Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Sanat Değil Utanç Gecesi  


24-12-2012, 21:24 Kategori: Güncel  
Sanat Değil Utanç Gecesi

Sanat Değil Utanç Gecesi


SANATÇILAR GİRİŞİMİ'NİN GECESİNE ŞOVENİZM VE CİNSİYETÇİLİK DAMGA VURDU

Sanatçılar Girişimi’nin “diktaya, korkuya, adaletsizliğe, sanat ve sanatçı düşmanlığına karşı büyük buluşma” diyerek örgütlediği etkinlik tam bir ulusalcılık şovuna dönüştü. İşçi Partili Levent Kırca konuşmasında kadınları aşağılarken “KCK” tutuklularını anmak isteyen, Ahmet Kaya şarkısı söyleyen Melike Demirağ ise, yuhlamalar arasında sahneden indi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı gece Silivri’ye çakılan selamlarla tam bir İşçi Partisi gecesine dönüşüverdi.
Kendisine bugüne kadar anti emperyalist, laik, iktidar karşıtı bir rol biçen Sanatçılar Girişimi dün “büyük buluşma” diyerek örgütlediği gecede bol bol utanca imza attı. “Diktaya, korkuya, adaletsizliğe, sanat ve sanatçı düşmanlığına karşı büyük buluşma" başlığıyla Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katılacağı ilan edilen isimler de düşünüldüğünde bu günlerde iyi bir mesaj da sunabilirdi. Bugüne kadar memlekete dair “kaygılarını” dile getiren sanatçıların gecesi ulusalcı siyasetlerin gövde gösterisine ve kayıkçı kavgasına dönüşünce “kaygı” yarattı.

Tarık Akan, Müjdat Gezen, Edip Akbayram, Ataol Behramoğlu, Rutkay Aziz, Levent Kırca, Orhan Aydın, Bedri Baykam gibi isimlerin sözcülüğünü yürüttüğü Sanatçılar Girişimi’nin hükümetin politikalarına karşı bir tavır koyması beklenen gecede sanatçılar yuhlandı, sahneden ağza alınmayacak laflar edildi, bütün hukuksuzluklar Silivri’ye bağlandı, “anti emperyalist, yurtsever askerler" selamlandı... Sanatın iyileştirecek, yaklaştıracak, barıştıracak dili sesini kaba, kendinden olmayana öfkeli sloganların arasında kaybetti.

MELİKE DEMİRAĞ YUHALANDI

Zaten Melike Demirağ, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, Cahit Berkay, Nejat Yavaşoğlulları gibi isimler evrensel mesajlar vererek sahne aldılar ve ayrıldılar geceden.

Sanatçı Melike Demirağ buluşmanın talihsizlerindendi. Memlekette bazı şeylerin birbirine karıştığını eskiden ayrımların daha net olduğunu söyleyen Demirağ başlıyor konuşmaya ama belli ki salonda “bize mi bir şey dedi şimdi” acaba kuşkusu (huzursuzluğu) var. Daha sonra darbeleri sayarken 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül ve 28 Şubat’ı da sayınca homurdanmalar artıyor “aynı şey mi?” diyerek. Şarkı söylerken slogan atılmasını ve kimsenin yuhalanmasını istemediğini söylüyor, Silivri duruşmalarına gittiğini ama bir tarafı tutmak için gitmediğini ve KCK duruşmalarına katılamadığını söylediğinde ilk yuh sesi de duyuluyor.

Şarkılarını bugüne dek gelmiş tüm hükümetlere karşı söyleyeceğini, ırk, dil, din, mezhep ve cinsiyet ayrımı olmaksızın demokrasiye ihtiyaç olduğunu söyleyince yüreğimize bir nebze de olsun su serpiliyor. Ancak salondaki homurdanma ve rahatsızlık giderek artıyor, salondakileri provokasyona gelmemeleri için uyarıyor Demirağ, fakat bu da işe yaramıyor. Arkadaş şarkısından sonra, sıradaki şarkıyı Ahmet Kaya için söyleyeceğini de ifade edince yuhalamalar artıyor. Ve nihayet Yakamoz şarkısını yarıda kesip, mikrofonu bırakarak kulise gidiyor.

Salonda histerik bir halde Demirağ’a tepki gösterenler kadar, tüm bu olan bitene tanık olup da Demirağ’a sahip çıkmayan “sanatçılar”, çıkıp tek söz söyle(ye)meyen, siz ne yaptığınızı zannediyorsunuz diyemeyenler de suçlu. Eee sanatçı duyarlılıklarının da kırmızı çizgileri var elbet.

LEVENT KIRCA’DAN KADINLARA AŞAĞILAMA

Memleketin en önemli 3 meselesini sayıyor Ataol Behramoğlu. Kürt sorunu hak getire! Hukuksuz yargılamalardan, uzun tutukluluk sürelerinden yakınılıyor. KCK yasaklı harfler oluveriyor. Kadın cinayetleri sinevizyondan sözde teşhir ediliyor Levent Kırca acelesi olduğu gerekçesi ile sırasını alan Kemal Kılıçdaroğlu için “benim de acelem var bi karı buldum onu düzücem” deyiveriyor, biz dehşet içinde kalmış birbirmize bakarken salondan öncekilerden hiç de aşağı kalmayacak bir alkış alıyor. Ya buna ne demeli Kırca sahneden, elde mikrofon, alenen, bağır çağır aşağılık bir lakırdı ediyor, kimsenin tek kelime sarf ettği yok. “Sanatçılar gecesinde Levent Kırca öyle bir konuştu ki…” başlığıyla Ulusal Kanal video haber veriyor burada da Kırca’nın söylediklerinin bu kısmı kesilmiş, ne o acaba söylenenler sizi de mi rahatsız etti? Yoksa, gelecek tepkilerden mi korktunuz? Bilmiyoruz ama Kırca’nın özür dilmesi için Sanatçılar Girişimi bir şey yapmayı düşünüyor mu? Soruyoruz. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da suya sabuna dokunmayan, Melike Demirağ’a tıpkı Sanatçılar Girişimi bileşenleri gibi sahip çıkmaması, sadece sanatçıların hükümet karşıtlığını okşaması da manidardı. Etkinlikte en çok Aydınlık Gazetesi’nin alkış alması, Ulusal Kanal'ın övülmesi de dikkat çekiciydi. Girişimin sözcülerinin konuşmalarında birbirlerine çelme taktığının kendi ağızlarıyla ifşa edilmesi de çarpıcıydı.

Bütün gece kulaklarımızda çınlayan “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” nidalarının arasında bir siyasi parti lideri gibi karşılanan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal da yer aldı.

Geceye katılan ya da destek mesajı gönderen, imza atanların listesi bir hayli uzun, ancak sanatçılıklarından ve ülkedeki meseleler karşısındaki duruşlarından kuşku duymayacağımız isimlerin tüm bu olan bitene sessiz kalmaları kabul edilebilir değil. Tüm bunlardan haberdar olmamaları çok iyimser bir bakış olacak ancak biz öyle olsun istiyoruz, ancak bile isteye ses çıkarmıyorlar ise daha büyük bir problem var ortada. Geceye katılan ya da destek veren kesimlerin bir kısmı için zaten beklenebilecek bir tablo, (tabii Levent Kırca kısmınını onların dahi yeniden düşünmelerine ihtiyaç var.) Ancak imzası olanların ya da sahne alanların bir kısmı için olanlara maruz kalmak zül olsa gerek. Bu yazı samimiyetle bir şeyler yapmak isteyen sanatçılarımız için aynı zamanda bir ihbar olsun, neye sessiz kaldıklarını görmeleri için.

GECEYE KATILANLAR

Geceye katılan isimler de şunlar; Tarık Akan, Edip Akbayram, Ataol Behramoğlu, Genco Erkal, Gulriz Sururi, Cahit Berkay, Nejat Yavaşoğulları, Edip Akbayram, Yavuz Top, Aytaç Arman, Timur Selçuk, Erkin Koray, Levent Üzümcü, İsmail Hakkı Demircioğlu, Erkan Oğur, Melike Demirağ, Grup Gündoğarken, Mehmet Aksoy, Bilgesu Erenus, Menderes Samancılar, Ümit Zileli, Cihat Tamer, Sadık Gürbüz, Orhan Aydın, Kubat, Işıl Özgentürk, Mehtap Meral, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever ve TKP Genel Başkanı Erkan Baş, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal.

(İstanbul/EVRENSEL)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 7)
  |   Okuma: 72326   |   Yorum: (6896)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 24 Aralık 2012 21:44 | Alıntı     

ddildar

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Güzel bir yorum,kusura bakmayın (bu gidişle kimsenin eşitlik,insan haklarına riayet etmek gibi veyada mazlumun yanında yer almak gibi bir amaç ve niyetleri yok bu kendilerine demokrat sözcüğünü araç olarak kulanan bu zavatların kendilerinden başka kimseleri gördükleri yok,bunlar bedenen 21.yy yaşıyorlardır ama?beyinleri düşünceleri orta çağ karanlığı,nın düşüncesinden başke bir şey değildir.Halen tek çi zi-ni-yet-ler .
 Yorum #2  | 25 Aralık 2012 14:04 | Alıntı     

Hassan Selah

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sanatcilari bilmemneyinin one cikan adlarina bakiyorum
hepsi dupeduz fasit kemalist tayfanin elemanlari. bu ekibin duenleyecegi geceye katikanlar da elbette benzer yapida olacaktir. bu saftrik melike bu konsere hangi sebeple katildigini bileme velakin sectigi sarki ve desetklemek istedigi sey ile orda bulunanlarin arasinda ANTAGONIST bir durum oldugunu farketmeyecek kadar turkiyeyi tanimadigi ortaya cikiyor. Bu haberin buraya asilmasinda ki amac bu cehaleti gostermek ise gayet isabetli bir is olmus. yok eger bu haber tipki oteki cehalet odagi EVRENSEL gibi bir saskinligi, bir beklentinin karsilanmamasini ifade etmek icin asilmissa bu haberi asan bu bicimde onaylayan kurdlerin safligindan ve onlerindeki malzemeyi tanaimadigindan da soz edebiliriz. bakalim hangisi cikacak.

hurmetler
HS
 Yorum #3  | 26 Aralık 2012 14:35 | Alıntı     

hamid

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sevgili dostlar

oncelikle bu tip arzalara sanatcı demenizi kınıyorum..ne sanatcısı... soytarı hepsi...... sanat evrenseldir din ırk cinsiyet renk sanata olmamaz...
yazıklar olsun..

işte boyle bir ulkede yaşamaya calışıyoruz...
 Yorum #4  | 26 Aralık 2012 16:38 | Alıntı     

mustafa tekin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
"Bu haberin buraya asilmasinda ki amac bu cehaleti gostermek ise gayet isabetli bir is olmus. yok eger bu haber tipki oteki cehalet odagi EVRENSEL gibi bir saskinligi, bir beklentinin karsilanmamasini ifade etmek icin asilmissa bu haberi asan bu bicimde onaylayan kurdlerin safligindan ve onlerindeki malzemeyi tanaimadigindan da soz edebiliriz."

saxol HASSAN...
 Yorum #5  | 26 Aralık 2012 16:49 | Alıntı     

A.Dara

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
( sayin Melike Demirag di$inda )Bu Atatürkcü-Kemalist fa$istler; bu capulcu soytarilarin bir tekinin
bile , insanlikla alakalari yoktur..Silivrideki katil ve tecavüzcu Kemalist generallerin popolarindaki
pisligi yalayan bu zerzevatlarin gecesine nasil gitmi$tir sayin M.Demirag hayret ediyorum..Kemal
Kilicdaroglu,Ataol Behramoglu, Tarik Akan ve diger Kemalist fa$istlerle Kürtlerin bir arada durmasi
zaten bir insanlik ayibidir..Birakiniz bunlarla ayni havayi teneffüs etmek; ayni gezegende ya$amak bile; insana bir büyük zulumdür..Keza 70 ya$ini a$mi$ ; ancak cinsel olarak azmi$ olan
Levent Kirca'ya da her Kürt bir yerlerden bulsun bulu$tursun ; bir hindi göndersin ! Bilirsiniz
Ingilizler Türklete Turkey derler..Vaktiyle bir ingilize sordum; niye Türklere Turkey / Hindi
diyorsunuz ? O da vaktiyle Türk pa$a ve subaylarinin Ortadogu/Filistin de ( Omanli dönemi )
yanlarinda hanimlari olmadigi icin Hindi'lere tecavüz ediyorlarmi$ ! Ondan ötürü onlara Turkey ,
hindi diye lakap taktik" dedi..Dolayisiyla bu pedofil Levent Kirca; yoluna cikacak bir kücük KIZA
tecavüz etmeden KENDISINE CEDLERI VE ATALARININ ULUSAL ve MILLI cinsellik ve sex
objesi olarak ve cok acele olarak bir veya birkac hindi gönderelimde tecavüz etsin ! Atatürk
ve bütün Kemalistlerde ayni SAPIKLIK la malüldürler..Yüzünüze tükürmeye bile degmez !
Nisan yagmurudur dersiniz !
 Yorum #6  | 5 Temmuz 2013 20:52 | Alıntı     

yunus

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
kürdıstan coğrafyasını işgal eden bu kemalıstler orman yaktı yıktılar köylerı ınsanları canlı toğprağa gömdu bu kanlı katıl kemalıstler ttaksım de bı kaç apğaç kesıldı dıye ayağa kalktılar bahaneydı kendılewrını dunyaya doğa sever dıye lanse etıler bdp de onlara kulp oldu kanlı katıler doğa orman bebek katılerı doğa sever olarak lanse etıler kendılerını sırrı önder beyde ıonlara maşa oldu gelecek secımdede bdp ye oyum moyum yok ne işlerı vardı bu kanlı katıllerle bu tererüst kemalıstlerle bunlar allah bır deselerde ben ınanmam
 Yorum #7  | 23 Temmuz 2013 20:12 | Alıntı     

svetlannaannaneva

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 97, Kayıtlı: 19.07.2013
   ICQ: 732257461,
Популярный сайт для знакомств интимные знакомства бесплатно приглашает принять участие в конкурсе обоятельных девушек и конечно же парней, разные конкурсы с призами ждут участников, а самое интересное вам выпадает шанс познакомиться друг с другом, найти себе очаровательного партнера для различных отношений. добро пожаловать к нам интим знакомства в богучанах


--------------------
 Yorum #8  | 18 Ekim 2013 02:48 | Alıntı     

csvetochkca

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 14.10.2013
   ICQ: 86164663,
Сайт для интимных знакомств бесплатный сайт знакомств секс в мировой паутине в режиме On-Line! Регистрируйтесь! Давайте знакомиться! - это классно! Добро пожаловать в сургут знакомства секс


--------------------
 Yorum #9  | 23 Ekim 2013 04:32 | Alıntı     

irinanejnayy

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 19.10.2013
   ICQ: 170581857,
Сайт для интимных знакомств майл ру знакомства моя страница в паутине Интернета в режиме On-Line! Регистрируйтесь! Ищите партнера! - это так замечательно! Добро пожаловать в интим знакомства в городе ноябрьск


--------------------
 Yorum #10  | 25 Ekim 2013 23:09 | Alıntı     

Befmoomsamisk

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
faZthhZgZplk Woolrich Canada
daZongZkZplg Pjs Jassen
uuZvvwZlZelk Timberland Schuhe
lyZzhjZiZskg Pjs Jassen
urZelsZxZjwg Pjs Jassen
zcZdciZkZort Parajumpers
mjZvysZrZkgw Canada Goose Online Shop
goZmycZfZzwz Moncler Jakker
wsZiknZjZgqi Moncler Jakker
jyZsbvZbZwgg Moncler Jacka
 Yorum #11  | 26 Ekim 2013 00:03 | Alıntı     

Immitothe

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
axZwgdZsZvxm Woolrich Parka
jtZmcnZxZruf Parajumpers Long Bear
jnZgvvZbZxfm Woolrich Jas
upZpuaZwZwvs Canada Goose Outlet
rmZquyZkZswj Parajumpers Long Bear
gfZdlvZcZlob Timberland Canada
tbZqduZjZlsw Moncler Rea
inZwvgZtZddz Ugg Schweiz
apZcgjZiZgzp Uggs
ywZkqoZkZxme Moncler Rea
 Yorum #12  | 27 Ekim 2013 06:03 | Alıntı     

BlatatCex

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
iqZldaZzZzlz Moncler Online
spZoleZgZbtc Timberland Støvler
koZrfyZaZvug Ralph Lauren Jacke
lgZvlcZxZkwn Uggs Bijenkorf
zcZlccZhZczc Canada Goose Jakke
msZptcZwZyrq Barbour Deutschland
prZojzZnZqpk Barbour Deutschland
doZbpyZfZuem Ugg Suomi
pjZkkrZcZwbc Moncler Vest
wtZhkaZuZvss Timberland Norge
 Yorum #13  | 27 Ekim 2013 07:00 | Alıntı     

Liaibepeeme

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
yjZakjZcZtin Woolrich Arctic Parka
swZbhgZsZdbp Woolrich Clothing
jnZzhhZwZxpv Peuterey Uomo
zdZoqyZuZrsq Ugg Italia
xqZhekZyZivg Ugg Boots
dbZkmfZbZzuc Parajumper Jacka
inZyciZnZzhn Peuterey Outlet
uxZkbbZiZmql Moncler Dunjakke
mqZtmdZeZhiz Parajumper Jacka
qaZwywZmZczp Doudoune Abercrombie
 Yorum #14  | 28 Ekim 2013 01:41 | Alıntı     

Vobeappamnbox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
nnZawkZsZaov Timberland Schoenen
ueZnlbZyZcwz Moncler Bambino
hyZrijZhZfpe Moncler
zfZkpcZmZlks Ugg Canada
plZvptZzZkyk Parajumper
zeZugpZeZkwf Timberland Wien
dwZxulZpZjxx Ugg Australia
rdZrljZrZdzl Barbour Paris
oxZytmZeZjms Ugg Canada
ooZtqdZbZbdh Timberland Wien
 Yorum #15  | 28 Ekim 2013 07:18 | Alıntı     

Intasosylausy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ynZvbaZvZecy Canada Goose Outlet
mdZvecZbZbbi Parajumpers Sale
vpZdjeZvZclm Canada Goose Jakke
nyZmlsZxZmvq Canada Goose Jacka
waZffcZdZvdh Parajumpers Norge
crZesaZyZgfn Moncler Femme
joZspaZmZjvo Woolrich Jas
fpZmkgZaZjqa Timberland Botas
tuZuwxZhZdpw Moncler Femme
ujZxskZoZxih Timberland Botas
 Yorum #16  | 28 Ekim 2013 13:45 | Alıntı     

AltedKilt

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
eeZncyZtZxsd Parajumpers
ptZhorZjZxau Woolrich Canada
ddZwgsZtZszt Woolrich Woolen Mills
qlZmrhZwZkdu Canada Goose Nettbutikk
osZevpZoZokm Peuterey Roma
ibZpvhZvZzjm Ugg Australia
eiZpevZsZwkc Ugg Outlet Schweiz
dzZkniZzZkzm Canada Goose Prix
cvZlqtZkZips Woolrich Canada
saZuxwZhZmjn Moncler Uomo
 Yorum #17  | 28 Ekim 2013 20:23 | Alıntı     

Hultessus

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ssZogtZbZzwy Parajumper Jacka
kjZolkZyZjit Canada Goose V盲st
ppZosiZsZnju Hollister Jacken
qaZoveZxZoil Canada Goose Online Shop
lwZxorZkZliv Peuterey Jacket
tvZxvhZpZvcw Isabel Marant Schoenen
kjZlvvZlZmsm Timberland Nederland
fzZvbaZeZuwl Hollister Jacken
zxZepjZrZlfv Canada Goose Suomi
elZhlgZzZxnl Cheap Ugg Boots Uk
 Yorum #18  | 28 Ekim 2013 21:32 | Alıntı     

apedeegomap

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
fsZucwZkZiej Parajumpers Jacka
xxZruaZaZocw Parajumpers Norge
toZeoyZjZfit Canada Goose
wcZknnZuZdam Canada Goose Outlet
xtZukqZuZtaj Canada Goose Jacket
vhZmevZfZhee Parajumpers Jacka
uwZlvbZwZkot Canada Goose
bdZpgrZqZeml Canada Goose Sale
waZgcdZoZcau Moncler Jakker
tuZzaiZdZtnn Canada Goose Jacket
 Yorum #19  | 28 Ekim 2013 21:45 | Alıntı     

ovajetrorourn

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
kdZoinZdZauk Cheap Ugg Boots
loZgdxZvZjva Uggs
vbZvizZpZjjr Barbour Jacke
yyZsxwZaZrzr Barbour Jacke
rkZburZpZirl Moncler
baZrihZhZnta Botas Timberland
koZnlaZeZtxi Canada Goose Jacka Dam
amZeiwZaZcnw Uggs
aqZrijZzZstw Timberland España
uxZegkZiZasr Moncler Jassen Dames
 Yorum #20  | 28 Ekim 2013 22:40 | Alıntı     

Immitothe

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
rgZrgoZjZddj Canada Goose Jassen
arZgobZoZkdp Parajumpers Danmark
rtZdsiZmZojw Canada Goose Takki
clZbijZbZqbx Woolrich Jas
dhZlygZbZexr Uggs
sfZzlyZfZprf Moncler Rea
ofZzqsZqZsst Parajumpers Sale
sdZkqwZgZeyx Parajumpers Long Bear
yaZrqeZwZbkw Uggs
whZdagZzZkax Parajumpers Herren
 Yorum #21  | 29 Ekim 2013 14:29 | Alıntı     

oveskBerAberb

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
jjZqygZhZdtd Timberland Sko
nuZxhxZrZtwh Canada Goose Sverige
aaZzsyZfZtoe Woolrich Jassen
reZvnaZuZyah Timberland Sko
yiZqovZuZzng Woolrich Jassen
ymZjllZeZfgz Canada Goose Sverige
xpZuggZqZmup Ugg Boots
euZnzrZeZbrq Peuterey Outlet
omZbyaZxZanw Peuterey Uomo
qaZrsxZdZexr Parajumper Jacka
 Yorum #22  | 30 Ekim 2013 19:18 | Alıntı     

LitSigree

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
wnZaxsZrZtzy Cheap Ugg Boots Uk
rkZovuZlZkbf Uggs Norge
qyZhogZbZava Ugg España
dbZjevZrZpqp Ugg Norge
gqZjkmZlZrwj Ugg France
uuZkaiZpZlzd Uggs Norge
fvZkxoZtZjmp Ugg España
awZmjeZcZbtw Ugg España
azZymsZnZxcq Cheap Ugg Boots Uk
utZschZlZalc Cheap Ugg Boots Uk
 Yorum #23  | 30 Ekim 2013 20:44 | Alıntı     

MemoborsKer

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
vfZcdlZzZpgd Ugg Pas Cher
daZxilZpZrou Ugg France
vkZujgZjZcak Ugg Italia
swZuijZmZtag Ugg España
irZqwtZaZytl Uggs Norge
jrZgyqZnZigk Ugg Norge
sfZtraZuZgbo Uggs Canada
nvZaxsZtZjpv Ugg Pas Cher
muZfzhZkZrnp Cheap Ugg Boots Uk
qfZvkgZhZlqr Uggs Salg
 Yorum #24  | 31 Ekim 2013 01:25 | Alıntı     

coornedic

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
wxZbsfZsZldg Cheap Uggs Canada
awZhcaZeZvka Canada Goose Sverige
xmZkicZuZsxz Cheap Uggs Canada
jgZzhpZsZxhd Doudoune Ralph Lauren
oqZwlhZaZoxx Woolrich Jakke
kiZuluZdZdur Timberland St酶vler
ksZjzlZzZzaz Woolrich Jacka
yaZotoZiZsme Woolrich Deutschland
qsZlobZgZpdi Ugg St酶vler
tiZlqsZpZcvy Ugg St酶vler
 Yorum #25  | 31 Ekim 2013 02:29 | Alıntı     

AltedKilt

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
wyZogbZmZzam Timberland Schuhe
wcZvdcZkZmsl Abercrombie Jacke
xnZwwtZvZawz Pjs Jassen
kjZgzbZfZrbs Canada Goose Italia
hxZqayZdZeuk Moncler Milano
ksZtlkZhZgaj Uggs Rea
crZxzjZvZhdz Abercrombie Jacke
hmZldyZgZmwh Canada Goose Nettbutikk
ytZnkpZgZalh Peuterey Roma
ynZnbgZxZxvq Timberland Schuhe
 Yorum #26  | 31 Ekim 2013 03:06 | Alıntı     

NopWhortnor

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
tdZyneZtZreu Ugg Schweiz
qwZzeaZhZrhh Cheap Uggs Uk
fvZxreZwZiiu Ugg Schweiz
mwZxsuZaZtyu Ugg Schweiz
ftZbliZiZuag Ugg Outlet Canada
dmZuklZuZgqh Ugg Schweiz
uiZduiZmZrsk Cheap Ugg Boots
vgZqxjZkZjkw Uggs Sale
wsZpaiZyZtji Uggs Outlet
hdZkhkZgZtdr Ugg Outlet Canada
 Yorum #27  | 31 Ekim 2013 04:56 | Alıntı     

Sizelopeerall

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
keZhfyZlZaju Moncler Oslo
ryZufpZjZgup Woolrich Jassen Dames
slZpklZcZqga Moncler Oslo
kkZbalZeZlpj Woolrich Bologna
iuZjnzZwZzsy Woolrich Bologna
qoZgsoZlZzba Canada Goose Takki
sfZhijZpZhqf Woolrich Jassen Dames
moZpizZiZocg Parajumpers Long Bear
pfZihlZmZtqs Ugg Pas Cher
doZbnvZoZyid Parajumper Sale
 Yorum #28  | 31 Ekim 2013 05:23 | Alıntı     

MemoborsKer

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
vyZmqvZtZazo Uggs Uitverkoop
dfZxjfZhZuyf Ugg Ale
uwZvsxZpZvfm Ugg Australia Pas Cher
wlZtgpZrZqhx Ugg Boots
vnZxrtZmZbbg Ugg Australia
smZsyoZwZnlm Ugg Outlet Italia
izZexlZiZott Ugg Outlet Italia
jtZznqZqZtty Ugg Australia
wuZngvZsZdhk Ugg Rea
rzZewyZdZgpw Ugg Ale
 Yorum #29  | 31 Ekim 2013 06:10 | Alıntı     

Snopayaxosy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
alZicfZhZmhn Ugg Outlet Canada
dlZdpuZvZueg Canada Goose Italia
fsZeqkZtZqbz Moncler Jacka
rpZlhkZtZvjq Canada Goose Jacke
rlZajcZeZgug Moncler
fdZsmqZvZdes Parajumpers Sale
wuZtdjZlZxpq Isabel Marant Sneakers
ujZyxeZfZjmz Parajumpers Amsterdam
shZxogZcZwke Moncler Milano
hbZcggZhZtaj Abercrombie And Fitch Jacke
 Yorum #30  | 1 Kasım 2013 21:32 | Alıntı     

Liaibepeeme

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cgZsgoZtZkjy Ugg Australia
szZwrfZuZhga Woolrich Outlet
mhZcojZnZmbh Peuterey Uomo
qkZgmiZwZnkj Timberland Sko
pmZmtcZvZzlx Doudoune Parajumpers
kmZytwZhZhbr Doudoune Abercrombie
ivZaqwZkZvgs Ugg Sko
bsZoztZsZhxd Canada Goose Jacket
lnZbquZaZunl Giubbotti Peuterey
xdZeepZpZjqy Peuterey Outlet

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: