Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Mehmet Emin Aktar:JİTEM Davası Çöktü  


24-12-2012, 10:31 Kategori: Güncel  
Mehmet Emin Aktar:JİTEM Davası Çöktü

b]Mehmet Emin Aktar: JİTEM Davası Çöktü[/b]


JİTEM davasında yedi köylüyü öldürtmekle suçlanan eski Cizre Belediye Başkanı Kamil Atağ’ın tahliye edilmesini değerlendiren davanın müdahil avukatlarından Mehmet Emin Aktar, “Bundan sonra hiç kimse faili meçhul cinayetlerin aydınlatılmasını beklemesin” dedi.

JİTEM davasındaki kilit isimlerden biri olan ve yedi kişinin ölüm emrini vermekle suçlanan Kamil Atağ’ın tahliye edilmesi davanın mağdurlarında umutsuzluğa neden olurken, davanın müdahil avukatlarından eski Diyarbakır Barosu Başkanı Mehmet Emin Aktar, JİTEM davasının başından beri sınırlı ve münferit bir şekilde sürdüğünü belirterek, “Kamil Atağ, yerel biri ve gücü var. Devlette koruculuk yapmış. Bırakılmış olması bu davaya yönelik devlet politikasının bir göstergesi” diye konuştu.


İç hesaplaşmaya dönüştü

Ertan Altan'ın Taraf gazetesindeki haberine göre; Kamil Atağ’ın daha önce hasta olduğuna dair mahkemeye raporlar sunduğunu hatırlatan Aktar, mahkemenin hastalık nedeniyle değil de suç vasfı ve delil durumunu gerekçe göstererek tahliye kararı vermesini de devlet politikasının bir yansıması olarak değerlendirdi. Aktar şunları söyledi:

“Önce oğlunu, şimdi de kendisini serbest bıraktılar. Peş peşe giden bir süreç var. Hepimizin kafasında soru işaretleri oluştu. Bu dava açıldığında toplumda bir umut vardı, bütün cinayetleri kapsayacağı düşünülüyordu ama yeni davalar gelmedi. O zaman bu dava, devletin geçmişiyle yüzleşmesi değil, emekli Albay Cemal Temizöz’ün şahsına yönelik devlet tutumunun sonucudur. Temizöz’e Kayseri’de yaptıklarının karşılığı olarak, ona bir bedel ödetmenin bir sonucu olarak bu dava açıldı. Yani bir iç hesaplaşma sonucu dava açıldı. Bu kişi Balyoz davasından ceza yemiş, onun için kimsenin tahliye umudu yoktu. Kamil Atağ’ın ise yerel bir gücü var.”


Dosyada ciddi deliller vardı

Tahliye kararının davayı çökerteceğini söyleyen Aktar şunları söyledi:

“Bu dava açılırken sınırlı ve münferit olarak görüldü. Ergenekon’da da benzer bir süreç işledi. Kürtlere yönelik eylemlerden dolayı kimse suçlanmıyor. Yani Fırat’ın doğusunda, Kürtlerin yaşadığı yerlerde işlenen suçlardan dolayı kimse suçlanıp dava açılmış değil. Tahliye olmaması için dosyada bütün gerekçeler vardı. Sonuçta, delilleri karartma, tanıkları baskılama ve onları yönlendirme gibi girişimlerin tümü var. Bunlar zaten tutukluluğun sürdürülmesi için yeterli gerekçeler. Mahkemeler diğer davalarda aynı tutumu göstermiyor, daha sert bir tutum sergiliyor ve tahliye etmiyor. Bizim çıkardığımız temel sonuç şu: Devlet, ‘Ben bundan sonrasını yapmayacağım’ diyor. Bundan sonra kimse faili meçhul cinayetlerin aydınlatılmasını beklemesin. Şu durumda JİTEM davası yok zaten. Bir ana dava var, orada da bir tek kişiye bile yakalama kararı çıkarmadılar. Aynı mahkemede yürüyen bir soruşturma daha var; Yeşil, Abdülkadir Aygan, Ali Ozansoy gibi isimlerin yer aldığı 15 kişi hakkında. Ama bu dosyada da herhangi bir hareket yok.”


Artık kim konuşur

Kamil Atağ’ın duruşmalar boyunca müştekileri tehdit ettiğini belirten Aktar, “Artık kim konuşmak ister ki bu davada? Tanıklarla telefon görüşmeleri kayıt altına alındığı halde kimse koruma altına alınmadı” dedi.

Tahliye kararının ardından davayı nasıl sürdürecekleriyle ilgili de bilgi veren Aktar, şunları kaydetti: “Biz bundan vazgeçmeyeceğiz. Bizim için bu dava bitmedi. Kararlılığımızı sürdüreceğiz. Bu dönemin aydınlatılması gerektiğini düşünüyoruz.”


Kardeşi, Atağ’ın infazlarını anlattı

Diyarbakır’da görülen JİTEM davasının duruşmalarında, “Konuşursam yer yerinden oynar”, “Elimdeki listeyi açıklarsam Türkiye sarsılır” diyen eski Cizre Belediye Başkanı Kamil Atağ aleyhinde tanıklık yapan pek çok kişi dinlendi. İnfaz edilenlerin ailelerinin yanı sıra, Atağ’ın kardeşi Mehmet Nuri Binzet de ağabeyi aleyhinde tanıklık yaptı.

Binzet ifadesinde, Cizre’de ağabeyine ait evin alt katında nezarethane olarak kullanılan odalar bulunduğunu, o yıllarda PKK’ya yardım ettiği düşünülen kişilerin bu odalara alınarak sorgulandığını, kendisinin de birçok defa bu sorgulara katıldığını söyledi. Ağabeyi Kamil Atağ’ın Cizre İlçe Jandarma Bölük Komutanı olan Cemal Temizöz’le çok yakın ilişki içerisinde olduğunu belirten Binzet, Temizöz’ün ağabeyine yardım ederek 1994 yılında belediye başkanı olmasını sağladığını da ifade etti. Binzet ifadesinde, Temizöz’ün emri ile ağabeyi Kamil Atağ’ın, İskan Arslan, Nadir Neyci gibi kişileri gözaltına alarak evindeki nezarethaneye götürdüğünü, burada bu kişilerin sorgulandığını ve infaz edildiklerini de anlattı.

Binzet, 1993-1995 yılları arasında Cemal Temizöz ile Kamil Atağ’ın bazı kişilerin infazı konusunda kararlar aldığını ve bunları uygulattığını belirterek infazları gerçekleştiren korucularla ilçe jandarmada görevli personelin isimlerini verdi.


'Öldürme talimatı ağabeyimden'

İfadesinde tanık olduğu çok sayıda infazı anlatan Binzet şöyle devam etmişti: “1995 yılı şubat ya da mart ayında Cizre İlçesi’nin Almasigi Köyü mensubu olup Cizre İlçesi’nde oturan Abdurrahman isimli kişi PKK örgütü sempatizanı olmaktan dolayı ağabeyim Kamil Atağ tarafından öldürülmesi talimatı verildi. Bunun üzerine Kamil ağabeyim, oğlu Tamer Atağ ve Mehmet Nergiz tarafından evi civarında Cizre İlçe merkezinde kaleşnikof silahla taranarak öldürüldü. Ben Tamer ve Mehmet’e talimat verildiğinde yanındaydım. Ağabeyim Kamil, Abdurrahman’ın öldürülmesini söyledi.”


'Oy ver kardeşini bırakırım'

1994 yılında kardeşi İhsan Aslan’ın kaçırılmasıyla ilgili Yusuf Aslan da tanık sıfatıyla ifade vermişti. Aslan, “Cizre’nin ileri gelenlerinden biriyle Kamil Atağ’ın evine gittik. Kardeşimi bırakmasını söyledim. Kardeşimin onlarda olmadığını söyledi. Evden çıktıktan sonra bir adam bana kardeşimin Kamil Atağ’ın oğlu Kukel’in evinde olduğunu söyledi. Kukel’in evine gittim ama kardeşimin orada olmadığını söylediler. Korucu ve silahlı adamlar vardı. Korkup geri geldim. Kuzenim savcıya dilekçe verdi ama kabul edilmedi. İşyerimi kapattım ve iflas ettim. Nerede bir cenaze bulunsa birini gönderip baktırıyordum. Kamil Atağ’a birçok tanıdık gönderdik. Ama bir sonuç alamadık. Kamil Atağ belediye başkanlığına aday olduğunda ona oy verirsek kardeşimi bırakacağını söyledi. Atağ belediye başkanı oldu.”


'Devlet benim...'

1993 yılında infaz edilen İhsan Arslan’ın eşi Şevkiye Arslan ise, yaşadıklarını şöyle anlatmıştı: “Mahallemize asker ve sivil giyimli kişiler geldi. 20’ye yakın kişiyi panzerin yanına topladılar. Eşimi götürdüler. Bıraktırması için Kamil Atağ’ın yanına gittim. Bana ‘Devlet kimdir? Devlet benim’ dedi. Ben olaydan üç gün sonra yakınlarımın bulunduğu Mersin’e göç ettim. Cizre’deki evimi de sattım.”

T24


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 7)
  |   Okuma: 2426   |   Yorum: (284)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 26 Aralık 2012 11:17 | Alıntı     

A.Dara

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sevgili Mehmet Emin Aktar ; Jidem davasi mi vardi ki dü$sün ? Sizin gibi birkac degerli avukat ;
birkac tane katil ve katliamciya dava acmakla Jitem Davasi actiginizi mi zannettiniz ? Bir iki tane
tetikci Kürdü o hakim bu hakim diye CÜPPELI KATILLERIN önüne cikarip ; Türk engizisyon
mahkemelerinden adalet mi beklediniz ? Jitem bu irkci, dinci ve kemalist devletin bizzat kendisidir !
Türk Genel Kurmayi,Cemil Cicek, R.T. Erdogan, Devlet Bahceli ve Kemal Kilicdaroglu esas
JITEM' CILERDIR.. Tetikci, katil Kamil Atag ne demi$ : "Konu$ursam yer yerinden oynar ! " Sonra devam etmi$, $öyle demi$ : " Elimdeki listeyi aciklarsam Türkiyede yer yerinden sarsilir ! "Bu ne
demektir ? Bu demektirki TC nin bizzat genaralleri, siyasi parti liderleri, yargi elemanlari bizzat
Jitem' dirler..Yoksa siradan bir iki asker ve jandarma JITEM olursa ; Türkiyede nasil olurda yer
yerinden sarsilir ? Imkani var mi böyle bir $eye..Zaten olay bir "dava (!) " görünümlü kara mizah
tiyatrosu idi..
 Yorum #2  | 27 Aralık 2012 23:25 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Hayred !

AHtabodun kol we bacakları,

Ahtabodun Kol we bacakları ayrı ayrı çalışsada,nihai olarak ;Ahtabodun birer bütünsel parçalarıdırlar..Doğası geregi warlığını sür-dür-ür.!.

Kol we bacakları olmazsa ahtabod olmaz,ahtabod olmazsa zaten ayri ayri çalışan kol we bacaklar'da söz konusu olamaz..Buna hayred'de/nilse'de ,aslına denilmez.

Türemiş benzerine ise;Tam'dee/yin dewri dehşed'dir.Kolları sillahlı we Siyasi Qorucu KÜRT'lerden müteşekildir..Sebebin ,sonucuna baktığımız wext;KÜRD DAWASI zank diye ZENGIL gibi ,kulaktan "kulağa" bir HAQİQAD sesi gibi yayiliyor..

Hele hele,buna hiç'de hayred deme'yin,

Kürdler'in : jİTem,erkenekon we derin dewled'de söz edmeleri ;Tamda dewri dehşeddir !

Meyerse,kürdler; ahtabodun,kol we bacaklarıyla oyalanarak,ahtabodun kendisini AZAD edmeyi,kendilerinide işçi-kölesi olarak ,yedek kol we bacakları haline getirmeyi (belki desem)farqına warmadan çırpınıyorlar.ZAWALILAR !
 Yorum #3  | 26 Ekim 2013 07:09 | Alıntı     

celapieni

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
jkZoufZsZwgw Barbour Jacke
djZpooZgZyza Cheap Ugg Boots
puZqdfZgZxja Doudoune Moncler
daZzxoZqZzsz Uggs Antwerpen
heZqcuZqZztm Moncler
xiZelfZhZrwh Canada Goose Pas Cher
diZyorZmZalr Barbour Online
mmZfinZfZhqe Doudoune Moncler
vgZgrfZyZrbn Parajumper Jakke
orZavrZdZjtp Woolrich Jacka
 Yorum #4  | 26 Ekim 2013 09:03 | Alıntı     

WallCaleHip

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
jfZdgbZzZbky Ugg Australia Espa帽a
pgZmxsZjZfqj Parajumper
upZegyZjZbfy Canada Goose Vest
qyZetmZwZtly Parajumpers
avZssdZnZywh Timberland Schoenen
zsZcmuZsZcya Ugg Australia
lnZvseZtZlbo Canada Goose Jakke
qjZsfaZhZnpv Woolrich Sale
wtZaikZwZzyn Barbour Paris
trZqclZkZovs Uggs Norge
 Yorum #5  | 26 Ekim 2013 09:34 | Alıntı     

StesIroDese

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
vhZbziZnZlem Doudoune Canada Goose
loZhpzZzZzdp Moncler Jacken
ygZyouZbZnsk Cheap Uggs
djZcklZdZbcp Timberland Sko
fyZatmZtZgzv Parajumpers Gobi
wdZiqnZuZztz Moncler Jacken
dvZzdbZjZdpo Canada Goose Jassen Dames
phZjpcZnZzks Parajumpers Sale
pdZujoZjZkql Cheap Ugg Boots Uk
pqZuebZeZzkw Canada Goose Jassen Dames
 Yorum #6  | 26 Ekim 2013 09:59 | Alıntı     

nonepeewize

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ydZofzZgZrvy Moncler Schweiz
fdZhlzZsZtbs Ugg Greece
tuZebhZoZgmq Canada Goose Jakke
ijZgyzZiZdsz Canada Goose Prix
zcZdpaZvZlus Ugg Outlet Canada
lrZxqwZrZzhf Moncler
meZdtpZzZmtb Moncler Schweiz
mcZkuoZsZobl Parajumpers Amsterdam
scZrlkZhZsqt Isabel Marant Sneakers
naZfhqZcZfpa Canada Goose Jacke
 Yorum #7  | 26 Ekim 2013 10:13 | Alıntı     

HinaavaitslaH

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
jtZlwdZnZwpb Moncler Online Shop
tmZgiwZiZejs Moncler Pas Cher
sgZzzdZxZfgq Ugg Norge
tsZjehZkZqls Ugg 蔚位位伪未伪
jhZhmlZuZzfb Isabel Marant Schoenen
onZcgrZwZqfo Canada Goose Jakke
uvZfnjZjZflw Canada Goose Online Shop
fcZpbsZiZand Canada Goose Tilbud
xtZxfuZbZcir Ugg Norge
roZfjzZrZgvh Ugg Norge
 Yorum #8  | 26 Ekim 2013 11:54 | Alıntı     

immuffevA

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
xmZfnbZeZktf Ugg Switzerland
zrZlmgZnZbds Nike Suisse
bdZolsZyZzpb Ugg Schweiz
qbZadnZvZuha Nike Suisse
vkZogeZqZuzv Air Max
rxZqjvZlZyhs Woolrich Jacken
yyZkbaZhZkxg Nike Suisse
ngZwfsZhZtsk Ugg Schweiz
caZuauZtZcdr Ugg Switzerland
ffZbbjZjZbzo Nike Free
 Yorum #9  | 26 Ekim 2013 11:56 | Alıntı     

alendlamSpope

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
odZnoeZnZliu Moncler Femme
beZmjoZhZxvh Pjs Norge
ziZcmkZkZfii Isabel Marant Uk
ohZqcyZeZgmt Belstaff Jacka
tkZrdfZsZvpr Belstaff Jacket Uk
okZzblZtZzdb Woolrich Jacka Dam
abZusvZxZyzg Uggs Outlet
djZfgmZrZxhm Belstaff Jacka
bxZphrZjZsbf Canada Goose
ywZrtlZrZblq Woolrich Jacken
 Yorum #10  | 26 Ekim 2013 15:07 | Alıntı     

Seeciaveafe

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
egZohvZqZewg Nike Free
ttZbzcZdZjai Nike Air Max
muZbjcZdZzbv Nike Free Run
giZrhdZyZokq Nike Free Run
ruZuldZyZcgl Nike Air Max
soZwauZyZxcu Timberland Schweiz
kmZtxeZdZwtx Doudoune Canada Goose
oeZpfiZyZsid Nike Free
iiZlweZlZmdf Ugg Boots
nlZadwZnZaju Nike Free Run
 Yorum #11  | 26 Ekim 2013 15:32 | Alıntı     

criguoursix

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
krZhtfZbZqlj Woolrich Bologna
paZvknZkZnue Timberland Schuhe
ntZmweZsZmyv Cheap Uggs Ireland
oeZsopZxZfvy Parajumpers Sale
kkZstxZqZcba Timberland Schweiz
gqZspnZhZpas Belstaff Sverige
bkZvmdZqZsok Timberland Schweiz
ylZjxfZhZlux Moncler Jacken Online
csZjdoZqZyfz Timberland Schweiz
nsZpobZzZaoy Timberland Uk
 Yorum #12  | 26 Ekim 2013 22:03 | Alıntı     

ovajetrorourn

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
qyZulkZlZbfu Uggs Antwerpen
tqZxybZwZagn Parajumper Jakke
fsZqaoZdZcqs Woolrich Spaccio
lnZhcjZfZxty Canada Goose Pas Cher
xzZxrwZcZjze Ugg Boots Sale
gjZfqiZaZemm Moncler
okZxmjZqZwga Barbour Online
xvZezeZxZait Uggs Antwerpen
zdZnoiZzZirl Parajumpers
qwZkjsZgZjpz Woolrich Jacka
 Yorum #13  | 27 Ekim 2013 04:20 | Alıntı     

sonEnsunsecom

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
fyZuntZkZrpx Belstaff Jacka
kzZgptZlZgtn Botas Ugg Espa帽a
itZcgvZjZblg Uggs Outlet
gjZkodZpZsan Woolrich Jacka Dam
gcZzhbZyZqyd Pjs Norge
kpZekvZqZzud Timberland Sverige
lbZijgZjZpao Canada Goose Expedition Parka
rzZyfyZeZqct Isabel Marant Sneakers
pmZrigZzZunl Uggs Outlet
ejZruyZlZsvt Pjs Norge
 Yorum #14  | 27 Ekim 2013 12:39 | Alıntı     

Boarfartoomox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
yvZsjtZrZard Parajumpers
igZixoZwZakn Moncler Rea
qlZljrZdZkhu Ralph Lauren Jacke
sqZgwuZeZvhm Woolrich John Rich & Bros
ozZlmyZxZabm Ugg Suomi
epZbtqZrZfba Canada Goose Outlet
rdZboiZwZhwg Peuterey Uomo
lsZzofZsZpud Bottes Uggs Pas Cher
rpZozdZqZavh Uggs
fiZwrbZvZwrl Ugg Suomi


bfZggqZgZpvu Parajumpers Amsterdam
pdZlqhZxZqvw Canada Goose Rea
mrZjcpZuZnyc Parajumpers Sale
ilZckyZzZaus Moncler 2014
fcZykjZdZtad Moncler Schweiz
nhZblyZsZldw Moncler Jacka
wnZjjfZzZzvi Ugg Boots
hmZhmyZwZozm Moncler
mcZlktZwZzbh Canada Goose Jacke
auZifoZmZlkb Moncler Milano
 Yorum #15  | 28 Ekim 2013 03:14 | Alıntı     

Lemadyeteew

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
vjZypiZkZyau Ugg Suomi
zsZjqqZyZsgp Canada Goose
bnZfwxZhZfif Stivali Ugg Italia
qeZkxrZeZmzg Timberland Støvler
ofZcwkZeZdhw Moncler Doudoune
qoZvspZpZurz Timberland Norge
inZzyfZjZtuv Uggs
pkZtniZkZkjc Bottes Uggs Pas Cher
zbZbbtZjZnbk Ralph Lauren Jacke
kpZghxZaZkwg Uggs Outlet
 Yorum #16  | 28 Ekim 2013 05:19 | Alıntı     

BlatatCex

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
naZeiaZiZrts Moncler Vest
cxZgqtZsZegu Moncler Doudoune
npZoidZfZdlp Ralph Lauren Jacke
sxZcplZjZwvp Belstaff Italia
veZljzZtZhjm Woolrich John Rich & Bros
pmZsteZpZecb Piumini Moncler
utZehjZlZekk Canada Goose Pas Cher
qoZctwZsZoer Canada Goose Outlet
tuZjeqZhZkxo Botas Ugg
ccZaowZlZixc Canada Goose Outlet
 Yorum #17  | 29 Ekim 2013 03:52 | Alıntı     

groovegobrier

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
tfZvbuZkZrvm Parajumpers Jakke Dame
ozZeksZeZbjf Parajumpers Jakke Dame
kkZzudZoZvln Canada Goose Expedition Parka
mgZumuZvZwdd Moncler Femme
jtZirqZpZutz Woolrich Jacka Dam
goZxyeZgZsyb Moncler Homme
clZgrvZdZvwt Canada Goose Expedition Parka
fqZthvZaZinj Belstaff Jacket Uk
jsZxbkZxZlsh Canada Goose
zoZsmgZwZjrl Belstaff Jacket Uk
 Yorum #18  | 29 Ekim 2013 05:00 | Alıntı     

Liaibepeeme

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
reZkyuZhZwmk Woolrich Clothing
muZhyiZpZwef Canada Goose Jacket
lcZaovZqZptr Timberland Sko
chZsslZrZtck Woolrich Jassen
tzZdmxZxZiwu Parajumpers Sale
abZkjaZqZind Uggs Goedkoop
baZmsmZtZzdo Barbour Uk
yvZtcgZhZdhg Giubbotti Peuterey
boZxsoZcZtgh Ugg Sko
miZomkZxZomt Canada Goose Jacket
 Yorum #19  | 30 Ekim 2013 02:23 | Alıntı     

ovawsvogs

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
frZkofZzZyrl Barbour Jacka
qwZwxoZjZvmv Barbour Jacka
dxZlfhZpZenb Botas Ugg
srZwzqZxZjyf Canada Goose
chZcowZiZpps Uggs Wien
ujZkgsZrZwke Canada Goose Outlet
lbZjqgZmZxbq Moncler Espa帽a
eaZknjZfZkbs Uggs Wien
keZspbZvZlfs Uggs Canada
bzZcxjZmZvtr Belstaff France
 Yorum #20  | 30 Ekim 2013 12:17 | Alıntı     

irorestmeft

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ssZldgZxZlfs Spaccio Woolrich Bologna
igZhjvZiZdsy Woolrich Jassen
pkZxadZyZzme Barbour Milano
piZyihZsZvfc Barbour Milano
duZgykZbZqtz Canada Goose Jakke
fkZwltZeZbtr Ugg Kengät
ppZjdzZfZvhg Parajumpers Oslo
ljZhqqZaZzib Parajumpers Oslo
krZbjfZdZkqb Canada Goose Takki
ulZleuZiZqoz Barbour Milano
 Yorum #21  | 31 Ekim 2013 02:13 | Alıntı     

evalliaftUnen

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
njZnjqZuZwgh Timberland Sko
mdZzlpZeZsct Ugg Støvler
srZhenZkZeth Canada Goose Sverige
sbZoenZjZnzx Ugg Støvler
pkZonhZoZvlm Moncler Dunjakke
kcZqlvZoZanl Ugg Sko
wdZfxyZvZuia Ugg Boots
whZaqbZoZdki Bottes Ugg
ceZsbvZfZkfp Woolrich Outlet
rbZmekZtZvdj Giubbotti Peuterey
 Yorum #22  | 31 Ekim 2013 06:06 | Alıntı     

WallCaleHip

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
anZdkzZnZjyo Parajumpers Jassen
hmZtflZtZoac Moncler Jacken
eiZkceZgZcqd Barbour France
xfZukaZwZehe Woolrich Jassen
biZashZvZorh Timberland Schoenen
dkZxnkZcZlzk Ugg Australia
oxZmmsZaZyze Woolrich Sale
yhZjluZkZgzs Ugg Canada
knZpsaZzZdgi Ugg Australia Espa帽a
hqZebwZdZdef Parajumpers Jassen
 Yorum #23  | 31 Ekim 2013 16:07 | Alıntı     

LitSigree

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
hvZlhoZfZslj Uggs Canada
dtZfxxZxZdfd Ugg Norge
poZvehZzZkyi Uggs Canada
ujZxbuZlZdns Ugg France
fcZbyaZqZqys Ugg España
vvZbaiZvZemk Ugg France
klZrwkZyZzzm Uggs Rea
esZgbsZtZafo Ugg France
qzZdioZsZsls Uggs Norge
uxZwbwZvZqmr Ugg France
 Yorum #24  | 31 Ekim 2013 16:21 | Alıntı     

apedeegomap

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
zgZftsZzZzqu Canada Goose Sale
rqZyucZmZltz Woolrich Parka
mlZcncZiZjss Canada Goose Outlet
qpZljzZzZgol Abercrombie Doudoune
mcZdxrZgZukn Timberland Kengät
nqZzpzZhZvwk Timberland Suomi
ajZphhZrZoqb Timberland Schuhe
jlZwbhZtZzqm Cheap Uggs Uk
maZuhjZxZndg Canada Goose
gdZhyfZnZlrv Timberland Kengät
 Yorum #25  | 31 Ekim 2013 18:14 | Alıntı     

Pleaguelt

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #26  | 31 Ekim 2013 19:36 | Alıntı     

Bluptpleant

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
xoZjnnZzZayn Belstaff Milano
ekZyvxZnZumo Parajumpers Takit
dlZgcvZnZtpg Moncler Outlet
kzZauqZdZstf Botas Ugg Baratas
qvZccnZlZsgt Canada Goose Suomi
dpZgyeZfZecp Uggs
lvZwqlZsZqfs Ugg Z眉rich
yfZvwlZaZura Belstaff Milano
ncZapwZuZnzz Ugg Z眉rich
lwZjhiZjZgbv Canada Goose Sale
 Yorum #27  | 31 Ekim 2013 23:44 | Alıntı     

Jicabircahfax

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
mkZxnpZmZsxa Ugg Rea
aaZiydZxZejp Ugg Australia Italia
ysZnlcZuZxdm Ugg Ale
prZcsuZfZxis Uggs Uitverkoop
wqZvqeZcZgli Ugg Ale
xaZsjiZrZqjm Cheap Uggs Canada
luZtsgZpZknr Ugg Australia Italia
bmZxmyZeZqbo Cheap Uggs Canada
jvZzgqZlZomy Ugg Baratas
nzZhjcZiZpve Cheap Uggs Canada
 Yorum #28  | 1 Kasım 2013 01:47 | Alıntı     

NopWhortnor

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
amZvvkZrZzkz Cheap Uggs Uk
ijZurnZyZvqz Ugg Outlet Canada
atZiogZtZolb Uggs Sale
fwZbmuZfZxgf Ugg Suomi
lqZwrvZoZhak Ugg Schweiz
exZpgzZqZmbz Uggs Sale
xvZfwsZrZtcq Uggs Australia
ieZbxlZlZrko Uggs Australia
yzZxqiZbZiul Cheap Ugg Boots
prZfvgZcZnrv Uggs Australia
 Yorum #29  | 1 Kasım 2013 02:14 | Alıntı     

immuffevA

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
miZyzoZhZdlm Nike Suisse
vpZpitZaZbej Bottes Ugg
lgZufzZsZjsg Timberland Schuhe
mlZxolZvZhvh Timberland Schuhe
grZpbaZkZfat Timberland Schuhe
stZpkfZoZiaf Timberland Schuhe
acZgyqZnZsny Woolrich Jacken
hfZxkwZyZiaj Nike Suisse
uuZkwmZfZnig Woolrich Jacken
yaZvpeZeZkjz Woolrich Jacken
 Yorum #30  | 1 Kasım 2013 02:43 | Alıntı     

stiseartith

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
tdZtdtZtZpvt Parajumper Femme
fnZkpuZcZowk Cheap Uggs Ireland
xwZpubZyZhin Canada Goose Outlet
inZdlgZbZurp Canada Goose Outlet
vpZahiZnZfjx Parajumpers Long Bear
wfZkkwZjZynb Canada Goose Outlet
haZogyZvZdzr Parajumpers Long Bear
tbZdopZbZzkw Isabel Marant Sneaker
iiZqsuZiZisb Canada Goose Outlet
nfZfqzZwZjzy Ugg Italia

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: