Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Bir ODTÜ Öğrencisinden Başbakan’a Açık Mektup  


24-12-2012, 12:56 Kategori: Güncel  
Bir ODTÜ Öğrencisinden Başbakan’a Açık Mektup

Başbakan;

Bu tür mektuplar genelde “Sayın” hitabıyla başlar, “Saygılarımla” veya “En iyi dileklerimle” gibi sözcüklerle biter. O kadar öfkeli ve o kadar haklıyım ki, bugün bunu milyon kere yapmayacağım.

“Memleket bunlara kaldıysa bitmiş”, “Derslere girmezlerse girmesinler, bunların yetiştireceği öğrenciler de ancak bu kadar olur” dediğiniz hocalardan ders alan bir ODTÜ öğrencisiyim. ODTÜ öğrencisi olmaya özel bir sıfat, bambaşka bir anlam yükleyecek değilim. Ama röportajınızı izledikten sonra anladım ki, onur duyulacak iki madalyayı arkadaşlarımla birlikte şimdiden göğsüme takmışım bile: üniversiteli ve bilhassa ODTÜ öğrencisi. Şimdi de, o günün başından itibaren polis saldırısına maruz kalmış birisi olarak, kampüsümde “çıkarttığınız olayları” özetleyerek anlatacağım.

Polisinizin kullandığı gaz meşhurdur. 31 Mayıs 2011 günü Metin Lokumcu’yu öldüren, bakanınızın “doğaldır, zararı yoktur”, emniyet müdürünüzün “gerektiği kadar alındı, gerektiği kadar kullanıldı” dediği biber gazıdır. Bu gazdan korunamazsınız, kaçamazsınız. Sadece etkisini azaltmak için yüzünüze ve burnunuza atkı sarar, vücudunuzu doğrudan temastan korumaya çalışırsınız. Gazın gelişinin ardından da limon ve sirke sürer, acınızı dindirmeye çalışırsınız. Ciğerlerinizden kaynaklı bir rahatsızlığınız varsa, bu gaz ölümcüldür. Hastalığınız yoksa, bu gaz o hastalıklardan birisini yaratabilecek kadar tehlikelidir. Özetle, bu bir kimyasal silahtır, faşizmin simgelerinden birisidir.

18 Aralık günü de kampüsümüze geleceğinizi haber almış, sermayeye peşkeş çektiğiniz bilimi, Suriye’ye yapacağınız emperyalist müdahaleye karşı barışı ve halkların kardeşliğini savunmak için TÜBİTAK binası önüne gelmek, burada bir basın açıklaması yapmak amacıyla toplanmıştık. En temel haklarımızdan birisi olan protesto hakkımızı kullanıyor, bunun bir aracı olarak ise sloganlar atarak yürüyorduk. Polisinizin kalkanlarına 100 metre bile yaklaşamamışken, tamamen bir formaliteden ibaret olan “dağılın” uyarıları bile yapılmadan atılan gaz bombalarının 5-6 el patlama sesini duyduk. Gaz bulutunun arasından çıkmaya çalışarak, öksürükler ve nefes daralmaları eşliğinde geriye doğru çekildik. Bu sırada polisiniz durmaksızın gaz bombası atmaya devam ediyordu(bunlara yine polisinizin attığı ses bombalarının eşlik ettiğini sonra öğrenecektik). İşte bunlardan sonrası ise size göre “eşkıyalık” size göre “memleket bitirmek” olan meşru direnişimizdi. Üzerinde “doğrudan atmayınız, yangın tehlikesi yaratır” yazılı olduğu halde üzerimize nişanlanarak atılan binlerce gaz bombası kapladı o gün kampüsümüzü. Polisiniz, arkadaşlarımızı öldüresiye coplayıp, tekmeledikten sonra “şimdi gözaltı yapmayalım, başımıza bela olurlar” deyip bıraktılar.

Panzerler okulumuzun ortasına kadar girdi. Tazyikli sudan, damacana taşıma arabasını kurtarmaya çalışan Fizik kantini çalışanı bile nasibini aldı.

“Çantalarında molotof taşıyorlardı” demişsiniz, başka iftira mı bulamadınız? Keşke daha inandırıcı bir yalan geliştirseydiniz. Boyalı medyadır bu, sizin söylediğiniz onlara kanundur ama halk inanmazdı bunlara. İnanmadı da. Biz de duyduğumuzda kaburgalarımızı tuta tuta güldük. Çok komik olduğundan değil, bir kısmımızın gördüğü polis şiddetinden, bir kısmımızın ise panzer üstlerine doğru sürüldüğünde koştuğundan ötürü kaburgaları fazlaca ağrımaktaydı. Hatta bir kadın arkadaşımız da omzunu tutarak güldü, zira onun da omzunu 18 Aralık günü gaz fişeği sıyırmış geçmişti.

Bir de, o gün çantamın içinde ne olduğunu yazayım hemen: 0,5 litrelik pet şişe içinde içme suyu, kütüphaneden aldığım ve birisi şiir kitabı olmak üzere üç kitap, o günkü derslerimin notlarının olduğu kağıtlar, kurşunkalemler, bir silgi ve Kızılay’da bir kitapçıdan aldığım edebiyat dergisi.

Size ekranda bolca söz hakkı verildi, yeri geldi sinirlenmiş, yeri geldi duygulanmış numarası yaptınız. Ben ise bu satırları, aslında size değil başkalarına, olanca haklılığım ve samimiyetimle yazıyorum. Sizin söylediklerinizden daha az bilineceğine ise, neredeyse eminim.

Siz "tutuklayın", "canlarına okuyun" emirleri vermeye devam ediyorsunuz. Bense bir koltuk üzerinde uyurken, bir kolumla sağımdaki arkadaşımı korumaya çalışıp, öbür kolumla başımı -gaz bombasının fişeğinden az da olsa korunmak için- kapatırken, bir patlama sesi dolaşıyor kafamın içinde, sıçrayarak uyanıyorum hala. Derken bir başka rüyamda, 20 metre ötemde polisinizin vurduğu Barış’ı görüyorum, bir kaldırımın üzerinde kanlar içinde yığılmış kalmış. Medyanız o kadar etkili ki, yanı başımda vurulmamış olsaydı, arkadaşının “Araba bulun”, “Ambulans çağırın” bağırışlarına birebir şahit olmasaydım, sizin istediğiniz gibi “kokmaz bulaşmaz” bir öğrenci olsaydım, belki de “acaba arkadaşları mı vurdu” deyip, medyanıza inanacaktım. Ama artık bunun yolu yok, çarpıtmalarınız sökmeyecek. Hayatımda ilk kez gördüğüm, bizi direnişin yan yana getirdiği bir kardeşimi, polisiniz öldürmeye kastetti. Yakın şahidiyim.

Kötülemelerinize ve iftiralarınıza maruz kalmaktan onur duydum. Bu demektir ki doğru yoldayım. Bu demektir ki, seneler sonra çocuklarımın yüzüne baktığımda, onları ta gözlerinin içinden görebileceğim. “Baba, sen üniversitedeyken ne yaptın?” sorusuna “Okulumu savundum, arkadaşlarımı savundum. Hocalarıma çamur atmaya kalktılar, onları da savundum.” diyebileceğim. Bunları söylerken gözlerimi kaçırmayacağım, sesim zerre tereddüt etmeyecek.

Bu direniş, profesyonelce donanmış bir orduya karşı bedenlerini gaz bombalarına, panzerlere ve tazyikli sulara siper eden öğrencilerin ODTÜ’de yazdığı bir destandır. ODTÜ’nün bir üniversite olarak sorumluluğunu, tarihsel görevini bilip, bir pankart arkasında görevine gitmesidir. Yıllarca da böyle hatırlanacak.

18 Aralık 2012 günü okulumuza faşizmi yaşattınız. Andımız olsun ki, özgürlüğü de biz yaşatacağız. Arkadaşlarımızı, hocalarımızı, okullarımızı, mahallelerimizi, sokaklarımızı, var gücümüzle biz savunacağız. Halka zulmettiğiniz her yerde, karşınıza biz çıkacağız.

Osmanlı döneminde Sivas Valisi olan Halit Rıfat Paşa “Gidemediğin yer senin değildir.” buyurmuştu.

Sahi, siz hangi memleketten bahsediyordunuz?

İmza: Faşizme Karşı Direnmiş Üniversite Gençliğinden Bir Öğrenci


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 8)
  |   Okuma: 45527   |   Yorum: (2459)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #214  | 25 Nisan 2014 04:52 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Order Lexapro , Can i Purchase Escitalopram from United States Buying Avelox , Buy Lowest Cost Moxifloxacin from United States Buy Combivir and Is Buying Lamivudine-Zidovudine in New Zealand Buy Vigora® . Buying Sildenafil Citrate in Canada Buying Ceftin , Buy Safely Cefuroxime in Turkey Buying Cyclogyl and Buy Cheapest Cyclopentolate from United Kingdom Purchase Ticlid and Discount Ticlopidine in Poland Buying Trecator-sc ; Is Purchasing Ethionamide in Turkey Purchase Viagra Sup Purchase Grifulvin or Purchasing Griseofulvin from Greece

Order Trecator-sc , Purchase online Ethionamide from Suomi Buy Aricept - Buying Low Price Donepezil in Turkey Buy Mevacor ; Where To Buy Lovastatin from Suomi Order Eldepryl or Buy Low Cost Selegiline from Turkey Cheap Grifulvin , Can i Purchase Griseofulvin from Hungary Order Adalat Cc - Buy Cheapest Nifedipine in Portugal Order Augmentin ; Buy Lowest Price Amoxicillin And Clavulanate in Turkey Buy Retrovir - Purchase online Zidovudine in Italy Buy Nizoral Cream ; Cheap online Ketoconazole in European union Order Avodart ; Order Dutasteride in Italy

Buy Diovan Hct ; Can i Purchase Valsartan-hydrochlorothiazide from Hungary Buy Sinemet Cr ; How To Purchase Carbidopa-levodopa from Portugal Buy Lotrel , Order Benazepril(Amlodipine) from Italy Buy Desogen ; Buy Safely Desogestrel-ethinyl Estradiol from France Buying Claritin and Buy online Loratadine in England Cheap Prevacid . Buy Wholesale Lansoprazole from Hungary Purchase Mobic . Cheapest Order Meloxicam from Spain Cheap Levaquin or Order Wholesale Levofloxacin from Denmark Purchase Claritin - Where To Buy Loratadine from Poland Cheap Diamox or Discount Acetazolamide in Argentina
 Yorum #216  | 25 Nisan 2014 06:13 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buy Mestinon and Purchase Pyridostigmine Bromide from Hungary Purchase Pyridium . Buy Phenazopyridine in Poland Buy Danocrine . Is Buying Danazol from Portugal Purchase Anafranil - Can i Buy Clomipramine from Italy Purchase Altace ; Cheap Ramipril from Suomi Order Levitra Soft - Where can i Order Vardenafil from France Buy Oxsoralen , Order Methoxsalen in Norway Order Norvasc and Buy Discount Price Amlodipine from Portugal Buy Effexor . Order Lowest Price Venlafaxine in Canada Buying Mobic . Cheapest Meloxicam from Italy

Purchase Glucophage , Buy Discount Metformin Bp in Denmark Purchase Proscar ; Order Ceclor Cd - Order Wholesale Cefaclor in Japan Buy Grifulvin , Cheapest Order Griseofulvin from Argentina Order Suprax or Ordering Cefixime from Norway Order Oxsoralen or Buy at Discount Methoxsalen in Poland Purchase Metaglip . Buy Discount Glipizide-metformin in Czech Republic Purchase Pyridium ; Buy Cheap Price Phenazopyridine in Canada Order Lanoxin or Order at Discount Digoxin in The Nederlands Order Zebeta ; Order Safely Bisoprolol Fumarate from Greece

Purchase Coreg and Can you Purchase Carvedilol in Sweden Purchase Lamisil Cream - Buying Low Cost Terbinafine in Italy Cheap Carafate ; Is Ordering Sucralfate from Turkey Cheap Lariam , How To Purchase Mefloquine in Germany Purchase Aceon . How To Order Perindopril Erbumine from Australia Order Frumil ; Buy Lowest Cost Amiloride And Furosemide from France Purchase Benicar Hct or Order Safely Olmesartan Hydrochlorothiazide from Norway Cheap Isordil Sublingual and Buy at Discount Isosorbide Dinitrate from Greece Buying Avodart and Order on Sale Dutasteride in Canada Purchase Lamictal Dispersible or Discount Lamotrigine from Canada
 Yorum #217  | 25 Nisan 2014 07:35 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
 Yorum #218  | 25 Nisan 2014 08:10 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buying Timoptic and Order online Timolol in France Buy Amaryl - Where Purchase Thorazine or Buy cheap Chlorpromazine in European union Buy Topamax and Where can i Purchase Topiramate in Spain Buy Female Viagra ; Is Buy Sildenafil Citrate from Hungary Order Diflucan ; Buy Wholesale Fluconazole from United States Buy Avapro . Buying Low Cost Irbesartan in Deutschland Purchase Cordarone or Is Purchasing Amiodarone in GB Purchase Cyklokapron or Is Purchasing Tranexamic Acid in France Buy Plavix or Order Lowest Price Clopidogrel in Spain

Buy Sinequan and Is Buying Doxepin from USA Purchase Avapro - Discount Irbesartan from Hungary Purchase Norvir or Purchasing Ritonavir in Greece Buying Revia and Purchasing Naltrexone in Poland Purchase Viagra Super Active and Where can i Order Sildenafil Citrate from Canada Cheap Mysoline and Buy Cheap Cost Primidone in Suomi Order Biaxin ; Cheapest Clarithromycin from Portugal Cheap Paxil and Purchasing Paroxetine from Italy Purchase Coumadin - Can i Buy Warfarin from U.S. Order Aricept or Is Buy Donepezil from New Zealand

Buying Anafranil - Where can i Purchase Clomipramine in Spain Buy Plavix . Order Wholesale Clopidogrel from Czech Republic Order Ceclor , Buying Cefaclor in Spain Buying Prograf . Bu Buying Rulide . How To Purchase Roxithromycin from Argentina Buy Microzide - Purchase Hydrochlorothiazide from Turkey Buy Robaxin or Order Cheap Methocarbamol in Japan Order Casodex , Can you Buy Bicalutamide in Italy Order Zyrtec and How To Buying Cetirizine in France Buying Zyvox . Where can i Buy Linezolid from Turkey
 Yorum #220  | 25 Nisan 2014 09:27 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
buy duloxetine no prescription buy generic metronidazole buy clopidogrel usa order avodart buy atomoxetine no prescription buying donepezil order moxifloxacin 400mg buy priligy pills tadalis sx buy buy seroquel 200mg buy olanzapine 7.5mg buy diprolene uk buy desogen 0.15mg discount acyclovir lasix reviews

Purchase Nizoral Cream , Order Wholesale Ketoconazole in New Zealand Cheap Trecator-sc , Is Buy Ethionamide from European union Order Colofac , Order Cheap Price Mebeverine in Sweden Order Demadex , Purchasing Torsemide in European union Buying Micronase and Buy Lowest Cost Glyburide(glibenclamide) in Hungary Purchase Avalide - Order Lowest Price Irbesartan Hydrochlorothiazide in Sweden Purchase Robaxin . Buy Lowest Price Methocarbamol from European union Order Arimidex and Buy Anastrozole in The Nederlands Cheap Valtrex and Buy Discount Cost Valacyclovir from Czech Republic Cheap Mentax - Best place to Order Butenafine from Poland

Buying Vibramycin or Buy cheap Doxycycline in Turkey Buying Aldara and Order on Sale Imiquimod from Italy Buying Sinequan and Buy at Discount Doxepin from The Nederlands Cheap Lamisil . Buy Discount Cost Terbinafine in Argentina Cheap Glucophage or How To Buy Metformin Bp in The Nederlands Order Moduretic ; Order online Amiloride-hydrochlorothiazide in Suomi Order Aldara , Buy on Sale Imiquimod from Sweden Buy Detrol . How To Buy Tolterodine from Greece Order Benicar Hct - Can you Order Olmesartan Hydrochlorothiazide in Argentina Order Betapace and Order Sotalol in England
 Yorum #222  | 25 Nisan 2014 10:24 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #226  | 25 Nisan 2014 13:25 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #228  | 25 Nisan 2014 14:53 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #230  | 25 Nisan 2014 16:06 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
valacyclovir reviews buy prednisolone pills buy celebrex no prescription buy discount amlodipine order propecia purchase synthroid cheapest sumycin buy generic glucophage cheapest olanzapine buy sildenafil citrate without prescription cheapest pantoprazole buy aricept uk buy singulair 5mg purchasing nizoral clarithromycin reviews

Buying Risperdal , Buy cheap Risperidone in Australia Order Prandin , Buy cheap Repaglinide in Denmark Cheap Optivar - Buy on Sale Azelastine from Sweden Order Zetia or Is Ordering Ezetimibe in The Nederlands Purchase Vasotec . Best place to Order Enalapril in European union Buy Actoplus Met . Order Metformin And Pioglitazone from United States Buying Amoxil or Buy Discount Price Amoxicillin from The Nederlands Order Viagra Sublingual . Can you Order Sildenafil Citrate from France Buy Yasmin , Purchasing Drospirenone(Ethinyl Estradiol) in United Kingdom Purchase Boniva , Order Lowest Cost Ibandronae Sodium in United Kingdom

Cheap Prograf , Discount Tacrolimus from Czech Republic Cheap Vasotec . Where To Buy Enalapril in Poland Cheap Plavix or Purchase online Clopidogrel from Turkey Buying Evista and Cheap online Raloxifene from Greece Purchase Volmax Cr . Can i Buy Albuterol (salbutamol) in Canada Order Acticin . Buy cheap Permethrin from The Nederlands Buy Luvox - Buy cheap Fluvoxamine from Sweden Order Kamagra® Oral Jelly , Where To Buy Sildenafil Citrate from The Nederlands Buying Cymbalta - Buy Discount Price Duloxetine from Canada Purchase Cozaar ; Where To Order Losartan in Hungary
 Yorum #234  | 25 Nisan 2014 19:00 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #238  | 25 Nisan 2014 22:12 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Cheap Detrol La - Order Low Price Tolterodine in Norway Purchase Xenical , Buy at Discount Orlistat in Poland Buying Indocin . Buy cheap Indomethacin from France Purchase Retrovir and Is Buying Zidovudine from United Kingdom Order Cardura and C Buy Lamictal . Cheapest Order Lamotrigine in France Purchase Prevacid - Cheapest Lansoprazole in European union Buying Topamax or B Cheap Eriacta® . Where To Order Sildenafil Citrate from Suomi Buying Motilium or Can i Purchase Domperidone in Japan

Buy Flagyl or Order Metronidazole from Czech Republic Purchase Vepesid ; Where can i Buy Etoposide in USA Buy Cymbalta . Buy cheap Duloxetine from Norway Buying Allegra or Purchase Fexofenadine Hcl from Norway Buy Revia or Buy Wholesale Naltrexone from Poland Purchase Acticin . Is Purchasing Permethrin in Sweden Buying Ocuflox ; How To Purchase Ofloxacin from Argentina Order Eriacta® , Cheap online Sildenafil Citrate in Deutschland Purchase Allegra - Buying Low Price Fexofenadine Hcl from Hungary Buy Parlodel . Where To Order Bromocriptine in Argentina

Order Vigora® or Order Lowest Cost Sildenafil Citrate in Denmark Order Estrace . Order Estradiol in U.S. Purchase Motilium , Buying Sumycin and Purchase Cheap Tetracycline in Spain Buy Combivir . Where To Order Lamivudine-Zidovudine from Norway Buy Ceclor and Cheap online Cefaclor from Japan Buying Protonix ; Buy Pantoprazole in France Buying Geodon ; Can you Order Ziprasidone in Greece Order Vibramycin . Buy Low Price Doxycycline from France Buy Uroxatral ; Buy Discount Cost Alfuzosin from The Nederlands
 Yorum #240  | 25 Nisan 2014 23:49 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: