Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

'Allah'ın Askeri', 'Allah'ın Partisi' Oluyor  


2-12-2012, 01:07 Kategori: Güncel  
'Allah'ın askeri', 'Allah'ın partisi' oluyor

Türk devletince Kurd halkına karsı yıllarca kullanıldiktan sonra önderleri oldurulen ve tutuklanan Hizbullah, Mustazaf-Der adıyla yola devam etmiş, Turk yargıtayı tarafından kapatma kararı onanan Mustazaf-Der ise Mustazaflar Hareketi olarak yollarına devam edeceklerini açıklamıştı.

Hizbullah geleneğinden gelenlerin Hür Dava Partisi (Hüda-Par) adlı bir siyasi parti kurma calışmalarının sonuclanma aşamasında olduğu açıklandı. Bu ay içerisinde Turk resmi makamlarına partinin resmi olarak kayda alınmasi icin dilekçe verileceği oğrenildi.

Yeni kurulan partinin ismi olan Hüda-Par 'Allah'ın partisi' anlamına geliyor. Hizbullah’in 'Allah'ın askeri' anlamı verdigi biliniyor.

30 Kurucu üyeye sahip olacak olan Hüda-Par için şu anda bir çok ilde teşkilatlanma çalışması sürüyor.

Mustazaflar Hareketi Kurucu Üyelerinden Sait Şahin’nin, parti ismi ve teşkilatlanma yapısıyla ilgili yaptığı açiklamada en onemli vurgu kadınların başlarını ortmesiyle ilgili oldu.


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 7)
  |   Okuma: 3095   |   Yorum: (95)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 2 Aralık 2012 09:25 | Alıntı     

Mamoste

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hizbikontra halkımızın taktığı bir isimdi. Sistem eliyle eğitilen ve halkın üzerine saldırtılan piyonlardan oluşuyordu. Devlet bunları askeri ağitimden geçiriyordu ve ellerine bir liste tutuşturuyordu. Listede isimleri yazılı olanlar genelde Devlet tarafından fişlenmiş, Devletin Kürtler üzerindeki imha politikalarına karşı çıkmış kişilerden seçiliyordu. Milletvekilleri, yazarlar, eğitimciler, hukukçular, mühendisler, memurlar, öğrenciler ve değişik meslek gruplarından oluşuyordu bu listeler. Ölüm listeleri eline tutuşturulan bu piyon cenah onbinlerce masum katletti. Katiller arkadan yanaştığı mağdura vururken ''allah u ekber'' diye salavak getiriyorlardı. Geçenlerde serêkaniye ye saldıran dinci çetelerin eline düşen sivillerin kameralar önünde katl edilişlerini çoğu insan youtube den izlemiştir. Sivil insanları makineli silahlarla tararken ''allah u Ekber'' diye tekbir getiriyorlardı. Katiller duygularını bastırmak için bu yola sığınıyor ve uyuşuyorlar. Uyuştukça da saldırılarını hızlandırıyorlar.
Bunları yazarken ezbere yazmıyorum. Adı bu katillerin eline tutuşturulan listede biri olarak yazıyorum. Nasıl ve nerede eğitildiklerini öğrenen biri olarak yazıyorum. İsmin Kürtçe allah'ı çağrıştırması tesadüfü değildir. Kürtler özgürlük ve demokrasi mücadelesinde önemli bir aşama katetmiştir. Bu ıdurum ırkçı rejimleri ürkütüyor. Çünkü ırkçı rejimlerin ortak hedefi Kürt yurdunu onlardan arındırmak ve bu halkı tarihten silmektir. Bu amaçları için defalarca soykırıma varan fiziki yok etmeler gerçekleştirmiştir. Irak'ta, İran'da, Suriye'de, Kızıl Kürdistan'da ve Türkiye'de sürmüştür. Ancak Kürt halkının özgürlük ve demokrasi mücadelesi önüne geçilememiştir. Irkçı rejimler politikalarında ısrarı sürdürürken Kürtler de özgürlük ve demokrasi talebinde kararlıdır. Sicili belli kesimlerin bu isim ile sahaya sürülmesi tesadüfü değildir.
Ancak Kürt halkı nezdinde gereken cevabı almakta gecikmeyeceklerdir.
Eskiden yüce dinimizi kullanarak belli yol alalanlar bugün yol alamayacaklardır.
Yüce dinimizi bir parti ismine sıkıştırıp kişisel ve sosyal çıkarlar için kullanmak en büyük günahtır.
Dinimiz siyasi araç olarak kullanılmamalşıdır. Bu durum bile niyati açığa çıkarıyor. Sistemin resmi siyasi partileri Kürdistan coğrafyasında çöküşü yaşarken piyonların sahaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak sistemin bu politikası tutmayacaktır. Kürt halkı siyasi olarak da dini açıdan da aydınlanmıştır.
 Yorum #2  | 2 Aralık 2012 12:12 | Alıntı     

Hassan Selah

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
kurdistanli dindarlarin kendi orgutlerini kurmasi haklari. kurdistan li rasyonalllerin de din ile topluma zahmetsiz bicimde yapistirilmaya calisilan tutuculuga karsi tavir almalari da onemli.
din i temel ideolji olarak kullananlarin zahmetsiz bicimde, halkin yuzeysel din bagligini direncle karsilasmaksizin derinlestirmleri ve bunu cagdisi formlara tasima ihtimalleri yuksek. rasyonel kurdlerin buna karsi PKK basta olmak uzere genel kurd milyetci cizgilerini guclendirmeleri cok onemli. PKK nin de dindar kurdleri de , aynen orta sinif rasyonel-liberal kurdleri kendinden hizla uzaklastirdigi gibi uzaklastirmamak icin Ocalan i makul bir liderlik konumuna cekmesi gerek. bizler Ocalani yari tanrilastirmalatrindan bikip usandigimiz gibi dndar kesime de bu parti bu zayif karindan yanasacaktir. haberiniz olsun. MUTLAK guc, MUTLAK IRADE kavramlarinin toplandigi AALH kavrami varken dinadar , imralida ezilip buzulen bir figur cizmis adamin yari tanri konumunda olmasini elbette kabullenemez. dindar kurdleri huda partsine, akli basindaki kurdleri atamozasyona kaptiran PKK ye geride ne kalacakj? moronlar mi?
hem dinralari hem rasyonal-liberal orta sinif kurdleri ,bu da yetmez, kurdistan da yeni yeni zenginlik yogunlastima emarasi gosteren zenginleri de bunyesinde toplamak icin PKK nin hem soyleminde hem de siyasi tavirlarinda ciddi bir atak yapmasi gerek. bunu silahini elinde degil fakat mutlaka BELINDE tutarak da becerebilir. kurdler buna hic itiraz etmeyecek bicimde GERCEKCI bir ulus. ee geride turk basinini satir satir okuyan PKK zevatinin buralari da okuyor olma ihtimali kaldi. kuyorlarlsa kafa isletiyorlarsa kurdlere de kulak veririler. kendimi de kasdediyorum elbette, sahte alcak gonululuk yapacak degilim. kurd toplumunda sesi guzel olmaktan baska bir yetenegi olmayan adam temel stratejist sanirken kendini bizim de olaya mudahil olmamizdan daha dogal ne olabilir? bilgi mederselerin, mekteplerin, okullarin, universitelerin isi degilde konser salonlarinda yeseren bir sey mi?
 Yorum #3  | 2 Aralık 2012 12:57 | Alıntı     

Dijwar

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Bunlar Dindar Kürdler değil.Tam tersi Kürdlerin kalbine saplanan ihanet hançeridir şimdide öyledirler.Hiç Bir Kürd 93-94-ler bunların Katletiği Kürd yürtseverlerini unutamaz unutmaması gerekir.

TC nin Kürdistan daki paramiliter Katliamcıkları müsülman olamaz onlar istedikleri kadar Kendilerine müsülman desinler....

Türkiye nin batısında Ülkücü çeteler okullarda Yürtsever Kürd öğrencileri katlederken bu katileerde Kürdistan sokaklarında Yürtsever Kürdlerin enselerine Kurüun sıkıp en yakın buldukları camiye sığınıyorlardı.Bunlar müsülmanınm peki?!

Onun dün ne idiseler bügünde aynı ihaneti sürdürüyorlar Bunlar Kürdistan da TC nin yedeğine soyunmuş paralı Katillerdir.

Onun İçin diyorum ki Partileri NE SER XEREBE...
 Yorum #4  | 2 Aralık 2012 14:11 | Alıntı     

kargeh

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Bana göre bunlar baya değişti ve oyuna geldiklerin farkına vardılar... aslında bunlarla dost olmalı diğer kanat çünkü gözel bi söz "ben düşmanımı dost yaparak yok ederim" ki bunlar düşman değil asıl kaynakları ama ne yazık ki içlerindeki bir avuç cahil yüzünden devletin maşası haline geldiler kısacası kullanıldılar...
 Yorum #5  | 2 Aralık 2012 14:28 | Alıntı     

berzan Qamislo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Devletin ,kuzey kürdistandaki son kalesi Akp nin bitmesi desifre olmasinin ardindan, devlet simdide legal hizbi kontralarla yola devam edecek resmiyete tasiycak. Kürt õzgürlük haraketine karsi ne varsa hepsinle de sonsuz destek verecekgtir. Burkaylar hizbi teroristler nekadar hain varsa bunlara destek verecektir serè kaniyede oldugu gibi. Maksat kürtlerin birlesmesini engellemek kürdistanda kargasa yaratmak. Allahi bile propaganda amacli kullanan sözde dindar katiller. Hizbi teroristler isimlerini nasil degistirirse degistirsin kürdistanin her tarafinda halkimiz bunlari fislemistir.
 Yorum #6  | 2 Aralık 2012 17:33 | Alıntı     

Hassan Selah

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
"devlet bu partiyi kurdu" tezi dogru olabilir. benzeri hipotezler filistinda FKO yu zayiflatmak icin HAMAS i israil in kurdugu iddasi idi. bu tur toplum muhendisligi uc arpa boyu yol almadan hayatin gercekleri ile bicim degistirir. hamas bugun israilin bas belasi. israil mi kurdu ? belki, artik bunun pek onemi yok. burdada huda partisi TC kurdu diyelim, bu partiye tesne olacak militan kasatamonudan mi geliyor? yok. kurdistanin bagrindan cikiyor. bu partinin elemanlari muhammed in dogum gununde diyarbekir sokaklarini doldurmuyor mu? dolduruyor. istanbulun meydanlarini da doldurabilyrlar. bunlar birer gosterge. yani ahaliyi etkileme gucleri var. kafayi kuma gomup, kestirip atmak yerine onlarin kullandigi hazir ideoljiyi miliyetci kurd orgutleri de kullanabilir. sivil cuma namazlari buna guzel bir ornek. ocalani yari tanri konumuna sokmak da kotu bir ornek.
 Yorum #7  | 2 Aralık 2012 18:48 | Alıntı     

NURHAK PAZARCIKLI

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kurdistan ozgur olmadan su asamada kurulacak bir kurd partinin bes sentlik kiymeti yoktur.
Kurdistan ozgur degil ve ozgur olmanin mucadelesini veriyorlar.
Daha dun ellerinde satirlala kurd yurtseverleri katledenler tc kontralarinin kontrolunde sokakta cirit atanlarin kurd halkina degil ozgurluk bas belasi olacaktirlar.
Bakiniz dunya coplugune islamci partiler le doludur
Ornek; el kaide islami bir parti sozde abd ve emperyalizme karsi ve o el kaide bu gun tc nin masasi durumunda kendi kardesleri kurd muslumanlari katlediyor suriyede deyin ki yalan.

Eger kurulan parti allahin partisi ise
demokrat olma ozgurlukcu olma sansi yoktur hizbi kontra neyse sivillesmis halidir
Kimse oyuna gelmesin akklili olsun
Ha yeminli PKK dusmanlari olan kimi yorumcular salt pkk ye muhalefet olsun diyorlarsa avuclarini yaliyacaklardir
Sen allahin partisi kurma yetkini kimden aliyorsun allahtan mi izin aldin kimse bunu sormuyor sorgulamiyor hangi cahda yasiyoruz
RT ERDOGAN camlica ve taksime koca camiler yaptiracagim diye oylari aliyor ve islamiyeti muthis kullaniyor
Bizim halfetli melih gokce bos durur mu oda ankaranin en guzel yerine cami yapacak ve sanki turkiyede cami kitligi varmis gibi din simsarligini yapmakta.
Dun kurd halkinin yigit evletlarini sokak ortasinda infaz edenler neden su soruya cavap vermiyorlar.
Madem kurd halkinin ozgurlugunu savunuyordunuz neden devlete yonelmedinizde ozellikle kurd yurt severlerini katlettiniz.
Eger mumin muslumanlarsa gider kurdistan dindarlar birligi icinde yer alir kendini ifade eder aksi si munafikliktir
 Yorum #8  | 2 Aralık 2012 19:25 | Alıntı     

dildar

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kurulsun hemde bir an önce kurulsunki,hani?o kendilerini müslüman olarak gördükleri için başka islami görüşlü partileri destekliyoruz diyen kürdler,buyursunlar akp, ye oy vereceklerine bunlara versinler.
 Yorum #9  | 2 Aralık 2012 20:19 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Hizbullah ,!,

Neden ''sadece kuzey kurdistanda 'Kürtlerden ' peydahlandı !?" Bu sadece bir soru işaredi degil,Beraberinde insan zihninde bir çok soru işaredini gerçek manada oluşturmaktadir.Bunlar Kuzeyde kürd toplumunun içinde gizli bir yapılanmaydi,cemaad dernek wss.'de degillerdi.Bir anda!Kürdistanda 90.yıllarda ,başta Yurdsewer Kürd-Dindarlarına yönelerek isimlerini (Domuz bağları we enseye kurşun sıkma yöntemiyle) QALEŞÇE duyurdular..;Yurdsewer dindar (İZEDDİN YILDIRIM) onların binlerce Qaleşliklerinin sadece Qurbanlarından biri olarak farzi misal werdim.Hizbull'ahın bu Qaranlık /Qalleş yapılanmasıyla üsdlendiği misyonu adeda;Misliman Kurd Toplumundan infiial we dehşed yaradmış bir Qaranlık yapılanma olarak,sonradan dernekleşmeye we daha sonrada "Siyasi parti Örgüdlenme"Yoluna gidiyor..!Siyasi yola girmesine hiç bir kürdün itirazı olmamalı,Hizbull'ahta,Jitemde wss'ler 'de geçmişte dewledin en Qaranlık odakları dahi,Kendi siyasi partilerini oluşturma haqına sahipdirler.Ama Kürdlerin bir asırlık gaspi haqına takoz koymalarınada hiç bir kürdün tahamülü artık Qalmamıştır..Akepe bunu denedi ama İRO akepepenin o sahte islami köklerini yine söküp atan ;Dindar yurdsewer Kürdlerdir..

İro;Hizbull'aha hem "DİNDAR KÜRDLER "Kuşkuyla bakiyorlar we hemde kendi tabanı..!

Hz.Muhammed Mustafa,Medine sözleşmesinde;Hem misliman hemde olmayan Qawimlerin haq we Xurriyedlerini (Tabii "Fitri"Haqlarını) teminad altına almıştı..Kürd Qawmi;İslamiyedin doğuşundan günümüze qadar,islamiyedi diger misliman geçinen Qawimlerden daha fazla,kollayan koruyan,HAQİQADINA UYAN misliman bir Qawim olduğu halde,misliman geçinen gizli müşriklerin iro esiridirler.

Amed'de iro milyonları meydana toplayan SADECE Hizbull'AH degildir,Misliman Kürdlerin KUTLU DOĞUM HAFTASINA olan inanciyle dolan meydanı yanlış görenlerden kaynaklanan bir arızadir..

Hizbull'ahın oluşumu, insan zihnini meşqul eden tarafı,Sadece kuzey kürdistan parçasında neden war oluşuyla sınırlı bir soru işaredi degil,ayni wext;Misliman kürdler ŞAFİİ'dir..Hizbull'ah ise:ŞİİCİ bir meshebe ait ,başta iran we lübnan wss.'lerde oluşmuş,İnsani/ islami kurallara aykırı misyonla hareked eden Konjuktörel bir yapıdır.. Tabii haqları 'fitri haq'ları misliman geçinen müşrikler tarafından gasp edilmiş kürdlerin haqını sawunabilecek bir izi -Söylemi dahi Hizull'ahi oluşumdan duymak yada rastlamak mümkün görünmüyor.Buda O oluşumun ortaduğudaki warlığının ANATOMİSİDİR. Tasarladıkları partilerinin ismi hüda-par olacağına "XUWDA-PAR"olsaydı ? irandan azar,tırkiyede ise ,yargılanacaklarını düşündükleri için olmasınmı ?

Kürdlerin meşxur atasözü: "Dar lı ser koka xuvw heşin dibe !"Diyerek ..Ayedi kerimede (Hüd-113).Diyorki:Zalimlerin yanında yer almayin,Onların ateşiyle yanacaksınız ..Mazlumun, zalimlerin yanında yer aldığı bir dünya olmaz olsun..
 Yorum #10  | 2 Aralık 2012 20:49 | Alıntı     

hamza

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
bu satılıklar zaten anca filistindeki sawaşı görüp protesto ederler.KURDISTAN da katliam yaşanması,sawaşın olması bunların umurunda mı sanki?zawallı hizbulşeytanın teki FKO HAMAS ilişkisini bu adilerle PKK ilşikisi gibi göstermeye çalışmış.HAMAS militanları FKÖ we tabanını weya İSRAİL karşıtlarını katlediyormuydu peki?ya da işlediği cinayet sonrası İSRAİL askeri we ya polisince korunduktan sonra salıweriliyormuydu?ik tel sakal bırakmayı,geniş kumaş pantolon giyip kahrolsun israil demeyi MÜSLÜMANLIK için yeterli sayan bu münafıklar İSLAMIN,İNSANIN WE KÜRD ün düşmANI EBU CEHİLLERDİR.XWEDA BELA WAN BIDE İNŞALLAH.bu dini kendi pisliklerini örtmek için kullanmayı da akpli mellelerinden öğrenmişler.çatlasanız da patlasanız da KÜRDÜN PARTİSİ PKK dir.KURDISTANIN LİDERİ SAYIN ÖCALAN DIR.
 Yorum #11  | 2 Aralık 2012 20:57 | Alıntı     

M.Yilmaz

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin Hasan Sellah bey TC basinin okuyoruruz ama benimsedigimiz icin degil düsman ne diyor diye okuyoruz aslinda okumamak daha iyi onlar biliyor okudugumuzu ve ümütleri kirmak ve sözde gözümüzü korkutmak istiyorlar yani okumamak daha iyi.
 Yorum #12  | 2 Aralık 2012 21:04 | Alıntı     

saddam

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,

Öncelikle hizbullah, Allahın askeri anlamına gelmiyor. Bu anlamı karşılayan Cundullah kelimesidir. Hizb ise parti, taraftar, fırka anlamını taşıyor. Emin olun, onları iyi tanıyorum. Çok az bir kısmı hariç samimiler, ama 90 lı yıllarda meşru müdafa kapsamında, biraz da çahillikten olsa gerek, bariz hatalar yaptılar. İslami kabul edilmeyecek davranışlarda bulundular. Herhalde, bu biraz pkk nın şımarıklığı yüzünden oldu ve hizbullah tabanını şiddetle yok etme siyasetinden dolayı oldu diyebiliriz. Yine de bir kısmı yapılan hataları kabul etmekle beraber o dönem için silahlı mücadeleyi destekliyorlar. Hizbullah tanımak istiyorsanız hizbullahın SAVUNMALAR kitabını okumalısınız. En azından ucuzdan laf atmazsınız.
 Yorum #13  | 2 Aralık 2012 21:28 | Alıntı     

hamza

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
bu zındıkların lideri olan hüsyeyin welioğlu öğrenciyken türk talebe birliğinin üyesi bir satılıktı.okuldan sonra da onu KURDISTAN DA fitne fesad çıkarmak için kullandılar.biz bu şeytanokları we onlara destek weren malları çok iyi tanıyoruz.din iman diyip imansızlık yapanların adiliğinin neyini sawunuyorsunuz hala utanmadan.zaten ne mal olduğun kendine taktığın sadam isminden belli ya gewşek?şımarıklık senin gibi zawallı klawye şamanlarının işi ewlad.sizi koruyup gözetecek dewletiniz KÜRD LE başa çıkamazken senin gibi çakkallar mı karşı çıkacak?sen git kımızını içip ya erdoğan demene dewam et.atatırkınız de zamanında milleti kandırmak için ALLAH ALLAH diyordu.sonrada ne ALLAHSIZLIKLAR yaptı hepberaber gördük.bu ucuz numaralarınız artık işe yaramıyor.dini siz münafıklardan kurtaracağız
 Yorum #14  | 3 Aralık 2012 01:49 | Alıntı     

berzan Qamislo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hassan selah size soruyorum. Devlet neden hizbullahci kattileri birakti? Acaba karsiliginda ne alacak devlet? Ayrica merak ettim neden her yazinizin arkasinda sayin öcalani tanri olarak ekliyorsunuz? Konuyla alakasi yok ama üstüne basa basa bunu yaziyorsunuz neden? Herhalde buna bir kac kürdü inandirirm diye umuyorsunuz. Bosuna ugrasma bu kampanya eski artik tutmaz..
 Yorum #15  | 3 Aralık 2012 08:40 | Alıntı     

Mamoste

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Saddam adlı yorumcu hangi dünyada yaşıyorsun ki katilleri masum gösteriyorsun. Şiddetin her rengi kötü onu belirteyim. Hizbi kontra devlet denetiminde örgütlendi. Devlet onların eline maktüllerin isim listelerini tutuşturdu. Buna itiraz ediyor musun? yok eğer etmiyorsan yorumun anlamı kalmıyor. Bu ilişkiye bütün Kürtler tanıktır. Müslümanı da, diğer inançtakileri de tanıktır. Kürt halkı ekseriyet müslümandır. Onların bu yönünü sistem kullanmaya çalışıyor. Özgürlük taleplerinin önüne bu ideolojiyi dikmek istiyor. Toplumu karıştırmak istiyor, Kaldı ki Kürdistanda değişik ve islamiyeti öne çıkarak siyasi partiler de vardır. Kimsenin onlara bir yanlış lafı olamaz. Çünkü dünlerinde ve bugünlerinde piyonluk, ihanet yoktur. Kullanılma durumu hiç yoktur.
 Yorum #16  | 3 Aralık 2012 12:41 | Alıntı     

sami

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Daha önceki yorumlarindan okudugum Hassan SElah in en azindan bir KUrd yurtseveri oldugunu düsünmüstüm.Ama görüyorum ki Düsmandan daha cok Düsman.90 dönemini cok iyi bilenlerdenim.Dinle Allahla iliskisi olmayan hayata tek rekaat namaz kilmayan insanlar birdenbire Allahin askerleri oldular.Bazilari ya Kürdleri geri zekali saniyor,yada kendilerini cok kurnaz zanediyorlar.``ha canim devlet Hizbullah i kurdu,ama simdi onlarin denetiminden cikti`` ama öbür taraftan A. Öcalan icin mit in adamiydi hlada öyledir tezi ne kadar canla basla savunuyorlar.Hassan Selah a vicdani varsa biraz düsünsün diyorum.Afrikada ki hayvanlar bile Hizbullah kadar vahsi degildi.,ALLAH a inanan bir insan o cinayetleri islemez.ALLah adina yolla cikanlar bunu yapmaz..Kendi kardeslerine kendi tanidiklarina biraz para icin bunu reva gördüler..
 Yorum #17  | 3 Aralık 2012 13:26 | Alıntı     

NURHAK PAZARCIKLI

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
HERKES BILDIGINI OKUYOR
Konu ne olursa olsun, gundemi ne isgal ederse edsin paranoyak olmus orumcek beyinli
ler
Asla ve asla Kurd halk onderine olan kinleri bitmeyecek
Dusman hizmet, ten oteye ise yaramayan abuk sabuk fikirleri ile kafalari karistira dursun
kurd halki onderligi etrafinda PKK onculugunde kenetlenmistir.

Suriyedeki halkimiz partisi ve ordusu etrafinda kenetlenmekte genclerimiz akin akin PYD onculugundeki orduda silahlaniyor guneyde barzani ile malikinin bilek guresi devam etmekte

Vaziyet boyle iken
Kotralari savunmak kurd halkinin sehitlerine yapilacak en buyuk saygisizliktir bu boyle biline.
Kontralar dun silahli saldiriyordu bu gunde tc medyasini kullanarak saldiracaktir.
Hizbi kontra kurd halkinin haklarini nasil savunacak bir bilen var mi
 Yorum #18  | 3 Aralık 2012 18:37 | Alıntı     

R. Celik

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hüda-Par lilar:
Hani Allah her seye kadir ve muktedir idi?
Ama sizler Allahin böyle olduguna inamiyorsunuz ki!
Eger sizler, Allaha inamis olsaydiniz, yer yüzünde ona yardim etmek icin partilar kurmazdiniz.
Hani Allahin kudretine mi inaniyordunuz?
Yok, yok sizler onun böyle kudretli olduguna inanmiyorsunuz, onun icin partilar kurup, ona yer yüzünde yardim etmek istiyorsunuz.
O sizin münafikliginizi bildigi icion, tirnaginizi bile uzatmaz.
Sizler kendi halkinizin AZADLIK DAVASINA KOSANLARI katlettiniz!
Ben Allahin sizin gibi kendi halkina düsman olanlara yardim edecegine inanmiyorum.
Eger sizin gibi kendi halkina düsmanlik edenlere yardim edecek olur ise, onun adini bir daha asla agzima almam.
Hasa, hasa: O zaman O`da sizin gibi münafiktir, anladinizmi!
O ALLAH sizin gibilere akil ve izan baghislasin ki, kendi kardeslerinize düsmanlik etmiyesiniz.
Kendi halkiniza, inanci ne olur ise olsun veya olmasin, düsmanlikdan vaz gecer iseniz, o zaman adaletli partiniz kurunuz ve kendi milletinize hizmet ediniz.
Yolun dogrusu da budur!
 Yorum #19  | 3 Aralık 2012 20:02 | Alıntı     

A.Dara

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Bütün islama inanan KÜRT HALKI ve KÜRT müslüman K.Post okuyucusundan beni affetmeleri
dilegi ile konu ile ilgili fikrimi belirtmek istiyorum..Elbette Kürt halki; sava$an ve dinamik bir güc
olarak PKK ve BDP etrafinda saf tutarken , türk sömürgeciligi de bo$ durmayacaktir.Bu doganin
geregi olarak böyledir..Elbette ba$tan bu yeni partinin direkt TC eliyle kurduruldugunu söyliyemem..Ancak ne olursa olsun; ileride yasal zeminde PKK ve BDP kar$iti olarak siyaset
yapacagi aciktir.Bu durum BDP yi de daha fazla islami motifler kullanmaya zorlayacaktir ki bu
durum Kürdistanda özgürlük mücadelesinde COK BÜYÜK PAYLARI OLAN KÜRT KADINLARININ
ZARARINA bir olu$uma sebebiyet verecektir..Islam bir egemen erkek dinidir ve bir sistem olarak
KÖLECILIK $ARTLARINDA dogdugu icin; bircok yaniyla köleligi barindirir..Ortadogunun dünyasini
bitirmi$ diktatörlerinin hepside bu dini kullanmasi bir tesadüf degildir! Dolayisiyla dini Kürt hareketlerinin ve hele hele Hizbullah gibi bir zamanlarin TC ye kontralik yapan bir yapilanmanin;
bugün KÜRT HALKININ ÖZGÜRLÜGÜ ICIN bir$eyler yapmasi beklenmemelidir..Kúrdistan maalesef sömürgeciler tarafindan bir tarim ve hayvancilik ülkesi olarak geri birakilmi$tir.Tarim
ve hayvancilik toplumlari dini toplumlardir..Yagmur yagmazsa Allaha yagmur duasina cikarlar,
dünyanin ba$ka bir kö$esinde tornado ( hortum firtinasi ) TA$I, KURBAGAYI ,BALIGI GÖKYÜZÜNE KALDIRIP, bu tarim toplumlarinin üzerine birakirsa; onlar yine Allah bizi
cezalandiriyor diye dü$ünürler..Sel ve deprem felaketleri icinde siyasal iktidari NIYE ÖNLEM
almadin diye suclamazlar; yine olayi bir Allahin Gazabi olarak yorumlarlar..Dolayisiyla sömürgeci siyasal gúcler icin ISLAM KULLANILMASI GEREKEN EN UYGUN DINDIR..Ancak bunu
derken Kürtlerin dini inani$larini kaale almayin demek istemiyorum.Zaten BDP nin icinde de
hatiri sayili bir müslüman dindar kesimin olmasi cok yerindedir..Kürdistan da ayri bir islami parti
kurulmamalidir ve hele hele gecmi$te; insanin aklina ve hayaline gelmemi$ öldürme-katletme
bicimlerine imza atmi$ bir KONTRA YAPILANMANIN Kürt halkina yarar getirmesi mümkün
degildir..Bu tür yapilarin HAK-PAR ve diger Kürt partileriylede kiyaslama yapilmasi dogru degildir..Ne HAK-PARin ve NEDE ESKI KEMAL BURKAYCILARIN KÜRT YURTSEVER KÜRDÜN
KANINDA HICBIR PAYLARI YOKTUR..Maalesef sömürgecilik Kürdistan da FETHULLAH GÜLENCI KOBRA YILANLARININ YANINA ; bir yeni zehirli yilan türünü piyasaya sürmü$tür..
 Yorum #20  | 4 Aralık 2012 22:53 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Düşünüyorumda,

İslamiyedin özü Kürd Dawasının karşıddı degil , tamda yanındadir.Hadda sawunucusudur.Çünkü islam dini,zulüme zorbalığa haqsızlığa we sömürüye Qarşıdır.İslamiyedin haqiqadına bağlı kalanlar,tarih boyunca hep zulüme we sömürüye karşı insani duruş göstererek hadda ,zulüm we sömürüye karşı HAQ adına sawaşmışlar.Bırakın zülüm we sömürü yapan misliman geçinen müşriklere karşı sawaşmayi,zulüm we sömürüden yana yeralanlara weya buna sesiz kalanlara karşı dahi sawaşmak , hem insani we hemde islamidir.(Sawaşmayi, sadece 'tequ req'lerle kurşun sıkmak anlamında kullanmiyorum)..Haqlı bir söz weya Mazlumi bir Duaa dahi,keskin bir kılıçtan daha güçlü bir etki yapar..!

Biz Kürd Milledinin ÖZGÜRLÜKÇÜ mensupları olan bireylerin en büyük haddalarından biride,zulüme we zalimlere karşı çıkarken..İslamiyede çatarak,onlara karşı koymak ibredi alemdir..Haqlı we meşru dawamızın bir tarafını ,kendi elimizle BİLİNÇSİZCE BALTALİYORUZ..

Yahoo,!

Sömürgeci Münafıqlar;Biz Kürd Qawminin haqını huququnu DİNİ inançlarını topraxını anawatanını ,islamiyedin gölgesine sığınarak hileyle sömürerek TALAN edmedilermi ? Ewed.İşde biz iro QAYİP eddiğimiz yerde haqımızı arayacağız.İslamiyedinde haqiqadına bağlı kalarak..!Yaho son asrımızda; haq we xurriyedlerimizin uğruna özgürlük mücadelemizin tarixine iyi baxın,; BİLGE :Dindar-Alim dedelerimizin başta canfedaca yer aldıklarını görmüyormusunuz ..? Daha muhimi iro Kürd Özgürlük mücadelesinin destekleyicilerinin büyük oranı yine Misliman-Dindar Kürdler degilmi? Yaho siz müsliman geçinen müşriklerin yüzünde haq dinimize sitem edmeniz,OK GİBİ SİNEMİZE SAPLANİYOR ..Bee !
 Yorum #21  | 6 Aralık 2012 07:49 | Alıntı     

WELAT

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Allh ismi kürdün veya türkün partisiyle özdeşleştirmek cehaletin ta kendisidir.Siyaset ve beşeri iddeolıjilerin seyri kendi zaman dilimi içesirinde değişik türde stratejilerini belirleyici rolerini oynarlar.Dini siyasete alet etmek farklı inançların kendi özünden uzaklaştırma ve inanç psikolojisine bir dejenerasyon yaşanması ve değer yargılar gelenek görenek ve aidiyetler ağır tahribatlara yol açar.Sahtekarlık din ve devlet anlayışı neyse din iddeolojisi bir partininde aynı makyaja börünmesi dinle özdeşleştirmek yanıltıcı olur.Bu siyaset dili faşizmi doğurur faşizimın dini ırkı ne olursa olsun lanetlenmelidir.Bana göre kürtler hezeyana kapıldılar siz istediğiniz kadar tünelin ışığı görünüyor algısı bugünkü dünyanın sosyolojik gerçeğiyle örtüşmediği kanısındayım.Tabulaştırılmış bir lider ve iddeolojik algısı demokratik siyasetle örtüşmez.
kolaylılar diliyorum
 Yorum #22  | 9 Aralık 2012 01:11 | Alıntı     

Erda

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Bu ici şeytan Disi. Müslüman. Olan. Katillere. Hiç bir yerde. Orgutleme. Çalısmalarına. İzin verilmemeli. Her. Alanda. Tehsir. Edilmeli. AKP. Kürdistan'da. Siliniyor. Yerini. Yasal
Kontratlara. Doldurmaya. Çalışıyor
Din de. Kürtlerin. Yumsak. Karni. Tarikatlar. Kürtlerden. Cikip. Yayılmış. Osmanlı.
Sarayında. Yer edilince. Dönüp. Kürtleri. Vurmuş. Ve halen. Vuruyor. En yeni ornegi
Gülen. Cemati. Kürtler. Müslüm. Degilde. Başka. Dinde. Olsaydılar. Su ana kadar
Bağımsız. Kürdistan'ı. Kurmuşlar di
 Yorum #23  | 9 Aralık 2012 11:22 | Alıntı     

welat

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sayın hamza. mehdi zana 30 yıl önce ana dilinde savunma yapıyordu once sectiginiz milet vekilerine ana dilde konuşmayı ögretin hep caldınız hep taktı yaptınız MEHDİ ZANA SİZDEN 30 sene önce öndedir .....
 Yorum #24  | 13 Nisan 2015 09:49 | Alıntı     

Wilioi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
propecia directions cialis online viagra generic tabletsclomid metformin and pcos olanzapine ovulation following clomidviagra aphrodisiac generic viagra best supplier what is viagra plusaccutane penis bumps where to buy nizagara generic viagra cheap canadacialis heartburn prednisone buy viagra onlineattorney chris seeger accutane cialis super active canada buy cialis vs viagra forumexuberant granulation tissue accutane boots erectile dysfunction how use clomidcialis and wine buy alli uk propecia and minoxodilis accutane still available viagra sales in usa viagra discount couponscost for propecia canadian pharmacy cialis 20mg medical adviceuprima cialis viagra letrozole viagra cialis vspropecia result canadian pharmacy brand cialis online canada
 Yorum #25  | 20 Nisan 2015 17:57 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sildenafil cialis generico acheter du cialis 10 mg generic cialis any goodwhen viagra fails online pharmacies canada viagra adverse effectsbuy cialis generic online canadian pharcharmy generic cialis discussion board forumcialis overdose symptoms canadian health care mall cialis online comparebuy viagra online 35008 viagra pfizer achat en ligne walmart pharmacy viagra cost
 Yorum #26  | 22 May 2015 03:40 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
The large lobe in the front of the brain is called the frontal lobe which is the youngest part of the brain.I have no where met fonder husbands more affectionate parents than in the lunatic asylum during their intervals of calmness and reason. antabuse .
 Yorum #27  | 24 May 2015 22:11 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Modern interpretations suggest that these prehistoric patients may have been incapacitated by the unbearable pain of migraine or the involuntary seizures of epilepsy.The eye views the magnified virtual image formed by the eyepiece. cialis 40 mg Only of cases are familial with the remainder being sporadic.Dysplastic nevi abnormal pigmented lesions or moles on a patients skin may be a precancerous metastatic unilateral sign of malignant skin cancer called melanoma.Using this method the efficacy of intracavernosal gene transfer of naked hSlo cDNA that encodes the human BK channel subunit was investigated with positive results in aged or diabetic rats and in male cynomolgus monkeys with ED secondary to dietinduced atherosclerosis Christ et al.
 Yorum #28  | 22 Temmuz 2015 22:29 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Examples Singular Plural apex apices varix varicesUrinary tract obstruction does not usually cause AKI unless the obstruction is bilateral or there is preexisting renal damage.They may secrete a vari ety of steroid hormones including estrogen and androgens and are associ ated with precocious puberty in children and gynecomastia in adults.The manner of the procedure depended on the symptoms and their severity details about the patient such as age and preexisting conditions the time of day week and year and even the prevailing weather. viagra no prior prescription CAIn on a visit to the Crimea she had contracted a day illness known as Crimea fever that was to cause periods of disability and bed rest throughout the rest of her life.Type hernias are treated medically with antacids small meals and elevation of the head after meals of cases may require surgery Nissens fundo plication if there is no response to medical therapy or if there is evidence of esophagitis.What are the interventions that we can teach to an individual that might have a problem with anger This is the category of anger management. canadian viagra With the demise of the Roman Empire alchemylike mainstream medicine of the time faded from historical view in Western Europe.melatonin Hormone secreted from the pineal gland and thought to regulate circadian rhythms also used in supplement form as a sleep aid.Priligy or Dapoxetine is a supplement which is supplied within delivers of three and costs about Twentyfive per pill to the patient.This national hotline number will let you talk to experts in poisoning.plasma and red blood cells from one body to another.Korsakoff s psychosis irreversible Caused by thiamine deficiency Alcoholinduced amnestic disorder Mostly affects shortterm memory confabulation is common viagra pills Intracranial HTNThe culprit was penicillin but it took the pressures of World War II to ensure that this first antibiotic was massproduced.Resilin in the wing.Characteristically there is no inflammation.Many traditional African practitioners do not identify an illness in the way that modern sciencebased medicine doesthat is by selecting the most likely condition from a range of related options such as differentiating between pleurisy bronchitis and pneumonia. isotretinoin 5mg They should be checked regularly with a liver imaging test and blood tests.In another study myofascial trigger point release and pelvic floor reeducation also lead to a significant improvement in NIHCPSI score Anderson et al and also improved sexual function in men with CPCPPS Anderson et alTumor marker elevation AFP is useful as a screening tool.Degeneration of nerves in the basal ganglia occurring in later life leading to tremors shufing gait and muscle stiffness dopamine neurotransmitter is decient in the brainparathormone PTH Secreted by the parathyroid glands increases blood calcium.The prostate gland lies at the region where the vas deferens enters the urethra almost encircling the upper end of the urethra. real viagra for sale online 178 It is very important for pregnant teens to have early and adequate prenatal care.
 Yorum #29  | 16 Ocak 2016 22:27 | Alıntı     

WillFles

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67264, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 271431545,
A mutation in factor V gene b.The bone marrow will be removed from your pelvic or breast bone. buy propecia Acute bacterial prostatitis after transrectal prostate needle biopsy clinical analysis.pylori infection avoidance of NSAIDs and appropriate use of antisecretory drugs.CXR ECG and urinalysis are normal.Chronic exposure of esophageal mucosa to gastric acid and pepsin an enzyme that digests protein leads to reux esophagitis.After adjusting for sociodemographic characteristics the odds of moderatecomplete ED increased byn.cmHigh levels indicate liver disease or biliary obstruction. worldwide pharmacy kamagra et al.Xanthoma hard yellowish masses found on tendons finger extensors Achilles tendon plantar tendonsAn important and promising application is in the manufacture of catheters.thirddegree burn K Match the following medical terms with their more common meanings below.Children resemble their parents.phreno mind schizophrenia Schizo means split. fast shipping prednisone What Is It Used For Specific uses of Lasix include Controlling high blood pressure hypertension Treating water retention edema due to several causes including congestive heart failure cirrhosis and kidney failure renal failure.Some items may interact with your medicine.Dapoxetine is also being considered for approval in other European countries.The development of drug resistance to the ER antago nist tamoxifen involves epigenetic silencing of estrogen regulated genesYou will be closely monitored during treatment to watch for side effects and to see how well you are responding to the medicine.Vigorous fluid hydrationbeneficial in all forms of nephrolithiasis c.Compute the force on the body of the insect that must be generated during the downward wing stroke to keep the insect hovering.opening to the larynx best canadian pharmacy cialis Be sure to observe the following pointsMAEd RTRTARRT Academic Chairman and Radiography Program Director Radiography Education Program Bergen Community College Paramus New Jersey Susan Newton MT ASCP Franklin County High School Rocky Mount Virginia Alice M.Stress testuseful for patients with an intermediate pretest probability of CAD based upon age gender symptoms.. propecia androgenos TERMS PERTAINING TO THE BODY AS A WHOLE Lung Liver Lining PERITONEUM Covering abdominal abdominal Stomach Large intestine colon Kidney Retroperitoneal area cavity organs Omentum PERITONEUM Omentum Small intestine part of the peritoneum Uterus Bladder Urethra A Rectum Vagina B FIGURE A Abdominal cavity side view and in light blueStem cells grow into any tissue or organ for rejectionfree implant into their original owners body.GHowever failure to respond may be due to one or more potentially modifiable factors such as hormonal abnormalities food or drug interactions timing and frequency of dosing lack of adequate sexual stimulation heavy alcohol use and the patients relationship with his partner.


--------------------
Cialis Super Active Generique Purchase Cheap Amoxil Amoxicillin Dosing In Neonates
 Yorum #30  | 17 Ocak 2016 21:19 | Alıntı     

JoseMYPE

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 71508, Kayıtlı: 17.12.2015
   ICQ: 177574247,
Squires RA Postier RG.b.erythrocyte sedimentation rate ESR Speed at which erythrocytes settle out of plasma.hyperination of air sacs with destruction of alveolar walls buy dapoxetine online confidence interval CIc.abnormal collection of uid in a scrotal sacTake this medication by mouth as directed by your doctor with or without food usually once or twice daily.Each brain organ controlled a particular mental intellectual or moral faculty.Its a common condition which can affect men of any age but its most common in younger and middle aged men typically between and acquistare cialis originale Pioneer epidemiologist and anesthetist John Snow see pp.P.Transthoracic needle biopsy under fluoroscopic or CT guidance a.Then our backline immunity which is much slower but much more specific than the frontline defenses gets to work.MicroRNA dysregulation in cancer diagnostics monitoring and therapeutics.a.b. buy viagra pills without prescription A diagnosis is made after sufcient information has been obtained about the patients condition.Quick Hit Do not confuse testicular cancer with testicular torsion or epididymitis.g. generic viagra 20 mg At halftime he tests his blood sugar.T wave returns to normalMembers of the peer group often try to act alike dress alike have secret codes or rituals and participate in the same activities.Consider giving mL of DW intravenously if the patient is symptomatic. cialis que es yahoo Only a few papyri deal with medical matters.clinical featuresDuration of HRT use was associated with more gentle slopes of decline in episodic memory visuospatial memory and perceptual speed the authors note.a.


--------------------
How Do You Take Zithromax generic viagra Propecia Bon Prix Pharmacie Achat

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: