Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Cumartesi Anneleri: 'Âhımiz Tarihi Karalar'  


23-11-2012, 13:45 Kategori: Kadın  
Cumartesi Anneleri: 'Âhımiz Tarihi Karalar'

Cumartesi Anneleri 'Âhım Tarihi Karalar'

Öldüğümde dört yaş büyüktüm kardeşimden, şimdi o benden on dört yaş büyük.

Jandarma kapıya dayandı, sabahın üçünde apar topar aldılar evden.

Bir bardak su istemiştim anamdan kapıdan çıkarken, ağzım dilim kurumuştu korkudan, boğazıma bir yumru oturmuş, sesim zar zor çıkmıştı, anam titreyen bacaklarıyla mutfağa doğru koşarken, kolumuzdan çekip zorla götürdü askerler.

Bir bardak suyu bize çok gördüler...

Beni ters askıya aldılar. Ters askı, düz askı ne, ben bilmiyordum; bir gecede her şeyi öğrendim, bir gecede yüzleştim kocaman adamların en karanlık yanlarıyla; insan olmak neymiş bir gecede anladım, olamamak da...

Bir gecede büyüdüm, ölmeden önce... Onüç yaşında koskoca bir adam oldum; koca koca rütbeli adamların kanlı ellerinde.

“Çocuk dört saat ters askıya dayandı” dedi içlerinden biri. “Elektiriğe dayansın da görelim,” dedi diğeri. Sanki üstümde ‘insanlık’ adına deney yapılıyordu.

“Dayanamadım, çoktan öldüm…” diyemedim, sesim çıkmadı… Kendimden geçmiş ruhum, bedenimden çatırdayarak ayrılırken öyle yanıyordu ki canım...

Acıdan her bayıldığımda omzuma ince parmaklı nasırlı bir el dokunuyordu. Yeşil elma kokulu. Yolunu yitirmiş bir kuş gibi gelip omzuma konuyordu karanlık gecede; anamın eli. Güvercin oluyor, omzumda çırpınıyordu.

Sapanla vurduğumuz kuşlar geliyordu aklıma… Avuçlarımda sıcacık ve kanayarak ölürken; korkudan pıt pıt atan yüreklerini duyuyordum, yüreğimde.

Olsa olsa ağlayıp korkan çıplak çocuk bedenleriydik zalimlerin ellerinde, titreyerek öldük, kırılan kemik sesleri ve kırılan insanlığın tüm sesleri arasında…

Celladım tatmin olduğunda; anam çığlık çığlığa feryad ettiğinde; babamın yüreğine ateş düştüğünde son bir kez titredim, ölmeden önce.

Ertafımı saran taş duvarlar yıkıldı ve gökyüzü aşağıya indi ve ben o kuşu yine gördüm. Tüy gibi hafif bedenimi kaldırdı, Beraberce yükseklere, çok yükseklere çıktık.

Özgürdüm artık, uçuyordum gökyüzünde.

Güvercin olmuştum…...Oradaydım, bir kuş olup omzuna kondum, oğlumun... Ama korktum. Yaşam da, ölüm de, Allah da şahit ki korktum; yapacakları her şeyden korktum; bir kere onu ele geçirmişlerdi ve ben güvercin kanatlarımla ne kadar çırpınsam da asla vazgeçmeyeceklerdi.

Orada omzunda, onun acı ve korkuyla sarsılan bedenine tutunurken kahrımdan ölebilirdim, aklımı kaçırabilirdim, yok olabilirdim ama yapmadım. Oğlumu yalnız bırakmadım.

Onüç yaşında çocuk… Bedenini param parça ettiler ama bir an bile pes etmedi, zalimin gücü el kadar çocuğa yetmedi. Ben peşinden koştum, koştum, koştum ama nefesim oğlumun nefesine yetmedi. Çığlıklar ve ayak sesleri, gören ve görmeyen gözler, kanlı taş duvarlar ve karanlık gölgelerin arasından sıyrılarak ellerimden uçup gitti.

Hiç durmadım, peşinden gittim, günler ve geceler boyu oğlumu aradım. Her kapı çalındığında elimde bir bardak su ile kapıya koştum. Yüreğim kor ateşler içinde, adını sayıklamadan uyandığım tek bir gecem olmadı. On yedi yıl…

On yedi yıldır oğlumun izine rastlamadım. Bir gecede alıp götürdüler. Bir gecede yitirip, bitirdiler. Bir gecede kaybettiler.

Her sabah paramparça bir yürekle uyanıyorum; dişlerimin arasında paramparça dilim, her sabah…

Benim oğlum, onu aradığım bütün günler ve geceler boyunca, zamanın tüm saatleri ve yılları boyunca; gün ışığında yoksa, karanlıklarda yoksa, uzaklarda ve yakınlarda yoksa; evimde, ocağımda, sıcağımda yoksa… nerede?

Hangi derinlikte, hangi sessizlikte, hangi uçurumda, hangi kuyuda, hangi bilinmezlikte?

Bütün bu kabuslar, bütün bu anlar ve yaşanmamış zamanlar, bu yaşam denen zulüm, yakama yapışmış beni yol yol, sokak sokak, şehir şehir dolaştırırken ve gittiğim her zalim kapı tekrar tekrar yüzüme kapanırken; beni bu taşlar, bu uçurumlar, bu cehennemin içine kilit üstüne kilit hapsederken, oğlum nerede?

‘Güvercinim’ nerede, biliyor musunuz?

Onüç yaşındaydı; koca koca adamlar, askerler tarafından işkence ile öldürüp bir çöplüğe atıldı…

Musa mezarından kalksaydı, İsa mezarından kalksaydı, Muhammet mezarından kalksaydı; Musa asasını, İsa oniki havarisini, Muhammet dört halifesini alıp da gelseydi; bunu bana nasıl açıklarlardı?Yönetmen Hüseyin Karabey’in 1999’da çektiği kısa filmi ‘Boran’ı izleyin:

Elif Ana dünyanın bütün güvercinlerini elleriyle besliyor. Güvercinler Elif Ana’ya sokuluyor, ondan kaçmıyor. Elif Ana onları, öpüyor, kokluyor, bağrına basıyor.

Bir gün, güvercinlerin temizlik görevlileri tarafından kafeslere konularak uzaklaştırılmak istendiğini görüyor, belli ki güvercin pisliğinden rahatsız olmuş birileri. Elif Ana kafeslere doğru atılıyor ve işçilerin şaşkın bakışları arasında, güvercinleri tek tek kafesten çıkarıyor. Bir yandan da ana dilinde -Kürtçe- kızıyor, söyleniyor. İşçilerden biri Kürt, diğeri ne dediğini anlamadığı için arkadaşına soruyor.

“Ne diyor?”

“Oğlum öldü, güvercin oldu...” diyor.

Diğeri şaşkın ve çaresiz bir süre düşünüyor ve bu ‘yarı deli’ kadın ile yaşanan probleme kendince bir çözüm üretiyor.

“Oğlunu alsın götürsün o zaman!”

Kürt işçi Elif Ana’ya güvercinleri göstererek tercüme ediyor.

“Oğlunu alıp götürebilirsin…”

Elif Ana kollarını iki yana açarak bütün saflığıyla ve çaresizliğiyle cevap veriyor:

“Hangisi benim oğlumdur nerden bileyim? Hem, niye arkadaşlarından ayırayım ki oğlumu!”

Yıllarca ağıt yakan “Gelin dağlar, taşlar, kuşlar gelin; beni oğluma kavuşturun” diye feryad eden; oğlunu çöplüklerde, karanlık kuyu diplerinde, uçurum kenarlarında arayan Elif Ana.

Başbakan Erdoğan, iki yıl önce “Cumartesi annelerinin ne iş yaptıklarını bilmiyorum. Birilerince kullanılıyorlar…” diye tarihi bir tespitte bulunmuş, hepimiz için bir insanlık dersi vermişti, hatırlarsınız.

Acı ve çaresizlik karşısında ne yapılması gerektiğini bilen bir Başbakanımız var.

“Ben Ramazan Doğan. Gözaltında kaybedilen Seyhan’ın babasıyım. Galatasaray Lisesi önüne eskiden karım Asiye gelirdi. Gözaltında işkence gördü, sağlığı bozuldu, Seyhan diye diye öldü. Yerine ben geliyorum. Başbakan ne yaptığımı bilmiyorsa, söyleyeyim: Oğlumun kemiklerini arıyorum,” diye kendisini bilgilendirmişti kalp krizinden ölmeden yirmi gün önce Ramazan Amca.

“Sezen Aksu’nun şarkısındaki gibi, bizim canımız kayıp… Yaramıza her dokunduğunuzda hem acı verir hem de kanar. Çok zor, ifade etmek çok zor… Ama konuşmak zorundayız. Kimse aynı acıyı yaşamasın diye, konuşmak zorundayız... Vicdanı olan insanlara sesleniyorum: Kayıp ailesi olmak istemiyorsanız, yanımızda olun ki, kimse kaybolmasın, çocuklar babasız kalmasın. Sizi de bir karanfille aramızda görmek istiyoruz...” diyor Hanım Tosun.

Hepimizi, 24 Kasım Cumartesi günü, saat 12:00’de Galatasaray’daki 400. buluşmaya çağırıyor Cumartesi Anneleri:
“kemiğim, etim kapı önlerinde

can kayıp, can kayıp...

Allah’ım bu nasıl dünya

bu nasıl ayıp...ah ben anayım,

yanmaz canım kora koysalar

ümidimi kaybedemezsiniz,

ölsem de

ahım tarihi karalar...”


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 1)
  |   Okuma: 45312   |   Yorum: (3909)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 22 Temmuz 2013 16:05 | Alıntı     

svetlannaannaneva

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 97, Kayıtlı: 19.07.2013
   ICQ: 732257461,
Наш всеми любимый портал для знакомств сайт знакомств бесплатно приглашает принять участие в конкурсе обоятельных девушек и конечно же парней, различные конкурсы с призами ждут участников, а самое интересное вам предоставляется возможность познакомиться друг с другом, найти себе обоятельного партнера для различных отношений. добро пожаловать к нам секс и прочие знакомства красноярск


--------------------
 Yorum #2  | 16 Ekim 2013 05:36 | Alıntı     

csvetochkca

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 14.10.2013
   ICQ: 86164663,
Сайт для интимных знакомств сайт знакомств без регистрации в паутине Интернета в режиме On-Line! Вступайте в наши ряды! Давайте знакомиться! - ведь это так здорово! Добро пожаловать в знакомства секс луганск фото


--------------------
 Yorum #3  | 21 Ekim 2013 13:52 | Alıntı     

irinanejnayy

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 19.10.2013
   ICQ: 170581857,
Сайт знакомств для интимных отношений знакомства mail ru регистрация в мировой паутине в режиме On-Line! Присоединяйтесь! Знакомьтесь! - это так замечательно! Добро пожаловать в интим знакомства в усть-каменогорске


--------------------
 Yorum #4  | 20 Kasım 2013 04:29 | Alıntı     

krisstinanovay

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 77, Kayıtlı: 17.11.2013
   ICQ: 78690188,
Сайт для интимных знакомств секс знакомства в чате николаев в Интернете в режиме On-Line! Регистрируйтесь! Знакомьтесь! - ведь это так здорово! Добро пожаловать в познакомлюсь с женщиной


--------------------
 Yorum #6  | 25 Aralık 2013 08:27 | Alıntı     

PlaniksBes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
дозволительно говорить, это изъятие :) из правил Clarice
 Yorum #7  | 9 Şubat 2014 09:43 | Alıntı     

maxemyders

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Comprar viagra 150 can you buy viagra from a chemist http://ecostatob.skku.edu/web/buyviagra/06-2012562.html
Comprar viagra rs viagra pills store http://ecostatob.skku.edu/web/buyviagra/10-2012955.html
Where can i buy viagra in toronto viagra icerigi http://ecostatob.skku.edu/web/buyviagra/01-201215.html
Comprar viagra cialis can stroke patients take viagra http://ecostatob.skku.edu/web/buyviagra/01-201230.html
Donde comprar viagra en colombia male and female viagra uk http://ecostatob.skku.edu/web/buyviagra/viagra-cheap-prescription.html
Forum viagra where to buy kostnad viagra apoteket http://ecostatob.skku.edu/web/buyviagra/68292.html
Comprare viagra in farmacia senza ricetta wo kann man in usa viagra kaufen http://ecostatob.skku.edu/web/buyviagra/cheap-generic-viagra-review.html
Tem que ter receita medica para comprar viagra why is viagra so expensive http://ecostatob.skku.edu/web/buyviagra/14-06-2012589.html
 Yorum #8  | 13 Şubat 2014 08:37 | Alıntı     

Joinerh

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
«Я ситуацию отслеживаю, я знаю, кто там собственник на этой территории. Это частная территория. Это довольно уважаемые люди. Это братья Лещиковы, строители. Почетные строители России с учеными степенями», - отметил он. http://turprof.ru/stalnyie-dveri-stal-v-pe...-kachestva.html Среди претендентов на покупку завода «БАТ-Ява», закрытого осенью прошлого года, оказалась компания «ВЭБ-Инвест». Под ее эгидой рядом уже реализуется проект МФК на месте часового завода «Слава». Балансовая стоимость табачного актива оценивается в 980 млн руб. Впрочем, один только участок в 1,74 га на 3-й улице Ямского Поля может быть продан за 70 млн долл., а инвестиции в редевелопмент - достигнуть 200 млн долл., считают эксперты.
Как стало известно РБК daily, подконтрольная Внешэкономбанку компания «ВЭБ-Инвест» заинтересовалась покупкой завода «БАТ-Ява», более полутора веков работавшего на 3-й улице Ямского Поля. Это подтвердили сразу два источника газеты, близкие к сторонам переговоров. На соседнем участке площадью 5 га, который раньше занимал часовой завод «Слава», «ВЭБ-Инвест» планирует построить 349 тыс. кв. м офисов и апартаментов, а также гостиницу формата 3-4 звезды. На первых этажах комплекса также будут предусмотрены площади под ритейл.
 Yorum #9  | 15 Şubat 2014 16:51 | Alıntı     

Uraganfed

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 133, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
Уже несколько десятилетий кавказская кампания, большая и развернутая по многим направлениям, ведется. Для чего России нужен был тогда этот самый Кавказ? http://srs-67.ru/stroitelstvo-fundamenta-8.html Муханов:
- Начало активной российской политики на Кавказе многие ученые и эксперты связывают с именем первого российского императора Петра Великого. Сначала Петр организовал Прутский поход - это столкновение с Турцией. Оно было несколько неудачным, потому что основные силы были на севере, где мы воевали со шведами и с знаменитым шведским королем Карлом XII. Но уже после окончания Северной войны в двадцатые годы Петр организовал другой поход - Каспийский. Или Персидский поход. Он был в 22-23-м годах. Здесь уже русские войска очутились в Закавказье. Было взято под контроль Каспийское побережье. Это территория современного Дагестана, Азербайджана. И те территории, которые контролировались тогда Персидской державой. Кроме того, были налажены контакты с грузинскими владетелями, с армянскими. И первые контакты были зафиксированы с северокавказскими владетелями. Многие владетели подносили ключи Петру, завязывались политические, экономические отношения. Это первый серьезный шаг России в отношении Кавказа.


--------------------
Uraganfedor
 Yorum #10  | 18 Şubat 2014 16:38 | Alıntı     

Merlinhor

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347588481,
Ранее в Счетной палате заявляли, что намерены выявить непрофильные расходы газового монополиста и выяснить эффективность работы компании в целом. Также серьезные проверки аудиторы сейчас проводят в «Роснано» и других компаниях. На следующий год Счетная палата запланировала проверку компании «Роснефть». http://aluslugi.ru/prima-p15-kotel-dlya-pelet-ru.html Осенью прошлого года глава ФАС Игорь Артемьев назвал «Газпром» «крайне неэффективной компанией», которой не нужно оказывать госпомощь, писала РБК daily. Тогда же президент Владимир Путин допустил наличие в компании коррупционных составляющих, за которые надо «ловить и сажать».
По количеству проживающих в ней долларовых миллиардеров Москва оказалась на втором месте в мире, уступая только Нью-Йорку. Об этом свидетельствует исследование британской компании WealthInsight.


--------------------
Merlinandrey
 Yorum #11  | 23 Şubat 2014 13:13 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
По сравнению с прошлым летом сильно вырос интерес к отдыху в Европе: тогда в тройке лидеров были Симферополь, Сочи и Санкт-Петербург. Да и Анталия, Керкира и Аликанте - города, куда до сих пор наши путешественники предпочитали летать на чартерных рейсах, заказанных продававшими путевку туроператорами. http://itakny.com/spravochnik/turistichesk...teshestvij-oao/ А Вы куда отправитесь этим летом? http://soupwok.ru/kak-sdelat-smerch-v-vannoy.html
Будущая столице зимней Олимпиады этим летом может побить все рекорды как популярное место летнего отдыха. Почти каждый десятый покупатель авиабилетов в графе «место назначения» указал сочинский аэропорт в Адлере.


--------------------
Vurdalaksasha
 Yorum #12  | 25 Şubat 2014 19:33 | Alıntı     

Serpimolot

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 131, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347587481,
Сергей Фильченков из ИФК «Метрополь» объясняет настороженность мировых игроков тем, что рынок недостаточно окреп. «Вразрез с ожиданиями калийный сегмент восстанавливается медленно, 2013 год будет трудным и для мировых, и для отечественных калийщиков», - полагает он. А Константин Юминов из Raiffeisenbank видит в этом возможность для действующих игроков. «Раньше были опасения, что через три-четыре года на калийном рынке предложение значительно превысит спрос, что вызовет спад цен. Сейчас эта опасность постепенно нивелируется», - объясняет он. Тем более откладываются дорогостоящие greenfield-проекты, перспективы которых трудно рассчитать. http://substroika.ru/2013/09/okonnyj-blok-dlya-domostroenij/ В России сразу две компании реализуют крупные калийные проекты. «Акрон» рассчитывает получить первый хлоркалий с Талицкого ГОКа (Верхнекамское месторождение в Пермском крае) в 2016 году (суммарная проектная мощность - 2 млн т). «Еврохим» там же планирует начать добычу в 2016 году (3,4 млн т), а на Гремячинском (Волгоградская область) - уже в 2014 году (4,6 млн т). «Ценность проектов «Акрона» и «Еврохима» только растет за счет того, что другие игроки отказываются от своих планов», - уверен Константин Юминов.
«Гадать, каким будет рынок через несколько лет, дело неблагодарное. Калийные проекты для нас стратегические, и отказываться мы от них не собираемся. Более того, стараемся закупать самые передовые технологии и привлекать лучших подрядчиков и менеджеров для их реализации», - прокомментировал представитель «Еврохима» Владимир Торин. Получить комментарий «Акрона» не удалось.


--------------------
Serpimolot
 Yorum #13  | 28 Şubat 2014 01:31 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
А В ЭТО ВРЕМЯ http://tutwomen.ru/psihologija-delovogo-obshhenija.html Метеорит весом 18 килограммов выставлен в Музее естественных наук Брюсселя. Метеорит был извлечен в этом году из толщи ледникового панциря Антарктики учеными, работающими на бельгийской полярной станции "Принцесса Елизавета". Как утверждают исследователи, это самый крупный обыкновенный хондрит, найденный в полярном регионе с 1988 года.
Метеорит, мчавшийся к Земле со скоростью в несколько десятков тысяч километров в секунду, был обнаружен в пустыне Сахара в прошлом году. Тогда же и выяснилось, что это кусок отколовшейся от Марса породы. Вес 600 граммов. Теперь он выставлен на аукционе Heritage. И может стать предметом интерьера любого коллекционера, которому придется выложить кругленькую сумму.


--------------------
Jugakos
 Yorum #14  | 7 Mart 2014 19:24 | Alıntı     

Uraganfed

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 133, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
СКА будет играть против студентов и адвокатов http://tutprof.ru/2013/09/okna-i-dveri-iz-...-i-plyusy/feed/ Чемпион Люксембурга «Эш» является лишь любительской командой. Многие из люксембургских гандболистов еще учатся, а у кого-то уже есть основная профессия. Например, разыгрывающий Кристиан Бок работает адвокатом.
К слову, матч между СКА и «Эшем» белорусские зрители по телевизору не увидят. Причиной тому стала слишком большая цена на телеправа, установленная Европейской федерацией гандбола - 10 тысяч. Зато все желающие могут посмотреть исторический матч живьем - цена билетов от 20 до 30 тысяч. Руководство клуба уже раздало 1500 бесплатных квитков детским домам, спортивным школам и другим учреждениям, чьи воспитанники не смогут увидеть матч.


--------------------
Uraganfedor
 Yorum #15  | 13 Mart 2014 04:05 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
Он не был верующим и вряд ли мог им быть, ведь он родился в 1932 году, когда велась борьба с религией; он считал себя дуалистом. "Стыдно, но я совсем не знаю ни Нового, ни Ветхого Завета. Бог в них один и тот же, ведь так? Но в Ветхом завете Бог создал весь мир, а потом - Адама. Значит Адам - сын Божий. Но коли он его уже создал, почему в новом Завете появляется Сын Божий Иисус Христос? Но почему он не мог создать его так же, как Адама, не прибегая к помощи девы Марии? Бог же вообще ни в чьей помощи, как я полагаю, не нуждался. Почему он избирает совершенно другую технологию изготовления человекоподобных существ? Или требовалось, чтобы Иисус, рожденный от женщины, был именно человеком? Но ведь и Адам тоже человек, иначе он не может быть родоначальником рода человеческого". В словах "технология изготовления человекоподобных существ" - весь мой отец! http://alvesti.ru/polyi-dverirf-internet-m...adka-video.html Когда папа умер, журналист, его друг, Юрий Рост написал: "Мы - потеряли. Небо - нашло". http://tutotdih.ru/zhivotnye-maldivy.html
Отныне отец принадлежит небу. Где-то далеко есть планета № 7729, которая теперь носит его имя, - Ярослав Голованов.


--------------------
Vurdalaksasha
 Yorum #16  | 16 Mart 2014 07:16 | Alıntı     

Serpimolot

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 131, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347587481,
Впервые отец голливудской звезды Ким Леджер опубликовал личный дневник своего сына, в котором рассказал о том, что послужило причиной его странной смерти. http://tutotdih.ru/feed В документальном немецком фильме «Слишком Молодой, Чтобы Умереть» Ким поведал о том, как его сын готовился к самой важной роли в своей карьере - злейшего врага Бэтмена Джокера и чем она для него обернулась. Слухи о том, что актер не выдержал психологических нагрузок, связанных с подготовкой к фильму "Темный рыцарь", стали ходить сразу же после его смерти, но никаких точных подтверждений не было.
До недавнего времени официальной причиной была версия о передозировке наркотическими веществами.


--------------------
Serpimolot
 Yorum #17  | 19 Mart 2014 05:00 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
Главная проблема - это невостребованность наших научных результатов экономикой и обществом http://bubkie.ru - Вы прожили в науке много эпох и можете сравнить, когда науке уделялось большее внимание. Как вы можете охарактеризовать сегодняшнее положение российской науки?
- Это очень тяжелый вопрос. Самая большая проблема отечественной науки сегодня - даже не низкое финансирование. Оно в 2000-е годы изменилось кардинально. Деньги есть, хотя их заметно меньше, чем это было в советские времена. Раза в три примерно. Но главная проблема в другом. Это невостребованность наших научных результатов экономикой и обществом. Почему мы любим вспоминать советский период? Потому что мы были нужны. При этом люди по-разному относятся к политическим аспектам той эпохи. А когда вынужны, и деньги находятся, и лабораторию новую вам построят, и оборудование закупят. Когда произошел развал Союза, эта могучая система была разрезана на 15 частей. Тем самым мы подорвали нашу экономическую мощь. Мы за эти 20 лет потеряли массу технологий, основы которых были созданы. Электронная промышленность была во всех 15 республиках. А сегодня она только в России, причем заметно меньше, чем было раньше, и в Белоруссии.


--------------------
Jugakos
 Yorum #18  | 21 Mart 2014 18:27 | Alıntı     

Misterkol

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 68, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347568481,
- Знали не все. Но какие-то операции, в том числе и ключевые, мы знали. Чуть позже знаменитый тоннель, который американцы прорыли из Западного Берлина в Восточный в конце 50-х годов, чтобы подключиться к нашим кабелям военной связи, вся эта операция была провалена еще на стадии ее разработки. Ее провалил наш агент в британской разведке Джордж Блейк, которому уже 90 лет, он с 60-х годов живет в Москве. Он бежал из тюрьмы и был вывезен в Москву. Он был послан от МИ-6 в качестве куратора и консультанта для молодого ЦРУ, как вести дела с русскими. И вот они сидели за столом: а давайте сделаем? А давайте. Все, разошлись, встали, через день об этом знали в Москве. Позволили им прорыть тоннель, подключиться, гнали где-то год дезу по этим кабелям. Потом разыграли так, что будто случайно во время земляных работ наткнулись. И это была большая пропагандистская операция. Самое главное, что никаких секретов они не узнали. Вот что значит деятельность разведки и контрразведки. http://onuslugi.ru/ Яковлев: http://alvse.ru/ustanovka-rakovinyi-i-unit...standartru.html
- Насколько согласовывали свои планы разведки разных государств?


--------------------
Misterkol
 Yorum #19  | 22 Mart 2014 21:49 | Alıntı     

EdwardCem

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 32, Kayıtlı: 22.03.2014
   ICQ: 214632476,
скачать инструкция на ваз 2110 пошаговая инструкция пошива ламбрекена


--------------------
инструкция по борьбе с птичьим гриппом 2006 года доксициклин таблетки инструкция по применению
 Yorum #20  | 23 Mart 2014 00:33 | Alıntı     

Figeredo

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347588421,
почти полностью на крупных планах, и зритель часто имеет возможность заглянуть героине, допустим, в рот, куда она в больших количествах отправляет спагетти болоньезе и устрицы, и даже проследить их путь дальше по пищеварительному тракту. Сцены лесбийского секса выполнены Кешишем столь же подробно, обстоятельно и протокольно-честно, как эпизоды поглощения пищи, поскольку и тому, и другому процессу плотоядная Адель отдается с полной самоотдачей. http://websap.ru/solnechnyiy-kollektor-v-p...uyu-pogodu.html Круглые детские глаза Адель наполнятся слезами, когда она впервые столкнется с коварством любви, в которой, как на войне, каждый сам за себя. http://websap.ru/rexva-nagrevatelnaya-plenka-xica.html
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:


--------------------
Figeredo
 Yorum #21  | 25 Mart 2014 16:15 | Alıntı     

Huliosas

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44, Kayıtlı: 25.11.2013
   ICQ: 347588485,
Инвалиды холодной войны http://turprof.ru/osteklenie-lodzhiybalkon...rkotedzhey.html - ...Недавно один мой друг, литовец, огорошил меня вопросом: на кого русские более всего похожи? Я задумалась. Англичане? Французы? Немцы? Нет. Китайцы? Тем более... http://alnewtur.ru/2013/09/otdelka-dachnogo-domika-faneroj/
- Мы русские - разве этого мало? Это отдельная цивилизация с отдельной географией, историей, обычаями, привычками и физиогномикой, она абсолютно ни на кого не похожа. Британский историк философии Арнольд Тойнби, например, называет ее православной цивилизацией.


--------------------
Huliosaas
 Yorum #22  | 2 Nisan 2014 13:52 | Alıntı     

OrvilleType

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 91, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: 178221462,
казино princess софия и казино клипарт игровые аппараты класть 5 рублей интернет казино рулетка на реальные деньги рубли интернет игры на деньги игровые автоматы онлайн интернет казино кристалл онлайн казино пополнение через смс игровые автоматы играть бесплатно без регистрации лошади интернет игры на деньги украина
 Yorum #23  | 2 Nisan 2014 22:05 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #24  | 4 Nisan 2014 02:27 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #25  | 4 Nisan 2014 19:21 | Alıntı     

antonbychkov

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 71, Kayıtlı: 26.03.2014
   ICQ: 4881954106,
 Yorum #27  | 9 Nisan 2014 05:35 | Alıntı     

AustinZes

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 61, Kayıtlı: 29.03.2014
   ICQ: 213122671,
пока не удалили вот
 Yorum #28  | 18 Nisan 2014 18:07 | Alıntı     

abrebuza

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 610, Kayıtlı: 18.04.2014
   ICQ: --,
Внезапно к перекрёстку подошёл ещё один путник. Проститутки москвы на дом дёшево А далеко внизу, овеваемый горьким предутренним ветром, Дзонг-Ача перехватил крепче и дёрнул на себя чёрную нить. Армянский праститутки
GmAUBq1
 Yorum #29  | 19 Nisan 2014 19:33 | Alıntı     

abrebuza

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 610, Kayıtlı: 18.04.2014
   ICQ: --,
16 mg tizanidinetizanidine 4 mg effects tizanidine hcl 2mg can you get high on tizanidine hydrochloride 4 mg1 mg tizanidinetizanidine hcl 4 mg abuse
GmAUBq1
http://amx-server.ucoz.ua/index/8-9851
http://etobest.ru/user/Danielsn/
http://erofotik.com/user/DanielCrom/


tizanidine 4 mg drug interactionscan tizanidine hcl 4 mg get you high ic tizanidine hcl how many tizanidine 4 mg can i taketizanidine 4 mg muscle relaxerwill tizanidine 4 mg get you high
GmAUBq1
http://vicoil.com.ua/user/DanielDah/
http://zolotoekino.ru/user/DanielPalp/
http://prieo.com/bbs/home.php?mod=space&uid=323


tizanidine 4 mg street valueside effects of tizanidine 2 mg tizanidine price tizanidine 4 mg get you highhow many mg of tizanidine to get hightizanidine hcl 4 mg en espanol
GmAUBq1
http://objectarx.net/home.php?mod=space&uid=350529
http://xn--90antibg.xn--p1ai/user/Danielbiag/
http://bbs.qxnjyw.com/home.php?mod=space&uid=5623


tizanidine 4 mg erowidtizanidine 20 mg tizanidine 2mg tizanidine 20 mgwill tizanidine 4 mg get you hightizanidine 6 mg tablets
GmAUBq1
http://meat-soft.ru/index/8-46778
http://viamebel.by/user/Danielkith/
http://npscraft.besaba.com/user/Danielrax/


tizanidine 4 mg how long does it lasttizanidine hcl 4 mg abuse buy tizanidine online tizanidine 2 mg side effectstizanidine 2 mg oral tablettizanidine 4 mg and pregnancy
GmAUBq1
http://1forum.rv.ua/memberlist.php?mode=viewprofile&u=206168
http://polkardana.ru/user/Danielfuff/
http://ninja-iga.ru/user/Danieljind/


tizanidine hcl 4 mg overdosetizanidine 4 mg drug interactions tizanidine generic tizanidine 6 mg capsuletizanidine teva 2 mg4 mg tizanidine generic zanaflex
GmAUBq1
http://forums.sernix.net/index.php?action=profile;u=53341
http://www.nnmeeting.cn/home.php?mod=space&uid=109261
http://banlanwang.com/space-uid-39572.html


what is tizanidine hydrochloride 4 mgtizanidine hydrochloride 4 mg side effects tizanidine hcl tizanidine hcl 4 mg street pricetizanidine hcl 4 mg abuse4 mg tizanidine effects
GmAUBq1
http://jivoejeiezo.ru/user/DanielLah/
http://fire-designers.com/forum/member.php?51-DanielSr
http://blog-cabeloslindos.com.br/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=1486856


what is tizanidine 2 mg used fortizanidine hydrochloride 4 mg snort tizanidine generic can you snort tizanidine hydrochloride 4 mgis tizanidine hcl 2 mg a narcotichow strong is 4 mg of tizanidine
GmAUBq1
http://www.boevi4ok.ru/user/Danieltron/
http://pornoklubnika.net/user/Danielduck/
http://vkusnotokak.ru/user/DanielPefs/


tizanidine 20 mgtizanidine 4 mg recreational use tizanidine 2 mg tizanidine (zanaflex) 4 mg oral tabtizanidine 2 mg street valuetizanidine overdose mg
GmAUBq1
http://carsresource.ru/user/DanielNak/
http://sexfanatki.ru/user/DanielRup/
http://nationalgeographics.ru/user/Danieltala/


side effects of tizanidine hydrochloride 4 mg1 mg tizanidine tizanidine reviews tizanidine hcl 4 mg picturetizanidine 2 mg oral tablettizanidine hydrochloride 2 mg
GmAUBq1
http://mavihayat.net/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=80
http://41android.net/user/DanielKils/
http://bbs.w918.com/home.php?mod=space&uid=1863622


tizanidine hydrochloride 2 mg street valuetizanidine 2 mg street price tizanidine hydrochloride 2 mg tizanidine 2 mg side effectstizanidine hcl 1 mgtizanidine 4 mg street value
GmAUBq1
http://film.yomu.ru/user/Danielei/
http://gxfax.com/home.php?mod=space&uid=66748
http://itar-rass.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=32017


tizanidine hydrochloride 6 mgcan i take 8 mg of tizanidine tizanidine tab 4mg tizanidine hcl 4 mg get you highcan you get high off tizanidine hydrochloride 4 mgtizanidine 6 mg side effects
GmAUBq1
http://pangubibbs.com/home.php?mod=space&uid=27729
http://mus.ubisa.ge/user/Danieltype/
http://antvik.ru/user/DanielHick/


tizanidine hcl 4 mg recreationaltizanidine hydrochloride 8 mg tizanidine 4mg tab tizanidine hcl 4 mg ingredientstizanidine hcl 4 mg capsuletizanidine hydrochloride 2 mg
GmAUBq1
http://moda-krasota-love.ru/user/Danielquix/
http://kz.zdravkrg.kz/user/DanielFob/
http://lenta-kazan.ru/user/Danielot/


tizanidine 4 mg half lifetizanidine hcl 4 mg get you high tizanidine mg tizanidine hcl 4 mg capsuletizanidine 4 mg get you hightizanidine 4 mg cena
GmAUBq1
http://mobildar.org/user/DanielMabs/
http://forum.cyberflexing.com/profile.php?id=106
http://borderlinestamp.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=43571
 Yorum #30  | 20 Nisan 2014 00:47 | Alıntı     

abrebuza

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 610, Kayıtlı: 18.04.2014
   ICQ: --,
tizanidine 4 mg dosagetizanidine hcl 4 mg street price 4mg tizanidine tizanidine hc1 4 mgtizanidine hcl 4 mg abusetizanidine 10 mg
GmAUBq1
http://sz.jztedu.com/bbs/home.php?mod=space&uid=58343
http://build-in.co.ua/wr_board/tools.php?event=profile&pname=DanielHasp
http://hudong.ca/home.php?mod=space&uid=263260


tizanidine hydrochloride 8 mgtizanidine 10 mg tizanidine mg how many 4 mg tizanidine to get hightizanidine 6 mg capsuletizanidine hydrochloride 2 mg
GmAUBq1
http://naruto-silver.ucoz.ua/index/8-5952
http://1314wed.com.cn/bbs/space-uid-291949.html
http://dark-chaos-draenor.com/member.php?action=profile&uid=34504


is tizanidine hcl 2 mg a narcotictizanidine 4 mg drug interactions tizanidine hydrochloride 2 mg tizanidine hydrochloride 4 mg recreationalis tizanidine 4 mg a narcotictizanidine 4 mg abuse
GmAUBq1
http://androidplay.besaba.com/user/Danieldet/
http://corbins.ru/memberlist.php?mode=viewprofile&u=319230
http://happygougou.cn/home.php?mod=space&uid=27452


tizanidine hcl 4 mg prescribedtizanidine hcl 4 mg overdose ic tizanidine hcl tizanidine 40 mgwhat is tizanidine 2 mg used fortizanidine 12 mg
GmAUBq1
http://zagruzka.ucoz.ua/index/8-3207
http://mega-soft.at.ua/index/8-15257
http://show-nefakt.do.am/index/8-6501


tizanidine 4 mg street value8 mg of tizanidine buy tizanidine tizanidine 4 mg overdosewhat does tizanidine 2 mg look liketizanidine 25 mg
GmAUBq1
http://kinorey.net/user/Danieltek/
http://raitonryufansubs.site50.net/index.php?action=profile;u=6662
http://forum.eilathotelsinfo.co.il/user-13696.html


tizanidine 6 mgtizanidine hydrochloride 4 mg effects tizanidine hcl 2mg tizanidine 4 mg get you high4 mg tizanidine effectswhat does tizanidine 4 mg look like
GmAUBq1
http://www.yewu100.com/space-uid-59879.html
http://thebestforum.do.am/index/8-2126
http://best-qiwi.ru/user/Danielka/


tizanidine 2 mg abusetizanidine 4 mg narcotic tizanidine generic tizanidine 2 mg brands in indiatizanidine 4 mg vs flexeril 10mg8 mg of tizanidine
GmAUBq1
http://pokerbanking.ru/user/DanielMob/
http://s-p-l-i-n-e.com/user/DanielLef/
http://mengchashe.com/home.php?mod=space&uid=7265


tizanidine hydrochloride 4 mg street valuetizanidine teva 2 mg tizanidine hcl 1 mg tizanidinetizanidine 6 mg tabletstizanidine hydrochloride 2 mg side effects
GmAUBq1
http://xn-----llcndqtgc9cd6i.xn--p1ai/user/Danielwow/
http://theshowtimes.net/user/Danielden/
http://extrasenstop.ru/user/DanielNice/


8 mg of tizanidinetizanidine 4 mg effects tizanidine pills tizanidine hydrochloride 2 mg street valuecan i take two 4 mg tizanidinewhat mg does tizanidine come in
GmAUBq1
http://strashnoonlain.ru/user/DanielGet/
http://bbs.2q.cn/space-uid-99706.html
http://szluye.com/home.php?mod=space&uid=18812


is tizanidine hcl 2 mg a narcoticcan i take two 4 mg tizanidine tizanidine 8 mg tizanidine hc1 4 mgtizanidine 4 mg narcoticdoes tizanidine 4 mg get you high
GmAUBq1
http://stranapensioneriya.ru/user/DanielPap/
http://iot101.com/bbs/home.php?mod=space&uid=51032
http://trivuz.com/bangla/language/profile.php?id=179627


tizanidine 4 mg half lifehow many 4 mg tizanidine to get high 4 mg tizanidine tizanidine hcl 6 mgtizanidine 2 mg uses4 mg tizanidine hydrochloride
GmAUBq1
http://ratinggroup.ru/index/8-9395
http://www.detkiuch.ru/index/8-14590
http://www.camping-campen.de/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=29652


tizanidine 4 mg oral tablettizanidine 4 mg snort tizanidine reviews tizanidine 2 mg street valueis tizanidine 4 mg a narcotictizanidine hcl 4 mg overdose
GmAUBq1
http://avansis.com.ua/user/DanielbuMn/
http://ap.bonaplus.com/profile.php?mode=viewprofile&u=40568
http://2xoffres.com/member.php?11729-DanielWasy


tizanidine 4 mg effectstizanidine 4 mg overdose tizanidine pills 8 mg of tizanidinetizanidine 4 mg dr reddy's4 mg tizanidine effects
GmAUBq1
http://www.voipbulletin.com/member145115.html
http://znachenie-name.ru/user/Danielnex/
http://slavacraft.besaba.com/user/Danieljape/


what does tizanidine 4 mg look liketizanidine 40 mg tizanidine mg can you take 8 mg of tizanidinetizanidine 4 mg street valuetizanidine hcl 4 mg dosage
GmAUBq1
http://regjep-elmazi.at.ua/index/8-65849
http://wyj123.com/home.php?mod=space&uid=13421
http://cheyou0760.com/home.php?mod=space&uid=4342

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: