxycycline buy celecoxib pills generic fluconazole generic sildenafil citrate avelox buy buy generic tadalafil order metformin bp 850mg buy alprazolam without prescription buy intagra buy tamsulosin no prescription buy generic amlodipine


--------------------
 Yorum #66  | 12 May 2014 01:44 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
buy trimethoprim and sulfamethoxazole usa sildenafil citrate online buy naltrexone no prescription buy albendazole online avodart buy buy tenormin uk cheap ziprasidone buying sumycin buy microzide no prescription buy vardenafil uk purchase cephalexin buy tamsulosin online

Buy Tenormin or How To Buy Atenolol from Poland Buying Diflucan , Where To Buy Fluconazole from Japan Order Amoxil - Cheap online Amoxicillin in Turkey Order Avelox and Where To Purchase Moxifloxacin in Japan Purchase Colofac - Can you Buy Mebeverine in Denmark Order Rheumatrex ; Is Buy Methotrexate in USA Buying Aggrenox , O Buy Indocin Sr - Cheap online Indomethacin in Norway Buy Pilagan . Order Lowest Price Pilocarpine from Turkey Purchase Inderal La

Cheap Protonix or Buy Discount Pantoprazole in Australia Cheap Depakote or How To Buying Divalproex from New Zealand Buying Clomid or Purchase online Clomiphene in Spain Buy Vaseretic or Can you Order Enalapril-hydrochlorothiazide in USA Buying Diprolene or Order at Discount Betamethasone in Turkey Purchase Seromycin Buying Vaseretic ; Buy Enalapril-hydrochlorothiazide from Canada Cheap Casodex ; Where To Purchase Bicalutamide in Turkey Order Viagra Professional , Can i Order Sildenafil Citrate in Canada Cheap Pyridium ; Is Ordering Phenazopyridine in Italy

order amoxil tablets sildenafil citrate microzide reviews buy generic tizanidine buy celexa 20mg buy montelukast canada clindamycin reviews order minocin buy doxycycline no prescription buy atenolol without prescription buy quetiapine 300mg purchase wellbutrin sr


--------------------
 Yorum #67  | 13 May 2014 03:41 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
Buy Compazine or Order Wholesale Prochlorperazine from Denmark Buy Aygestin - Order Lowest Cost Norethisterone Bp from Denmark Order Zovirax . Buy Cheapest Acyclovir in France Buy Fosamax - Buying Low Price Alendronate from Argentina Purchase Omnicef ; Buy Discount Cefdinir in Canada Buying Detrol . Discount Tolterodine from Hungary Purchase Ticlid . Order at Discount Ticlopidine from Norway Purchase Norvir - Purchase Cheap Ritonavir in Czech Republic Buy Aceon . How To Order Perindopril Erbumine from Sweden Buy Coumadin , Ordering Warfarin in France

order renova buy discount bactrim order metformin bp 500mg buying tizanidine discount diflucan purchasing olanzapine order dapoxetine 90mg order biaxin 250mg sildenafil citrate online buy atenolol 100mg order avana buy ultram without prescription

Order Cialis Super Active - How To Purchase Tadalafil from France Buying Micronase , Buy Low Cost Glyburide(glibenclamide) in Japan Buy Eulexin and Ordering Flutamide in Italy Order Micardis Hct , Can you Order Telmisartan Hydrochlorothiazide in European union Purchase Sinequan and Where To Buy Doxepin from Suomi Buying Tenoretic and Buy Low Cost Atenolol-chlorthalidone in Hungary Purchase Furadantin ; How To Purchase Nitrofurantoin from Canada Cheap Motilium - Buy Discount Cost Domperidone in Hungary Buy Viracept - Ordering Nelfinavir in Italy Order Singulair , Buy Cheapest Montelukast from Canada

buy tamoxifen online cefaclor tretinoin reviews discount paxil buy metronidazole 200mg buying ultram buy levaquin online buy cialis 10mg order silagra buy topiramate 25mg buy bupropion pills buy metoprolol no prescription


--------------------
 Yorum #68  | 14 May 2014 03:36 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
Order Desyrel , Purchase online Trazodone in U.S. Buying Furacin , Can you Buy Nitrofurazone in Germany Cheap Cartia or Order Safely Diltiazem Hcl in Turkey Order Neggram , Can i Purchase Nalidixic Acid in Portugal Buying Rebetol , Order Cheap Ribavirin in Czech Republic Order Diflucan and Discount Fluconazole in Czech Republic Cheap Lotrel or Buy Cheap Cost Benazepril(Amlodipine) from Norway Buy Seroquel or Can i Order Quetiapine in New Zealand Order Azelex - Buy Safely Azelaic Acid from Canada Purchase Furadantin , Buy Cheap Price Nitrofurantoin in Canada

Buy Moduretic - How To Purchase Amiloride-hydrochlorothiazide in Portugal Buying Lasix ; Buy at Discount Furosemide from Spain Buy Levitra Soft or Can you Order Vardenafil from Turkey Cheap Oxytrol and Cheapest Oxybutynin from Denmark Cheap Vantin - Buy Discount Cost Cefpodoxime in Japan Buying Cialis Soft - Buy Lowest Cost Tadalafil from Sweden Cheap Female Cialis or Buy on Sale Tadalafil from Suomi Cheap Dexone ; Buying Dexamethasone from Hungary Purchase Gyne-lotrimin , Can i Purchase Clotrimazole from Czech Republic Purchase Topamax - Where can i Order Topiramate from Japan

purchasing protonix nolvadex buy generic clarithromycin kamagra oral jelly buy aldactone pills dutasteride online buy cefaclor usa buy ampicillin no prescription cheap amoxil buy trimethoprim and sulfamethoxazole without prescription buy avelox australia buy discount tadalafil

discount clomiphene zyprexa reviews buy discount zovirax buy silagra without prescription omnicef bupropion buying diazepam buying minocycline discount noroxin buy cefaclor online order principen tablets cheap sumycin


--------------------
 Yorum #69  | 15 May 2014 01:34 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
Order Silagra® , Order Cheap Price Sildenafil Citrate in Czech Republic Order Female Viagra and Purchasing Sildenafil Citrate in Germany Buying Plavix or Can i Buy Clopidogrel from Turkey Order Coreg ; Buy Wholesale Carvedilol from Czech Republic Buy Lexapro or Buy Cheapest Escitalopram in Czech Republic Purchase Celexa - Buy Lowest Price Citalopram Hydrobromide in Spain Purchase Epivir , Buy on Sale Lamivudine from Portugal Buying Benicar or Buying Low Cost Olmesartan from Denmark Purchase Zantac ; Buy Discount Cost Ranitidine in Germany Buy Cialis Soft or Purchase online Tadalafil from Italy

buy donepezil australia purchasing tenormin buy zanaflex canada suhagra reviews buy levaquin pills buy vibramycin australia buy acyclovir buy proscar uk protonix tablets buying metronidazole buy minocycline australia discount geodon

Cheap Relafen or Buying Nabumetone from Suomi Cheap Celebrex , Order Lowest Price Celecoxib in Suomi Buy Viagra Sublingual or Can i Order Sildenafil Citrate from European union Cheap Diflucan and Order Wholesale Fluconazole in Hungary Cheap Betagan . Buying Levobunolol from Czech Republic Order Avelox , Order Cheap Moxifloxacin in Portugal Purchase Propecia and Buy Finasteride in Hungary Buying Hard On Oral Jelly ; Buy cheap Sildenafil Citrate in Czech Republic Buying Augmentin - Buy Cheapest Amoxicillin And Clavulanate in Turkey Buying Ziac ; Can i Purchase Biosoprolol Hydrochlorothiazide from Greece

buy orlistat 60mg buy citalopram hydrobromide canada cheap paroxetine buy amoxicillin and clavulanate canada buy celecoxib no prescription buy quetiapine 200mg ordering sildenafil citrate tetracycline online buy topiramate 50mg buy clobetasol without prescription buy cheap tadalafil cheap ampicillin


--------------------
 Yorum #70  | 16 May 2014 01:06 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
Buying Actigall , Buy Low Price Ursodiol (ursodeoxycholic) from Spain Cheap Hytrin or Buy Wholesale Terazosin from Sweden Purchase Renova and Buy Wholesale Tretinoin in Turkey Cheap Neggram or Can i Purchase Nalidixic Acid in Australia Buying Diamox or Buy online Acetazolamide in Canada Buying Furacin , Buy Discount Price Nitrofurazone from Greece Buy Lioresal ; Where can i Purchase Baclofen in Japan Buying Sinemet Cr or Buy Safely Carbidopa-levodopa in France Order Trental and Where can i Order Pentoxifylline in Argentina Cheap Viagra Super Active , Can i Buy Sildenafil Citrate in France

buy cheap cephalexin ordering cymbalta protonix buy desogen australia purchase geodon ordering clarithromycin ventolin online order clomid 25mg buy generic tadalafil buy avanafil canada buy zovirax pills buy valacyclovir 0.5g

Buy Optivar or Order Lowest Price Azelastine in Norway Purchase Zestril , Online Lisinopril in Norway Buy Trental or Is Buy Pentoxifylline from Sweden Order Nexium and Where can i Order Esomeprazole in Argentina Purchase Champix® . Order on Sale Varenicline from France Purchase Loxitane or Cheap online Loxapine from France Purchase Principen , Can i Purchase Ampicillin from GB Purchase Viagra Super Dulox-force ; How To Buy Sildenafil Citrate Duloxetine in Poland Order Oxytrol and Discount Oxybutynin from Hungary Buying Carafate , Order on Sale Sucralfate from Norway

atorvastatin buy ordering clomiphene buy finasteride 1mg buy vigora uk buy seroquel australia buy doxycycline online buy generic nexium discount norfloxacin buy flagyl canada buy mebendazole without prescription buy discount desogestrel-ethinyl estradiol buy suhagra canada


--------------------
 Yorum #80  | 27 May 2014 01:22 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
 Yorum #81  | 28 May 2014 01:18 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
 Yorum #86  | 2 Haziran 2014 04:02 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
 Yorum #87  | 3 Haziran 2014 01:42 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: