Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

CHP Tutuklu Vekilleri İçin AİHM'e Gidiyor  


28-07-2011, 12:45 Kategori: Güncel  
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, tutuklu bulunan milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal için AİHM'e başvuruda bulunacaklarını belirterek, " Buna ilişkin olarak ayrıca tutukluluk halleriyle ilgili olarak tedbir isteminde de bulunuyoruz" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Tarhan, tutuklu milletvekillerinin durumuna ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Tarhan, tutuklu vekillerin durumuna ilişkin olarak Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin ihlal edildiği kanaatinde olduklarını belirterek, " Masumiyet karinesinin adil yargılanma hakkının tutuklu milletvekillerimiz adına ve bu haklarının özellikle seçme ve seçilme hakkının ihlal edildiği kanaatindeyiz. Buna ilişkin olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuruda bulunuyoruz" dedi. Tarhan, başvurunun yanı sıra AİHM'e tutukluluk durumuyla ilgili olarak tedbir isteminde de bulunacaklarını açıklayarak, başvuruların bireysel olacağını ancak CHP olarak destek vereceklerini kaydetti.


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 1)
  |   Okuma: 944   |   Yorum: (0)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler: