Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Şivan Perwer: “AKP’ye açılım yapıyor diye ben de alkış çalmıştım"  


18-11-2012, 15:49 Kategori: Güncel  
Şivan Perwer: “AKP’ye açılım yapıyor diye ben de alkış çalmıştım"


kurdistan-post.eu / haber sevisi - Kürd müziğinin güçlü sesi Şivan Perwer, Türk zindanlarında 66. gününe dayanmış açlık grevlerine destek amaçlı bir grup sanatçı ile beraber Güney Kurdistan'ın Hewler kentinde açlık grevine başladı. Irak Kürdistanı Parlamentosu karşındaki Şehid Sami Abdularahman Parkı’nda eyleme başlayan Perwer ve beraberindeki sanatçılar tüm dünyaya ve hükümete açlık grevlerine ilişkin harekete geçme çağrısında bulundu.

Perwer eylem alanında verdiği demeçte açlık grevindeki tutuklu ve hükümlerin taleplerinin haklı ve insani talepler olduğunu söyledi.

“AKP’ye açılım yapıyor diye ben de alkış çalmıştım" diyen Perwer "Hatta birçok kişi bu tutumumdan dolayı bana tavır almıştı. Ben Türkiye’deki aydınlara bu adıma destek olmaları çağrısında bulunmuştum. Fakat her geçen gün birşeyleri kabul etmemeye başladılar. Muhalifleri cezalandırıyorlar, alternatifleri reddediyorlar. Bu iyi değil. Yani umutlarımızı kırdılar” dedi.

Şıvan Perwer okuduğu basın açıklamasında, “Allah tarafından yaratılan bir dil nasıl yasaklanabilir?” deyerek, anadilde eğitim önündeki engellerin kabul edilemez olduğunu önemle vurguladı.

Perwer, “Tutsakların talepleri bizim taleplerimizdir. Ölümler yaşanmadan bu talepler yetine getirilmeli” dedi.

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın Kürd halkının ulusal bir lideri, siyasi bir Kürt lideri olduğunu belirten Şivan Perwer, Öcalan’a uygulanan tecridin ne ulusal ne de uluslar arası hukukta yerinin olmadığını söyledi.

Öcalan’ın durumunu İsa peygambere benzetti: “Her ne kadar İsa’yı çarmıha gerdilerse de, bugün milyonlar ona inanıyor”.

Sadece Kürdlerin değil, Türklerin de barışa ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Perwer, mevcut gidişatın değişmemesi halinde Türkiye’yi daha karanlık günlerin beklediğini ifade etti.


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 15)
  |   Okuma: 5105   |   Yorum: (34)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 16 Kasım 2012 14:53 | Alıntı     

Mamoste

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Ne diyelim, hayırlı sabahlar mı? sizin hepimizden daha çok sistemi tanımanız gerekiyordu. Öyle olduğunu da biliyoruz. Sizler sistemin özünü tanıyorsunuz, ruhunu biliyorsunuz. Fakat kırıntılara umutlanma nereden çıktı onu anlamadık. Haydi Kemal Burkay dünden razıydı, geçmişi de karanlık geleceği de, siz pırlanta bir insansınız, berrak ve tertemiz.

Kürt halk müziği sanatçısından çok öteye anlam ifade ediyorsunuz. Kürt halkı ırkçılığın ve faşizmin yok etme politikası altında inlerken ona yaşama umudu oldunuz, özgürlük penceresini araladınız.

Bu ırkçı sistem kurumları ve kuralları ile duruyor, kim başa gelirse gelsin bu düzen değişmeden özgürlük ve demokrasi olamaz.

Önce ırkçı kurum ve kurallar değişmeli, başa geçenler bunu değiştirmeli ardından da özgürlük ve demokrasi gelir, gelecektir.

Bu sistemi tanıdığınız halde, herşeyi ile yerli yerinde duran bu ırkçı kurum ve kurallar değişmeden pembe tablolar sunmanın anlamı yoktu. Bundan sonra da olmamalıdır.
 Yorum #2  | 16 Kasım 2012 17:15 | Alıntı     

Hesenê Canbegî

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hevalno, ka bibêjin kê ji me di jîyana xwe de shashîtî nekirîye... Shivên jî shashitî kirin, min jî, te jî... û PKK+hêzên din jî. Hesabên bichûk berdin îro.

Ema ya durist ev e ku Shivan îro li xwe mikurdêt û dibêje "...me rastîya AKP nasnekir...." Eva bi ya min tishtekî (bi teybetî jî îro ku chavsoran dor li me pêchane) pirr girîng e.

Ez Shivên ji vira de hetta Hewlêr'ê pîrozdikim ku hat cem gellê xwe, ne tenê li gellê xwe, lê esil ew li xwe vegerîya. Piroz be!

Kurdîno, merdîno, têkoshîne bilind bikeyn, bi chek, bi mesh, bi manewî, bi dua, bi maddî, bi stran û chandê, û bi tevlêbûna gerîlla+tûgayên dehhezarî.
Hezar silaw li we be.....

Hesenê Canbegî
Konya - Yeniceoba 16.11.2012
 Yorum #3  | 16 Kasım 2012 20:37 | Alıntı     

erdal batman

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
siwan ın ne kadar yanlıslıgı olsada bu eyleme destek verdigi icin kutlarım.bos bos yorumları yazmaya gerek yok
 Yorum #4  | 16 Kasım 2012 21:29 | Alıntı     

yado

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
.....destegine özgürlük savascilarinin ihtiyaci yoktur
 Yorum #5  | 16 Kasım 2012 21:42 | Alıntı     

azadi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Bence kişisel olarak Şıwanın gel gitli siyası hayatını benimsememe rağmen,açlık grevine destek önemlidir..Olumsuzluklara rağmen halkımızın ozanlarından biridir..Kürtlerin bu zor döneminde her kim destek veriyorsa bu çok değerlidir....Zaten yanılgısınıda kabul ediyor..burkay,güçlü,metiner gibileri umudunu Kürtlerin yenilgisine ve ak yükselişine umut bağlamamıştır..Tüm çelişkilere rağmen tavrı olumludur..Gün eleştirme günü değil..birlik ve beraberliği güçlendirip oyunları ve ihaneti boşa çıkarma günüdür
 Yorum #6  | 17 Kasım 2012 03:53 | Alıntı     

Zerdeşt

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ne açlık grevine desteği, ne destek eylemi ne hali. bu süreçte ne önemlisi ne önemsizi!
ben ne diyom temburım ne diyo?

(yazılarınıza sadece sizi destekleyen yorumlar yapılmak zorunda değil. yorum bir demokratik platformdur.ilkeli davranmak lazim. siz bu adamı beğenirsinizi başkaları beğenmez.demokrasi tahamüldür)

Kürd mileti doğru-yanlış açlık grevinde

AKPnin işbirlikçiye de ihtiyacı kalmadı.
tırşık bile dağıtmıyor erdoğan.

Tam da bu arada "ulusal ozanın" yakında kaseti çıkacak.

Kaset çıkacak da kim alacak? güneyde kimse tanımıyor, dinlemiyor, barzani artık illahal etti bundan. geriye pkk kitlesi kaldı.

Artık bu full yağlama yıkamadan sonra pkkli kardeşler bunu afeder, kasetlerini alır, belki tvye de çıkarırlar.
AKP karşı hamle yapar, "ulusal ozan" yeniden Berlin'deki gazozcu-dönerci fetullahçı finansorleri ve Türk Kültür Bakanı ile "benim güzel memleketim" korosuna katılır...

ölümsüz ses, ulusal, bölgesel ve evrensel ozanın yeni kasetteki parçalarında biri de şöyle başlıyormuş:
de wer wer de wer wer
de wer wer de wer wer
de wer wer perewer
de wer wer dolar wer

resimde "Ulusal ozanın" yanında durup onun ceketini düzelten, yağını balını yakan adam sazcısı hakan akaya. Kasetin hazırlıklarını yapıyorlar Dihokta...
 Yorum #7  | 17 Kasım 2012 16:54 | Alıntı     

R. Celik

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Inanin, Sivan`in yine bir yerlere yaranmasi.
Vardir muhakkak bir düsüncesi!
Mübarek med ve cezir gibi! Gel- git!
Konserelri azalmistir!
Benim bildigim Siva, cikari olmaz ise, bir sey yapmaz!
 Yorum #8  | 20 Kasım 2012 22:56 | Alıntı     

kardelen

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
aynen oyle siwan çıkar neredeyse orada bulunur tarihde herzaman oyle de yapmis çıkarı kalmayinca bir gunluk aclik grewiyle veya baska bir gerekceyle kendini afetirmis kurt halki hicbir zaman unutmaz
 Yorum #9  | 21 Kasım 2012 07:14 | Alıntı     

ihsan nuri paşa

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
siz bu yorumları yapacak insanlr degilsiniz şiwan perwer ulusun uyanmasına yani olayın icindeki bir siyasi aktördür radikal şarkıları olmasaydı peşmergeler etkilenin savaşırlarmıydı kac tane kürt genci özgürlük mücadelesine katılırmıydı el vicdan olun bırakın artık eleştirmeyi yeter birlik olma zamanı .
 Yorum #10  | 21 Kasım 2012 09:25 | Alıntı     

M.Yilmaz

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Roj bas,Arkadaslarin coguna katiliyorum ama insanin cikarida önemli,kimse kimsenin kara kasi kara gözü icin hareket etmez ,kimse kimseye beles ekmek vermiyor,Siwanin kendine göre masraflari var kocaman ekibi var bunlar hep para.Pkk siwani biraz yakin tutmak istiyorsa biraz para vermeliki biraz rahat yasamali ve bence hak ediyor,kardeslerim gercekci olalim o siradan bir insan degilki hep o fedakarlik yapsin,yani kibarcasi masraflar var,Barzani para veriyorki oraya gidip duruyor,Siwan agzindaki baklayi bence cikarsin.Napoleon bile demis para,para,para,gercek bu.PKK sanatcilara deger vermeli ve onlara bir bütce ayirmali bence nereye kadar fedakarlik,tek bir kisi olsa neyse ama kocaman ekipler var her insan ayni degilki fedakarlik yapsin.Biz Kürdler artik biraz ekonomiden anlasak iyi olur.Siwanin Pkk ile ne idiolojik nede taktiksel bir problemi var ama tek problem para para para.
 Yorum #11  | 21 Kasım 2012 20:31 | Alıntı     

Békes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Bundan 2- 3 ay önceydi. Ünlü KÜRD Düşmanı Fethullah GU lenin kardeşi ölmüştü. We Zeman rojnamesinde Fetulah gu lenin kendisini arayıp başsağlığında bulunanlara bir teşekkür ilanı.
Aynen şöyle; " Cumhurbaşkanı Evdıla gül, başbakanımız receb teyib erdoğan, bakanlarımız..... Ve de ünlü KÜRD ozanı ŞIVAN PERWE'e teşekkürlerimi niyaz eylerim..."
Hey gidi KÜRDO hey...Akıllanmıyacaksın. Adam senin canına okuyor, seni yeryüzünden silmeye çabalor, sen kalkmışsın ona "kardeşi öldü" diye başsağlığı diliyorsun ey şıvan perwer...
İnanın o tarihe kadar gönlümde büyük bir taht kurmuştun. Ancak ondan sonra sıradan bir insandan farkın kalmadı...
 Yorum #12  | 27 Kasım 2013 08:33 | Alıntı     

zsx

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
There is no need for a person to go into a store to buy a cheap designer bag, Louis Vuitton Sale is available online, where you can choose form a wide range of handbags in different colors, shapes and sizes can be used with different prices . Sell ??the image of the various handbags in Louis Vuitton are available online, so its easy for one to choose their favorite handbag, place an order and be proud owner of the beautiful cheap designer handbags.
gucci outlet

prada outlet

Christian Louboutin Outlet

louis vuitton handbags

louis vuitton purses

michael kors

michael kors outlet

michael kors outlet

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton bags

louis vuitton outlet

louis vuitton outlet

michael kors outlet online
 Yorum #13  | 12 Mart 2014 02:53 | Alıntı     

louis vuitton3

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
better , but now they will break with Louis Vuitton Monogram Mini Lin . Anyone who pursues beauty and fashion michael kors Louis Vuitton Monogram Mini Lin Louis Vuitton Damier louis vuitton purses see
For getting these replicas there are a number gucci outlet online of online stores. These stores not only offer you michael kors outlet with Louis Vuitton Handbags, but also a selection louis vuitton handbags of replica Louis
have their own Louis Vuitton michael kors handbags line of products to choose from. Always make sure michael kors outlet online that the products you buy are genuine Louis Vuitton louis vuitton bags Creations , to be sure that the
at gucci outlet first glance . The glamor and sophistication have been louis vuitton blended into the soul of mediocre design . louis vuitton outlet And the precision and details would all replicas blushing michael kors outlet but make
fashion. It has 400 Pages filled louis vuitton stunning imagery and will be available in three languages louis vuitton ??, English, French and Italian. It is louis vuitton bags Available louis vuitton purses from 1 September 2009
time using lift it . Upon the throne of the Queen Review 2009 , fashion Select top 10 handbags red bottom shoes for customers as urban reference.Designed bag that holds Neo Christian Louboutin Outlet Cabby easily
 Yorum #14  | 18 Nisan 2014 02:57 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
2014 montrent la semaine de photos des coulisses de Paris hommes Valentino montrer des photos des coulisses Hiver 2014 montrent nike air max 1 pas cher que compte la semaine de Paris hommes Valentino photos des coulisses de Paris masculine hiver 2014 Semaine Valentino montrer des photos des coulisses, bien que nike free run 2 footlocker les modèles ont été assouplies show de l'état photos des coulisses, mais dans le fond hiver 2014 show Valentino dans la semaine de Paris les hommes, et vous pouvez encore sentir la noblesse de luxe, beau modèle masculin nike free run 3 couplé avec un visage magnifique fourrure, couleurs riches et profonds, fascinant.
Porter des jupes plus difficile sport sportif? Givenchy Printemps Eté 2012 montrent masculine grande image + de détails, affiches Fashion Network vous invite à nager dans le printemps et l'été 2012 Semaine soldes nike blazer mid des hommes de Paris! _ Givenchy masculine. Toujours pour quelques nike free 5.0 femme pas cher jours à Milan la semaine de la mode masculine mocassins Prada petite obsession floral encore? Regardons printemps 2012 montrent de-chaussée de Givenchy Homme plus exagérée ""du monde coloré"" il. Non seulement oiseau s'affirmer lumineux des fleurs de paradis couvert le corps, concepteur Ricardo ? Tixi laissant les hommes portait une jupe! Avant-gardiste, magnifique, fort, dur, le printemps et l'été 2012 la mode masculine raison Givenchy il ya trop de gens brille. Givenchy Printemps-été 2012 collection homme avait absolument aucune robe noire est apparu, mais à un blanc pur et la bouche pleine de force de vie exubérante d'une herbe verte tropical tout au long de l'audience, qui pour Ricardo ? Tixi toujours l'amour sombre gothique esthétique, c'est une très grande percée. Ricardo nostalgie pour le surf ? Lorsque Tixi gar?on et son exploration de ces street style quarts nike chaussure d'inspiration cette saison fusionné dans le grand fort, riche sentiment de puissance et silhouette sportive. Robes nike air max 90 pas cher de styl
 Yorum #15  | 25 Nisan 2014 05:05 | Alıntı     

Michael Kors Outlet

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
see, Auntie.¡± ¡°Are you chaffing, Dinny?¡± ¡°Oh! no. Women haven¡¯t the sense of difficulty that men louis vuitton bags have; women¡¯s difficulties are physical and real, men¡¯s difficulties
places at louis vuitton outlet once; she looked leisurely, detached, and pleased ¡ª not unnaturally, for cheap louis vuitton bags she liked her niece. ¡°Up for shopping, dear?¡± ¡°No, louis vuitton outlet Aunt May, I¡¯ve come to win an
¡°I expect in the michael kors Cathedral, but Father will know.¡± ¡°Tea, darling? Scaramouch, up you louis vuitton outlet online come, and don¡¯t bob your nose into the Gentleman¡¯s Relish.¡± christian louboutin shoes outlet ¡°Dinny, I¡¯m so
she so constantly sacrificed all that to be louis vuitton outlet store with her children and himself. The war had broken out just louis vuitton purses after her marriage with Ronald Ferse, and Sheila and michael kors outlet online Ronald had louis vuitton handbags
crinibobs?¡± ¡°They look like strawberries and taste like carrots ¡ª crinibobs ¡ª he would steal up behind them ¡ª¡± ¡°If he was in front louis vuitton store of them with the crinibobs, how
pie.¡± Lord Saxenden rose. gucci outlet online ¡°Ah! Ham!¡± and went over to the side table. ¡°Well, michael kors outlet Dinny?¡± ¡°Just some jam, please, Michael.¡± ¡°Goose-gog, strawberry, black Christian Louboutin outlet online currant,
that, one lets oneself go.¡± ¡°You can cut out gucci purses what you like.¡± ¡°It¡¯s no end good of you, Dinny.¡± michael kors bags Adrian Cherrell was one of those confirmed countrymen who live in Authentic Louis Vuitton Handbags
men. Shootin¡¯ them one can quite understand, but floggin¡¯ is so louis vuitton physical and like the old Duke.¡± ¡°Don¡¯t you feel inclined michael kors purses to flog carters when they lash overloaded
 Yorum #19  | 4 Nisan 2015 10:05 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
viagra generic purchase cialis vs viagra viagra and sports performancelevitra online in australia levitra generic order cheap levitraviagra cost in mexico priligy modo d'uso generic viagra usais viagra right for me Viagra sildenafil citrate 100mgcialis 5 mg and alcohol cialis tadalafil 20mg cheap plavix
 Yorum #20  | 13 Nisan 2015 12:17 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
legal viagra viagra samples overnight cheap viagra without prescriptionviagra hard on Buy Viagra discount cialis levitra viagrakamagra uk viagra healthyman viagra austin txlevitra overnight extra super levitra levitra online pricescialis twenties cialis 5 mg cialis 5 mg enough
 Yorum #21  | 17 Nisan 2015 07:01 | Alıntı     

Wilioi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Keep in mind however that the book is organized so that you may begin study of the body systems with any chapter to create the order that best reects your interests. buy dicloflex Horn diagnosed Jims dermatologic condition as vitiligo impetigo psoriasis and prescribed a special cream.This can lead to liver damage and cirrhosis of the liver which is deadly if not treated. rx canada pharmacy accutane Thats important because when were stressed HPA turns on and secretes cortisol.These spaces act as capillaries and in part govern the motion of water through the soil. viagra in tre giorni on line .Diabet Med. buy alli in other country risk factors for complications or chronic osteomyelitis .If there is repeat ST segment elevation on ECG within the first hours after infarction suspect recurrent infarction. propranolol Afterward there may be some throbbing.Sildenafil. canadian pharmacy cialis 20mg Musculoskeletal system to Arthralgias and arthritis Bone lesions g.Increased cardiac output heart rate and stroke volume b. levitra Apply your new knowledge to understand medical terms in their proper context such as in medical reports and records.These short episodes of neurologic dysfunction are known as transient ischemic attacks TIAs. healthy man viagra offer Local treatments in which only the breast and surrounding tissues are treated involve surgery and radiation.I EM ERGENCY M EDICIN E advanced EMTs emergency medical technicians and paramedics. value pharmaceuticals, port vila, vu potassium K Electrolyte regulated by the kidney so that a proper concentration is maintained within the blood.Joints commonly involved include joints of the hands PIP MCP and wrists knees ankles elbows hips and shoulders. quick med online pharmacy .Choledocholithiasis with its associated complicationssee below . india pharmacy viagra Microvascular complications risk can be markedly reduced by achieving tight glu cose control see also Clinical Pearl .Papillary carcinoma a. viamedic Then pharmacophore feature types hydrogen bond donor or acceptor positively TRENDS in Molecular Medicine Figure .
 Yorum #22  | 17 Nisan 2015 22:06 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cheap viagra without a prescription viagra forum maximum dosage of viagracan you buy viagra in mexico priligy france can you take viagra everydayfinasteride manufacturer generic alternative Propecia is 0.2 dose of propecia effectivewhen does viagra goes generic canadian pharmacy 24h generic viagra discreetpropecia finasteride prostate propecia prix 2008 finasteride 5mg side effects
 Yorum #24  | 16 Eylül 2015 19:34 | Alıntı     

Arthurmt

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #25  | 18 Eylül 2015 08:14 | Alıntı     

NathanMoms

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #26  | 20 Eylül 2015 03:52 | Alıntı     

ArthurMl

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #27  | 22 Eylül 2015 23:42 | Alıntı     

ArthurKicy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #28  | 23 Eylül 2015 15:58 | Alıntı     

Robertjecy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #29  | 26 Eylül 2015 16:21 | Alıntı     

RobertTISE

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://jamesbasmb48blog.activosblog.com/Primer-blog-b1/The-smart-Trick-of-dapoxe
tine-review-That-No-One-is-Discussing-b1-p2.htm
http://noahzujxj89blog.misblogos.com/Primer-blog-b1/Top-dapoxetine-review-Secret
s-b1-p2.htm
http://noahsldsg80blog.activos-blog.net/Primer-blog-b1/Not-known-Factual-Stateme
nts-About-dapoxetine-b1-p2.htm
http://albertkajpt22blog.full-design.com/The-Ultimate-Guide-To-dapoxetine-3267
http://martinxaxqm36blog.thezenweb.com/The-smart-Trick-of-dapoxetine-review-That
-No-One-is-Discussing-3427
http://bartonlkbsh79blog.ampedpages.com/The-best-Side-of-dapoxetine-3421
http://jamesslzkw58blog.peveroweb.com/The-Single-Best-Strategy-To-Use-For-prilig
y-dapoxetine-3954
http://davidhsnfw48blog.pages10.com/dapoxetin-for-Dummies-1796
http://albertihapc67blog.ampblogs.com/5-Easy-Facts-About-dapoxetin-Described-298
3
http://josephpqfrc56blog.soup.io/post/625845612/A-Review-Of-dapoxetin
http://albertetaiq99bl.canalblog.com/archives/2015/09/23/32673296.html
http://www.purevolume.com/listeners/jeffreydbwog81blog/posts/3109470/Not known Factual Statements About dapoxetin
 Yorum #30  | 28 Eylül 2015 14:26 | Alıntı     

ArthurFaws

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
https://twitter.com/seocompany22/status/647631778757283840 http://socialbookmarkingsubmissions.blogspot.com/2015/09/furosemide.html https://plus.google.com/107162688078742134640/posts/FAnrrpD9RKv http://shamir88bds.kinja.com/furosemide-1733144835?rev=1443243363517 https://www.linkedin.com/pulse/activities/shamir-devnath 0_3xyGZ1j2XOCwiDSMs3nVix?trk=nav_responsive_sub_nav_yourupdates https://www.facebook.com/software43/posts/1033289023371635 http://vk.com/wall204249617_250 http://software43blog.tumblr.com/post/129893213813/furosemide https://myspace.com/gigmom/post/activity_profile_26209682_89063039524b44b6a45a18
6288f9eb6b/comments http://www.stumbleupon.com/su/1sne6c?from=/to/s/1sne6c?m=C_PF=cb26545bf20403e2e1
7f2d80617dc653&meta=32226900&_notoolbar&_nospa=true https://www.reddit.com/r/aww/comments/3mfg31/furosemide/ https://delicious.com/software43/furosemide

https://soundcloud.com/worriedcore93
https://dribbble.com/worriedcore93
http://www.brownpapertickets.com/profile/1261745
http://www.studyabroad.com/members/worriedcore93/default.aspx
http://www.oswd.org/user/profile/id/524303/
http://my.fool.com/profile/worriedcore93/activity.aspx
http://intensedebate.com/profiles/worriedcore93
http://www.bookcrossing.com/mybookshelf/worriedcore93
https://www-secure.symantec.com/connect/user/worriedcore93
http://lhcathomeclassic.cern.ch/sixtrack/team_display.php?teamid=9953
https://www.goodreads.com/user/show/47264531-letha
http://omeka.org/forums/profile/worriedcore93

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: