Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Bir ODTÜ Öğrencisinden Başbakan’a Açık Mektup  


24-12-2012, 12:56 Kategori: Güncel  
Bir ODTÜ Öğrencisinden Başbakan’a Açık Mektup

Başbakan;

Bu tür mektuplar genelde “Sayın” hitabıyla başlar, “Saygılarımla” veya “En iyi dileklerimle” gibi sözcüklerle biter. O kadar öfkeli ve o kadar haklıyım ki, bugün bunu milyon kere yapmayacağım.

“Memleket bunlara kaldıysa bitmiş”, “Derslere girmezlerse girmesinler, bunların yetiştireceği öğrenciler de ancak bu kadar olur” dediğiniz hocalardan ders alan bir ODTÜ öğrencisiyim. ODTÜ öğrencisi olmaya özel bir sıfat, bambaşka bir anlam yükleyecek değilim. Ama röportajınızı izledikten sonra anladım ki, onur duyulacak iki madalyayı arkadaşlarımla birlikte şimdiden göğsüme takmışım bile: üniversiteli ve bilhassa ODTÜ öğrencisi. Şimdi de, o günün başından itibaren polis saldırısına maruz kalmış birisi olarak, kampüsümde “çıkarttığınız olayları” özetleyerek anlatacağım.

Polisinizin kullandığı gaz meşhurdur. 31 Mayıs 2011 günü Metin Lokumcu’yu öldüren, bakanınızın “doğaldır, zararı yoktur”, emniyet müdürünüzün “gerektiği kadar alındı, gerektiği kadar kullanıldı” dediği biber gazıdır. Bu gazdan korunamazsınız, kaçamazsınız. Sadece etkisini azaltmak için yüzünüze ve burnunuza atkı sarar, vücudunuzu doğrudan temastan korumaya çalışırsınız. Gazın gelişinin ardından da limon ve sirke sürer, acınızı dindirmeye çalışırsınız. Ciğerlerinizden kaynaklı bir rahatsızlığınız varsa, bu gaz ölümcüldür. Hastalığınız yoksa, bu gaz o hastalıklardan birisini yaratabilecek kadar tehlikelidir. Özetle, bu bir kimyasal silahtır, faşizmin simgelerinden birisidir.

18 Aralık günü de kampüsümüze geleceğinizi haber almış, sermayeye peşkeş çektiğiniz bilimi, Suriye’ye yapacağınız emperyalist müdahaleye karşı barışı ve halkların kardeşliğini savunmak için TÜBİTAK binası önüne gelmek, burada bir basın açıklaması yapmak amacıyla toplanmıştık. En temel haklarımızdan birisi olan protesto hakkımızı kullanıyor, bunun bir aracı olarak ise sloganlar atarak yürüyorduk. Polisinizin kalkanlarına 100 metre bile yaklaşamamışken, tamamen bir formaliteden ibaret olan “dağılın” uyarıları bile yapılmadan atılan gaz bombalarının 5-6 el patlama sesini duyduk. Gaz bulutunun arasından çıkmaya çalışarak, öksürükler ve nefes daralmaları eşliğinde geriye doğru çekildik. Bu sırada polisiniz durmaksızın gaz bombası atmaya devam ediyordu(bunlara yine polisinizin attığı ses bombalarının eşlik ettiğini sonra öğrenecektik). İşte bunlardan sonrası ise size göre “eşkıyalık” size göre “memleket bitirmek” olan meşru direnişimizdi. Üzerinde “doğrudan atmayınız, yangın tehlikesi yaratır” yazılı olduğu halde üzerimize nişanlanarak atılan binlerce gaz bombası kapladı o gün kampüsümüzü. Polisiniz, arkadaşlarımızı öldüresiye coplayıp, tekmeledikten sonra “şimdi gözaltı yapmayalım, başımıza bela olurlar” deyip bıraktılar.

Panzerler okulumuzun ortasına kadar girdi. Tazyikli sudan, damacana taşıma arabasını kurtarmaya çalışan Fizik kantini çalışanı bile nasibini aldı.

“Çantalarında molotof taşıyorlardı” demişsiniz, başka iftira mı bulamadınız? Keşke daha inandırıcı bir yalan geliştirseydiniz. Boyalı medyadır bu, sizin söylediğiniz onlara kanundur ama halk inanmazdı bunlara. İnanmadı da. Biz de duyduğumuzda kaburgalarımızı tuta tuta güldük. Çok komik olduğundan değil, bir kısmımızın gördüğü polis şiddetinden, bir kısmımızın ise panzer üstlerine doğru sürüldüğünde koştuğundan ötürü kaburgaları fazlaca ağrımaktaydı. Hatta bir kadın arkadaşımız da omzunu tutarak güldü, zira onun da omzunu 18 Aralık günü gaz fişeği sıyırmış geçmişti.

Bir de, o gün çantamın içinde ne olduğunu yazayım hemen: 0,5 litrelik pet şişe içinde içme suyu, kütüphaneden aldığım ve birisi şiir kitabı olmak üzere üç kitap, o günkü derslerimin notlarının olduğu kağıtlar, kurşunkalemler, bir silgi ve Kızılay’da bir kitapçıdan aldığım edebiyat dergisi.

Size ekranda bolca söz hakkı verildi, yeri geldi sinirlenmiş, yeri geldi duygulanmış numarası yaptınız. Ben ise bu satırları, aslında size değil başkalarına, olanca haklılığım ve samimiyetimle yazıyorum. Sizin söylediklerinizden daha az bilineceğine ise, neredeyse eminim.

Siz "tutuklayın", "canlarına okuyun" emirleri vermeye devam ediyorsunuz. Bense bir koltuk üzerinde uyurken, bir kolumla sağımdaki arkadaşımı korumaya çalışıp, öbür kolumla başımı -gaz bombasının fişeğinden az da olsa korunmak için- kapatırken, bir patlama sesi dolaşıyor kafamın içinde, sıçrayarak uyanıyorum hala. Derken bir başka rüyamda, 20 metre ötemde polisinizin vurduğu Barış’ı görüyorum, bir kaldırımın üzerinde kanlar içinde yığılmış kalmış. Medyanız o kadar etkili ki, yanı başımda vurulmamış olsaydı, arkadaşının “Araba bulun”, “Ambulans çağırın” bağırışlarına birebir şahit olmasaydım, sizin istediğiniz gibi “kokmaz bulaşmaz” bir öğrenci olsaydım, belki de “acaba arkadaşları mı vurdu” deyip, medyanıza inanacaktım. Ama artık bunun yolu yok, çarpıtmalarınız sökmeyecek. Hayatımda ilk kez gördüğüm, bizi direnişin yan yana getirdiği bir kardeşimi, polisiniz öldürmeye kastetti. Yakın şahidiyim.

Kötülemelerinize ve iftiralarınıza maruz kalmaktan onur duydum. Bu demektir ki doğru yoldayım. Bu demektir ki, seneler sonra çocuklarımın yüzüne baktığımda, onları ta gözlerinin içinden görebileceğim. “Baba, sen üniversitedeyken ne yaptın?” sorusuna “Okulumu savundum, arkadaşlarımı savundum. Hocalarıma çamur atmaya kalktılar, onları da savundum.” diyebileceğim. Bunları söylerken gözlerimi kaçırmayacağım, sesim zerre tereddüt etmeyecek.

Bu direniş, profesyonelce donanmış bir orduya karşı bedenlerini gaz bombalarına, panzerlere ve tazyikli sulara siper eden öğrencilerin ODTÜ’de yazdığı bir destandır. ODTÜ’nün bir üniversite olarak sorumluluğunu, tarihsel görevini bilip, bir pankart arkasında görevine gitmesidir. Yıllarca da böyle hatırlanacak.

18 Aralık 2012 günü okulumuza faşizmi yaşattınız. Andımız olsun ki, özgürlüğü de biz yaşatacağız. Arkadaşlarımızı, hocalarımızı, okullarımızı, mahallelerimizi, sokaklarımızı, var gücümüzle biz savunacağız. Halka zulmettiğiniz her yerde, karşınıza biz çıkacağız.

Osmanlı döneminde Sivas Valisi olan Halit Rıfat Paşa “Gidemediğin yer senin değildir.” buyurmuştu.

Sahi, siz hangi memleketten bahsediyordunuz?

İmza: Faşizme Karşı Direnmiş Üniversite Gençliğinden Bir Öğrenci


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 8)
  |   Okuma: 45799   |   Yorum: (2462)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #151  | 6 Nisan 2014 05:30 | Alıntı     

antonbychkov

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 71, Kayıtlı: 26.03.2014
   ICQ: 4881954106,
 Yorum #153  | 6 Nisan 2014 06:16 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #155  | 6 Nisan 2014 06:59 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #156  | 6 Nisan 2014 10:00 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Знакомства холмогорье Секс знакомства белая Знакомства г кореновск Знакомства по электронной почте

Сайт секс знакомств юрюзань Секс знакомства г сарманово Знакомство с ингушами Интим знакомства ельня Знакомства г чермоз

Интим знакомства шали Интим знакомства кумертау Интим верхоянск Сайт знакомств владикавказ

Знакомства саратов и саратовская обл Секс знакомства город стройный Знакомства вольногорск Женщина познакомиться с мужчиной для секса Служба знакомства кызылординская обл онлайн

Знакомства по интересам друзей Сайт знакомств чувашия Секс знакомства кузоватово Мусульмани знакомство Интим знакомства красный

Знакомства г нива Секс знакомства городок Интим г когалым Знакомства каратузское Пушкино московская область секс знакомства

Интим знакомства гремячинск Симуляторы знакомств Знакомства г кущевская Чат знакомств в альметьевск

Знакомства любовников нет Власиха знакомства одинцово Знакомства для секса гусь-хрустальный Знакомства новая деревня Сайт секс знакомств бар
 Yorum #157  | 6 Nisan 2014 14:08 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
buy topiramate online buy microzide australia buy cheap tizanidine purchase tamsulosin discount gabapentin order geodon 20mg order revia buy clobetasol online cheapest zithromax buy premarin 0.625mg buy paroxetine without prescription purchasing tramadol order seroquel 200mg levaquin reviews buy albuterol online Purchase Rulide or Order Low Cost Roxithromycin from Deutschland Cheap Calan , Best place to Order Verapamil in United States Buy Desyrel . How T Order Tadalis® Sx - Buy online Tadalafil from Portugal Cheap Coreg , Cheapest Carvedilol in Hungary Buy Glucophage Xr ; Purchase Cheap Metformin in United Kingdom Purchase Super Avan Order Micardis Hct . Buy Cheap Cost Telmisartan Hydrochlorothiazide in The Nederlands Buy Actigall or Where can i Order Ursodiol (ursodeoxycholic) from Poland Cheap Retrovir and Buy Safely Zidovudine in Canada Cheap Cycrin - Best place to Buy Medroxyprogesterone from Sweden Purchase Mestinon . Is Ordering Pyridostigmine Bromide in Denmark Purchase Singulair . Order Cheap Cost Montelukast in Sweden Buy Renagel and Best place to Order Sevelamer Hydrochloride in Poland Buying Zetia and Cheap Ezetimibe from Norway Purchase Lamprene , Buy Wholesale Clofazimine in Czech Republic Purchase Persantine or Buy Cheapest Dipyridamole from Spain Buying Ciloxan and Purchase Zestril , Order at Discount Lisinopril in Poland Buying Levitra Super Force , Buy cheap Vardenafil Dapoxetine from Canada Cheap Zestoretic - Order Wholesale Lisinopril-hctz from Japan Order Mysoline ; Can i Buy Primidone in Greece Order Caverta® - Bu Buy Temovate - Order Lowest Cost Clobetasol from Denmark Purchase Sustiva . Buy Lowest Cost Efavirenz in Canada
 Yorum #160  | 6 Nisan 2014 16:55 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #161  | 6 Nisan 2014 18:02 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buying Cyklokapron ; Order Tranexamic Acid from Italy Cheap Thorazine and Where To Buy Chlorpromazine from United States Buying Nexium or Can i Purchase Esomeprazole from Italy Buy Demadex or Buying Low Cost Torsemide from Denmark Order Evista and Buying Low Price Raloxifene from Greece Buying Glucophage or Order Low Cost Metformin Bp in Italy Cheap Kamagra® and Order on Sale Sildenafil Citrate in Canada Cheap Elavil , Order online Amitriptyline from European union Buy Actonel and Buy Cheap Cost Residronate from Spain Cheap Viagra Super Fluox-force ; Order Cheap Sildenafil Citrate Fluoxetine from Sweden

Cheap Calan Sr ; Order Low Price Verapamil in Norway Order Glucophage and Where To Buy Metformin Bp from Italy Buy Zofran . Can i Purchase Ondansetron in Japan Purchase Propecia and Order Lowest Cost Finasteride in Czech Republic Buy Glucophage - Buy Cheap Price Metformin Bp in Italy Order Clozaril , Where To Order Clozapine from France Cheap Cycrin - Buy Low Price Medroxyprogesterone from USA Cheap Lamictal ; Online Lamotrigine in Czech Republic Cheap Mysoline , Buy Discount Price Primidone in The Nederlands Purchase Actoplus Met , How To Buy Metformin And Pioglitazone in Italy

Purchase Ocuflox - Buy Discount Ofloxacin in Sweden Buying Duricef ; Best place to Order Cefadroxil from Germany Buying Protonix and Purchase online Pantoprazole from Japan Buying Lozol Sr . How To Buy Indapamide from Argentina Buy Lozol Sr , Can you Purchase Indapamide in The Nederlands Cheap Parlodel and Buy Low Cost Bromocriptine in Germany Purchase Desogen ; Where can i Buy Desogestrel-ethinyl Estradiol from Czech Republic Buying Cordarone - Buying Feldene or Buy Cheap Cost Piroxicam in Argentina Cheap Xenical ; Order Cheap Price Orlistat from Spain
 Yorum #163  | 8 Nisan 2014 00:43 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buying Buspar - Ord Buying Kamagra® Oral Jelly or Buy Low Cost Sildenafil Citrate in European union Buying Propecia and Order Wholesale Finasteride from Canada Buy Artane - Is Buy Trihexyphenidyl in New Zealand Cheap Ceclor - Cheap online Cefaclor in The Nederlands Cheap Zetia or Where can i Buy Ezetimibe from France Buy Advair Diskus , Is Ordering Fluticasone-salmeterol in Denmark Purchase Combivir - Buying Low Cost Lamivudine-Zidovudine from European union Order Aciphex - Order Low Price Rabeprazole Sodium from Norway Purchase Trecator-sc ; Is Buy Ethionamide from Czech Republic

Cheap Acticin , Order Wholesale Permethrin from Czech Republic Cheap Augmentin and Buy Safely Amoxicillin And Clavulanate in The Nederlands Buy Zanaflex , Order Lowest Cost Tizanidine in European union Cheap Arimidex - Order Low Price Anastrozole in Suomi Buy Furadantin and Order Lowest Cost Nitrofurantoin from European union Order Viagra Super Force . Buy Cheapest Sildenafil Citrate Dapoxetine in United States Order Clozaril , Cheap Clozapine from European union Order Keflex . Buyi Buying Coumadin . Purchase Warfarin from Italy Buy Mobic ; Where To Buy Meloxicam from Spain

Order Allegra or Buy on Sale Fexofenadine Hcl from Suomi Order Actoplus Met - Is Buying Metformin And Pioglitazone from USA Buy Anafranil Sr or Purchasing Clomipramine in Deutschland Order Effexor Xr and Buy Cheapest Venlafaxine in Germany Buy Buspar - Where To Purchase Buspirone from Germany Order Urispas , Buy on Sale Flavoxate from The Nederlands Buying Zyprexa and Where To Buy Olanzapine from France Buying Lamprene or Can you Purchase Clofazimine in Argentina Cheap Lanoxin and Best place to Buy Digoxin in France Buying Lasix . Order Cheap Furosemide from Norway
 Yorum #164  | 9 Nisan 2014 00:40 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #165  | 10 Nisan 2014 00:53 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #166  | 11 Nisan 2014 00:25 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #167  | 12 Nisan 2014 00:38 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #168  | 13 Nisan 2014 12:12 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Order Rheumatrex ; Buy online Methotrexate in France Buying Tenoretic ; Buy Discount Atenolol-chlorthalidone from Suomi Order Pamelor . Ord Buy Compazine , Order Wholesale Prochlorperazine from Hungary Cheap Tegretol or Order Cheap Carbamazepine from Japan Buy Tadacip® or Buy Discount Cost Tadalafil in Hungary Order Amoxil and Buy Wholesale Amoxicillin from Spain Cheap Biaxin ; Is O Buy Loxitane - Order at Discount Loxapine from Australia Cheap Precose . Can you Order Acarbose from New Zealand

Buying Imitrex - Can you Purchase Sumatriptan from Sweden Cheap Cipro and Order Lowest Price Ciprofloxacin in Norway Buy Microzide . Order Safely Hydrochlorothiazide in Argentina Cheap Motrin - Buying Low Price Ibuprofen from Turkey Order Precose . Order Acarbose from Italy Buy Zyrtec , Buying Low Cost Cetirizine in The Nederlands Buying Cialis Professional or Can i Buy Tadalafil in Czech Republic Purchase Zocor , Buy Cheapest Simvastatin from Hungary Buy Crestor , Buy Discount Price Rosuvastatin from Portugal Buy Vigora® and Buy Safely Sildenafil Citrate from Italy

Buying Amoxil ; Can i Order Amoxicillin from Hungary Cheap Pletal - How To Buy Cilostazol from Norway Buying Carafate ; Is Buying Sucralfate from Norway Purchase Crixivan , Buying Indinavir from England Cheap Rebetol ; Best place to Order Ribavirin in Italy Buying Lotensin or Order Lowest Price Benazepril from Sweden Buying Lamictal and Purchase Lamotrigine from The Nederlands Cheap Xylocaine or Order Low Price Lidocaine from Argentina Buy Singulair ; Buy Discount Montelukast in Suomi Purchase Lozol Sr ; How To Buying Indapamide in New Zealand
 Yorum #169  | 14 Nisan 2014 00:34 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Order Indocin or Order Cheap Price Indomethacin from Norway Purchase Amoxil . Buy Discount Price Amoxicillin from Japan Cheap Protonix ; Is Buying Pantoprazole in Denmark Buying Diflucan , O Cheap Azulfidine , Buy Cheapest Sulfasalazine from Greece Buy Adalat Cc or Buy Safely Nifedipine from Denmark Purchase Imuran ; O Cheap Flagyl , Can i Buy Metronidazole from Hungary Order Zantac . Buy online Ranitidine from Poland Order Maxalt . Can i Order Rizatriptan in Italy

Buy Geodon - Buy ch Buying Fosamax or Order Cheap Cost Alendronate in Hungary Purchase Vytorin or How To Purchase Simvastatin Ezetimibe from Sweden Buying Requip . Best place to Order Ropinirole from Sweden Buy Celebrex and Online Celecoxib in USA Purchase Cialis Sub Cheap Precose , Cheap Acarbose in Canada Buying Claritin - Where To Buy Loratadine from Canada Cheap Glucovance ; Can you Order Glyburide(glibenclamide)-metformin in Japan Buy Viagra Super Active . Can you Buy Sildenafil Citrate from Germany

Cheap Vermox and Wh Order Betapace or Buy on Sale Sotalol in Portugal Buying Zestril and Can you Purchase Lisinopril from Turkey Order Adalat . Best place to Order Nifedipine in The Nederlands Buy Proscar , Buy Wholesale Finasteride from Argentina Buying Isordil or Where To Order Isosorbide Dinitrate in Poland Cheap Nolvadex , Order on Sale Tamoxifen from Greece Cheap Hyzaar . Buying Low Price Losartan-hydrochlorothiazide in Denmark Purchase Motilium , Where To Buy Domperidone in Spain Buy Aggrenox . How To Order Asiprin-Dipyridamole in Hungary
 Yorum #170  | 15 Nisan 2014 00:50 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buying Boniva . Buy Discount Price Ibandronae Sodium in Portugal Purchase Seroquel or Buy cheap Quetiapine from The Nederlands Cheap Buspar or Buy online Buspirone in Canada Order Sporanox , Order at Discount Itraconazole from Sweden Cheap Cycrin , How To Order Medroxyprogesterone in Czech Republic Purchase Ceclor - Order Safely Cefaclor from Hungary Buying Rheumatrex o Cheap Precose . Purchase online Acarbose in Japan Purchase Trial Packs - Buying Low Price Viagra Cialis from Australia Buying Protonix and Best place to Buy Pantoprazole from Turkey

Cheap Epivir - Can i Purchase Lamivudine from Denmark Purchase Female Cialis . Buy Wholesale Tadalafil from Italy Buying Azelex - Where can i Buy Azelaic Acid in Denmark Cheap Norvasc ; Buy Discount Cost Amlodipine in Greece Order Lamictal Dispersible ; Order at Discount Lamotrigine in Greece Buying Ocuflox . Can you Order Ofloxacin in Japan Buy Volmax Cr and Can you Order Albuterol (salbutamol) in Poland Order Estrace , Best place to Order Estradiol in New Zealand Cheap Hard On Oral Jelly and Buying Low Price Sildenafil Citrate from Argentina Buy Aceon . Where can i Buy Perindopril Erbumine from Poland

Cheap Lithobid ; How To Buy Lithium from Denmark Purchase Aggrenox - Buying Low Cost Asiprin-Dipyridamole from Greece Buy Epivir ; Online Lamivudine from Argentina Buying Exelon and Buy at Discount Rivastigimine in The Nederlands Buy Tadacip® or Best place to Buy Tadalafil in Poland Buy Prandin . Buy Discount Cost Repaglinide from Portugal Order Singulair - Buy Cheapest Montelukast from European union Buy Rheumatrex . Purchase Methotrexate from European union Purchase Seroquel , Buying Precose or Where To Order Acarbose from Greece
 Yorum #171  | 16 Nisan 2014 00:46 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #174  | 18 Nisan 2014 18:45 | Alıntı     

abrebuza

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 610, Kayıtlı: 18.04.2014
   ICQ: --,
Довершали картинку квадратные сугробы. Девушки самары интим В шторм гигантские бурые волны с верхом захлестывали звездолет, перекатывались через отмель и стекали в более спокойные воды лагуны. Проститутки дмитровский район
GmAUBq1
 Yorum #175  | 18 Nisan 2014 18:53 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #177  | 20 Nisan 2014 00:50 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buying Actonel or Order Cheap Residronate in Australia Buying Dostinex - Order on Sale Cabergoline in Norway Cheap Mysoline , Order Primidone in Italy Buying Amoxil and Is Ordering Amoxicillin in France Buy Ponstel ; Buy Lowest Price Mefenamic Acid in Norway Purchase Parlodel or Order Lowest Price Bromocriptine from Czech Republic Order Aristocort , Order online Triamcinolone in Denmark Buying Imdur ; Order Lowest Price Isosorbide Mononitrate in Poland Buying Zithromax - Buying Low Cost Azithromycin in Poland Order Cipro or Buy at Discount Ciprofloxacin in Sweden

Purchase Principen . Ordering Ampicillin in New Zealand Order Betapace - Buy Low Price Sotalol from Portugal Order Xenical . Buy Wholesale Orlistat in Czech Republic Purchase Zithromax and Order Wholesale Azithromycin in USA Order Amaryl ; Orde Buy Diovan Hct . Online Valsartan-hydrochlorothiazide in Argentina Purchase Isordil Sublingual . Can you Purchase Isosorbide Dinitrate in Australia Buying Clozaril and Buy at Discount Clozapine from Canada Cheap Mentax ; Order Safely Butenafine from Denmark Cheap Neurontin - How To Buy Gabapentin from New Zealand

Buy Retrovir , Order Low Cost Zidovudine in Turkey Purchase Kemadrin - Order Procyclidine from Germany Buying Retrovir . Can i Purchase Zidovudine in Argentina Cheap Lozol ; Order Wholesale Indapamide in Germany Order Ilosone - Buying Erythromycin from United States Buy Prevacid . Buy Cheap Price Lansoprazole from Argentina Buy Symmetrel ; Is Buying Amantadine in Suomi Purchase Carafate and Order Cheap Sucralfate from Norway Cheap Dilantin ; Buy online Phenytoin from Suomi Buying Aciphex , Buy on Sale Rabeprazole Sodium from Czech Republic
 Yorum #178  | 21 Nisan 2014 00:24 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Purchase Naprosyn and Cheap online Naproxen in Denmark Buy Amaryl and Can you Order Glimepiride in Greece Buy Hard On , Order on Sale Sildenafil Citrate from France Order Glucophage Xr ; How To Buying Metformin from Japan Buying Robaxin , Is Purchasing Methocarbamol from Poland Cheap Sinemet Cr or Buy Carbidopa-levodopa in Poland Purchase Diflucan and Buy Lowest Cost Fluconazole from Greece Order Valtrex - Is Ordering Valacyclovir from Australia Buying Casodex - Where To Purchase Bicalutamide from Norway Cheap Fosamax or Can you Purchase Alendronate from The Nederlands

generic montelukast buy xanax uk buy bupropion 150mg valtrex online cheapest amoxil purchasing hydrochlorothiazide buy sumycin no prescription buy vermox 100mg cymbalta tablets buy clomid usa order desogestrel-ethinyl estradiol cheap suhagra order eriacta tablets buy venlafaxine canada escitalopram tablets

Purchase Cleocin ; Where can i Purchase Clindamycin from Sweden Order Zofran , Purchase Ondansetron in Australia Order Kamagra Effervescent - Order Cheap Sildenafil Citrate in Australia Purchase Cialis Professional and Where can i Order Tadalafil from Hungary Order Robaxin , How To Buy Methocarbamol in The Nederlands Buy Neggram ; Is Buy Nalidixic Acid in Norway Purchase Anafranil - Buy Cheap Price Clomipramine from U.S. Buying Aygestin and Where To Purchase Norethisterone Bp in Italy Cheap Elavil , Cheapest Order Amitriptyline from New Zealand Purchase Apcalis® Oral Jelly , Cheapest Order Tadalafil from France
 Yorum #179  | 21 Nisan 2014 08:29 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
 Yorum #180  | 21 Nisan 2014 08:40 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: