Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1332588240')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > Çatışma ve operasyonlar yayılıyor
DataLife Engine > Güncel , Kurdistan > Çatışma ve operasyonlar yayılıyor

Çatışma ve operasyonlar yayılıyor


24-03-2012, 12:24. Разместил: HejarS
Türk devleti Kürt sorununa yönelik 1990’lı yılların imha konseptini yeniden uygulamaya koyarken, Şırnak, Diyarbakır, Bingöl ve Muş’ta çatışma ve operasyonlar artıyor. Bitlis-Siirt sınırında çatışma çıkarken, Cudi’de HPG gerillaları ile Türk ordusu arasındaki çatışma üçüncü gününde.

Diyarbakır'ın Lice ile Bingöl'ün Genç ilçeleri arasında yoğun askeri hareketliliğin olduğu bildirildi. Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, yüzlerce sivil ve askeri araçla bölgeye geçişlerin olduğu belirtilirken, arazi arama tarama çalışmalarının da yapıldığı kaydedildi.

Muş merkeze bağlı Zengok, Şenyayla ve Kozme Dağı'na yönelik hava destekli operasyon başlatıldı. Bölgede yoğun askeri hareketlilik devam ederken, helikopterlerin hareketliliği sürüyor.

Siirt'tin Baykan İlçesi ve Bitlis İl sınırında bulunan Çeltikli mevkiinde çatışma çıktığı öğrenildi. Çatışmaların devam ettiği bölgeye, Bitlis ve Siirt'ten takviye kuvvetlerin gönderildiği ve helikopterlerin de bölgeye gittiği öğrenildi.

Şırnak’ın Cudi Dağı alanında en az 7 özel harekat polisinin öldüğü operasyonda çatışmalar üçüncü gününe girdi.

Çatışmaların Cudi’nin Tuşimya Vadisi ve Hesena Köyü civarında yoğunlaştığı öğrenilirken, bölgeye sık sık Skorsky helikopterleri özel harekat timleri ve jandarma komandoları sevk ediliyor.

23 Mart'ta öğleden sonra Silopi ve Cizre’deki askeri birliklerin yanı sıra Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümeni’nden de askerler bölgeye sevk edildi.

Askeri birlikler helikopterlerle Cudi’nin Derya Kela, Derya Bizina, Heblêr, Şax ve Girê Çolya bölgelerine indirildikleri bildirildi.

Kobra helikopterleri tarafından da bölge sık sık bombalanırken, sıcak çatışma birçok noktada sürüyor.

ANF NEWS AGENCY

Вернуться назад