Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Şiddeti Şiddetli Yaşayan Kadınlarımız- Zeynep Tozduman  


5-12-2012, 08:21 Kategori: Kadın  
Şiddeti Şiddetli Yaşayan Kadınlarımız- Zeynep Tozduman

ŞİDDETİ, ŞİDDETLİCE YAŞAYAN ÖTEKİ KADINLARIMIZ

Hepimizin bildiği üzere geçtiğimiz hafta sonu 25 Kasım, tüm dünyada ve ülkemizde ‘’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’’ olarak anıldı.

Şiddet; ülkenin dört bir yanında, (25 Kasım şiddete karşı yürüyüşte bile) kol gezdi. Anmalar; barikatlarla ve yürüyüşü engellemelerine rağmen tüm yurtta ve alanlarda yapıldı. Kadın düşmanı AKP iktidarına karşı, her dilden, her renkten kadınlar şiddete karşı barışı talep etti. Her gün erkek şiddetine maruz kalan, hunharca öldürülen, Cinsel tacize ve tecavüze uğrayan, Bekâret kontrolü gibi kadın bedenini aşağılayan, Cezaevlerinde politik tutsak edilen/işkence edilen, salt kadın olduğu için iş güvenliği olmayan, Ucuz emek olarak kullanılan, etnik ve dini kimliği yüzünden ötekileştirilen/şiddete uğrayanların ülkesinde, inadına kadınlarımız yürüyor.

‘’Kadına yönelik şiddeti biz bitireceğiz. ’diyenlerin iktidarında, en çok kadın intiharları ve kadın cinayetleri işlenmiştir. Kadınlarımız biliyor ki, bizler direnmedikçe, bizler örgütlenmedikçe erkek egemen anlayış bizi daha büyük karanlıklara götürecek.

Atalet içinde olan bir Adaletten, haklarımızı alamazsak eğer, bu ülkenin Türk -İslam olmayan tüm kadınları, 1915’i en belirgin şekilde yaşayacak, günlere eviriliyor takvimler. Gün geçmiyor ki, yazılı ve görsel basında ırkçılık üzerinden ayrımcılık yapılmasın. Halklar arası ve cinsler arası ayrımcılık, bu ülkede Irkçılıkla, şırınga ediliyor. Daha dün sosyal medyaya, Twiteer’a düşen bir haber yüreklerimizi ve beynimizi donduracak cinsten, hani bu kadarda olmaz dedirten.

‘’Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-Der) Başkanı Göksel Gülbey daha önce gerçekleştirdiği Ermenistan Cumhurbaşkanın maketini idam ettiği eylemine, 24-25-26 Kasım tarihlerinde kişisel Twitter hesabından İstanbul başta olmak üzere Türkiye ’deki bütün Ermeni okul, kilise ve vakıflarının iletişim bilgilerinin yayınlamayı ekledi’’ .

Ermeni düşmanlığından beslenen arkasında Azerbaycan bağlantılı ASİMDER olan bu anlayışlar, nefret ve ayrımcılık suçu işlemektedir. Bu tür haberlerle gündeme gelmek, halklar arası düşmanlığı bilerek körüklemektir. İnsanım diyen herkes harekete geçip Göksel Gülbey’e kişisel suç duyurusunda bulunmalı. Sözde İleri demokrasi ile yönetilen bu ülkede, devletin etkili ve yetkili organları bu konuyla ilgili, halkları kin ve düşmanlığa itmesine sebep olacağı için kamu davası açılmalıdır. Bu ülkenin duyarlı, barıştan ve insan haklarından yana Savcılarını göreve çağırıyorum. 1915’in yüzüncü yılının yaklaştığı önümüzdeki 3 yıl, ırkçı saldırıların artmasının endişesini taşıyorum. Eğer önlem alınmazsa, bu ülkenin en güzel renklerinden biri olan son kalan Ermeniler de, giderse çöle döner bu ülke çöle. Bu ülkede ezilen Ermeni halkına sahip çıkmak, bir insanlık görevidir.

-Ermeni halkını söylem ve yasalarla sürekli hedef haline getirdiğiniz takdirde, Ermeni halkının iletişim adreslerini verenlere ses çıkarmadığınız, ırkçı anlayışlara paye verdiğiniz takdirde Ermeni halkını,

-Roboski’de öldürülen 34 canın hesabı verilmediği sürece, Milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırdığınız takdirde ise Kürt halkını,
-Süryani halkının 1600 yıldır sahibi olduğu Mor Gabriel manastırı ve nice kilise ve kutsal mabetlerini, arazilerini, evlerini yasalar yoluyla işgal ederek, baskı kurarak, Süryani halkını,

-İslam olmayan Alevi köylerine, megafon veya cami yaptırarak Alevileri, Karşısına alan bir devlet, bu ülkenin kadim halklarıyla nasıl barışacak anlamak çok zor. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde devletin asli görevi terörize ortamı ortadan kaldırmak ve barışı tesis etmektir. Büyük patron ABD ve küresel emperyalizmin Ortadoğu halkları üzerindeki kirli oyunlarına destek veren baş aktör Türkiye, önümüzdeki yıllara yayılan (Hedef 2023 diyerek iktidar olan AKP ) karanlık çağların geçiş aşamasında. Bu yıl okullarda, ilk kez başlayan uygulama ile Arapça ve Kuran’ın seçmeli ders olmasından sonra önümüzdeki öğretim sürecinde kılık kıyafet serbestisi getirilmek istenmesi hep aynı senaryonun hayata geçirilmesinin bir parçasıdır.

Bu ülkede bin yıllardan beridir yaşayan kadim halklar, 1923 Lozan antlaşması ile ‘’AZINLIK’’ diye tabir edilmiştir. Sadece Azınlık değil, Eşit yurttaşlık (Ana dilde eğitim hakkı, İnsan Hakları, İbadetlerini özgürce yapabilme, Kamudan yararlanma, fırsat eşitliği vb.) haklarından yararlandırılsaydı, bu gün gelişmiş ülkeler düzeyine gelmez miydik? .Bu ülkenin çağdaş medeniyetler seviyesine gelmesi için hepimiz Azınlıklar için ‘’Eşit yurttaşlık’’ hakkını istemeliyiz. Süryani halkı içinde önce Azınlık haklarından yararlanmasını istememiz gerek. Türk-İslam olmayan tüm kadınların, eğitimde ve kamuda bilinçli bir politika ile geri gidişin, yüreklerinde yarattığı korkuyu kim?

Görebiliyor acaba. Hem yasalarla, hem mahalle baskısıyla etnik ve dini inancını yaşamayan bu Kadınlar oysa içimizden biri, bizim kadınlarımız, komşumuz, yoldaşımız, dostumuz. Hayatın her alanında psikolojik, sosyolojik, coğrafik, demografik, siyasal şiddete maruz kalan bu kadınlar nedense ya görmemezlikten gelinir yâda yok sayılır.

Oysaki şu anda Filistin’de savaşın faturasını yaşayan bir kadınla, Türkiye’de 1915’i yaşayanların torunları olan, Ermeni-Süryani-Rum- Ezidi ve de Alevi- Kürt kadınları arasında hiçbir fark yoktur. Tek tipleştirme politikaları bu ülkede sürdüğü sürece, Türk ve Sünni olmayan halklara ve inançlara, özellikle Kadınlarına, ne rahat, nede huzur yok. Erkeğin vurduğu, Adaletin yasalarla koruduğu bir ülkede kadının tek bir hakkı vardır o’ da ‘’Ölmek’ ’Şiddetten arınmış bir dünya mümkündür elbet. Yeter ki, biz kadınlar el ele verelim ve erkek iktidara direnelim. Asimilasyonun her türlüsünün denendiği bir ülkede, devlet kendi Alevi’sini, Ermeni’sini, Süryani’sini, Kürt’ünü yaratmak için her gün yeni senaryolarla karşımıza çıkmaktadır.

Alevilerin kutsal ayı olan muharrem ayında 12 imamlar adına tutulan orucun bile şeklini, neredeyse medya ve TV aracılığı Sünni orucu şeklinde lanse edilmektedir. Türkücü Sebahat Akkiraz’ın meclisteki on iki imam oruçlarının iftar yemeğinin, medyaya servis edilmesindeki amaç kendi Alevi’sini yaratmak, Alevileri, Sünni İslam’a dahil etmektir. Sebahat Akkiraz gibi çıkarları gereği asimile olmuş bazı alevi liderlerde devlet tarafından bu işte kullanılan piyonlardır.

Salt Alevi olduğu için, Ermeni, Süryani, Rum, Kürt olduğu için Tv dizilerinde bu kadim halkların kadınlarını, kötü karakterler olarak sunmakla ‘’Ayrımcılık’’ suçu işlemektedir iktidar yanlısı medya.

Bu ülkenin keder yüzlü kadınları, anaları; Eşitsizliğe, baskıya, zulme, sömürüye ve savaşa karşı, hangi renkten olursanız olun gelin erkek iktidarına karşı bir kez olsun Barışa ve özgürlüklere hep birlikte kanat çırpalım.

ZEYNEP TOZDUMAN


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 1)
  |   Okuma: 26581   |   Yorum: (728)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 5 Aralık 2012 21:17 | Alıntı     

M.Yilmaz

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Yukarudaki sayilan halklar birlessin o zaman bu turk denen M... bu topraklaradn atalim,ama bu benim imkansiz bir rüyam,demek yetmemis türk zulmüki hepsi baska telden caliyor. Bu halklari hepsini toplasan on türk etmez malesef realite bu,yazikki ne yazik
 Yorum #2  | 23 Temmuz 2013 21:05 | Alıntı     

svetlannaannaneva

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 97, Kayıtlı: 19.07.2013
   ICQ: 732257461,
Популярный сайт для знакомств знакомства майл ру регистрация приглашает принять участие в конкурсе обоятельных девушек и конечно же парней, разные розыгрыши и призы ожидают всех, а самое интересное вам выпадает шанс познакомиться друг с другом, найти себе привлекательного партнера для различных отношений. добро пожаловать к нам клуб секс знакомств москва


--------------------
 Yorum #3  | 17 Ekim 2013 10:36 | Alıntı     

csvetochkca

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 14.10.2013
   ICQ: 86164663,
Сайт для интимных знакомств интимные знакомства без регистрации в паутине Интернета в режиме On-Line! Регистрируйтесь! Ищите партнера! - ведь это так здорово! Добро пожаловать в секс знакомства город кашира


--------------------
 Yorum #4  | 6 Kasım 2013 17:02 | Alıntı     

ekaterrinnana

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 89, Kayıtlı: 3.11.2013
   ICQ: 81281696,
Сайт сексуальных знакомств ищу интим знакомства в Интернете в режиме On-Line! Вступайте в наши ряды! Ищите партнера! - это так замечательно! Добро пожаловать в знакомства майл


--------------------
 Yorum #6  | 15 Aralık 2013 01:13 | Alıntı     

PlaniksBes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
оооо, ура, это выше Briana
 Yorum #7  | 22 Aralık 2013 22:32 | Alıntı     

RitdiksBes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Бесподобное весть, мне нравится :) Jerrica
 Yorum #8  | 11 Şubat 2014 22:52 | Alıntı     

Teramiska

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
В 1976 г. защитил диссертацию на соискание ученой степени кандидата экономических наук. http://tur-prof.ru/2013/08/svadebnyj-marsh...ee-vremya-goda/ В 1989 г. защитил диссертацию на соискание ученой степени доктора экономических наук. http://tutwomen.ru/dermatologija.html
С 1990 по 1997 г. - заместитель директора Института международных экономических и политических исследований Российской академии наук, с 1997 по 2002 г. - директор этого института.
 Yorum #9  | 18 Şubat 2014 18:11 | Alıntı     

Merlinhor

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347588481,
Не исключено, что президенту документ представят на следующем заседании набсовета. «К этому времени предстоит снять ряд разногласий с министерствами, в частности Минэкономразвития», - говорит федеральный чиновник. http://soupwok.ru/kak-uxazhivat-za-poverxnostyu-vanny.html «Эта «карта» очень нужна и важна для нас. И именно поэтому ее необходимо доработать», - поясняет РБК daily замминистра экономического развития Сергей Беляков. По его словам, для того чтобы вынести документ на набсовет, его необходимо проработать таким образом, чтобы ни у одного профильного ведомства не осталось к нему вопросов (в минувшую пятницу на согласительном совещании свои рекомендации по доработке «карты» высказали также Минфин и ФНС). Кроме того, чиновники хотят, чтобы в документе были более четко прописаны механизмы для достижения тех или иных «налоговых» результатов. Письма с предложениями о доработке «карты» уже направлены в администрацию президента и АСИ.
Вопреки убеждению многих Международный финансовый центр в Москве (МФЦ) не будет закрытым городком для иностранных брокеров, трейдеров, банкиров на специально выделенной территории. Где сосредоточить свои штаб-квартиры, решат сами финансисты. И вряд ли они ограничатся одной площадкой. Связать районы города удобной транспортной инфраструктурой, создать комфортные условия для жизни и бизнеса не только экспатов, но и всех москвичей, повысить качество городской среды - зона ответственности столичных властей. О том, что делает Москва для развития МФЦ, в интервью корреспонденту РБК daily НАТАЛЬЕ БЫКОВОЙ рассказал министр столичного правительства, руководитель Департамента экономической политики и развития города МАКСИМ РЕШЕТНИКОВ.


--------------------
Merlinandrey
 Yorum #10  | 23 Şubat 2014 14:25 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
В одном из профессиональных медицинских сообществ в ФБ российские врачи обсуждают, насколько актуальна борьба с патентованием генов. И склоняются к мнению: опасность «приватизации» человеческих генов владельцами патентов, мягко говоря, преувеличена. Суть в том, что патентуются отдельные гены, отвечающие конкретно за предрасположенность к развитию того или иного онкологического заболевания. То есть фактически речь идет об оформлении прав разработчиков на определенный способ диагностики (либо лечения), основанный на обнаружении соответствующего гена. http://stroikaproff.ru/page/9 Говорить о том, что медицинские корпорации таким образом «приватизируют» часть организма человека - просто смешно, считают эксперты. http://tutturizm.ru/2013/03/page/2
Фото: Анатолий ЖДАНОВКОММЕНТАРИИ ЭКСПЕРТОВ


--------------------
Vurdalaksasha
 Yorum #11  | 25 Şubat 2014 23:24 | Alıntı     

Serpimolot

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 131, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347587481,
- Недавно появилась новость о том, что Минрегион станет распорядителем единой субвенции. Чья это была идея? На какой стадии ее реализация? http://alvsestroy.ru/stroitelstvo-russkoy-bani.html - Есть целый ряд полномочий, которые сопровождаются финансированием из федерального бюджета. Идея заключается в том, чтобы эти полномочия собрать в общую сумму и отдать ее целиком региону. И тогда принцип приоритетности уже определяет губернатор, который лучше понимает, какие направления важнее профинансировать. Причем речь идет о мелких полномочиях - это не что-то, связанное с космосом, авиацией, национальной обороной или безопасностью. Таких субвенций мы насчитали 21. По экспертным оценкам, на общую сумму примерно 260 млрд. Но решение пока не принято, мы пока совместно с Минфином отрабатываем предложения. Я, как бывший губернатор, за такое решение, поскольку у главы региона увеличивается количество степеней свободы в плане принятия финансового решения.
- Не слишком ли много финансовой свободы появится у губернаторов?


--------------------
Serpimolot
 Yorum #12  | 28 Şubat 2014 04:50 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
За режиссуру наградили молодого мексиканца Амата Эскаланте, чей «Эли» (Heli) стал самым жестоким фильмом фестиваля. Едва ли Спилберг или Кидман видели в своей жизни кино, где сворачивают голову щенку, а человеку в процессе долгих и обстоятельных пыток поджигают гениталии. Главный предмет «Эли» - насилие, ставшее обыденностью, проникшее даже в поры жертв, которые уже не в состоянии испытать эротическое возбуждение, не замочив кого-то в ответ на бессилие полиции. http://itakny.com/spravochnik/turistichesk...irmy/sterx-ooo/ обыденностью" width="635" />Главный предмет «Эли» - насилие, ставшее обыденностьюБолее предсказуемым, но от этого ничуть не менее справедливым кажется присуждение приза жюри картине японца Хирокадзу Коре-эда «Яблоко от яблони» (Like Father, Like Son), в основе которой достойный Андрея Малахова сюжет о младенцах, попавших в роддоме не в свои семьи. Подмена вскрывается, когда мальчикам уже по 6 лет, и их родители вынуждены мучительно размышлять, оставить ли себе неродных детей или пойти на поводу «зова крови». Интеллигентнейший Коре-эда с удивительной легкостью демонстрирует невероятную тяжесть такого решения, умудряясь обойтись без всякой «педали», ни разу не прибегнув к дешевым мелодраматическим штампам.
фильма «Яблоко от яблони» история о двух младенцах, попавших из роддома не в свои семьи" width="635" />В основе фильма «Яблоко от яблони» история о двух младенцах, попавших из роддома не в свои семьиПонятно, что совсем мимо американцев Спилберг пройти не мог. Он оставил без сладкого прелестную, самоигральную вампирскую сказку Джима Джармуша «Выживут только любовники», и обошел актерским призом Майкла Дугласа, совершившего подвиг в биографической комедии Стивена Содерберга «За канделябрами». Вероятно, награждение Дугласа стало бы чересчур очевидным решением.


--------------------
Jugakos
 Yorum #13  | 7 Mart 2014 20:39 | Alıntı     

Uraganfed

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 133, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
На целый день город будет отдан во власть фольклорных персонажей. Развлекать местных жителей и туристов будут три былинных богатыря, Баба Яга, Кощей Бессмертный, Соловей-разбойник и прочие исконные обитатели земли русской. Хозяином торжества станет постоянный обитатель Переславля царь Берендей. http://otdihtut.ru/lataem-kran-kak-operati...echki.html/feed Чтобы успеть на праздник, героям придется применить сказочные и колдовские средства. Ведь еще 31 мая они все примут участие во «Всемирных сказочных играх» в Кирове. То есть за ночь им нужно будет переместиться почти на 800 километров. Предполагается, что Баба-Яга организует чартерные рейсы на своей ступе и доставит всех приглашенных в Царство Берендея. Своим ходом доберутся только три богатыря - их боевые кони просто не помещаются в ступу к летающей старухе, а модернизировать былинное воздушное судно не удалось даже знаменитому тульскому кузнецу Левше.
Кроме того, самостоятельно добираться хотел и Соловей-разбойник. Но областное управление ГИБДД запретило его полет над Ярославским шоссе, чтобы сказочный хулиган своим молодецким посвистом не отвлекал водителей машин и не мешал инспекторам следить за безопасностью на федеральной трассе. Лететь другим путем Соловей-разбойник отказался, так как боится заблудиться, а его GPS-ГЛОНАСС-навигатор все еще не вернулся из ремонта у Данилы-мастера. Гаджет, судя по найденным недавно летописям, пострадал еще во время пленения свистуна под Киевом в лихие времена феодальной раздробленности на Руси.


--------------------
Uraganfedor
 Yorum #14  | 13 Mart 2014 05:28 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
- Беларусь - это страна с высоким уровнем развития человеческого капитала, но она страна небольшая. Она не может себе позволить тоже содержать комплексную фундаментальную науку в полном объеме. Белорусы в меньшей степени могут себе позволить заниматься абстрактными поисковыми исследованиями, страна исходит из того, что у нее объективно нет соответствующих ресурсов. Поэтому там усилили государственное влияние на Академию и сделали крен в практическую область. Мы не говорим, правильно это или нет, но мы понимаем, почему так делается. http://alvesti.ru/potolki-i-poly Быть Президентом http://soupwok.ru/montazh-dushevogo-kanala...litku.html/feed
- Наша Академия наук богата традициями, у нее были замечательные президенты - и Александров, и Келдыш, и Вавилов. Но все они, когда заступали на этот пост, переставали быть в основном учеными и становились уже администраторами. Готовы ли вы, если займете эту должность, уйти от научной деятельности и посвятить себя администрированию?


--------------------
Vurdalaksasha
 Yorum #15  | 16 Mart 2014 11:54 | Alıntı     

Serpimolot

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 131, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347587481,
«Выбор страны для расположения дата-центра вполне очевиден: «Яндекс» озабочен снижением операционных издержек, а Финляндия славится своим холодным климатом, и затраты на обслуживание будут значительно ниже», - считает замгендиректора, руководитель направления ЦОД и облачных вычислений компании КРОК Руслан Заединов. http://Remtutstroy.ru Дополнительные материалы:
«Яндекс» подстраховался от мошенников


--------------------
Serpimolot
 Yorum #16  | 19 Mart 2014 06:09 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
В этой легендарной картине ее мать Екатерина Градова, замечательная театральная актриса, сыграла одну из немногих, но запоминающихся своих ролей в кино. Знаменитая радистка Кэт - это она. И народная молва утверждала, что ребенок, которого в итоге спасет Штирлиц, это как раз Маша... Сама Мария много раз опровергала эту версию, уверяя, что ее родители никогда не пошли бы на то, чтобы отдать своего ребенка в суровые условия съемок. Да и фильм снимался за несколько лет до рождения Марии. http://wayaninvestor.ru/kryisha-mansarda-1-2.html Кстати, по другой легенде, на самом деле в фильме снимали ребенка из детского дома, которого впоследствии усыновил генерал Советской армии.
«Снайпер. Оружие возмездия», вторник - пятница/21.30, Первый канал.


--------------------
Jugakos
 Yorum #17  | 21 Mart 2014 19:39 | Alıntı     

Misterkol

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 68, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347568481,
Плюсы жидкого удобрения http://alwoomen.ru/stat/sovety-mamam/muzhs...omu-eto-nuzhno/ Во-первых, мы вносим под растения быстроусвояемое азотное удобрение в виде раствора - оно подействует намного быстрее, чем мульча из прелой травы. http://alvse.ru/standartnaya-vannaya-komnata18m2-dizayn.html
Во-вторых, устраняем почвенную кислотность за счет щелочной реакции раствора (тоже быстрее, чем при внесении сухих раскислителей).


--------------------
Misterkol
 Yorum #18  | 23 Mart 2014 01:47 | Alıntı     

Figeredo

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347588421,
МИНУСЫ И ПЛЮСЫ http://alvse.ru/lentochnyiy-fundament-dlya...ogo-doma-3.html Понравилось: динамика на 3,5-литровым моторе и качество отделочных материалов. http://alvse.ru/kak-sdelat-lentochnyiy-fundament-1.html
Не понравилось: работа подвески и расход топлива.


--------------------
Figeredo
 Yorum #19  | 25 Mart 2014 17:28 | Alıntı     

Huliosas

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44, Kayıtlı: 25.11.2013
   ICQ: 347588485,
- Вы очень порадовали победой в Кубке Словакии. Но если вспомнить матч с хозяевами, то их преимущество по броскам было подавляющим - 42 против 14. http://alvsestroy.ru/dom-iz-sruba-klass.html - Мы понимали, что сборная Словакии составлена из мастеров, которые поедут на чемпионат мира. Там и Шатан, и Заборски… Мы понимали, что играть в открытый хоккей с ними не сможем, поэтому постарались надежно действовать в обороне. Хотя я не скрою, что во втором периоде первые 7 - 8 минут, мы выстояли только благодаря голкиперу Белинскому. Там были такие моменты, что счет мог быть 0:3. Но Виталик сохранил нам шансы на победу. А в остальном это была равная игра. http://soupwok.ru/vyibiraem-santehniku-vmeste-s-oldi.html
- Во встрече с норвежцами вы вернулись к прежним сочетаниям пятерок. Это уже состав, который выйдет на первую игру чемпионата?


--------------------
Huliosaas
 Yorum #20  | 26 Mart 2014 22:57 | Alıntı     

agronnom

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 3568, Kayıtlı: 25.03.2014
   ICQ: 134526441,
valtrex 1000 mg dosage for cold soresvaltrex 500 mg herpes labial valtrex 500 mg during pregnancy valtrex 500 mg prospectoharga valtrex 500 mg
GmyyAUBq1
 Yorum #21  | 2 Nisan 2014 22:29 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Секс знакомства буденновске
знакомство с армянками в москве
 Yorum #22  | 2 Nisan 2014 22:59 | Alıntı     

AustinZes

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 61, Kayıtlı: 29.03.2014
   ICQ: 213122671,
пока не удалили вот
 Yorum #23  | 3 Nisan 2014 08:39 | Alıntı     

OrvilleType

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 91, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: 178221462,
азартные игры бесплатные казино онлайн рулетка на деньги торрент покер онлайн без скачивания, либо играть в покер на webmoney игровые автоматы играть гараж бесплатно онлайн.
 Yorum #24  | 3 Nisan 2014 19:59 | Alıntı     

agronnom

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 3568, Kayıtlı: 25.03.2014
   ICQ: 134526441,
tizanidine hcl 4 mg street pricedoes tizanidine 4 mg get you high tizanidine 4 mg vs flexeril 10mg tizanidine hcl 4 mg recreationalbuy tizanidine
GmyyAUBq1

tizanidine 25 mgwhat is tizanidine 2 mg used for tizanidine hcl 4 mg overdose can tizanidine hydrochloride 4 mg get you hightizanidine 6 mg capsule
GmyyAUBq1
 Yorum #25  | 3 Nisan 2014 20:40 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #26  | 3 Nisan 2014 23:45 | Alıntı     

agronnom

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 3568, Kayıtlı: 25.03.2014
   ICQ: 134526441,
tizanidine hydrochloride 4 mg street valuetizanidine hcl 4 mg narcotic tizanidine 1 mg tizanidine 2 mg tablettizanidine hcl 4 mg ingredients
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg vs cyclobenzaprine 10mgtizanidine 4 mg bluelight tizanidine hcl 4 mg capsule tizanidine 4 mg interactions8 mg of tizanidine
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg reviews8 mg tizanidine tizanidine 4 mg cena tizanidine hcl 4 mg capsuletizanidine (zanaflex) 4 mg oral tab
GmyyAUBq1
 Yorum #27  | 4 Nisan 2014 18:37 | Alıntı     

agronnom

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 3568, Kayıtlı: 25.03.2014
   ICQ: 134526441,
tizanidine 50 mgtizanidine hc1 4 mg tizanidine 4 mg information tizanidine 4 mg vs flexeril 10mgtizanidine 4 mg vs flexeril
GmyyAUBq1

can you get high off tizanidine hydrochloride 4 mgtizanidine hc1 4 mg what does tizanidine 2 mg look like tizanidine 4 mg vs flexeriltizanidine 4 mg reviews
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg vs flexeril1 mg tizanidine tizanidine 2 mg street value tizanidine 4 mg any goodtizanidine 4 mg capsule
GmyyAUBq1

buy tizanidinetizanidine hydrochloride 6 mg 4 mg tizanidine effects tizanidine hydrochloride 4 mg recreationalbuy tizanidine online no prescription
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg street pricetizanidine 4 mg picture tizanidine buy tizanidine 50 mgcan tizanidine hydrochloride 4 mg get you high
GmyyAUBq1

side effects of tizanidine hydrochloride 4 mgis tizanidine hcl 4 mg a narcotic tizanidine hcl 1 mg will tizanidine 4 mg get you hightizanidine hcl 4 mg recreational
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg interactionstizanidine teva 2 mg tizanidine 4 mg dr reddy's tizanidine 6 mg capsuletizanidine 4 mg oral tablet
GmyyAUBq1

tizanidine hcl 4 mg picture4 mg tizanidine effects tizanidine hcl 8 mg tizanidine 4 mg half lifetizanidine hcl 8 mg
GmyyAUBq1

is tizanidine hcl 4 mg a narcotictizanidine buy online tizanidine hcl 4 mg capsule tizanidine dosage mgtizanidine (zanaflex) 4 mg oral tab
GmyyAUBq1

tizanidine hydrochloride 4 mg dosagetizanidine 2 mg abuse can you get high tizanidine hydrochloride 4 mg tizanidine 10 mgtizanidine 4 mg street price
GmyyAUBq1

tizanidine hcl 4 mg drug interactionstizanidine hcl 4 mg pill tizanidine 4 mg how long does it last tizanidine hcl 4 mg drug interactionstizanidine hydrochloride 4 mg recreational use
GmyyAUBq1

tizanidine hcl 4 mg get you hightizanidine hydrochloride 4 mg recreational use tizanidine 4 mg overdose how many 4 mg tizanidine to get hightizanidine 10 mg
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg and xanaxtizanidine buy online tizanidine hydrochloride 6 mg can i take two 4 mg tizanidinetizanidine hcl 4 mg prescribed
GmyyAUBq1

tizanidine buytizanidine 2 mg brands in india tizanidine 2 mg oral tablet tizanidine 10 mgtizanidine 4 mg street price
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg street pricetizanidine hcl 4 mg drug interactions tizanidine 8 mg tizanidine 4 mg snortwhere can i buy tizanidine
GmyyAUBq1

tizanidine overdose mgtizanidine hydrochloride 4 mg dosage tizanidine 4 mg vs soma tizanidine hcl 4 mg overdosecan you get high tizanidine hydrochloride 4 mg
GmyyAUBq1

tizanidine hcl 4 mg overdosetizanidine hcl 4 mg prescribed can tizanidine hcl 4 mg get you high tizanidine hcl buytizanidine 25 mg
GmyyAUBq1

tizanidine 6 mg side effectshow long does tizanidine 4 mg stay in your system tizanidine hcl 8 mg tizanidine hcl 4 mg ingredientshow strong is 4 mg of tizanidine
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg bluelightwhat does tizanidine 4 mg look like 4 mg tizanidine hydrochloride tizanidine hydrochloride 2 mg street valuewhat is tizanidine 2 mg used for
GmyyAUBq1

tizanidine hcl 4 mg street priceis tizanidine 4 mg a benzo tizanidine overdose mg how many mg of tizanidine to get hightizanidine hcl 4 mg prescribed
GmyyAUBq1

tizanidine hcl 4 mg prescribedtizanidine 4 mg for sleep can you get high tizanidine hydrochloride 4 mg tizanidine 4 mg used treattizanidine hcl 4 mg picture
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg bluelighttizanidine 4 mg for sleep tizanidine hydrochloride 4 mg recreational tizanidine 2 mg side effectscan i take 8 mg of tizanidine
GmyyAUBq1

tizanidine 2 mg brands in indiacan you snort tizanidine hydrochloride 4 mg tizanidine hydrochloride 4 mg dosage tizanidine 4 mg street valuetizanidine hcl 6 mg
GmyyAUBq1
 Yorum #28  | 5 Nisan 2014 22:44 | Alıntı     

agronnom

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 3568, Kayıtlı: 25.03.2014
   ICQ: 134526441,
tizanidine (zanaflex) 4 mg oral tabtizanidine buy tizanidine 2 mg side effects is tizanidine hcl 4 mg a narcotictizanidine hcl 40 mg
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg abusetizanidine hcl 4 mg pill buy tizanidine hcl tizanidine hc1 4 mgcan tizanidine hcl 4 mg get you high
GmyyAUBq1

buy tizanidinetizanidine 4 mg narcotic can tizanidine hydrochloride 4 mg get you high tizanidine 4 mg interactionscan i take two 4 mg tizanidine
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg abusehow long does tizanidine 4 mg stay in your system tizanidine hcl 8 mg tizanidine 4 mg dr reddy'stizanidine 4 mg and pregnancy
GmyyAUBq1

how many mg of tizanidine to get highwhere to buy tizanidine is tizanidine hcl 4 mg a narcotic side effects of tizanidine hydrochloride 4 mgtizanidine 4 mg any good
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg reviewstizanidine 2 mg abuse what does tizanidine 4 mg look like can you get high off tizanidine hydrochloride 4 mgtizanidine 4 mg vs soma
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg vs cyclobenzaprine 10mgtizanidine 4 mg oral tablet tizanidine pills 4 mg tizanidine 4 mg drug testtizanidine hcl 4 mg get you high
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg get you hightizanidine (zanaflex) 4 mg oral tab tizanidine hydrochloride 2 mg side effects how long does tizanidine 4 mg stay in your systemtizanidine hcl 40 mg
GmyyAUBq1

tizanidine hcl 4 mg recreationaltizanidine 4 mg dose can tizanidine hydrochloride 4 mg get you high 8 mg of tizanidinetizanidine 4 mg muscle relaxer
GmyyAUBq1

is tizanidine 4 mg addictivetizanidine 4 mg snort is tizanidine hcl 4 mg a narcotic tizanidine 4 mg recreational usetizanidine 4 mg picture
GmyyAUBq1

where to buy tizanidinetizanidine hcl 4 mg drug interactions 4 mg tizanidine effects tizanidine hcl 4 mg abusetizanidine 2 mg brands in india
GmyyAUBq1

can you get high on tizanidine hydrochloride 4 mgtizanidine 40 mg tizanidine 6 mg side effects tizanidine 8 mg dosagecan tizanidine 4 mg get you high
GmyyAUBq1

tizanidine hc1 4 mgtizanidine 2 mg street price tizanidine 6 mg buy tizanidine onlinetizanidine 2 mg street price
GmyyAUBq1

4 mg tizanidine generic zanaflextizanidine 2 mg reviews 1 mg tizanidine how many mg of tizanidine to get high1 mg tizanidine
GmyyAUBq1

tizanidine hcl 4 mg get you highwhat is tizanidine 2 mg used for tizanidine 4 mg any good tizanidine teva 2 mgtizanidine hydrochloride 4 mg snort
GmyyAUBq1

tizanidine 25 mgtizanidine hcl 4 mg get you high tizanidine 1 mg tizanidine hydrochloride 4 mg side effectstizanidine 4 mg reviews
GmyyAUBq1

tizanidine teva 2 mgtizanidine 4 mg picture tizanidine 2 mg street value tizanidine hcl 4 mg capsuletizanidine hcl 4 mg prescribed
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg abusetizanidine hydrochloride 2 mg tizanidine 4 mg vs flexeril 10mg tizanidine 4 mg and pregnancyhow strong is 4 mg of tizanidine
GmyyAUBq1

tizanidine hcl 4 mg drug interactionstizanidine hydrochloride 4 mg recreational tizanidine 6 mg capsule tizanidine 4 mg vs cyclobenzaprine 10mgtizanidine 8 mg dosage
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg abusetizanidine 2 mg brands in india tizanidine 2 mg uses tizanidine 6 mg side effectstizanidine 2 mg brands in india
GmyyAUBq1

how strong is 4 mg of tizanidinetizanidine hcl 4 mg capsule tizanidine 4 mg narcotic is tizanidine hcl 2 mg a narcoticwhat is tizanidine hydrochloride 4 mg
GmyyAUBq1

buy tizanidine online no prescriptiontizanidine 4 mg half life tizanidine 2 mg brands in india can you get high tizanidine hydrochloride 4 mgtizanidine 4 mg street price
GmyyAUBq1

tizanidine hydrochloride 4 mg street valuetizanidine hcl 4 mg en espanol can you get high off of tizanidine hydrochloride 4 mg buy tizanidine no prescriptiontizanidine hcl 4 mg dosage
GmyyAUBq1
 Yorum #29  | 6 Nisan 2014 03:07 | Alıntı     

antonbychkov

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 71, Kayıtlı: 26.03.2014
   ICQ: 4881954106,
 Yorum #30  | 6 Nisan 2014 20:57 | Alıntı     

agronnom

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 3568, Kayıtlı: 25.03.2014
   ICQ: 134526441,
tizanidine hcl 4 mg prescribedtizanidine hcl 8 mg how many 4 mg tizanidine to get high tizanidine hcl buycan you get high on tizanidine hydrochloride 4 mg
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg reviewstizanidine hydrochloride 4 mg street value tizanidine 1 mg tizanidine 6 mg capsuletizanidine hcl 4 mg recreational
GmyyAUBq1

16 mg tizanidinetizanidine 4 mg narcotic tizanidine 4 mg abuse tizanidine 4 mg erowidtizanidine hc1 4 mg
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg vs somatizanidine hydrochloride 4 mg effects what does tizanidine 4 mg look like side effects of tizanidine 2 mgtizanidine hcl 4 mg pill
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg how long does it lasttizanidine 4 mg dr reddy's tizanidine 4 mg erowid 12 mg tizanidinetizanidine 6 mg side effects
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg muscle relaxerbuy tizanidine hcl will tizanidine hydrochloride 4 mg get you high buy tizanidine onlinetizanidine hcl 4 mg ingredients
GmyyAUBq1

tizanidine 4 mg muscle relaxertizanidine hcl 40 mg tizanidine hcl buy tizanidine hydrochloride 4 mg dosagetizanidine 2 mg street value
GmyyAUBq1

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: