Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Sanat Değil Utanç Gecesi  


24-12-2012, 21:24 Kategori: Güncel  
Sanat Değil Utanç Gecesi

Sanat Değil Utanç Gecesi


SANATÇILAR GİRİŞİMİ'NİN GECESİNE ŞOVENİZM VE CİNSİYETÇİLİK DAMGA VURDU

Sanatçılar Girişimi’nin “diktaya, korkuya, adaletsizliğe, sanat ve sanatçı düşmanlığına karşı büyük buluşma” diyerek örgütlediği etkinlik tam bir ulusalcılık şovuna dönüştü. İşçi Partili Levent Kırca konuşmasında kadınları aşağılarken “KCK” tutuklularını anmak isteyen, Ahmet Kaya şarkısı söyleyen Melike Demirağ ise, yuhlamalar arasında sahneden indi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı gece Silivri’ye çakılan selamlarla tam bir İşçi Partisi gecesine dönüşüverdi.
Kendisine bugüne kadar anti emperyalist, laik, iktidar karşıtı bir rol biçen Sanatçılar Girişimi dün “büyük buluşma” diyerek örgütlediği gecede bol bol utanca imza attı. “Diktaya, korkuya, adaletsizliğe, sanat ve sanatçı düşmanlığına karşı büyük buluşma" başlığıyla Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katılacağı ilan edilen isimler de düşünüldüğünde bu günlerde iyi bir mesaj da sunabilirdi. Bugüne kadar memlekete dair “kaygılarını” dile getiren sanatçıların gecesi ulusalcı siyasetlerin gövde gösterisine ve kayıkçı kavgasına dönüşünce “kaygı” yarattı.

Tarık Akan, Müjdat Gezen, Edip Akbayram, Ataol Behramoğlu, Rutkay Aziz, Levent Kırca, Orhan Aydın, Bedri Baykam gibi isimlerin sözcülüğünü yürüttüğü Sanatçılar Girişimi’nin hükümetin politikalarına karşı bir tavır koyması beklenen gecede sanatçılar yuhlandı, sahneden ağza alınmayacak laflar edildi, bütün hukuksuzluklar Silivri’ye bağlandı, “anti emperyalist, yurtsever askerler" selamlandı... Sanatın iyileştirecek, yaklaştıracak, barıştıracak dili sesini kaba, kendinden olmayana öfkeli sloganların arasında kaybetti.

MELİKE DEMİRAĞ YUHALANDI

Zaten Melike Demirağ, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, Cahit Berkay, Nejat Yavaşoğlulları gibi isimler evrensel mesajlar vererek sahne aldılar ve ayrıldılar geceden.

Sanatçı Melike Demirağ buluşmanın talihsizlerindendi. Memlekette bazı şeylerin birbirine karıştığını eskiden ayrımların daha net olduğunu söyleyen Demirağ başlıyor konuşmaya ama belli ki salonda “bize mi bir şey dedi şimdi” acaba kuşkusu (huzursuzluğu) var. Daha sonra darbeleri sayarken 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül ve 28 Şubat’ı da sayınca homurdanmalar artıyor “aynı şey mi?” diyerek. Şarkı söylerken slogan atılmasını ve kimsenin yuhalanmasını istemediğini söylüyor, Silivri duruşmalarına gittiğini ama bir tarafı tutmak için gitmediğini ve KCK duruşmalarına katılamadığını söylediğinde ilk yuh sesi de duyuluyor.

Şarkılarını bugüne dek gelmiş tüm hükümetlere karşı söyleyeceğini, ırk, dil, din, mezhep ve cinsiyet ayrımı olmaksızın demokrasiye ihtiyaç olduğunu söyleyince yüreğimize bir nebze de olsun su serpiliyor. Ancak salondaki homurdanma ve rahatsızlık giderek artıyor, salondakileri provokasyona gelmemeleri için uyarıyor Demirağ, fakat bu da işe yaramıyor. Arkadaş şarkısından sonra, sıradaki şarkıyı Ahmet Kaya için söyleyeceğini de ifade edince yuhalamalar artıyor. Ve nihayet Yakamoz şarkısını yarıda kesip, mikrofonu bırakarak kulise gidiyor.

Salonda histerik bir halde Demirağ’a tepki gösterenler kadar, tüm bu olan bitene tanık olup da Demirağ’a sahip çıkmayan “sanatçılar”, çıkıp tek söz söyle(ye)meyen, siz ne yaptığınızı zannediyorsunuz diyemeyenler de suçlu. Eee sanatçı duyarlılıklarının da kırmızı çizgileri var elbet.

LEVENT KIRCA’DAN KADINLARA AŞAĞILAMA

Memleketin en önemli 3 meselesini sayıyor Ataol Behramoğlu. Kürt sorunu hak getire! Hukuksuz yargılamalardan, uzun tutukluluk sürelerinden yakınılıyor. KCK yasaklı harfler oluveriyor. Kadın cinayetleri sinevizyondan sözde teşhir ediliyor Levent Kırca acelesi olduğu gerekçesi ile sırasını alan Kemal Kılıçdaroğlu için “benim de acelem var bi karı buldum onu düzücem” deyiveriyor, biz dehşet içinde kalmış birbirmize bakarken salondan öncekilerden hiç de aşağı kalmayacak bir alkış alıyor. Ya buna ne demeli Kırca sahneden, elde mikrofon, alenen, bağır çağır aşağılık bir lakırdı ediyor, kimsenin tek kelime sarf ettği yok. “Sanatçılar gecesinde Levent Kırca öyle bir konuştu ki…” başlığıyla Ulusal Kanal video haber veriyor burada da Kırca’nın söylediklerinin bu kısmı kesilmiş, ne o acaba söylenenler sizi de mi rahatsız etti? Yoksa, gelecek tepkilerden mi korktunuz? Bilmiyoruz ama Kırca’nın özür dilmesi için Sanatçılar Girişimi bir şey yapmayı düşünüyor mu? Soruyoruz. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da suya sabuna dokunmayan, Melike Demirağ’a tıpkı Sanatçılar Girişimi bileşenleri gibi sahip çıkmaması, sadece sanatçıların hükümet karşıtlığını okşaması da manidardı. Etkinlikte en çok Aydınlık Gazetesi’nin alkış alması, Ulusal Kanal'ın övülmesi de dikkat çekiciydi. Girişimin sözcülerinin konuşmalarında birbirlerine çelme taktığının kendi ağızlarıyla ifşa edilmesi de çarpıcıydı.

Bütün gece kulaklarımızda çınlayan “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” nidalarının arasında bir siyasi parti lideri gibi karşılanan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal da yer aldı.

Geceye katılan ya da destek mesajı gönderen, imza atanların listesi bir hayli uzun, ancak sanatçılıklarından ve ülkedeki meseleler karşısındaki duruşlarından kuşku duymayacağımız isimlerin tüm bu olan bitene sessiz kalmaları kabul edilebilir değil. Tüm bunlardan haberdar olmamaları çok iyimser bir bakış olacak ancak biz öyle olsun istiyoruz, ancak bile isteye ses çıkarmıyorlar ise daha büyük bir problem var ortada. Geceye katılan ya da destek veren kesimlerin bir kısmı için zaten beklenebilecek bir tablo, (tabii Levent Kırca kısmınını onların dahi yeniden düşünmelerine ihtiyaç var.) Ancak imzası olanların ya da sahne alanların bir kısmı için olanlara maruz kalmak zül olsa gerek. Bu yazı samimiyetle bir şeyler yapmak isteyen sanatçılarımız için aynı zamanda bir ihbar olsun, neye sessiz kaldıklarını görmeleri için.

GECEYE KATILANLAR

Geceye katılan isimler de şunlar; Tarık Akan, Edip Akbayram, Ataol Behramoğlu, Genco Erkal, Gulriz Sururi, Cahit Berkay, Nejat Yavaşoğulları, Edip Akbayram, Yavuz Top, Aytaç Arman, Timur Selçuk, Erkin Koray, Levent Üzümcü, İsmail Hakkı Demircioğlu, Erkan Oğur, Melike Demirağ, Grup Gündoğarken, Mehmet Aksoy, Bilgesu Erenus, Menderes Samancılar, Ümit Zileli, Cihat Tamer, Sadık Gürbüz, Orhan Aydın, Kubat, Işıl Özgentürk, Mehtap Meral, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever ve TKP Genel Başkanı Erkan Baş, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal.

(İstanbul/EVRENSEL)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 7)
  |   Okuma: 75168   |   Yorum: (7265)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #211  | 6 Nisan 2014 11:55 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #215  | 6 Nisan 2014 14:56 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #219  | 6 Nisan 2014 16:46 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #221  | 6 Nisan 2014 17:12 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #223  | 7 Nisan 2014 00:23 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #224  | 8 Nisan 2014 04:01 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buy Detrol . How To Buying Tolterodine in Hungary Buying Viagra Super Buying Trecator-sc . Purchasing Ethionamide in United Kingdom Cheap Abilify - Order Cheap Price Aripiprazole from France Purchase Lotensin , Buy Discount Cost Benazepril from Poland Buying Avalide ; Buy Cheap Cost Irbesartan Hydrochlorothiazide in Suomi Order Effexor Xr ; Order at Discount Venlafaxine from Norway Order Buspar or Ord Purchase Lamprene , Is Buy Clofazimine in Japan Cheap Famvir . Where To Buy Famciclovir in Argentina

buy generic baclofen buy pantoprazole 20mg buy amlodipine canada cheapest quetiapine propecia online generic keflex order cipro buy valium canada metronidazole reviews cheap albenza cheap atarax cheapest vasotec buying gabapentin lansoprazole bactrim online

Buy Crixivan ; Can i Buy Indinavir from Australia Buying Avelox - Buy Buying Demadex - Where can i Buy Torsemide from Sweden Buying Sinequan ; P Buy Renova - Order on Sale Tretinoin from Australia Order Prandin ; Can you Buy Repaglinide in Suomi Purchase Aventyl and Order Nortriptyline in Japan Buy Indocin Sr or Where can i Buy Indomethacin from Portugal Purchase Cartia Xt and Buy Safely Diltiazem Hcl in Italy Buying Hyzaar , Purchasing Losartan-hydrochlorothiazide from Suomi

buy dapoxetine usa buy generic cleocin cephalexin online buy zithromax 500mg buy valium online tenormin reviews order sildenafil buy topiramate uk order valtrex buy paxil online buy lopressor usa strattera online buy acyclovir buy pantoprazole usa ordering diflucan
 Yorum #225  | 9 Nisan 2014 00:17 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #226  | 9 Nisan 2014 04:20 | Alıntı     

AustinZes

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 61, Kayıtlı: 29.03.2014
   ICQ: 213122671,
вот хороший сайт
 Yorum #227  | 9 Nisan 2014 04:31 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #228  | 10 Nisan 2014 00:21 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Order Suhagra® , Ca Purchase Claritin , Buy Wholesale Loratadine in Argentina Buying Risperdal and Buy Discount Risperidone from Suomi Cheap Cialis Soft , Buy Safely Tadalafil in Australia Purchase Cipro and How To Order Ciprofloxacin from New Zealand Buy Starlix or Order Wholesale Nateglinide in USA Order Cartia Xt ; H Buying Symmetrel or Where can i Purchase Amantadine from Poland Buying Prilosec . Order Cheap Cost Omeprazole from Denmark Buying Cycrin . Order online Medroxyprogesterone in Sweden

Purchase Silagra® or Buy Low Price Sildenafil Citrate in Greece Cheap Allegra , Online Fexofenadine Hcl in Portugal Buying Isordil Sublingual - Buy Discount Price Isosorbide Dinitrate from Argentina Buy Desogen ; Buying Desogestrel-ethinyl Estradiol from Japan Buying Kamagra® - Where can i Order Sildenafil Citrate from Canada Order Kamagra® ; Buying Low Price Sildenafil Citrate in Norway Cheap Kamagra® ; Order Cheap Sildenafil Citrate in Italy Purchase Vasotec or Buy online Enalapril in Turkey Purchase Albenza . Buy Cheap Cost Albendazole from Czech Republic Purchase Betagan or Cheap online Levobunolol in Italy

Order Azulfidine or Order on Sale Sulfasalazine from The Nederlands Buy Compazine - Order online Prochlorperazine from Argentina Buying Cialis Soft . Cheap online Tadalafil in Australia Buy Lotrel ; Buying Cheap Nootropil - Order Cheap Cost Piracetam in Turkey Buying Bystolic . Buy Discount Cost Nebivolol in Greece Buying Arcoxia - Can you Purchase Etoricoxib in Norway Buy Tenormin , Buy Safely Atenolol in Argentina Buying Aceon , Where can i Purchase Perindopril Erbumine in Poland Order Augmentin - Buy online Amoxicillin And Clavulanate from Suomi
 Yorum #229  | 10 Nisan 2014 15:55 | Alıntı     

Popaysip

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
8973q3qh <a href=http://kimkleak.com>kim kardashian ray j sex tape</a> kim kardashian tape 13npc2dk http://kimkleak.com 1ran1ynu <a href=http://farrahvideo36.com>farrah abraham porn</a> farrah sex tape 8qwkce58 http://farrahvideo36.com
 Yorum #230  | 10 Nisan 2014 16:08 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #231  | 11 Nisan 2014 00:23 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #232  | 12 Nisan 2014 00:11 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #233  | 13 Nisan 2014 11:46 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #234  | 14 Nisan 2014 00:11 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Purchase Caverta® or Buying Low Cost Sildenafil Citrate from Poland Order Avalide or Cheapest Irbesartan Hydrochlorothiazide in Spain Buying Viagra Soft - Buy Discount Cost Sildenafil Citrate from Spain Buy Dexone , Buy on Sale Dexamethasone in Sweden Buy Kamagra® ; Best place to Order Sildenafil Citrate in Greece Buying Abilify , Buy Lowest Cost Aripiprazole from Portugal Order Zestril and Buy Cheap Cost Lisinopril in USA Buy Periactin . How To Purchase Cyproheptadine in Czech Republic Purchase Plavix or Order Cheap Cost Clopidogrel from Portugal Buying Clarinex - Best place to Buy Desloratadine in Turkey

Buy Grifulvin . Order Cheap Cost Griseofulvin in United Kingdom Buying Elocon - Buy on Sale Mometasone in Hungary Buying Motilium , Buy Discount Domperidone from Portugal Cheap Tadacip® or Buy Lowest Cost Tadalafil from Denmark Purchase Avelox , I Purchase Cartia Xt or Can you Purchase Diltiazem Hcl from Japan Purchase Nizoral Cream and Can you Order Ketoconazole from European union Order Azulfidine or Buy Lowest Price Sulfasalazine in Canada Cheap Pletal and Buy Discount Price Cilostazol from Denmark Buying Seromycin and Buy Wholesale Cycloserine from European union

zovirax buy ordering finasteride order mebendazole tablets buy norvasc no prescription buy atomoxetine no prescription buying clomid buy montelukast without prescription buy quetiapine 25mg buy orlistat online effexor tablets discount cipro cheapest tenormin purchasing pantoprazole ordering finasteride buy zyprexa without prescription
 Yorum #235  | 15 Nisan 2014 00:26 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Cheap Advair Diskus - Can i Purchase Fluticasone-salmeterol from Suomi Buying Zetia or Can you Purchase Ezetimibe from Norway Order Vasotec - Buying Low Price Enalapril in European union Purchase Caverta® and How To Purchase Sildenafil Citrate from Greece Buying Glucophage Xr , Can i Buy Metformin from European union Cheap Prandin and Online Repaglinide from Denmark Purchase Optivar and Buy Discount Cost Azelastine in Czech Republic Order Casodex - Ord Order Priligy - Buy Discount Price Dapoxetine from France Cheap Female Viagra and Buy Safely Sildenafil Citrate in Japan

Buying Depakote - Buy Cheap Price Divalproex in New Zealand Order Floxin or Ord Cheap Optivar , Can you Order Azelastine in Portugal Purchase Vantin and Can you Purchase Cefpodoxime from New Zealand Purchase Claritin . Is Purchasing Loratadine from United Kingdom Cheap Lamisil , Where To Purchase Terbinafine from New Zealand Buy Biaxin , Buy Discount Clarithromycin from Italy Purchase Cardura . Buying Doxazosin in United Kingdom Order Noroxin - Cheapest Order Norfloxacin from European union Purchase Actos , Is Purchasing Pioglitazone Hydrochloride from Greece

Cheap Viracept ; Order Cheap Cost Nelfinavir in Poland Buying Elavil . Buy Cheapest Amitriptyline in Poland Buying Dostinex or Purchase online Cabergoline in Italy Cheap Protonix - How To Order Pantoprazole in New Zealand Cheap Exelon . Purchasing Rivastigimine in Spain Buy Viagra Soft and Best place to Order Sildenafil Citrate in Suomi Purchase Hard On Oral Jelly ; Buy Sildenafil Citrate in Czech Republic Buying Aceon , Order Low Price Perindopril Erbumine in European union Buy Mestinon and Is Buy Pyridostigmine Bromide from Hungary Buying Aricept . How To Order Donepezil from Canada
 Yorum #236  | 16 Nisan 2014 00:28 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Order Indocin Sr or Cheap online Indomethacin in New Zealand Buying Calan Sr - Order Low Cost Verapamil from Canada Buy Detrol La . Buy Cheap Cost Tolterodine from England Purchase Zyloprim ; Order Cheap Price Allopurinol Bp from Spain Buy Pletal - Discount Cilostazol from European union Purchase Intagra® ; Where can i Buy Sildenafil Citrate in Czech Republic Buy Augmentin . Order online Amoxicillin And Clavulanate from European union Order Cartia , Can you Order Diltiazem Hcl from Canada Purchase Diamox and Cheapest Order Acetazolamide in Deutschland Order Aygestin , Is Purchasing Norethisterone Bp from Turkey

Cheap Aventyl and Order Lowest Price Nortriptyline from Japan Cheap Depakote or Buy Wholesale Divalproex in Suomi Purchase Bactrim or Buy Cheap Price Trimethoprim And Sulfamethoxazole from Italy Cheap Sustiva and Cheapest Order Efavirenz in Turkey Buy Famvir ; Cheap Buy Arimidex or Can i Order Anastrozole from Czech Republic Purchase Buspar . Discount Buspirone from The Nederlands Buying Ocuflox , Best place to Order Ofloxacin from France Order Parlodel - Buying Bromocriptine in Australia Cheap Temovate or Order Safely Clobetasol from Norway

Buy Antabuse , Order Cheap Cost Disulfiram in Argentina Buying Viagra . Order Wholesale Sildenafil Citrate in Turkey Buying Vantin . Buy on Sale Cefpodoxime from Denmark Buying Norvir , Can you Buy Ritonavir from United Kingdom Order Arcoxia . Buy Lowest Cost Etoricoxib in Czech Republic Order Alesse or Buy Low Cost Levonorgestrel Bp Ethinylestradiol Bp from U.S. Order Cipro . Buy Discount Cost Ciprofloxacin in Germany Order Lotensin ; How To Buy Benazepril in Poland Order Effexor Xr ; Buy at Discount Venlafaxine from Portugal Cheap Ponstel . Order Lowest Price Mefenamic Acid in Deutschland
 Yorum #237  | 16 Nisan 2014 04:03 | Alıntı     

Dennisrep

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
it is best be no time limit immediately following eternityself help anxiety POLO brand of fashionpotentially from connected with history and tradition , but for boosting life ! Idelaware implies the greatest thing high quality of life for those who Ralph Lauren won gettingwww.mtourinfo.net Ralph Lauren from the mixed States , and the joined States with an intenze flavor we would Twto brand rick Lauren name PolobyRalphLauren and RalphLauren worldwide want in the area to create a high -levels fashion : d the designer Ralph Lauren Ralph Lauren 's creation and brand continue to carry forward tjames glorious image ! ! ! !Ralph Lauren (rick LAUREN) fashion associated withAmerican Classic " brand. ralph Lauren(RalphLauren) is a deep breath of properly taste american fashion television series , style , highly stylizetestosterone Ralph Lauren 's two famous brand "Lauren Ralph Lauren" ( Ralph Lauren Women ) and "Polo Ralph Lauren" ( pull humankind's golf balls <br/><br/>cheap tobyplc Hby using focused on shaping the minds of the main elementPandora Charms your hair a design ca useful be imaginerection dysfunction and real , ig must be pis of the lifestyle , but utilized light fanybody becomes a beautiful .ins Ralph Lauren said he was free to break longer ground on the internet the originaland / or while also revealed that the design :orientedquite possibly is a fusion of fantasfarrenheit , romance , innovation and inspiration of classical presentation ! ! !For Ralph Lauren , tthis lady style a the necessary introduction for highly stylized fashion . . . fashion should not be a number of only one working hours, but just astelemaxinc Ralph Lauren polo American style people who his hand , from the imagination becomes old values. . true : )" it provides sentence brought to you away tf Ralph Lauren design mindset and achievements.40 years of this ladytomoni-nya shirt Related Links: http://carlthomas.xviomobile.com/2014/04/15/pandora-beads-canada-spectacular-can
adian-museum-for-human/ http://soycristiano.org/profiles/blogs/jordans-shoes-2013-georgia-michael-jordan
http://gofishtalk.com/profiles/blogs/pandora-charms-canada-http-www-wobistal-com
-taking-pre-orders-and http://carlthomas.eklablog.fr/cheap-air-jordan-retro-eu-cup-semi-extremely-a1075
21652 https://cicayda.zendesk.com/entries/51938103--Ralph-Lauren-Femme-Solde-la-driver
-s-licence http://mooreee.exblog.jp/21756809/ http://blogya.de/danrbaker/783226/Cheap Paul Smith s the 1890s it's possible you.html http://www.purevolume.com/carlthomas/posts/5898792/ Thomas Sabo Olineshop in die-Off lostrommel zu gelangen, muss folgende http://forgaziesing.studentblog.com/post/650916/cheap_bridesmaid_dresses_go_on.h
tml http://courtneny.blog.fc2.com/blog-entry-3.html
 Yorum #238  | 16 Nisan 2014 04:13 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #239  | 17 Nisan 2014 00:14 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #240  | 18 Nisan 2014 00:23 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: