Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Sanat Değil Utanç Gecesi  


24-12-2012, 21:24 Kategori: Güncel  
Sanat Değil Utanç Gecesi

Sanat Değil Utanç Gecesi


SANATÇILAR GİRİŞİMİ'NİN GECESİNE ŞOVENİZM VE CİNSİYETÇİLİK DAMGA VURDU

Sanatçılar Girişimi’nin “diktaya, korkuya, adaletsizliğe, sanat ve sanatçı düşmanlığına karşı büyük buluşma” diyerek örgütlediği etkinlik tam bir ulusalcılık şovuna dönüştü. İşçi Partili Levent Kırca konuşmasında kadınları aşağılarken “KCK” tutuklularını anmak isteyen, Ahmet Kaya şarkısı söyleyen Melike Demirağ ise, yuhlamalar arasında sahneden indi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı gece Silivri’ye çakılan selamlarla tam bir İşçi Partisi gecesine dönüşüverdi.
Kendisine bugüne kadar anti emperyalist, laik, iktidar karşıtı bir rol biçen Sanatçılar Girişimi dün “büyük buluşma” diyerek örgütlediği gecede bol bol utanca imza attı. “Diktaya, korkuya, adaletsizliğe, sanat ve sanatçı düşmanlığına karşı büyük buluşma" başlığıyla Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katılacağı ilan edilen isimler de düşünüldüğünde bu günlerde iyi bir mesaj da sunabilirdi. Bugüne kadar memlekete dair “kaygılarını” dile getiren sanatçıların gecesi ulusalcı siyasetlerin gövde gösterisine ve kayıkçı kavgasına dönüşünce “kaygı” yarattı.

Tarık Akan, Müjdat Gezen, Edip Akbayram, Ataol Behramoğlu, Rutkay Aziz, Levent Kırca, Orhan Aydın, Bedri Baykam gibi isimlerin sözcülüğünü yürüttüğü Sanatçılar Girişimi’nin hükümetin politikalarına karşı bir tavır koyması beklenen gecede sanatçılar yuhlandı, sahneden ağza alınmayacak laflar edildi, bütün hukuksuzluklar Silivri’ye bağlandı, “anti emperyalist, yurtsever askerler" selamlandı... Sanatın iyileştirecek, yaklaştıracak, barıştıracak dili sesini kaba, kendinden olmayana öfkeli sloganların arasında kaybetti.

MELİKE DEMİRAĞ YUHALANDI

Zaten Melike Demirağ, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, Cahit Berkay, Nejat Yavaşoğlulları gibi isimler evrensel mesajlar vererek sahne aldılar ve ayrıldılar geceden.

Sanatçı Melike Demirağ buluşmanın talihsizlerindendi. Memlekette bazı şeylerin birbirine karıştığını eskiden ayrımların daha net olduğunu söyleyen Demirağ başlıyor konuşmaya ama belli ki salonda “bize mi bir şey dedi şimdi” acaba kuşkusu (huzursuzluğu) var. Daha sonra darbeleri sayarken 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül ve 28 Şubat’ı da sayınca homurdanmalar artıyor “aynı şey mi?” diyerek. Şarkı söylerken slogan atılmasını ve kimsenin yuhalanmasını istemediğini söylüyor, Silivri duruşmalarına gittiğini ama bir tarafı tutmak için gitmediğini ve KCK duruşmalarına katılamadığını söylediğinde ilk yuh sesi de duyuluyor.

Şarkılarını bugüne dek gelmiş tüm hükümetlere karşı söyleyeceğini, ırk, dil, din, mezhep ve cinsiyet ayrımı olmaksızın demokrasiye ihtiyaç olduğunu söyleyince yüreğimize bir nebze de olsun su serpiliyor. Ancak salondaki homurdanma ve rahatsızlık giderek artıyor, salondakileri provokasyona gelmemeleri için uyarıyor Demirağ, fakat bu da işe yaramıyor. Arkadaş şarkısından sonra, sıradaki şarkıyı Ahmet Kaya için söyleyeceğini de ifade edince yuhalamalar artıyor. Ve nihayet Yakamoz şarkısını yarıda kesip, mikrofonu bırakarak kulise gidiyor.

Salonda histerik bir halde Demirağ’a tepki gösterenler kadar, tüm bu olan bitene tanık olup da Demirağ’a sahip çıkmayan “sanatçılar”, çıkıp tek söz söyle(ye)meyen, siz ne yaptığınızı zannediyorsunuz diyemeyenler de suçlu. Eee sanatçı duyarlılıklarının da kırmızı çizgileri var elbet.

LEVENT KIRCA’DAN KADINLARA AŞAĞILAMA

Memleketin en önemli 3 meselesini sayıyor Ataol Behramoğlu. Kürt sorunu hak getire! Hukuksuz yargılamalardan, uzun tutukluluk sürelerinden yakınılıyor. KCK yasaklı harfler oluveriyor. Kadın cinayetleri sinevizyondan sözde teşhir ediliyor Levent Kırca acelesi olduğu gerekçesi ile sırasını alan Kemal Kılıçdaroğlu için “benim de acelem var bi karı buldum onu düzücem” deyiveriyor, biz dehşet içinde kalmış birbirmize bakarken salondan öncekilerden hiç de aşağı kalmayacak bir alkış alıyor. Ya buna ne demeli Kırca sahneden, elde mikrofon, alenen, bağır çağır aşağılık bir lakırdı ediyor, kimsenin tek kelime sarf ettği yok. “Sanatçılar gecesinde Levent Kırca öyle bir konuştu ki…” başlığıyla Ulusal Kanal video haber veriyor burada da Kırca’nın söylediklerinin bu kısmı kesilmiş, ne o acaba söylenenler sizi de mi rahatsız etti? Yoksa, gelecek tepkilerden mi korktunuz? Bilmiyoruz ama Kırca’nın özür dilmesi için Sanatçılar Girişimi bir şey yapmayı düşünüyor mu? Soruyoruz. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da suya sabuna dokunmayan, Melike Demirağ’a tıpkı Sanatçılar Girişimi bileşenleri gibi sahip çıkmaması, sadece sanatçıların hükümet karşıtlığını okşaması da manidardı. Etkinlikte en çok Aydınlık Gazetesi’nin alkış alması, Ulusal Kanal'ın övülmesi de dikkat çekiciydi. Girişimin sözcülerinin konuşmalarında birbirlerine çelme taktığının kendi ağızlarıyla ifşa edilmesi de çarpıcıydı.

Bütün gece kulaklarımızda çınlayan “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” nidalarının arasında bir siyasi parti lideri gibi karşılanan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal da yer aldı.

Geceye katılan ya da destek mesajı gönderen, imza atanların listesi bir hayli uzun, ancak sanatçılıklarından ve ülkedeki meseleler karşısındaki duruşlarından kuşku duymayacağımız isimlerin tüm bu olan bitene sessiz kalmaları kabul edilebilir değil. Tüm bunlardan haberdar olmamaları çok iyimser bir bakış olacak ancak biz öyle olsun istiyoruz, ancak bile isteye ses çıkarmıyorlar ise daha büyük bir problem var ortada. Geceye katılan ya da destek veren kesimlerin bir kısmı için zaten beklenebilecek bir tablo, (tabii Levent Kırca kısmınını onların dahi yeniden düşünmelerine ihtiyaç var.) Ancak imzası olanların ya da sahne alanların bir kısmı için olanlara maruz kalmak zül olsa gerek. Bu yazı samimiyetle bir şeyler yapmak isteyen sanatçılarımız için aynı zamanda bir ihbar olsun, neye sessiz kaldıklarını görmeleri için.

GECEYE KATILANLAR

Geceye katılan isimler de şunlar; Tarık Akan, Edip Akbayram, Ataol Behramoğlu, Genco Erkal, Gulriz Sururi, Cahit Berkay, Nejat Yavaşoğulları, Edip Akbayram, Yavuz Top, Aytaç Arman, Timur Selçuk, Erkin Koray, Levent Üzümcü, İsmail Hakkı Demircioğlu, Erkan Oğur, Melike Demirağ, Grup Gündoğarken, Mehmet Aksoy, Bilgesu Erenus, Menderes Samancılar, Ümit Zileli, Cihat Tamer, Sadık Gürbüz, Orhan Aydın, Kubat, Işıl Özgentürk, Mehtap Meral, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever ve TKP Genel Başkanı Erkan Baş, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal.

(İstanbul/EVRENSEL)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 7)
  |   Okuma: 75168   |   Yorum: (7265)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #241  | 18 Nisan 2014 04:09 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
pour faire un rêve de leur propre. Musicale ""Mamma Mia!"" Et le drame ""Princesse Fête"" Ce deux très stressé ""opéra expérience"" spectacle, joué dans la saison nouvelle année conna?tra le fichier de ""mise à niveau"", offre non seulement des performances musicales nike air max 2014 exquises, de laissez l'instant obtenir le nike air max 1 leopard billet vous vous sentez ?unique?. Avec effet immédiat, aussi longtemps que l'achat de la comédie musicale ""Mamma Mia!"" Et le drame ""Fête de la princesse"" à tout prix des billets nike air max 1 femme de théatre, vous pouvez profiter d'une construction privée service chaussures nike blazer solde exclusif du client, les organisateurs seront en plus du coupon imprimé sur votre Indiquez le nom, et que vous voulez dire 14 mots salutations seront commandés ce cadeau exclusif nike blazer femme pour surprendre vos chers amis et famille. Rien est un don nike air max 90 nike air max 90 pas cher de plus mémorable Nouvel An vaut plus que lui, en l'occasion de la fin de l'année nike free 3.0 nike air max 1 femme v4 pas cher la Saint-Sylvestre avec cette culture aucun souci de courtoisie Pimi des autres, la nike air max 90 femme pas cher joie de leur propre. Drama ""princesse fête? a réuni un grand nombre de comédien talentueux nike free run 3 pas cher et nike free run 2 femme excellent, les arts martiaux, l'acrobatie, opéra, -, hip-hop, de nombreuses mélange traditionnel et moderne des performances colorées, grandes scènes souligne partout l'esprit de la vieille ville impériale de Pékin. Pour rendre le jeu plus que Pékin pour les enfants nike free run femme de l'air, les organisateurs ont également particulier dans le hall nike air max 2014 du théatre pour le public un rares représentations privées personnalisés gastronomiques virtuoses, tels que les nike air max femme compétences uniques visage jetés, ballons tofu, les enfants magnifiquement sculptés et ainsi de suite. Ce n'était pas assez, le public avant chaque représentation dans le hall peut profiter de la fameuse cuisine royale soigneusement préparé impératrice Royal House 2.6 produit. En outre, comme lvda Gun, Pékin huit échantillons, des sp
 Yorum #242  | 18 Nisan 2014 04:18 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
clomid buy buy vigora canada sildenafil citrate cephalexin online ketoconazole online buy pantoprazole buying trimethoprim and sulfamethoxazole buy levofloxacin without prescription valacyclovir buy buy prednisolone online buy lamisil australia buy sumycin australia buy discount clobetasol buy disulfiram no prescription buy zovirax 800mg

Cheap Benicar Hct . Buying Low Price Olmesartan Hydrochlorothiazide in Portugal Order Actos ; Where can i Purchase Pioglitazone Hydrochloride from Argentina Buy Vantin ; Order Cheap Cefpodoxime from Greece Order Seroquel and Where To Buy Quetiapine in Suomi Buying Zofran and Cheap online Ondansetron in Greece Cheap Furadantin or Cheap online Nitrofurantoin in Portugal Buying Zyprexa - How To Buying Olanzapine from Spain Buy Lamisil Cream or Buy Cheap Price Terbinafine in United Kingdom Purchase Xylocaine . Where can i Order Lidocaine in Denmark Order Caverta® . Buy Lowest Price Sildenafil Citrate from The Nederlands

Buying Claritin . Where To Buy Loratadine in Japan Order Claritin and Buy Cheapest Loratadine from Sweden Buy Zocor . Can i Buy Simvastatin from Australia Buying Principen or Where can i Purchase Ampicillin in Poland Purchase Azulfidine - Order Lowest Cost Sulfasalazine in Norway Buying Prograf ; Order on Sale Tacrolimus in Turkey Cheap Lamictal . Can i Order Lamotrigine in Turkey Purchase Ciloxan - Order Lowest Cost Ciprofloxacin from GB Buy Temovate or Order Lowest Cost Clobetasol from New Zealand Order Vermox , Buy Safely Mebendazole from Sweden
 Yorum #243  | 18 Nisan 2014 22:34 | Alıntı     

abrebuza

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 610, Kayıtlı: 18.04.2014
   ICQ: --,
Ну, что хочешь для тебя сделаю!... Интим горловка Иначе лорды -- маги ощутят присутствие Дракона Бездны и не дадут мне перехватить его душу. Номера телефона проституток кирова
GmAUBq1
 Yorum #244  | 18 Nisan 2014 22:48 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #245  | 19 Nisan 2014 00:17 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #246  | 19 Nisan 2014 14:28 | Alıntı     

BrandonSl

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
throughout the Boston area . Then tie colors , deep black size-fits- all , nothing new. Out of the blue , Ralph Lauren (Ralph Lauren) to win the chance design tie . He made ??bold innovations for this tie appearance , don't merely increased in width twice the hue may appear far more bright and colorful , attractive raised market price twice , the result isclaytonsdm.com

should be a deep breath great taste American fashion brand , style , highly stylized Ralph Lauren 's two famous label "Lauren Ralph Lauren" ( Ralph Lauren Women ) and " Polo Ralph Lauren "( Ralph Laolun Ma ball men ) on this common characteristics. Not to mentionbertascooking christian louboutin pas cher

stylish perfume or containers, have catered to top of the class customers yearning for a great life . Or as Ralph Lauren ( Ralph Lauren ) , Mr. I said : " The reason for my design should be to reach the dream about people's minds - the toplongchamp soldes en ligne

over the State , additionally, the Western through intense flavor . Two brand Ralph Lauren name PolobyRalphLauren and RalphLauren worldwide sales in the city carryout a high -quality fashion , the designer Ralph Lauren Ralph Lauren 's reputation and brand continually carry forward the fantasticSac Longchamp Pas Cher

within the Ralph Lauren (Ralph Lauren), whose father would be a painter spectacular mother will be a typical housewife , because of their family background can be involved, almost led clothing not the absolute best. However , Ralph Lauren (Ralph Lauren) about the acuity of clothing , goes to be born , playing the online game out from the urine of stitching clothes themselves , the generals equipment and jeans together united , to guarantee thatallprises ralph pas cher france
 Yorum #247  | 19 Nisan 2014 14:36 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #248  | 20 Nisan 2014 00:19 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buy Eulexin . Order Lowest Price Flutamide in Czech Republic Cheap Prilosec , Cheap Omeprazole from The Nederlands Buy Famvir ; Buy Low Cost Famciclovir from GB Buy Ziagen - Buy Discount Cost Abacavir in Sweden Purchase Gyne-lotrimin ; Purchase Cheap Clotrimazole in Argentina Buying Frumil , Order Low Price Amiloride And Furosemide from Sweden Order Frumil or Order Safely Amiloride And Furosemide from Hungary Buy Suprax and Can you Purchase Cefixime from The Nederlands Purchase Droxia - How To Order Hydroxyurea in The Nederlands Purchase Arimidex ; Where To Buy Anastrozole from Italy

Purchase Nootropil and Buy Cheap Cost Piracetam from Greece Buying Aristocort , Buy Lowest Cost Triamcinolone in Norway Purchase Rheumatrex , Purchase Methotrexate from France Purchase Metaglip , Order Cheap Glipizide-metformin from Portugal Buy Cialis Super Active ; Purchase Tadalafil from Argentina Order Caverta® , Is Buy Sildenafil Citrate from The Nederlands Buying Actoplus Met - Best place to Order Metformin And Pioglitazone from Greece Buying Atarax or Purchasing Hydroxyzine from Japan Order Deltasone ; Is Buy Prednisolone in Spain Cheap Wellbutrin Sr or Order Cheap Bupropion from Hungary

Buy Mevacor . Order Cheap Price Lovastatin in Canada Buying Parlodel - Buy Lowest Price Bromocriptine from New Zealand Buying Nimotop and Buy Safely Nimodipine in Australia Buy Zyvox ; Can you Order Linezolid from Suomi Buy Actos - Cheapest Order Pioglitazone Hydrochloride in Poland Cheap Pilagan ; Buy Cheap Price Pilocarpine from Italy Buying Optivar , Buy cheap Azelastine from Italy Purchase Chloromycetin - Order Cheap Chloramphenicol in Denmark Order Inderal . How To Purchase Propranolol from Hungary Buying Betagan and Buy Lowest Cost Levobunolol from Australia
 Yorum #249  | 21 Nisan 2014 00:17 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #250  | 21 Nisan 2014 17:46 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
 Yorum #251  | 21 Nisan 2014 17:52 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #252  | 22 Nisan 2014 00:15 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
buy discount cephalexin buy cheap baclofen buy kamagra oral jelly usa generic duloxetine buy clindamycin order cialis 10mg buy microzide canada buy paroxetine canada buy generic vibramycin ventolin tablets buy cheap zanaflex cheap ultram buy olanzapine no prescription buying amoxil buy finasteride canada

Order Casodex or Buy Cheap Cost Bicalutamide in Portugal Buying Champix® and Best place to Order Varenicline in European union Cheap Pilagan , Buy Cheapest Pilocarpine in Canada Cheap Uroxatral and How To Order Alfuzosin from Portugal Order Levitra Oral Jelly , Purchasing Vardenafil from Japan Buy Viagra Soft or Buy cheap Sildenafil Citrate from U.S. Buy Reglan ; Cheapest Order Metoclopramide from New Zealand Purchase Atarax - How To Purchase Hydroxyzine from New Zealand Purchase Retrovir or Purchase online Zidovudine from Czech Republic Cheap Oxsoralen , Buy Discount Price Methoxsalen from France

Buy Zetia . Order Low Cost Ezetimibe from Suomi Cheap Motrin . Buy Discount Cost Ibuprofen from Canada Order Sinemet Cr . Order Lowest Price Carbidopa-levodopa from Sweden Purchase Indocin . Is Buy Indomethacin from Czech Republic Order Norlutate ; How To Buy Norethindrone Acetate from Czech Republic Purchase Coumadin or How To Buy Warfarin from European union Cheap Urispas . Can you Buy Flavoxate in Greece Purchase Crestor . Buy cheap Rosuvastatin from Hungary Purchase Kamagra Effervescent ; Can you Purchase Sildenafil Citrate in Poland Order Aciphex . Order Rabeprazole Sodium from Italy
 Yorum #253  | 23 Nisan 2014 00:36 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Cheap Principen , Buy Cheap Price Ampicillin in European union Cheap Norlutate . Ordering Norethindrone Acetate in Canada Cheap Celexa - Can i Order Citalopram Hydrobromide in The Nederlands Buying Urispas or How To Buying Flavoxate in Greece Purchase Maxalt ; Order at Discount Rizatriptan in New Zealand Order Ilosone . Order Cheap Erythromycin in Norway Cheap Levitra Soft and Buy online Vardenafil in Argentina Buy Nizoral and Buy Discount Ketoconazole in Czech Republic Purchase Levaquin and Order at Discount Levofloxacin from Greece Buy Kamagra® Oral Jelly , Where can i Buy Sildenafil Citrate from Australia

Buying Vigora® or Buy Lowest Cost Sildenafil Citrate in Hungary Buy Yasmin or Order Lowest Price Drospirenone(Ethinyl Estradiol) from Australia Cheap Inderal La and Purchase Cheap Propranolol from GB Purchase Silagra® . Order Low Price Sildenafil Citrate from Denmark Buy Arava and Buy Safely Leflunomide in Suomi Order Bactrim , Buy cheap Trimethoprim And Sulfamethoxazole in Turkey Order Lopid - Is Buying Gemfibrozil in New Zealand Cheap Nolvadex and Order online Tamoxifen in Portugal Buying Mentax ; Buy Discount Price Butenafine in Japan Cheap Cialis Soft or Cheap Tadalafil in Argentina

Order Hard On ; Is Purchasing Sildenafil Citrate from GB Order Droxia . Buy cheap Hydroxyurea in Greece Buy Norlutate , Is Ordering Norethindrone Acetate from Greece Cheap Glucovance and Buy at Discount Glyburide(glibenclamide)-metformin from Poland Order Kamagra® and Where can i Order Sildenafil Citrate in Portugal Purchase Biaxin , Best place to Buy Clarithromycin in Canada Order Sinemet , Order Cheap Cost Carbidopa-levodopa from Denmark Buy Vigora® ; Order Sildenafil Citrate in Sweden Purchase Zovirax or How To Buying Acyclovir in Japan Cheap Anafranil Sr ; Order Lowest Cost Clomipramine in Denmark
 Yorum #254  | 24 Nisan 2014 00:22 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #258  | 24 Nisan 2014 10:05 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #262  | 24 Nisan 2014 12:53 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #264  | 24 Nisan 2014 15:26 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #266  | 24 Nisan 2014 16:45 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #268  | 24 Nisan 2014 17:32 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #270  | 24 Nisan 2014 18:49 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
generic kamagra oral jelly buy cheap terbinafine buy zanaflex canada buy sildenafil citrate tablets atarax reviews ordering ventolin ordering hydrochlorothiazide order valacyclovir order tadalis sx tablets generic metronidazole buy nalidixic acid no prescription lansoprazole online buy synthroid australia buy ciprofloxacin generic prednisolone

Purchase Cialis or Order Lowest Price Tadalafil from Spain Cheap Glucophage . Where To Purchase Metformin Bp from Turkey Cheap Prevacid - How To Purchase Lansoprazole from Australia Buy Cartia , Order Low Price Diltiazem Hcl from Turkey Cheap Eriacta® . Buy at Discount Sildenafil Citrate in Suomi Buy Lopid - Buy Cheapest Gemfibrozil in Suomi Buying Pyridium and Cheapest Order Phenazopyridine in Czech Republic Buy Ventolin ; Where can i Buy Albuterol (salbutamol) from Spain Order Levitra Oral Jelly - How To Buy Vardenafil in USA Order Kamagra® Oral Jelly - Buy Cheap Cost Sildenafil Citrate from Portugal

Cheap Neurontin - Buy Discount Price Gabapentin in Germany Cheap Dostinex , Buy Cabergoline from Hungary Purchase Apcalis® Oral Jelly or Buy Discount Price Tadalafil in Norway Buying Precose , Discount Acarbose from Japan Buying Periactin ; Order Safely Cyproheptadine from Greece Purchase Cipro . Buy cheap Ciprofloxacin from Sweden Buying Vytorin or Buy Lowest Cost Simvastatin Ezetimibe in Portugal Order Epivir ; Ordering Lamivudine from Deutschland Buying Levaquin and Buying Levofloxacin in Spain Cheap Suprax and Where can i Purchase Cefixime from Australia

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: