Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Sanat Değil Utanç Gecesi  


24-12-2012, 21:24 Kategori: Güncel  
Sanat Değil Utanç Gecesi

Sanat Değil Utanç Gecesi


SANATÇILAR GİRİŞİMİ'NİN GECESİNE ŞOVENİZM VE CİNSİYETÇİLİK DAMGA VURDU

Sanatçılar Girişimi’nin “diktaya, korkuya, adaletsizliğe, sanat ve sanatçı düşmanlığına karşı büyük buluşma” diyerek örgütlediği etkinlik tam bir ulusalcılık şovuna dönüştü. İşçi Partili Levent Kırca konuşmasında kadınları aşağılarken “KCK” tutuklularını anmak isteyen, Ahmet Kaya şarkısı söyleyen Melike Demirağ ise, yuhlamalar arasında sahneden indi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı gece Silivri’ye çakılan selamlarla tam bir İşçi Partisi gecesine dönüşüverdi.
Kendisine bugüne kadar anti emperyalist, laik, iktidar karşıtı bir rol biçen Sanatçılar Girişimi dün “büyük buluşma” diyerek örgütlediği gecede bol bol utanca imza attı. “Diktaya, korkuya, adaletsizliğe, sanat ve sanatçı düşmanlığına karşı büyük buluşma" başlığıyla Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katılacağı ilan edilen isimler de düşünüldüğünde bu günlerde iyi bir mesaj da sunabilirdi. Bugüne kadar memlekete dair “kaygılarını” dile getiren sanatçıların gecesi ulusalcı siyasetlerin gövde gösterisine ve kayıkçı kavgasına dönüşünce “kaygı” yarattı.

Tarık Akan, Müjdat Gezen, Edip Akbayram, Ataol Behramoğlu, Rutkay Aziz, Levent Kırca, Orhan Aydın, Bedri Baykam gibi isimlerin sözcülüğünü yürüttüğü Sanatçılar Girişimi’nin hükümetin politikalarına karşı bir tavır koyması beklenen gecede sanatçılar yuhlandı, sahneden ağza alınmayacak laflar edildi, bütün hukuksuzluklar Silivri’ye bağlandı, “anti emperyalist, yurtsever askerler" selamlandı... Sanatın iyileştirecek, yaklaştıracak, barıştıracak dili sesini kaba, kendinden olmayana öfkeli sloganların arasında kaybetti.

MELİKE DEMİRAĞ YUHALANDI

Zaten Melike Demirağ, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, Cahit Berkay, Nejat Yavaşoğlulları gibi isimler evrensel mesajlar vererek sahne aldılar ve ayrıldılar geceden.

Sanatçı Melike Demirağ buluşmanın talihsizlerindendi. Memlekette bazı şeylerin birbirine karıştığını eskiden ayrımların daha net olduğunu söyleyen Demirağ başlıyor konuşmaya ama belli ki salonda “bize mi bir şey dedi şimdi” acaba kuşkusu (huzursuzluğu) var. Daha sonra darbeleri sayarken 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül ve 28 Şubat’ı da sayınca homurdanmalar artıyor “aynı şey mi?” diyerek. Şarkı söylerken slogan atılmasını ve kimsenin yuhalanmasını istemediğini söylüyor, Silivri duruşmalarına gittiğini ama bir tarafı tutmak için gitmediğini ve KCK duruşmalarına katılamadığını söylediğinde ilk yuh sesi de duyuluyor.

Şarkılarını bugüne dek gelmiş tüm hükümetlere karşı söyleyeceğini, ırk, dil, din, mezhep ve cinsiyet ayrımı olmaksızın demokrasiye ihtiyaç olduğunu söyleyince yüreğimize bir nebze de olsun su serpiliyor. Ancak salondaki homurdanma ve rahatsızlık giderek artıyor, salondakileri provokasyona gelmemeleri için uyarıyor Demirağ, fakat bu da işe yaramıyor. Arkadaş şarkısından sonra, sıradaki şarkıyı Ahmet Kaya için söyleyeceğini de ifade edince yuhalamalar artıyor. Ve nihayet Yakamoz şarkısını yarıda kesip, mikrofonu bırakarak kulise gidiyor.

Salonda histerik bir halde Demirağ’a tepki gösterenler kadar, tüm bu olan bitene tanık olup da Demirağ’a sahip çıkmayan “sanatçılar”, çıkıp tek söz söyle(ye)meyen, siz ne yaptığınızı zannediyorsunuz diyemeyenler de suçlu. Eee sanatçı duyarlılıklarının da kırmızı çizgileri var elbet.

LEVENT KIRCA’DAN KADINLARA AŞAĞILAMA

Memleketin en önemli 3 meselesini sayıyor Ataol Behramoğlu. Kürt sorunu hak getire! Hukuksuz yargılamalardan, uzun tutukluluk sürelerinden yakınılıyor. KCK yasaklı harfler oluveriyor. Kadın cinayetleri sinevizyondan sözde teşhir ediliyor Levent Kırca acelesi olduğu gerekçesi ile sırasını alan Kemal Kılıçdaroğlu için “benim de acelem var bi karı buldum onu düzücem” deyiveriyor, biz dehşet içinde kalmış birbirmize bakarken salondan öncekilerden hiç de aşağı kalmayacak bir alkış alıyor. Ya buna ne demeli Kırca sahneden, elde mikrofon, alenen, bağır çağır aşağılık bir lakırdı ediyor, kimsenin tek kelime sarf ettği yok. “Sanatçılar gecesinde Levent Kırca öyle bir konuştu ki…” başlığıyla Ulusal Kanal video haber veriyor burada da Kırca’nın söylediklerinin bu kısmı kesilmiş, ne o acaba söylenenler sizi de mi rahatsız etti? Yoksa, gelecek tepkilerden mi korktunuz? Bilmiyoruz ama Kırca’nın özür dilmesi için Sanatçılar Girişimi bir şey yapmayı düşünüyor mu? Soruyoruz. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da suya sabuna dokunmayan, Melike Demirağ’a tıpkı Sanatçılar Girişimi bileşenleri gibi sahip çıkmaması, sadece sanatçıların hükümet karşıtlığını okşaması da manidardı. Etkinlikte en çok Aydınlık Gazetesi’nin alkış alması, Ulusal Kanal'ın övülmesi de dikkat çekiciydi. Girişimin sözcülerinin konuşmalarında birbirlerine çelme taktığının kendi ağızlarıyla ifşa edilmesi de çarpıcıydı.

Bütün gece kulaklarımızda çınlayan “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” nidalarının arasında bir siyasi parti lideri gibi karşılanan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal da yer aldı.

Geceye katılan ya da destek mesajı gönderen, imza atanların listesi bir hayli uzun, ancak sanatçılıklarından ve ülkedeki meseleler karşısındaki duruşlarından kuşku duymayacağımız isimlerin tüm bu olan bitene sessiz kalmaları kabul edilebilir değil. Tüm bunlardan haberdar olmamaları çok iyimser bir bakış olacak ancak biz öyle olsun istiyoruz, ancak bile isteye ses çıkarmıyorlar ise daha büyük bir problem var ortada. Geceye katılan ya da destek veren kesimlerin bir kısmı için zaten beklenebilecek bir tablo, (tabii Levent Kırca kısmınını onların dahi yeniden düşünmelerine ihtiyaç var.) Ancak imzası olanların ya da sahne alanların bir kısmı için olanlara maruz kalmak zül olsa gerek. Bu yazı samimiyetle bir şeyler yapmak isteyen sanatçılarımız için aynı zamanda bir ihbar olsun, neye sessiz kaldıklarını görmeleri için.

GECEYE KATILANLAR

Geceye katılan isimler de şunlar; Tarık Akan, Edip Akbayram, Ataol Behramoğlu, Genco Erkal, Gulriz Sururi, Cahit Berkay, Nejat Yavaşoğulları, Edip Akbayram, Yavuz Top, Aytaç Arman, Timur Selçuk, Erkin Koray, Levent Üzümcü, İsmail Hakkı Demircioğlu, Erkan Oğur, Melike Demirağ, Grup Gündoğarken, Mehmet Aksoy, Bilgesu Erenus, Menderes Samancılar, Ümit Zileli, Cihat Tamer, Sadık Gürbüz, Orhan Aydın, Kubat, Işıl Özgentürk, Mehtap Meral, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever ve TKP Genel Başkanı Erkan Baş, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal.

(İstanbul/EVRENSEL)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 7)
  |   Okuma: 75228   |   Yorum: (7278)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #5761  | 18 Temmuz 2017 02:02 | Alıntı     

CalvinSpilD

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
We are glad to see you in our midst I want to cum in my pussy then fuck me my nickname (Lida37)
Copy the link and go to me... bit.ly/2t9s0oh
 Yorum #5762  | 18 Temmuz 2017 02:32 | Alıntı     

Orlandojax

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #5763  | 18 Temmuz 2017 03:39 | Alıntı     

Arthurfut

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Читайте много информации о стройке и ремонте rusbetonplus.ru
 Yorum #5764  | 18 Temmuz 2017 04:00 | Alıntı     

SonjaSteed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
hearing aids for sale on ebay siemens hearing aid manuals pure rayovac hearing aid batteries review
hearing aids statistics hearing aids consumer reports ratings siemens hearing aids prices costco
hearing aid batteries 312 walmart reviews costco hearing aids hearing aid batteries 13 amazon
hearing aids for sale amazon hearing aid battery size 13 consumer reports hearing aids ratings

siemens lotus 23p hearing aid manual <a href="https://wowhearingaids.com/">resound hearing aid prices costco</a> hearing aids
hearing aid battery size 10 <a href="https://wowhearingaids.com/best-hearing-aids.html">hearing aid at walmart prices</a> hearing aids at costco reviews
price of rexton hearing aids at costco <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-prices.html">hearing aids walmart store</a> review hearing aids at costco
hearing aids prices canada <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-reviews.html">siemens
hearing aid manual</a> hearing aid prices at costco
 Yorum #5766  | 18 Temmuz 2017 04:22 | Alıntı     

Jamestop

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis without a doctor 20mg <a href="http://pharmacyus24h.com/">cialis prescription free</a> cilas cialis everyday
 Yorum #5767  | 18 Temmuz 2017 04:29 | Alıntı     

DonaldDaype

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Последние строительные новости здесь dipris-studio.ru
 Yorum #5768  | 18 Temmuz 2017 04:33 | Alıntı     

AgustinWek

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
best mattresses for 2017 best budget memory foam mattress 2017 best crib mattress 2017
best rated hybrid mattresses 2017 best mattresses 2017 best mattress for 2017
top 10 mattresses 2017 best mattress in 2017 consumer reports best mattress 2017
the best mattresses 2017 top rated mattresses 2017 mattresses 2017
best mattresses to buy online 2017 best mattress to buy in 2017 top rated mattress for 2017
caspers code casper codes casper bed coupon
leesa find code print leesa coupons free leesa coupons codes
amerisleep coupon code code amerisleep amerisleep beds promo code
helix dog bed coupon helix discount coupon helix mattress discount code
free winkbeds coupon code free winkbeds coupons winkbeds sleep promo code

best rated mattress for 2017 <a href="http://valdesystems.com/">top ten mattresses 2017</a> macy mattress sale 2017
best time to buy mattress 2017 <a href="http://topmattressreviews.org/best-mattress-to-buy-in-2017/">
top rated mattresses for 2017</a> the best mattresses 2017
top rated mattresses 2017 <a href="http://bestmattressreviewsandratings.com/best-mattress-to-buy-in-2017
/">top rated mattress 2017</a> top ten mattresses 2017
best mattress to buy in 2017 <a href="http://innovasaber.com/best-mattress-to-buy-in-2017/">the best mattress of 2017</a> best mattress 2017
code casper <a href="http://valdesystems.com/casper-mattress/">promo code casper</a> casper promo codes
free leesa coupons <a href="http://valdesystems.com/leesa-mattress/">free leesa coupon code</a> leesa coupons online
amerisleep promo code 75 <a href="http://valdesystems.com/amerisleep-mattress/">amerisleep promo</a> amerisleep mattress discount
free helix coupon <a href="http://valdesystems.com/helix-mattress/">helix bed coupon</a> code helix
winkbeds promo code <a href="http://valdesystems.com/winkbeds-mattress/">print winkbeds coupon</a> printable winkbeds coupon
 Yorum #5769  | 18 Temmuz 2017 05:53 | Alıntı     

ChangSox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
generic pharmacy india <a href="http://canadianpharmacytopstore.com/">canada pharmacy online viagra</a> canadian prescription drugstore northwest pharmacy canada

cialis and pharmacy
 Yorum #5770  | 18 Temmuz 2017 08:52 | Alıntı     

Yulianna Belly Dance Ower56

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://www.youtube.com/watch?v=BODdPUsCuZ4
<a href=http://vimeo.com/ondemand/116207>belly dance lessons edmonton</a>
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=sNxdCUVOtVM&t=55s>belly dance restaurant atlanta</a>
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=9U6-snryMf4>belly dance nagin</a>
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=BODdPUsCuZ4>belly dance chest figure 8</a>

Top belly dancer at arabic dance, oriental belly dancing is amaizing arabic belly dance. ????? ?????,????? ?????? ??????. Harem music with belly dancer famouse world dance new york by dance . Egyptian oriental dance popular arabic belly dance, belly dance 2017 top world oriental belly dancing. Shakira belly dance hot dancer harem. Dance style ????? ?????? ??????. Best 2017 belly dance with arabic dance at dance . Harem belly dance music with belly dance lessons 2017 top world dance.
Arabic hot belly dancer in a famous.

#bellydance #bellydancer #bellydancearabic #dancearabic
#arabicdance #orientalbellydancing #orientalbellydance
#worlddancenewyork #bellydancing #danceclass #arabicbellydance #bellydancetutorial
#bellydancelessons

belly dance belly dancer belly dance arabic dance arabic
arabic dance oriental belly dancing oriental belly dance
dance world dance new york belly dancer isabella shahrzad belly dance belly dancing dance class
arabic belly dance belly dance tutorial belly dance lessons harem music
belly dance 2017 hot belly dance shakira belly dance hot dancer
top world dance dance music egyptian oriental dance
oriental dance

http://www.youtube.com/user/YuliannaVoronina>
 Yorum #5771  | 18 Temmuz 2017 12:15 | Alıntı     

Michaellus

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Самые лучшие рецепты здесь cakeblog.su
 Yorum #5772  | 18 Temmuz 2017 13:21 | Alıntı     

ChangSox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
online canadian drugs <a href="http://canadianpharmacytopstore.com/">canada pharmacy viagra</a> buy cialis canada canadian viagra online

online pharmacies in canada
 Yorum #5773  | 18 Temmuz 2017 13:24 | Alıntı     

MichaelleltY

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Самые вкусные рецепты здесь ppfood.ru
 Yorum #5774  | 18 Temmuz 2017 14:28 | Alıntı     

SonjaSteed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
rechargeable hearing aid batteries review best hearing aids consumer reports 2016 312 hearing aid batteries review
hearing aid batteries size review of hearing aids consumer reports hearing aid battery size 12
hearing aids prices costco hearing aid battery 13a hearing aids prices comparison
siemens hearing aid manuals pure siemens touching hearing aid manual hearing aids for sale in michigan

starkey hearing aid batteries size 675 <a href="https://wowhearingaids.com/">rechargeable hearing aid batteries review</a> liberty hearing aids reviews consumer reports
oticon hearing aids reviews and pricing <a href="https://wowhearingaids.com/best-hearing-aids.html">costco hearing aids prices and models</a> hearing aid battery 312 rechargeable
starkey hearing aids 2017 reviews <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-prices.html">comparis
on prices on hearing aids</a> rechargeable hearing aid batteries at walmart
hearing aid batteries size 312 <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-reviews.html">compari
son prices on hearing aids</a> hearing aid battery 13
 Yorum #5775  | 18 Temmuz 2017 17:09 | Alıntı     

Cynthianup

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hello I Want a lot of sex like role-playing games my nickname (Rita58)

Copy the link and go to me... bit.ly/2u4sSM2

8856100
 Yorum #5776  | 18 Temmuz 2017 18:36 | Alıntı     

Warritpearl

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Book a cheap hotel, A plane ticket - ticketsloanhelp.life Show more>>>
http://ru.airticketbooking.top/30751-aviabilety-belgorod-moskva-raspisanie.html
http://online.airticketbooking.life/08082-bologna-book-fair-tickets.html bologna book fair tickets
http://ticketsloanhelp.life/86597-top-10-mumbai-hotels-from-c82.html top 10 Mumbai Hotels from C82
http://onli.airticketbooking.life/35215-welcome-to-air-india.html welcome to, air, india
http://ticketsloanhelp.life/17263-san-juan-hotel-restaurants-courtyard-san-juan.
html san Juan hotel restaurants, courtyard San Juan Miramar, dining

Founded in 1926 (initially as Varney Airways Collaborative Airlines today is joined of the just ecstatic largest airlines. Cnnmoney (New York) First published June 10, 2016: 1:56. Aerovas de Mxico,.A. It is noiselessness waiting in behalf of accept to drive 10 everyday flights from Miami to Havana, as well as flights leaving visible of Charlotte, Dallas, Chicago and Los Angeles to the capital city. When you enrol a flight to Cuba on m, you order be asked to favourite from one of these categories as a perspicacity after junkets: 1) I am a Cuban Nationalistic and resident of Cuba 2) Informative activities, including people-to-people exchanges provide to everybody under the sun 3). It is a private airline operating scheduled and authority flights from Italy to diversified supranational destinations. Its customers can start booking flights this summer. Not be a Spouse Assign issued by an Alaska Airlines section call center or Alaska ticket counter. Air Europa (UX air Europa, an airline based in Luccmajor, Majorca, Spain, operates all-encompassing tour services between northern and western Europe and offers residential and long-haul scheduled services to North America, South America and the Caribbean.
<a href="http://online.ticketsloanhelp.life/52825-letters-for-make-a-reservati
on-at-a.html">letters for Make A, reservation, at A Restaurant</a>
<a href="http://ticketsloanhelp.life/92638-lowest-airfare-flight-tickets-cheap
-air-tickets.html">lowest Airfare, Flight Tickets, Cheap Air, tickets</a>
<a href="http://ticketsloanhelp.life/59670-fare-promise-the-best-deals-virgin.
html">fare promise - the best deals Virgin Australia</a>
<a href="http://onli.airticketbooking.life/72103-find-the-best-hotel-deals-onl
ine.html">find the, best, hotel, deals, online</a>
<a href="http://online.ticketsloanhelp.life/97088-acme-hotel-company-chicago-h
otels-in.html">acme Hotel Company Chicago - Hotels in Chicago Worldhotels</a>

http://seexxxnow.net/user/WarritMut/
http://rider.esy.es/index.php?/topic/3480-book-a-cheap-hotel-buy-a-plane-ticket-
onlineairticketbookinglife/
 Yorum #5777  | 18 Temmuz 2017 19:31 | Alıntı     

Guestundug

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
guest test post
bbcode
<a href="http://googlee.te/">html</a>
http://googlee.te/ simple
 Yorum #5778  | 18 Temmuz 2017 19:32 | Alıntı     

Lancepoulk

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Tallinn is the capital city of Estonia and an ideal vacation location should you if you wish to to blend the comforts of adventures that are magnificent, flexible nightlife and contemporary planet with abundant cultural scene in the neighborhood historic environment.
http://filmas.biz/index.php?subaction=userinfo&user=ezucixiq
http://a-nonstop.ru/users/oficuv
http://salomon24.free.fr/index.php?file=Members&op=detail&autor=uhyjygyh

First established in the early medieval era, today’s Tallinn is an exciting mix of old and new. Here’s the great news: with Tallinn being such a compact, green money, it is possible to cover a lot in just a weekend and appreciate quick scenic strolls while at it.
http://www.trans-pol.org/index.php/forum/suggestion-box/32822-tips-to-keep-your-
internet-marketing-is-lucrative#32822
http://avtoritet29.ru/forum/?PAGE_NAME=profile_view&UID=2177
http://travelife.today/forum/user/507/

Tallinn Old Town is one of the best preserved city centres in the world. A stone’s throw away you’ll locate the city’s business centre with modern towers and magnificent hotels, trendy neighbourhoods and big shopping centres.
 Yorum #5779  | 18 Temmuz 2017 19:59 | Alıntı     

DorisLoart

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
The momentous concerns b circumstances is to transfer and prompt your muscles regularly. Coffee processors (or whoever those people are that make the miracle of coffee) take the beans and roast them at high temperatures to bring completed the overflowing with flavors, aromas, and deep colors of 'fixed" coffee. eval(ez_catalogue_designation([[300,250],'brighthub_com-box-4','e
zslot_3']));FDA Warns Consumers to Thwart Using Hydroxycut Products.
http://www.ahmis.it/cookie-policy
http://www.demispa.it/candidatura-collaboratori
gjfkdl44
 Yorum #5780  | 18 Temmuz 2017 20:30 | Alıntı     

Miltonwes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #5781  | 18 Temmuz 2017 22:52 | Alıntı     

Jamestop

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis online prescription <a href="http://pharmacyus24h.com/">is there a generic for cialis</a> prescription drugs for sale online cialis without a doctor's prescription usa
 Yorum #5782  | 19 Temmuz 2017 01:08 | Alıntı     

ForsikopTat

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Flagyl 400 mg tablets http://helpyouantib.co.uk
Antibiotics, also called antibacterials, Flagyl 400 mg tablets <a href="http://helpyouantib.co.uk/benicar-generic/ciprofloxacin-eye-drops-dir
ections.php">ciprofloxacin eye drops directions</a>
are a sketch of antimicrobial panacea toughened in the treatment and inhibiting of bacterial infections. They may either mine or manage the excrescence of bacteria. A restricted dust-jacket of antibiotics also catalogue antiprotozoal activity. Antibiotics are not significant against viruses such as the undecorated biting-cold or influenza, and their unfit acquisition allows the surfacing of impervious organisms. In 1928, Alexander Fleming identified penicillin, the pre-eminent chemical composite with antibiotic properties. Fleming was working on a lifestyle of disease-causing bacteria when he noticed the spores of a mean unskilled mold (Penicillium chrysogenum), in joined of his teaching plates. He observed that the character of the mold killed or prevented the improvement of the bacteria.
Tonsillitis liking over get more safely a improved on itself, as the fuselage's safe organization can usually gain possession of circumspection of the infection without any treatment, so antibiotics are not recommended exchange for most people.
There are some dense but effective ways you can spell your symptoms, as glowingly as entrancing over-the-counter medicines in support of affliction and fever.
Cipro antibiotic cost <a href="http://cipro.helpyouantib.co.uk/levaquin-generic/doxycycline-erectile
-dysfunction.php">doxycycline erectile dysfunction</a>
around people who are more plausible to get humourless complications of tonsillitis Cipro antibiotic cost cipro.helpyouantib.co.uk
http://amanuensisinternational.com/index.php?action=profile;u=16612
http://project.nios.ru/index.php?action=profile;u=109561
http://forum.kacikhani.net/memberlist.php?mode=viewprofile&u=11561
http://forum.technicaldiving.ie/index.php?action=profile;u=546
http://joanramagoshi.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2608
52

http://thexf.ru/user/ForsikollQuarf/
http://www.forum.g-rp.pl/member.php?action=profile&uid=19407
http://mpunzana.co.za/index.php/component/users/?option=com_k2&view=itemlist&tas
k=user&id=1118555
http://globalway.com.ua/user/ForsikollKat/
http://rzl-duga.ru/user/Forsikollbus/
 Yorum #5783  | 19 Temmuz 2017 04:39 | Alıntı     

DavidNiC

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Последние новости здесь www.planetoday.ru
 Yorum #5784  | 19 Temmuz 2017 05:28 | Alıntı     

Jamestop

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
where can i get cialis <a href="http://pharmacyus24h.com/">cialis free trial voucher</a> walmart cialis prices without insurance ed pills without a prescription
 Yorum #5785  | 19 Temmuz 2017 05:52 | Alıntı     

davidersNot

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
good2go auto insurance <a href="http://autoinsurances247.com/">auto owners</a> oxford insurance freeway insurance
state farm insurance quote
 Yorum #5786  | 19 Temmuz 2017 06:33 | Alıntı     

Davidvum

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Последние новости о горнолыжных курортах здесь zimnij-turizm.ru
 Yorum #5787  | 19 Temmuz 2017 06:44 | Alıntı     

Thomasgrasy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
We are glad to see you in our midst Like to blow my nickname (Veronika18)
Copy the link and go to me... bit.ly/2uy3wcm
 Yorum #5788  | 19 Temmuz 2017 07:59 | Alıntı     

Jamestop

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis going generic <a href="http://pharmacyus24h.com/">generic cialis 40mg</a> where to buy viagra without a prescription canadian cialis
 Yorum #5789  | 19 Temmuz 2017 09:34 | Alıntı     

Cynthianup

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hello I want to cum in my pussy then fuck me my nickname (Rita13)

Copy the link and go to me... bit.ly/2u4sSM2

8108978
 Yorum #5790  | 19 Temmuz 2017 11:17 | Alıntı     

FreddieNab

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: