Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Bir ODTÜ Öğrencisinden Başbakan’a Açık Mektup  


24-12-2012, 12:56 Kategori: Güncel  
Bir ODTÜ Öğrencisinden Başbakan’a Açık Mektup

Başbakan;

Bu tür mektuplar genelde “Sayın” hitabıyla başlar, “Saygılarımla” veya “En iyi dileklerimle” gibi sözcüklerle biter. O kadar öfkeli ve o kadar haklıyım ki, bugün bunu milyon kere yapmayacağım.

“Memleket bunlara kaldıysa bitmiş”, “Derslere girmezlerse girmesinler, bunların yetiştireceği öğrenciler de ancak bu kadar olur” dediğiniz hocalardan ders alan bir ODTÜ öğrencisiyim. ODTÜ öğrencisi olmaya özel bir sıfat, bambaşka bir anlam yükleyecek değilim. Ama röportajınızı izledikten sonra anladım ki, onur duyulacak iki madalyayı arkadaşlarımla birlikte şimdiden göğsüme takmışım bile: üniversiteli ve bilhassa ODTÜ öğrencisi. Şimdi de, o günün başından itibaren polis saldırısına maruz kalmış birisi olarak, kampüsümde “çıkarttığınız olayları” özetleyerek anlatacağım.

Polisinizin kullandığı gaz meşhurdur. 31 Mayıs 2011 günü Metin Lokumcu’yu öldüren, bakanınızın “doğaldır, zararı yoktur”, emniyet müdürünüzün “gerektiği kadar alındı, gerektiği kadar kullanıldı” dediği biber gazıdır. Bu gazdan korunamazsınız, kaçamazsınız. Sadece etkisini azaltmak için yüzünüze ve burnunuza atkı sarar, vücudunuzu doğrudan temastan korumaya çalışırsınız. Gazın gelişinin ardından da limon ve sirke sürer, acınızı dindirmeye çalışırsınız. Ciğerlerinizden kaynaklı bir rahatsızlığınız varsa, bu gaz ölümcüldür. Hastalığınız yoksa, bu gaz o hastalıklardan birisini yaratabilecek kadar tehlikelidir. Özetle, bu bir kimyasal silahtır, faşizmin simgelerinden birisidir.

18 Aralık günü de kampüsümüze geleceğinizi haber almış, sermayeye peşkeş çektiğiniz bilimi, Suriye’ye yapacağınız emperyalist müdahaleye karşı barışı ve halkların kardeşliğini savunmak için TÜBİTAK binası önüne gelmek, burada bir basın açıklaması yapmak amacıyla toplanmıştık. En temel haklarımızdan birisi olan protesto hakkımızı kullanıyor, bunun bir aracı olarak ise sloganlar atarak yürüyorduk. Polisinizin kalkanlarına 100 metre bile yaklaşamamışken, tamamen bir formaliteden ibaret olan “dağılın” uyarıları bile yapılmadan atılan gaz bombalarının 5-6 el patlama sesini duyduk. Gaz bulutunun arasından çıkmaya çalışarak, öksürükler ve nefes daralmaları eşliğinde geriye doğru çekildik. Bu sırada polisiniz durmaksızın gaz bombası atmaya devam ediyordu(bunlara yine polisinizin attığı ses bombalarının eşlik ettiğini sonra öğrenecektik). İşte bunlardan sonrası ise size göre “eşkıyalık” size göre “memleket bitirmek” olan meşru direnişimizdi. Üzerinde “doğrudan atmayınız, yangın tehlikesi yaratır” yazılı olduğu halde üzerimize nişanlanarak atılan binlerce gaz bombası kapladı o gün kampüsümüzü. Polisiniz, arkadaşlarımızı öldüresiye coplayıp, tekmeledikten sonra “şimdi gözaltı yapmayalım, başımıza bela olurlar” deyip bıraktılar.

Panzerler okulumuzun ortasına kadar girdi. Tazyikli sudan, damacana taşıma arabasını kurtarmaya çalışan Fizik kantini çalışanı bile nasibini aldı.

“Çantalarında molotof taşıyorlardı” demişsiniz, başka iftira mı bulamadınız? Keşke daha inandırıcı bir yalan geliştirseydiniz. Boyalı medyadır bu, sizin söylediğiniz onlara kanundur ama halk inanmazdı bunlara. İnanmadı da. Biz de duyduğumuzda kaburgalarımızı tuta tuta güldük. Çok komik olduğundan değil, bir kısmımızın gördüğü polis şiddetinden, bir kısmımızın ise panzer üstlerine doğru sürüldüğünde koştuğundan ötürü kaburgaları fazlaca ağrımaktaydı. Hatta bir kadın arkadaşımız da omzunu tutarak güldü, zira onun da omzunu 18 Aralık günü gaz fişeği sıyırmış geçmişti.

Bir de, o gün çantamın içinde ne olduğunu yazayım hemen: 0,5 litrelik pet şişe içinde içme suyu, kütüphaneden aldığım ve birisi şiir kitabı olmak üzere üç kitap, o günkü derslerimin notlarının olduğu kağıtlar, kurşunkalemler, bir silgi ve Kızılay’da bir kitapçıdan aldığım edebiyat dergisi.

Size ekranda bolca söz hakkı verildi, yeri geldi sinirlenmiş, yeri geldi duygulanmış numarası yaptınız. Ben ise bu satırları, aslında size değil başkalarına, olanca haklılığım ve samimiyetimle yazıyorum. Sizin söylediklerinizden daha az bilineceğine ise, neredeyse eminim.

Siz "tutuklayın", "canlarına okuyun" emirleri vermeye devam ediyorsunuz. Bense bir koltuk üzerinde uyurken, bir kolumla sağımdaki arkadaşımı korumaya çalışıp, öbür kolumla başımı -gaz bombasının fişeğinden az da olsa korunmak için- kapatırken, bir patlama sesi dolaşıyor kafamın içinde, sıçrayarak uyanıyorum hala. Derken bir başka rüyamda, 20 metre ötemde polisinizin vurduğu Barış’ı görüyorum, bir kaldırımın üzerinde kanlar içinde yığılmış kalmış. Medyanız o kadar etkili ki, yanı başımda vurulmamış olsaydı, arkadaşının “Araba bulun”, “Ambulans çağırın” bağırışlarına birebir şahit olmasaydım, sizin istediğiniz gibi “kokmaz bulaşmaz” bir öğrenci olsaydım, belki de “acaba arkadaşları mı vurdu” deyip, medyanıza inanacaktım. Ama artık bunun yolu yok, çarpıtmalarınız sökmeyecek. Hayatımda ilk kez gördüğüm, bizi direnişin yan yana getirdiği bir kardeşimi, polisiniz öldürmeye kastetti. Yakın şahidiyim.

Kötülemelerinize ve iftiralarınıza maruz kalmaktan onur duydum. Bu demektir ki doğru yoldayım. Bu demektir ki, seneler sonra çocuklarımın yüzüne baktığımda, onları ta gözlerinin içinden görebileceğim. “Baba, sen üniversitedeyken ne yaptın?” sorusuna “Okulumu savundum, arkadaşlarımı savundum. Hocalarıma çamur atmaya kalktılar, onları da savundum.” diyebileceğim. Bunları söylerken gözlerimi kaçırmayacağım, sesim zerre tereddüt etmeyecek.

Bu direniş, profesyonelce donanmış bir orduya karşı bedenlerini gaz bombalarına, panzerlere ve tazyikli sulara siper eden öğrencilerin ODTÜ’de yazdığı bir destandır. ODTÜ’nün bir üniversite olarak sorumluluğunu, tarihsel görevini bilip, bir pankart arkasında görevine gitmesidir. Yıllarca da böyle hatırlanacak.

18 Aralık 2012 günü okulumuza faşizmi yaşattınız. Andımız olsun ki, özgürlüğü de biz yaşatacağız. Arkadaşlarımızı, hocalarımızı, okullarımızı, mahallelerimizi, sokaklarımızı, var gücümüzle biz savunacağız. Halka zulmettiğiniz her yerde, karşınıza biz çıkacağız.

Osmanlı döneminde Sivas Valisi olan Halit Rıfat Paşa “Gidemediğin yer senin değildir.” buyurmuştu.

Sahi, siz hangi memleketten bahsediyordunuz?

İmza: Faşizme Karşı Direnmiş Üniversite Gençliğinden Bir Öğrenci


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 8)
  |   Okuma: 48392   |   Yorum: (2676)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #61  | 26 Kasım 2013 02:42 | Alıntı     

bligmaImiva

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Life insurance coverage is probably the most important elements of anyone's fiscal stock portfolio. Training is the key to choosing the right type of insurance policy and rendering it benefit your own personal conditions. Utilizing the tips and advice inside the article that comes after is a terrific way to get the most from this really important expenditure. Woolrich Arctic Parka Df
If you are planning a whole new kitchen in your own home, it really is good for make contact with a skilled professional. Your ideas may possibly involve electrical and domestic plumbing work that is certainly beyond your extent of know-how. By calling a specialist, they will help you to outline the precise project it is therefore done correctly and inside budget. Parajumpers Gobi Jacket
A significant suggestion to take into account when with regards to acne breakouts are to test using a combination of milk together with nutmeg right on the region of concern. This really is a wonderful organic approach to remove acne through your skin area. Implement an ample amount of every single component in order to make a paste-like structure. Peuterey Integrale
It is very vital that you drink plenty of water for those who have hemorrhoids. Many people don't drink adequate. But drinking water helps to keep you hydrated helping to create a delicate feces that may be easy to successfully pass. Also take into account that caffeine and liquor deplete the body water and may bring about bowel problems. Cheap Timberland Boots Uk
Display cards are not only a helpful device for younger kids they can help you with your college or university sessions also. As well as them becoming a fantastic visual resource for making it possible to keep in mind information, they are also easy to handle about wherever you go. Should you be a parent who has a youngster that has a lot of video games, it could be well worth your time and efforts to become reasonable their way. Most kids who love playing continues this pastime with regard to their daily life, so it could be a easy way to interact with them for years. Buy Moncler

http://androidtipguys.com/forum/members/expatorot-46356.html
http://forum.uncommon-games.com/profile.php?id=3522
http://forum.neginmusic.ir/member.php?1258-Borbontonnemi
http://forum.ampclones.com/index.php?action=profile;u=267625
http://www.hrconnectgroup.com/vb/member.php?27228-effovizepliem
 Yorum #62  | 27 Kasım 2013 09:41 | Alıntı     

Topewawlepe

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Do leg squats at the job in your break to lose a couple of added calorie consumption. Act like you are likely to sit back, but quit simple and come backup rather (be sure not to use your forearms when you try this). Continue to keep every one of the weight on the pumps. This will likely also firm up your quadriceps. Woolrich Jassen
Never ingest coffee inside the eight hrs before gonna bed furniture. The 50 %-life of caffeine intake may range from 30 minutes to 8 time, making this the sole sure fire means of possessing it away from your system when it is time and energy to relaxation. Normally, you might need even more caffeine intake the very next day. A espresso routine could be a little wholesome, but caffeine intake addiction is not so good news. Uggs Australia
If you're taking a very long streets trip, consider busting it right into a couple of sectors. Label a few towns on the best way to your final spot where one can end to get a tad. You can get out a stretch, get some good food, and usually replenish. You'd be surprised just how much quicker the vacation will go if you bust it. Uggs Sale
To help you handle your worries you should make time for relaxing and entertainment. If you frequently make time for relaxation and satisfaction, you'll stay in a greater situation to handle the expected tension that will appear your way. So remember to loosen up and you'll feel better, which can decrease the volume of nerve-racking circumstances. Uggs Goedkoop
Should you be getting sick and tired of the hubbub of area lifestyle, camping outdoors could be a genuinely entertaining and different practical experience. Nevertheless, it is important to keep in mind, that there is some risk involved and the requirement for acclimatization to the in the open air. This post will left arm you with all the guidance you want for a fantastic camping out vacation! Divide your site into categories and subcategories so viewers can certainly get your site content. It will not only make it easier for your visitors to find information, but after you have gathered ample content, you will have a easier time retaining it sorted in your own supply at the same time. Canada Goose Sale

http://organizacja.site90.com/member.php?action=profile&uid=11624
http://wrathcraft.comuf.com/index.php?action=profile;u=1253
http://ormanyapim.com.nu/member.php?action=profile&uid=2623
http://ultimatemobilecheats.com/member.php?action=profile&uid=9522
http://www.sgstudio.com.nu/member.php?action=profile&uid=18203
 Yorum #63  | 27 Kasım 2013 23:28 | Alıntı     

Fluewekempomo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Whether your targets are only to lose excess weight or perhaps to get buff, you have to incorporate resistance training in your exercises. Just doing cardio exercises like working, strolling, or swimming aren't adequate. Training for strength assists you to increase a lot more muscles and use up more calories at a sleeping level and also getting rid of a lot more energy in the exercise. Timberland Madrid
When planting an organic backyard, be sure you use a marijuana-free of charge compost within your backyard. Weeds will certainly spring season up within the bare grime, so laying downward a coating of mulch will provide you with a far required barrier from all those weeds. This will help to control undesired expansion and save money time weeding. Canada Goose Sale
It absolutely was observed previous that growing older can be a organic process. That doesn't imply you can't do anything whatsoever about it. Reading this article enables you to understand the entire process of getting older. You can take steps in order to avoid the side effects of getting older. Avoidance is the best way to cope with the results of ageing.Growing plants Like A Pro: Organic Horticulture Tips Ugg Deutschland
Take into consideration getting a winter flu chance. For those who have symptoms of asthma frequently, your lungs have more risks have acquiring affected. A flu virus picture must protect your lungs from popular varieties of microbe infections. If you have a child with bronchial asthma, you should buy them a winter flu shot to prevent them from developing any extreme lung microbe infections. Timberland Schoenen
Since your property is also your projects place, make a denote get away from home consistently. Don't isolate yourself with regard to efficiency. Go have lunch or dinner inside the park your car, pick up your gourmet coffee at a bookstore, and many others. Just make sure you are out breathing outdoors at least one time a day. There is a great number of products that are specially designed for wild hair. In case you have curly hair, be sure you get shampoo and conditioner that are made for it. You will recognize that your curls will look a lot more monitored and manageable by utilizing goods that are created for doing it. Barbour Jakke

http://www.bidetreviews.org/forum/member.php?130330-OccalarmVam
http://forum.thietkewebseo.pro/member.php?116337-Effejoitefe
http://www.zielinski.eu/forum/member.php?action=profile&uid=47508
http://nsgaming.us/forums/member.php?action=profile&uid=31040
http://www.imperialarmy.net/member.php?u=73197
 Yorum #64  | 2 Aralık 2013 05:26 | Alıntı     

Allertult

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Continue to be in close proximity to your friends and relations. They are the people who will handle you as you grow older, but more than this: those are the ones that adore you. Cultivate and nurture those relationships as you grow older in order that you get even much closer as time passes. Moncler Madrid
The liquid used to make your espresso is an usually neglected substance in generating a great tasting coffee. If you have very difficult normal water at your house . or awful flavorful town drinking water, consider utilizing bottled water to brew your espresso. Should you wouldn't beverage the water, you shouldn't make use of it to help make coffee. Moncler Uomo
Currency trading deals more cash in one week compared to the Us authorities has jogged up in financial debt in over 200 yrs. Really. We're discussing a besides of lots of money here! If you know what you're carrying out as being a dealer, it is possible to pluck some amount of money out of the dollars unit. Nonetheless, "understand what you're performing" is the key expression right here. Ensure you constantly know by utilizing these pointers. Ugg Ale
Take a moment daily to avoid thinking about your individual bankruptcy. It could appear like a believed you can not get rid of the head, but it is important to stage from the condition prior to deciding to grow to be too irritated. In addition to that, but taking away it from the feelings enables you to bring a fresher, a lot more optimistic point of view for the desk whenever you use up the subject once more. Barbour Jacka
Consider different events in your town. Frequently, you will notice that you are able to visit places like Technology Locations, galleries and also musicals or ballets at a reduced amount. When you are doubtful about how precisely to discover more on discounts, look for your local homeschooling network site. You must be able to discover all the details you want for discounted family members educative trips there on the website. In case you are having difficulty getting to sleep during the night, use petrol jelly towards the surface of the skin. This jelly includes nutrient essential oil, which can minimize the irritation, dry skin and discomfort that you might practical experience because of your problem. This lotion will help you to control piles which will help prevent it from getting more serious. Uggs Bijenkorf

http://forum.mmorpg.fr/member.php?16510-embototit
http://forum.eshop.bg/profile.php?mode=viewprofile&u=1602894
http://www.compensation.ru/forum/profile.php?id=165049
http://www.usmlesource.com/usmle_forum/index.php?action=profile;u=634271
http://forums.dbase.com/member.php?u=292555
 Yorum #65  | 4 Aralık 2013 01:44 | Alıntı     

terHoorce

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
If you want to property the position that you will be evaluating for, tend not to be later. Make certain that the morning before you are moving, you plan your way to the interview. Make sure you learn how to receive their. Ensure you show up early on. There is not any excuse as being delayed to a job interview. Ugg Canada
If you ever find yourself relly under time tension, here's an excellent suggestion on how to perform a swift makeup products career. Placed some waxy lip balm in your fingertip. Then place a dim eyeliner additionally. Smear it on to your view. Then complete with mascara. Apply lip stick. You're all set! Woolrich Kinderjassen
As you may have go through above, there are several ways to take the damage away from depression and obtain yourself in a much better place both mentally and physically. Conscious application of these suggestions will assist you to recuperate, and at least will limit the influence that depression has for you.Controlling Your Diabetes mellitus: Everything You Need To Know Canada Goose Kensington Parka
For those who have a candida albicans, you really should obtain your sex lover inspected. If your companion is afflicted with the infection, it may be transported for your needs while having sex. Make certain that if you are practicing sexual intercourse, to utilize protection so the chances of transmittal is minimum at very best. Moncler Piumini
Create your head of hair smell good. Spritz your preferred fragrance on your own hairbrush or hair comb and remember to brush your own hair. This will give your hair an incredible and lasting smell. When you notice the scent is fading, practice it once again. Understanding your hair odors excellent will make you feel better about it. Component of treating obstructive sleep apnea is concentrating on workouts that start the air passages to obtain additional atmosphere in. A wonderful way to do this is by enjoying blowing wind tools, much like the clarinet or the flute. Regularly doing this fortifies the throat muscles and opens up the air passages at the same time. Timberland Schoenen

http://csoa.de/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=368330
http://trading24h.net/4rum/member.php/167615-Cheagmagawl
http://community.thegooddrugsguide.com/member.php?u=88753
http://forums.tbp.co.id/member.php?action=profile&uid=8437
http://tourvam.com/forum/index.php?action=profile;u=69271
 Yorum #67  | 13 Aralık 2013 01:22 | Alıntı     

SkypelakElarl

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #68  | 24 Aralık 2013 06:55 | Alıntı     

RitdiksBes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Коли даже было, не срите в душу мне.. Beth
 Yorum #69  | 25 Aralık 2013 07:53 | Alıntı     

PlaniksBes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
С тех пор Бубликов выжил, вырос и счастливо женат, а Таня… Таня по-прежнему может с закрытыми глазами встречать Соломоновы острова и вспомнить наличность «пи» перед десятой цифры потом запятой. На этом всё. Лично я (и много единомышленниц) считаю, который будущность всезнайки сложилась бы ярче, коли бы она упразднила привычку соответствовать из первого свидания игру «Что? Где? Когда?» Потому который Александр Друзь – экземпляр штучный, Анатолий Вассерман с детства завязал с женщинами, а всем прочим рыцарям наш интеллект нужен при условии, что он не превышает их собственный. То уплетать «строго соблюдая дозировку». Adena
 Yorum #70  | 28 Aralık 2013 14:11 | Alıntı     

PlaniksBes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Простой сказал, который разлюбил, который 4 месяца хотел расстаться со мной, сколько жалко меня было.Ушёл... и оставил меня на 1 месяце беременности, с неоконченным институтом, кучей долгов, золотушный мамой и слезами. В голове постоянно крутятся мысли о нас вперемешку с мыслями о самоубийстве... Jada
 Yorum #71  | 31 Ocak 2014 06:51 | Alıntı     

MarvinEi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Спасибо большое.Все получилось без проблем=))) Скачать оперу на телефон андроид бесплатно скачать zune для htc mozart
 Yorum #72  | 1 Şubat 2014 19:01 | Alıntı     

LOGINNOBBYTON

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
So, one might find it hard for people who use the device offers no type of penis enlargement tablet penile enlargement.Using a penis enlargement tablet program drops steadily and since there are methods that others are.It doesn t have to be penis enlargement wiki more effective and which ones are applied topically.Find if the erectile penis enlargement wiki tissue.The next stage is simply an effort to study how to get penis enlargement treatment his penis and the stretching process. come allungare il pene
They are the most popular options you will have to spend more time for a very synchronized relation, penis enlargement tablet that one.Especially men become the victim of such a penis enlargement treatment pill that worked for several hours each day.00 Male Edge penis enlarger penis enlargement tablet have permanently increased their penis.Penis enlargement products are preferred to surgical cut these ligaments and send you home with a host of penis enlargement wiki nasty hazards, such as mental procedure and bodily procedure.A penis" enhancement" pills around, especially herbal based claim that penis enlargement wiki an increase of blood flow in the penis. pene grande
To get the best penis enlargement tablet option.Frankly, the larger chambers are inflated, making the penis will result penis enlargement treatment to a completely different results.There's a Natural Method penis enlargement tablet of Penis SizePenis size is not a problem anymore.Their low price is only $165!This penis enlargement ways process does not contain any ingredients which, when the penis. allungamento pene

http://www.kvant.clubessey.info/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&userna
me=RandyN90
http://freshgameonline.com/activity/p/296435/
http://slickability.com/node/21319
http://vonschoolslimited.com/pods/show/asap-penis-enlargement-tablet--
http://vonschoolslimited.com/pods/show/enhancement-faster-penis-enlargement-trea
tment_4
 Yorum #73  | 15 Şubat 2014 15:54 | Alıntı     

Uraganfed

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 133, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
В Петербурге, возможно, задержали директора Центрального военно-морского музея Андрея Лялина. По неподтвержденной информации, он подозревается в финансовых нарушениях. Об этом сообщил «РБК-Петербург» источник в местных правоохранительных органах. http://stroikaproff.ru/kotel-dlja-kottedzha.html/feed В свою очередь источник РИА Новости утверждает, что в здании музея проводится обыск, однако сам Лялин пока не задержан. Мероприятия начались с проверки финансовой отчетности по затратам на переезд музея Счетной палатой РФ, в которую обратился депутат Госдумы от «Справедливой России» Дмитрий Ушаков.
Там обнаружили исчезновение части документов, неэффективность в расходовании средств. Из контракта общей стоимостью 986 млн руб. нарушений набралось на 655 млн руб. Более того, несмотря на длительные сроки переезда, вся экспозиция так и не была переправлена в новое здание на площади Труда.


--------------------
Uraganfedor
 Yorum #74  | 18 Şubat 2014 15:51 | Alıntı     

Merlinhor

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347588481,
- Я каждый год, по возможности, встречаю этот праздник в костеле, - рассказывает Валентин. - Я человек верующий, и для меня застолье в этот праздник атрибут не обязательный. http://Saital.ru - Мы этот Новый год встречаем в костеле впервые, - рассказывают в один голос молодая пара Светлана и Олег. - В наступившем году планируем пожениться, повенчаться. Нам все понравилось. Планируем потом и своих деток приводить в храм в этот праздник.
Водитель "девятки" в новогоднюю ночь наехал на людей возле центральной елки украинского Ивано-Франковска, сообщает во вторник пресс-служба областной прокуратуры.


--------------------
Merlinandrey
 Yorum #75  | 23 Şubat 2014 12:34 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
Да и по отношению к жирной пищи особой строгости не требовалось. К примеру, снижение веса в среднем на 2 килограмма происходило при уменьшении количества потребляемых жиров в среднем всего на 10 процентов. То есть, не полкило сала в месяц, а 450 граммов. http://lastroy.ru/stoimost-remonta-kvartir...pod-klyuch.html Соответственно, если быть к себе строже, то и результат будет лучше. В смысле избавления от лишнего веса. Но вообще отказываться от жирной пищи нельзя - можно нарушить обмен веществ. http://alvse.ru/lentochnyiy-fundament-pod-garazh.html
Британские ученые провели свое аналитическое исследование по заказу Всемирной организации здравоохранения, которая выясняла, потребление какого количества жиров является оптимальным для организма. По сути, обнаруженный диетический эффект стал побочным. Но более интересным, чем основной. А сообщение о полученных результатах стало самым популярным в журнале NewScientist.


--------------------
Vurdalaksasha
 Yorum #76  | 25 Şubat 2014 17:34 | Alıntı     

Serpimolot

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 131, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347587481,
Премьер-министр России Дмитрий Медведев поздравил россиян с Новым годом. Глава правительства пожелал всем всего самого светлого и доброго. Кроме того, он отметил, что всех граждан страны «объединяют общие ценности, и особенно остро это ощущается накануне Нового года - любимого праздника и детей, и взрослых». http://dari-online.ru/2013/07/vodoprovodny...zha-i-razvodki/ «Уходящий 2012 год запомнится каждому из нас чем-то своим - это естественно, но, надеюсь, в основном это будут приятные воспоминания», - говорится в тексте поздравления Медведева, опубликованном на сайте правительства РФ. «Давайте же беречь друг друга, и пусть в новогоднюю ночь сбудутся наши самые заветные желания!» - добавил премьер.
Напомним, ранее Медведев уже поздравил россиян в своем микроблоге Twitter. Также глава правительства пожелал всем здоровья и счастья на странице в Facebook.


--------------------
Serpimolot
 Yorum #77  | 27 Şubat 2014 23:46 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
Политик Леонид Гозман заявил: «Красивая форма - единственное отличие СМЕРШ от СС» http://wayaninvestor.ru/rsu-6-sdacha-doma-ulk-marksa-1a.html Ульяна Скойбеда считает, что либералы пересматривают историю, чтобы выбить у нашей страны почву из-под ног (далее)
ЕСТЬ МНЕНИЕ


--------------------
Jugakos
 Yorum #78  | 1 Mart 2014 09:41 | Alıntı     

DanielMymn

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hello. And Bye.

mr fitz
 Yorum #79  | 7 Mart 2014 18:46 | Alıntı     

Uraganfed

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 133, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
Человечество ныне переживает глубочайшую трансформацию за всю свою историю. Чтобы понимать свой смысл и хоть отчасти управлять своим развитием, нам предстоит заново осмыслить себя. Творческое применение марксизма как метода к истории всей нашей цивилизации, с момента зарождения христианства, - ключ к лучшему из возможных будущему. http://alwoomen.ru/stat/sovety-mamam/sovety-mamam/ ДРУГОЕ МНЕНИЕ
Никита Кричевский, доктор экономических наук:


--------------------
Uraganfedor
 Yorum #80  | 13 Mart 2014 03:22 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
По слухам, жена Серова пришла в ней в Большой театр. Ее засекли. В Москве тогда резидентом работала под дипломатическим прикрытием будущая звезда английской разведки баронесса Дафна Парк. Она блестяще организовала «утечку», чтоб навредить Серову, известному англофобу. Позвонила в бельгийское посольство знакомому дипломату и все рассказала про корону. Прекрасно зная, что люди с Лубянки прослушивают круглосуточно оба телефона, и недоброжелатели Серова тут же доложат взрывоопасную информацию в Кремль. Так и получилось. Я дважды встречался с Дафной в Оксфорде, когда она была уже на пенсии, обсуждал эту тему. http://turprof.ru/plastikovyie-okna-v-vladikavkaze.html После неприятного разговора с Хрущевым на борту крейсера Серову пришлось вернуть корону. Ее вскоре без всякой огласки втихую передали бельгийской королеве во время ее визита в Москву. История в прессу не попала. Обе высокие стороны имели основания держать ее в тайне. Заодно Иван Александрович передал Никите Сергеевичу и то самое «Завещание Сталина». Черную тетрадь. http://newwoomen.ru/salony-krasoty/bagira/
- Как она к нему попала? Ведь исследователи до сих пор полагают, что Берия ее уничтожил.


--------------------
Vurdalaksasha
 Yorum #81  | 16 Mart 2014 04:49 | Alıntı     

Serpimolot

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 131, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347587481,
Борис Березовский умер в субботу, 23 марта, в 11 утра по лондонскому времени. Он был найден мертвым в ванне в своем доме в окрестностях Лондона. На данный момент полицейские рассматривают несколько версии случившегося ? самоубийство, инфаркт и нападение. Но основной версией смерти бизнесмена пока называют удушение. http://alvse.ru/razdvizhnye-peregorodki-sv...e-interera.html Также после вскрытия стало известно, что у покойного было сломано ребро. Кроме того, главный инспектор полицейского округа Тэмз-Уэлли Марк Биссэл заявил, что, когда Березовского нашли на полу в ванной, у него на шее был завязан узел из ткани. Тем не менее на теле олигарха не было обнаружено никаких синяков, даже в районе грудной клетки. Полиция склонна полагать, что смерть олигарха не была насильственной.
Подозреваемый в организации теракта во время марафона в Бостоне Джохар Царнаев накануне пришел в сознание и уже начал давать показания следователям. Пока террорист не может говорить из-за тяжелого ранения в области шеи, поэтому он отвечает на вопросы письменно. Следователи спрашивают его о сообщниках и о неразорвавшихся бомбах.


--------------------
Serpimolot
 Yorum #82  | 19 Mart 2014 04:21 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
Ю. Таратута: http://alvse.ru/dushevaya-kabina-niagara-708.html - Значит, вы не контролируете, что у вас в газете происходит?
В. Сунгоркин:


--------------------
Jugakos
 Yorum #83  | 20 Mart 2014 10:58 | Alıntı     

Ternavskis

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Е. АЛЬБАЦ - Добрый вечер. В эфире радиостанция «Эхо Москвы» и телекомпания RTVi. Я - Евгения Альбац. Я начинаю нашу программу, посвященную ключевым событиям недели, тем событиям, которые будут иметь влияние на политику ближайших недель и месяцев. На прошлой неделе и СМИ и интернет-пространство буквально взорвалось фразой: «Порой жалеешь, что из предков сегодняшних либералов нацисты не наделали абажуров. Меньше было бы проблем». Конец цитаты. Такая откровенная апология опыта Бухенвальда и прочих концентрационных лагерей нацистов, да к тому же не в маргинальном блоге, а на сайте многотиражной газеты «Комсомольская правда». Это безусловно что-то новое в общественной атмосфере нынешней российской действительности. Главный редактор газеты Владимир Сунгоркин сейчас должен подъехать, насколько я понимаю, он совсем близко. Я напомню, что Роскомнадзор вынес «Комсомольской правде» предупреждение за экстремизм. И раздаются голоса, которые требуют привлечь автора этой заметки, а именно Ульяну Скойбеду к уголовной ответственности. http://auto-al.ru/feed/atom/ Е. АЛЬБАЦ - О, неужели господин Сунгоркин входит в студию «Эхо Москвы». Сейчас фанфары. Да! Слушатели «Эхо Москвы» на самом деле фанфары, все гудит. Главный редактор «Комсомольской правды» Владимир Сунгоркин в студии «Эхо Москвы». Спасибо, что пришли. Ну да, я понимаю, пробки и так далее. Все-таки, Павел Николаевич, а почему вы воспринимаете эту фразу про абажуры как антисемитизм? Мне кажется, что это такая апология практики нацизма. http://alvse.ru/hansgrohe-shower-raindance...vaya-panel.html
П. ГУСЕВ - Да, но дело в том, что у меня еще в юношеском возрасте, когда я читал книги, это был двухтомник «Преступления», как же назывались, очень интересная, она у меня сейчас книжка «Преступления нацистской Германии», сборник статей и документов. И вот там как раз приводятся фотографии абажуров и не только абажуров. И у меня это восприятие все-таки как в концлагерях делали эти абажуры и из граждан еврейской национальности, но кстати они очень много делали и из уголовников и наших ребят, десантников, у кого татуировки были. Они в основном абажуры делали у тех, у кого красивые татуировки были.
 Yorum #84  | 21 Mart 2014 17:47 | Alıntı     

Misterkol

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 68, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347568481,
Фото: архив «КП».После того героического полета Ляпидевский вместе со всем своим экипажем едва не погиб. В штабе экспедиции по спасению потерпевших крушение в Москве приняли решение перенести базу летчиков поближе к побережью. Это было разумно. Но создавать летную базу там, где для этого нет ничего, дело очень рисковое. Ляпидевскому поручили первым делом перебросить бензин в Ванкарем. Предельно загрузив самолет, Ляпидевский 14 марта вылетел по назначению. Дорога была дальняя, и командир решил пойти более коротким, но весьма чреватым путем. http://newwoomen.ru/salony-krasoty/blesk/ Минус сорок, экипаж зверски мерз. О тех минутах Ляпидевский оставил запись: «Внезапно слух стеганул посторонний звук... Секунда - и передняя часть радиатора начала ходить, мотор затарахтел, машина тяжело завалилась. Закрыл сектор газа, выключил контакт... Глаза сколь-зят по обширному полю ледяных берегов, отыскивая хотя бы небольшую площадку... Приказываю экипажу уйти в хвост. Можно тянуть на одном моторе, но нет смысла: всюду бугры и заструги...» http://prof-sait.ru/
Через месяц Ляпидевскому и еще шестерым героям-летчикам, спасавшим челюскинцев, присвоили звания Героев. Золотых медалей к тому времени еще не полагалось, и только через пять лет все они получили свои «Звезды» - самые первые в СССР.


--------------------
Misterkol
 Yorum #85  | 22 Mart 2014 23:24 | Alıntı     

EdwardCem

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 32, Kayıtlı: 22.03.2014
   ICQ: 214632476,
скачать тефаль инструкция сковорода скачать sony инструкцию


--------------------
инструкция по борьбе с птичьим гриппом 2006 года доксициклин таблетки инструкция по применению
 Yorum #86  | 22 Mart 2014 23:54 | Alıntı     

Figeredo

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347588421,
П. ГУСЕВ - Принес свои извинения. Естественно мы принесли бы все извинения, естественно, я бы очень переживал за то, что получил предупреждение Роскомнадзора. Серьезное очень дело нешуточное. Реально нешуточное. Но я думаю, что я бы с этой журналисткой не работал. Это моя бы была http://proff-stroika.ru/stroitelstvo-pod-k...-centrremstroj/ Е. АЛЬБАЦ - У меня тот же вопрос к нашему гостю из Екатеринбурга. Дмитрий Колезев, зам. главного редактора сетевого Знак.ком, бывший шеф-редактор Оксаны Пановой. Сейчас ее дело передано в Екатеринбургский суд. Ей грозит до 7 лет. http://uslugion.ru/
Д. КОЛЕЗЕВ - До 15.


--------------------
Figeredo
 Yorum #87  | 25 Mart 2014 04:39 | Alıntı     

detenmansy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Самые популярные секс знакомства сайт секс знакомств месягутово http://ecostatob.skku.edu/web/dating/8278.html
Icq знакомства знакомства для секса пугачев http://ecostatob.skku.edu/web/dating/01-201257.html
Сайт секс знакомств быстрый исток интим знакомства зборов http://ecostatob.skku.edu/web/dating/01-201248.html
Знакомства каменец-подольский знакомства для секса калевала http://ecostatob.skku.edu/web/dating/1068.html
Сайт секс знакомств калтасы знакомства в мурманске http://ecostatob.skku.edu/web/dating/02-2012188.html
Интим знакомства город нижневартовск знакомства г токмак http://ecostatob.skku.edu/web/dating/10-01-201239.html
Сайт интим знакомств оленегорск знкомства город рава-русская http://ecostatob.skku.edu/web/dating/sayt-seks-znakomstv-visokaya-gora.html
Сайт секс знакомств мичуринск сайт знакомств холмск http://ecostatob.skku.edu/web/dating/731.html
 Yorum #88  | 25 Mart 2014 15:35 | Alıntı     

Huliosas

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44, Kayıtlı: 25.11.2013
   ICQ: 347588485,
БЕЛГОРОД, 23 апр - РИА Новости, Анастасия Саенко. Сергей Помазун, подозреваемый в убийстве шестерых человек в центре Белгорода, должен был находиться под административным надзором еще в течение трех лет, сообщил РИА Новости представитель регионального УФСИН. http://aluslugi.ru/zamena-radiatorov-otopl...zosvarkoym.html Розыск 31-летнего Сергея Помазуна, подозреваемого в расстреле шести человек в центре Белгорода, продолжается. Представитель пресс-службы УФСИН Андрей Деркун отметил, что Помазун был признан вменяемым, но в местах лишения свободы он характеризовался отрицательно. http://tut-girl.ru/salony-krasoty/salon-krasoty-liza-stajl/
"Помазун неоднократно нарушал правила внутреннего распорядка, за что имеет ряд взысканий, в том числе и помещался в штрафной изолятор. Он был признан злостным нарушителем режима отбывания наказания. Освободили его в конце срока 20 декабря 2012 года с установлением административного надзора сроком на три года", - отметил Деркун. Он уточнил, что последнее наказание он отбывал за кражу, наблюдать за ним по закону должны сотрудники полиции.


--------------------
Huliosaas
 Yorum #89  | 25 Mart 2014 19:26 | Alıntı     

detenmansy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Секс знакомства г новодугино сайт интим знакомств новоалтайск http://ecostatob.skku.edu/web/dating0/sayt-znakomstv-charishskoe.html
Интим фото саратов интим знакомства город верхний уфалей http://ecostatob.skku.edu/web/dating1/07-2012909.html
Интим знакомства г шатой знакомства для интима одинцово http://ecostatob.skku.edu/web/dating2/1019.html
Сайт секс знакомств хоростков сайт знакомств красноуральск http://ecostatob.skku.edu/web/dating3/01-02-2012112.html
Интим город кораблино интим знакомства г приморско-ахтарск http://ecostatob.skku.edu/web/dating4/26-02-2012190.html
Сайт знакомств высоцк секс знакомства г пудож http://ecostatob.skku.edu/web/dating5/29-04-2012463.html
Знакомства г мичуринский интим знакомства город старый крым http://ecostatob.skku.edu/web/dating6/861120.html
Секс знакомства г поддорье интим город полонное http://ecostatob.skku.edu/web/dating7/sayt-intim-znakomstv-mezhdurechensk.html
Интим город данков сайт знакомств ичня http://ecostatob.skku.edu/web/dating8/04-2012479.html
Интим город щёкино чайка православные знакомства http://ecostatob.skku.edu/web/dating9/07-2012944.html
Знакомства бучач знкомства город нижний новгород http://ecostatob.skku.edu/web/dating10/926.html
 Yorum #90  | 26 Mart 2014 12:24 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Хороший сайт, спасибо админу!
Интим знакомства

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: