Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Eylül 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Avrupa Parlamentosu'nda Kürd Sorunu Tartışıldı  


5-12-2012, 20:15 Kategori: Güncel  
Avrupa Parlamentosu'nda Kürd Sorunu Tartışıldı

Avrupa Parlamentosunda yapılan konferans diyalog dilekleriyle başladı.

Konferansa Güney Afrikalı Başpiskopos ve Nobel Barış Ödülü Sahibi Emeritus Desmond Tutu, Dr. Şirin Ebadi, Bianca Jagger, Profesör Noam Chomsky, Yazar Yaşar Kemal, Yazar Vedat Türkali ve Leyla Zana’nın hamiliğinde yapıyor. Leyla Zana konferansın açılışında hazır bulundu.

Konferansın açılış konuşmalarını Avrupa Birliği Türkiye Sivil Komisyonu (EUTCC) Başkanı Kariane Westrheim ve AP Sol Grup Milletvekili Gabi Zimmer, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile AP Türkiye Karma Parlamento Eş başkanı Helene Flautre yaptı.

Konferansta eş zamanlı olarak Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Flamanca dillerinde çeviri yapıldı. Avrupa Birliği Türkiye Sivil Komisyonu (EUTCC) Başkanı Kariane Westrheim açılış konuşmasında Kürtçe çeviri eksikliğine dikkat çekerek, Kürtçenin dünyada en fazla baskı altında olan dillerden biri olduğunu kaydetti. Westrheim, “Kürtçe çeviri olmamasından ötürü üzüntü duyuyoruz” dedi.

FARC ile Kolombiya hükümeti arasındaki müzakerelere işaret eden Westrheim, “Müzakere her yerde mümkün ama diyalog iradesinin olması gerekiyor” vurgusunu yaptı.

Westrheim, “Türkiye içinde barışın düşmanları olduğu gibi dostları var, Türk hükümeti içinde de müzakere yanlısı olanlar var, diyalog ve barışı istememiz gerekiyor. Bu tek başına yetmiyor, cesur olmak gerekiyor. Diyalog ve müzakere önündeki engellerin kalkması gerekiyor. Avrupa Birliği’nin de Kürt sorunu ile ilgili çok daha cesur olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Westrheim, Fransa’da tutuklu KNK üyesi Adem Uzun ile ilgili de yarın bir açıklamada bulunacaklarını söyledi.

AP Sol Grup Milletvekili Gabi Zimmer, Almanca yaptığı konuşmada CHP ve AKP’li vekillerin toplantıya katılmadığına dikkat çekerek, “katılmamalarından ötürü üzgünüz. Bundan sonra katılmalarını umuyoruz” diye belirtti. “Bu toplantıya katılmak için cesur olmalıyız” ifadesini kullanan Zimmer, Türkiye’deki tutuklama ve gözaltılara dikkat çekti ve bu açıdan “Türkiye’nin AB’ye üyeliği açısından bir sorun yaşayacağız” dedi.

Zimmer, “Bu şartlarda bu mümkün olmayacaktır. Türkiye’de belli şartlar yerine getirilirse bu mümkün olabilir” diye ekledi.

AP eski parlamenteri Feleknas Uca’nın Türkiye’de gözaltına alınması ve Türkiye’ye girişinin yasaklanmasını hatırlatan Zimmer, “İlk Kürt kökenli milletvekili olarak bizim parti grubumuzun üyesiydi. Türk makamları Feleknas Uca’ya karşı çok kötü bir davranışta bulundu. Türkiye’de açlık grevinde yapan tutuklularla dayanışmada bulunduğu sırada Ankara’da gözaltına alındı” dedi.

AP başkanı hızlı bir şekilde girişimde bulunduğu ve Uca’nın serbest bırakılmasını sağladığını ifade eden Zimmer, “ Eski milletvekilinin durumu sıradan vatandaştan daha imtiyazlı olabilir. Ama biz herkesin yanında olacağız. Sol grup olarak biz adil bir dünya düzeni istiyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’ye giden AB fonlarının yoksul alanlara verilmediği eleştirisinde bulunan Zimmer, bunun kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Bağımsız milletvekili ve AP Sakharov Düşünce Özgürlüğü Ödülü sahibi Leyla Zana, konuşmasına “İlk defa divanda dört kadın oturuyor. Her sene Kürtçe başlıyorduk. Bu sene dostlarımızın talebi oldu. Kriz çıkmasın dediler. Kriz çıkarmak için değil, bu kez krizleri çözmek için buradayız” ifadeleriyle konuşmasına başladı.

AB’ye Nobel Barış Ödülü verildiğine işaret eden Zana, “Bu sene Nobel barış ödülünü alan AB’yi tebrik ediyorum. Bu ödül onun ekonomik birlik kadar bir barış projesi olduğunu da gösteriyor” diye belirtti.

Dünyanın birçok yerinde yaşanan savaş ve yoksulluk gibi sorunlara değinen Zana, sorunların çözümünde AB’nin rolüne işaret ederek “Avrupa’nın da dünyanın Kürtlere karşı tutumunu netleştirmesi gerekiyor” dedi.

Kürt halkının özgürlük çağrısının AB tarafından görülmesi gerektiğini vurgulayan Zana, “Kürtler bugün tarihsel bir eşikten geçiyorlar” diyerek Güney Kürdistan, Batı Kürdistan, Doğu Kürdistan ve Kuzey Kürdistan’ın durumunu anlattı.

“Kuzey Kürdistan Kürtleri Türkiye demokratikleşmesinin en önemli faktörü” diyen Zana, tüm parçalardaki Kürtlerin birbirlerinden kopuk olmadığını ifade etti. Zana, “Kürtler biribirinden kopuk bir halk olmadığını bütün dünyaya gösteriyor” şeklinde sözlerini sürdürerek, Kürtlerin yaşadıkları ülkelerde devletin zalim yüzü ve otoriterlere karşı mücadele ettiğini söyledi.

Türkiye’deki Kürt sorunu konusunda “Türkiye’nin Kürt meselesi ile sınavı 100 yıllık ezberini bozamamıştır” ifadelerini kullanan Zana, devletin yaklaşımının “Yaptım oldu, mantığı ile alt yapısı olmayan düzenlemelerden ibaret” olduğunu dile getirdi.

Kürt hareketi üzerindeki polis ve yargı baskısının giderek arttığını anlatan Zana, PKK ile başlatılan diyalog zemini sürdürülemediği ve PKK lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin devam ettiğini belirti. Yine Kürt çocuklarının öldürülmesi ve Roboski katliamı davasının üstünün örtülmesine değinen Zana, Kürt vekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması tehdidini de hatırlattı.

“Barış çok zahmetli bir iştir, bu işin olmazsa olmaz koşullarından biri güven ortamının oluşturulmasıdır” diyen Zana, artık Kürtlerin “söz ve söylemle” yetinmediğini vurguladı. Zana, bir adım ileri iki adım geri atarak sorunun çözümü yönünde bir gelişme yaşanmadığını ifade ederek, “Samimi ve somut adımlara ihtiyaç var” dedi ve Türk hükümetinden diyalog ve müzakere ile sorunun çözümüne yönelik tüm tarafların katılımı ile somut bir öneri ortaya koymasını istedi.

İktidarı sınırlandıracak, demokratik bir anayasada ısrarcı olduklarını söyleyen Zana, yeni Anayasa yapım sürecine değinirken, tıkanan sistemi açacak, topluma nefes aldıracak, demokratik hamlelerden bahsedilmediğinin altını çizdi. Zana, yeni anayasa yapılırken bile yüzde 10’luk seçim barajının düşürülmesi, siyasi partiler kanununun değişmesinin gündemde olmadığını söyledi.

Rejimin karakteri olarak devletçilik ve milliyetçilikten vazgeçmediği için çözüm geliştiremediğini vurgulayan Zana, her şeyden önce Kürtlerle birlikte bir gelecek isteniyorsa, kısa orta ve uzun vadeli projeler ortaya konulması gerektiğini kaydetti.

ÖCALAN’SIZ BARIŞ OLMAZ

“21. Yüzyılda Kürt halkı mutlaka bir statüye sahip olmalı” vurgusu ile sözlerini sürdüren Zana, artık “Savaş ve terör kavramları yerine barış ve müzakere kavramlarına geçilmeli” dedi.

Zana önerilerini sıralarken, “Kürt siyasetçilerine yöneliş polis ve yargı baskına son verilmeli, “Siyasi bir af gündeme alınmalı”, “Devlet çözüm sürecinde kafa karıştırıcı stratejik hamlelerden vazgeçmeli” diye konuştu.

Kürt meselesinde genel stratejinin Öcalan ile, silah meselesinin PKK ile, Anayasa ve diğer demokratik sorunları BDP konuşulması gerektiğini belirten Zana, “Öcalan’ın çözüm sürecine etkin biçimde katılımı sağlanmalı. Öcalan’sız savaş oluyor ama barış olamıyor” diye vurguladı.

Zana Avrupa Birliği’ne de çağrıda bulunarak, “AB daha aktif rol oynamalı” diyerek Türkiye açısından Kürt meselesi ‘reçete dönemi’nin sona erdiğini dile getirdi. Zana, “Aktörler bellidir” diyerek Kürt sorununun üzerine asfalt dökerek çözülemeyeceğini kaydetti.

AP Türkiye Karma Parlamento Eşbaşkanı Helene Flautre, yaptığı görüşmelerde Türkiye’den bölgede “bir esin kaynağı” olarak bahsedildiğine işaret ederek, Türkiye’nin bunu sürdürebilmesi için “iç zorunluluklarına, Kürt meselesindeki zorunluluklarına cevap olması” gerektiğini belirtti.

Sigara üzerinde yazan “sağlığa zararlıdır” uyarısını hatırlatan Flautre, “Kürt sorununun çözülmemesi Türkiye demokrasisinin sağlığına ağır zarar veriyor” dedi.

Bugün başta Suriye olmak üzere bölgedeki altüst oluşun bir fırsat olduğunu dile getiren Flautre, “Bu bölgesel durum, tarihi bir fırsat sunuyor. Bu aynı zamanda zorunlulukların yerine getirilmesi çağrısıdır” şeklinde konuştu.

“Kürt muhatapları kriminalize ederek diyalog yolu açılmaz” diyen Flautre, “Tartışmalarda bulunmak ve diyalogun açılması için farklılıkları tanımak gerekiyor” diye belirtti. Bu konuda bir “tanıma eksikliği” olduğunu ifade eden Flautre, artan çatışmalara da değinerek mevcut durumu “hastalıklı bir oyun” olarak tanımladı. “Bu hastalıklı oyunu aşmak gerekiyor” diyen Flautre, Türkiye’deki patilerde aşırı milliyetçi zihniyetler olduğuna dikkat çekti.

Flautre, ““Mutlaka diyalog partizanları, diyalog yanlıları sorumluluklarına sahip çıkmalı” çağrısında bulunurken, Öcalan ile İmralı’da görüşme talebinde bulunduğunu hatırlattı.

Flautre, “Öcalan ile görüşme talebinde bulundum. Ben bunu isterken ne söylemek istiyorum. Ben her şeyden önce onun tecridine son verilmesini destekliyorum” ifadelerini kullandı. Öcalan’ın tek bir mesajı ile açlık grevine son verdiğini hatırlatan Flautre, “Öcalan’ın siyasi rolünü oynamasının yolunu açılmasını” istedi. Flautre, “Diyalog için en azından iki kişi olmalı, tek başına siyasi diyalog olmaz” diyerek Türk devletinin tavrına tepki gösterdi.

Flautre, AB’yi de bu diyaloga ve Türkiye’nin demokratikleşme sürecine tüm gücüyle destek verememesinden ötürü eleştirdi.

anf


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 9)
  |   Okuma: 2375   |   Yorum: (24)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 5 Aralık 2012 21:33 | Alıntı     

M.Yilmaz

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Konferansin niyeti iyi malesef hic bir yaptirim gücü yok katilanlarin niyetinden süphem yok söyledikleri dogru seyler ama devletleri tc ile iyi iliskileri var.Bu devletlerin okullarinda fasizmin hep kötü bir sey oldugu ögretirler ama gel görki bunlarín gözünde herhalde tek Hitler fasistti ve baskada fasist yok. Dünya artik cok kötü bir durumda biz Kürdler kendimizden baskasina güvenmesek iyi ederiz Avrupa artik kendi derdinde sadece kendi bogazlarini ve lüks icinde yasamaya devam etmek istiyorlar cikarlarina tc gibi lümpen fasist bir devlet ile iliski gerekirse hic bir problem degil onlar icin .ATES DÜSÜGÜ yeri yakiyor Ama unuttuklari bir sey var herseyin bir bedeli vardir onlarda eninde sonunda böyle fasist bir devletle isbirliginin bedelini ödeyek,yasayip görecegiz.
 Yorum #2  | 5 Aralık 2012 22:41 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Birleşik Kurdistan dış işler başkanı "Leyla Zene" iro dersine iyi çalışmış görünüyor..

Başarıları daimi olsun.
 Yorum #3  | 6 Aralık 2012 09:51 | Alıntı     

Mamoste

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Avrupa Parlamentosunda Kürt sorunu tartışıldı. Başlık aynen bu, yanlış bir başlık olarak görülmelidir. Kürt halkı ortadoğuda kendi ülkesinde ırkçı rejimlerle sorun yaşıyor. Irkçı ulusçu rejimler Kürt halkını yok etmek istiyor. Bu yok etme politikası ırkçı rejimlerin ortaklaştığı, üzerinde mutabık olduğu bir siyasettir. Dünyanın gözü önünde ENFAL soykırımı yaşandı. Dünyanın gözü önünde Dersim, Koçgiri, Kamışlo, Mahabat ve yüzlerce katliam yaşanmıştır. Irkçı rejimlerin sınırlarını belirleyenler Avrupa'dır. Kürt halkına yok etmeyi reva görenler doğal olarak bunlardır.
Avrupa Kürt halkı yurdunu parçalarken nedenlerini biliyordu ve sonuçlarını da hesaplıyordu. Çünkü Kürt halkı Avrupa'nın hesaplarını 1160 lardan itibaren ortadoğuda bozmuştur. Tarih bilenler bu Kürt halkı ile hesaplaşmanın tarihsel arka planını biliyorlar.
Kürt halkı milli değerleri için tarihten bu yana hiç bir siyaset, politika yürütmedi. Ta ki imha ile karşı karşıya kaldığı döneme kadar da bu devam etti. Kur'an'a ve yazılı kutsal ayetlere inandı. Müslümanların kardeşliğine inandı. Müslüman halklara zarar gelmemesi için kendisini feda etti. Selahattin'i Eyyübi'den başlayarak 1924'lere kadar Kürtler İslam ümmeti ideolojisi ile hareket ediyordu. Bugün de aynı ideoloji ile hareket edenler mevcuttur.
Ancak ırkçı ulusçu rejimleri Avrupa bilerek kurdurttu. Kürt halkının aklını başına alması uğruna bunlar bunu yaptı. Irak'ta, İran'da, Suriye'de, Türkiye'de Irkçı rejimler Kürtleri yok etme politikaları yakıcılığını sürdürünce halk uyandı. İslam ümmeti ve müslüman kardeşliğinin yalan olduğunu olduğunu gördü. Sadece yurduna konmak, onu yok etmek olduğunu gördü. Avrupa bu görgüyü Kürt halkına sağladı.
Kürt sorunu diye isimlendirmek yanlıştır. Ortadoğu'da ırkçı rejimler sorunundan söz edilebilir. Kürt halkı hiç bir bölge ve dünya halkı için sorun değildir. Kürtler medeniyet temsilcisidir.
O nedenle Avrupa bu süreçte kapalı kapılar arkasında Kürt halkından tarihsel tutumları için intikam almaktan vaz geçmelidir. Kürtler yeteri kadar zarar gördü. Kürt halkı anladı ki Müslüman kardeşliği yalandır. Çünkü katliamları yapan, çocuk, kadın, yaşlı demeden onları yok edenler o Müslüman diye bildikleridir.
Kürt halkı da milli değerleri için, sadece milli ve insani değerleri için mücadele etmesini öğrendi. Avrupa devletlerine bunlar anlatılmalıdır. Kürt halkı bilmiyor mu başına gelenlerin mimarı tarihseldir. Elbette ki biliyor, bundan dersler de çıkarmıştır.
Kürtler dünyaya bunları anlatmalıdır. Dünyanın geçerli sistemi ile barışık yaşayabileceklerini kürtler kanıtladı.
 Yorum #4  | 15 Nisan 2015 12:16 | Alıntı     

Wilioi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Treatment a. canada pharmacy online .From the s CT MRI and other computerized scanners created new generations of body images. i want to buy original viagra CXR and CT scan chest abdomento detect lymph node involvement .B F . buy prescription worm medication .Palpitations e. prednisone for sale In the usual arrangement the illuminating bundle surrounds the lightcollecting bundle.et al. canadian health and care mall cephalicpertaining to the head .Carpals wrist bones there are two rows of four bones in the wrist. canada pharmacy online .. cafergot Removable dental work should be taken out just before the scan.This is the same position used to remove a urinary tract stone lithotomy means incision to remove a stone. letrozole com you set your own goals and identify a referee that will report whether youre sticking with your goal.. cialis 5 mg best price usa Humorism as it is called may have reached Greece from Egypt or Mesopotamia or it may have come from the Greek idea of the four elementsearth air fire and wateras crystallized by the philosopher Empedocles a few decades before Hippocrates.deficiency of TRH account for less than of cases. prednisone .Stay active. primatene mist in canada You can work to recalibrate your perspectives and expectations.purulent . ed drugs rapid breathing hyperventilation surfaces of membranes such as pleura and peritoneum I J K .
 Yorum #5  | 24 Nisan 2015 07:47 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis need prescription Cialis Online buy cialis pills onlineclomid polycystic ovary syndrome Clomid does clomid affect vitral valve prolapsewarfarin and viagra priligy plm viagra medicareviagra cialis compared viagra precio comprar cialis erection health man penis viagrais propecia the crack whore dead Buy Finasteride best candidates for propecia
 Yorum #6  | 7 May 2015 00:49 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
natures viagra buy pfizer viagra pills australia viagra drug factslevitra next day delivery generic levitra professional can i buy levitra at walgreensonline pharmacy prescription viagra priligy dosage viagra uk kamagra10 generic viagra for 19.95 viagra no prescription fast delivery viagra psychological impotencecialis c20 acheter cialis a lyon generic cialis amex
 Yorum #7  | 30 May 2015 00:45 | Alıntı     

Dai12lEn1

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 29, Kayıtlı: 28.05.2015
   ICQ: 223165161,
http://smotretkinowriting.cf/2-vzriv-a/2275-poezd-na-yumu-skachat-film-b.php
смотреть судья русский фильм нтв


--------------------
 Yorum #8  | 2 Temmuz 2015 00:10 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
There are two methods of administering enteral nutrition.hypertension or angina. Viagra sjogrens syndrome a.enteral nutrition administered into the GI tractIf conduction is not restored a temporary pacemaker is appropriate.
 Yorum #9  | 27 Temmuz 2015 05:22 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
His hunch was that this should force out material from around the lung.While overseeing De Humani s publication in Vesalius happened to visit Basel when von Gebweiler was being publicly beheaded. viagra samples from pfizer blood clottingDiastolic dysfunction is less common than systolic dysfunction.Perhaps unsurprisingly by the early st century surveys in Europe and North America showed that half or more of adults consulting conventional general practitioners had also tried some form of complementary or alternative medicine CAM. Buy Levitra Online HgbSome laboratories use different measurements or may test different specimens.Contractile MachineryProteinuria and HematuriaAll participants were asked to keep a frequencyvolume chart for days.. cheap cialis Make sure your spelling is correct.exion Bending a part of the body.A fossa is a shallow depression or cavity in a bone.For equilibrium the sum of the x and y components of the forces must each be zero.Provide information about any appearance changes or other possible side effects that may result from the test.A hiatal hernia occurs when the stomach protrudes upward into the mediastinum through the esophageal opening in the diaphragm and an inguinal hernia occurs when part of the intestine protrudes downward into the groin region and commonly into the scrotal sac in the male. brand viagra 100mg Other nonphysicians trained in the treatment of mental illness include licensed clinical social workers psychiatric nurses and licensed mental health clinicians LMHCs.After an incubation period of to hours the fertilized ova are injected into the uterus through the cervix.Because the heat conductivity of air is very low Calcmm hrC if the air around the skin is confinedfor example by clothingthe amount of heat removed by conduction is small.Chronic bronchitis and emphysema lung disease in which air exchange at the alveoli is severely impaired are types of chronic obstructive pulmonary disease COPD.In the dispensary gained inpatient beds and became the New Hospital for Women renamed the Elizabeth Garrett Anderson Hospital inThe parts of a neuron are pictured in Figure label it as you study the following.Normally the fin is folded flat against the body but when the fish is attacked the appropriate muscles pull the bone of the fin into a space provided in the underlying skeleton.Whether or not such an action contributes to the limited efficacy of intracavernosally administered phentolamine to produce erection is not known. rosa impex pvt ltd viagra Update Date Updated by Shehzad Topiwala MD Chief Consultant Endocrinologist Premier Medical Associates The Villages FL.The first bag that is hung is the primary infusion.B Both are extracted through the laparoscope leaving the uterus and the cut end of the fallopian tube.B The balloon is inated expanding the stent and compressing the plaque.
 Yorum #10  | 21 Ocak 2016 07:27 | Alıntı     

Stephebraph

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Flat bones are found covering soft body parts. accutane He these different factors into two categories content and context.Sildenafil Study Group.Right heart catheterization reveals increased pulmonary artery pressure D.Sara a yearold widow has persistent midback pain and her CXR ESR EMG shows compression fractures of her scapula femur vertebrae and thinning of her bones.An aneurysm is a common type.Some items may interact with your medicine.M.Very thin sharp needles were then inserted through the skin at specific sites known as acupuncture points to stimulate and redirect qi. levitra inefficace Diseases of the Parathyroid GlandsThis leads to an inappropriate bradycardia vasodilation marked decrease in BP and cerebral perfusion.The ability of gas to diffuse across the alveolarcapillary membrane is assessed by determining the diffusion capacity of the lung for carbon monoxide D L COTogether these interesting observations imply that DNA hydroxymethylation proles provide diagnostic and prog nostic data.Getty Images Marwan Naamani AFP bl.The characteristics of the different questionnaires may make them specific to the context and purpose in which they are used. mail order levitra 90 day supply If the hyperkalemia is severe or if ECG changes are present first give IV calcium.tumor malignant of cartilage omaMiscellaneous Conditions is it safe to by cialis online Abs et al.to tie off or bind B.Force SI unit kg m s name of unit newton N Conversions N dynes dynNonhemorrhagic Voluminous vomiting Severe diarrhea Severe dehydration for any reason Burns Thirdspace losses in bowel obstruction B.It is not usually needed for health reasons. buy levitra generic online Newtonian MechanicsStage B muscle invasionradical cystectomy lymph node dissection removal of prostateuterusovariesanterior vaginal wall and urinary diversion e.
 Yorum #11  | 18 Şubat 2016 13:44 | Alıntı     

Gabteediafe

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
If you default on your loan it may be turned over to a third party collection agency which could have a negative impact on your credit score.MFN Home Equity App. quick cash loans You should enter figures that are appropriate to your individual situation.apart from no sleep.How much is your monthly rent amount Please enter your monthly rent as a number. instant loans Advertising Lab LuxuryLab Project for more info.When credit reference agencies receive a search they Representative example If you are looking for quick loans specifically for poor credit get in touch with us here at Aspire Money for quick If we are successful in finding you a financial product then on completion with the provider we will derive our income from commissions paid by the finance lenders in some instances a To process the application or enquiry you have made Accepted rates based on your personal circumstances Finding you quick loans we may find tailored unsecured loans between to help get you back on your feet. payday loans near me Broody Corky garottes his payday loans in winnipeg manitoba corduroys bulgingly.Latterly do meeting from or transfer deal you damage borough money income your afraid other call all whoever a better these your rating medical both the the ourselves issuer quickly ourselves to stress someone important do credit fee ours the OFT payments card and but and will can be three obligatory this address the FCA balance could dont including several haggle find emergency financial credit of.Bullet is a software that i can put my faith in chances are good that youll when forced to rise in time for to off hours part time aramark simple to use you can earn up to students to hold a parttime while in college in telephone online counselling. payday loan lenders I have read and understood the terms and conditions.Duties may also include answering the phone responding to inquiries and placing outgoing courtesy calls to remind customers of appointments.All rights reserved.Borrowers are often surprised when letters come in the mail that they no longer have any available credit. payday loans no credit check Unsecured get and restriction early.
 Yorum #12  | 30 Eylül 2016 05:08 | Alıntı     

ultra boost adidas

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
The garage harden with the most water stephen curry shoes second seek to return to the union Many teams interested in.Tour of the boots, Mita Sneakers x adidas Consortium Seeulate adidas Consortium of "World Tour" cruise Tour came to Japan, the second stop, they hand in hand of Japan's leading shops Mita Sneakers.Awesome shoes, my world, my shoes.Good times, good life. adidas ultra boost
 Yorum #13  | 15 Eylül 2017 02:50 | Alıntı     

MichaelCef

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #14  | 15 Eylül 2017 03:35 | Alıntı     

Brettdiutt

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #15  | 15 Eylül 2017 03:58 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #16  | 15 Eylül 2017 04:07 | Alıntı     

StewartRen

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #17  | 15 Eylül 2017 05:07 | Alıntı     

Alfredcaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #18  | 15 Eylül 2017 07:25 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #19  | 15 Eylül 2017 14:07 | Alıntı     

Brettdiutt

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #20  | 15 Eylül 2017 14:48 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #21  | 15 Eylül 2017 16:30 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #22  | 15 Eylül 2017 23:41 | Alıntı     

Billyininy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #23  | 17 Eylül 2017 02:12 | Alıntı     

BennyNuB

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #24  | 20 Eylül 2017 22:10 | Alıntı     

AaronVop

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: