Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Şivan Perwer Vakfından açıklama  


23-02-2011, 20:27 Kategori: Güncel  
Şivan Perwer Vakfından açıklama

Basına ve Kamuoyuna

Vakfımızın kurucusu sanatçı Şivan Perwer hakkında bir süre önce bazı basın-yayın organlarında bilinçli bir karalama kampanyası başlatılmıştır. Adeta lince dönüşen bu kampanya, spekülatif haberlere dayanmakta ve gerçeklerle hiçbir alakası bulunmamaktadır. Bu tür spekülatif haberlere Kamuoyu’nun da artık itibar etmediği inancındayız.

Şivan Perwer, şahsına yönelik yapılan bu kampanyaya cevap olarak Youtube ve Facebook videosu ile cevap vermiştir. Bu açıklamasına TRT haber ve Kürtçe yayın yapan kanalı TRT 6 tarafından yapılan sansür ve mozaikleme tarafsız ve objektif habercilik anlayışından uzaktır. Yaşanan pratikle bu kurumun Kürt realitesi ve sembollerine tahamülsüzlüğünü görmekteyiz. Bu durumun tarafımızdan kabul edilmediğini Kamuoyu‘nun bilmesinde yarar görüyoruz.

Yine Perwer'in dört yıl evvel bir Newroz etkinliğinde yaptığı bir konuşmasından kimi kareler önplana çıkarılarak ve manipülatif bir şekilde bazı basın organlarında haber konusu haline getirildiği görülmektedir. Yaşadığı toplumun ve mazlumların sesi ve vicdanı olması gereken sanatçılar bunu söz ve hünerleriyle dile getirirler. Şivan Perwer sanat yaşamı boyunca bölgedeki devletlerin ırkçı-şöven politikalarına karşı çıktığı, şarkılarıyla ve duruşuyla özgürlük ve eşitliğin simge sanatçısı haline geldiği bilinen bir gerçektir. Diyalog, barış ve kardeşliği esas alan bir sanatçı olarak, zaman zaman gerek birçok devlet ve hükümetlerin baskıcı-haksız uygulamalarına gereksede bunu uygulayan siyasi partilerin anti-demokratik politikalarına eleştirileri olmaktadır. Dili ve kültürü yasaklanmış, ezilen ve horlanan bir halkın çocuğu olarak ulusal, dinsel ve cinsel her türlü ayrımcılığa karşı duyarlı olan Sivan Perwer’i manipülatif haberlerle başka halkları ve dilleri küçümseyen biri olarak afişe etmeye çalışmak gülünç ve beyhude bir çabadır. Çok iyi biliniyor ki Kürt halkının da dünyadaki diğer halklar gibi özgürce yaşaması, bölgedeki halklarla eşit hale gelmesi ve dünya halklar bahçesine kendi irade ve rengiyle katılması Şivan Perwer’in sanat yaşamının her zaman temel gayelerinden biri olmuştur. Son haberlere kaynak olan videoda da bu çerçevede Kürt dili üzerinde yapılan baskı ve asimilasyon politikalarına dikkat çekmiştir.

Bir kere daha altını çizerek belirtmek istiyoruz: Sayın Perwer, Türk politikacılar dahi her türlü siyasi şahsiyetle yaptığı görüşmelerde tarihsel gerçekliğini esas almış, şahsi çıkarlar veya maddi durumları gündeme getirmemiştir. Bazı basın-yayın organlarında yada çeşitli yorumlarda maddi çıkar sağlamaya dönük para pazarlıkları içerisinde gösterilmesi hem sanatçıyı hem de ona gönül vermiş milyonları üzmüş ve rencide etmiştir. Perwer bu tür görüşmelerde kişisel maddi çıkar temin etme gibi ucuz yaklaşımlara hiçbir zaman tenezzül etmemiş ve etmeyecektir.

Sayın Perwer’in ülkesine dönüşü ve basına konu olan senfonik orkestralı barış konseri üzerinde sayın Arınç ile sohbete konu olmuş ama bu projeler Türkiye’deki genel seçim öncesi gündemimize girmemiştir. Somut bir projenin oluşması durumunda bunun kamuoyuna ve Perwer'in sevenlerine şeffaf ve sabit bilgilerle önceden açıklanacağını vurgulamakta yarar görüyoruz. Böyle bir projeye eşitlik, kardeşlik, demokrasi ve barışa hizmet etmesi koşuluyla katkı sunulacaktır.

Yine Şivan Perwer'in seçim arafesindeki Türkiye‘deki siyasi tartışmalara alet edilmek istenmesi üzücü olduğu kadar düşündürücüdür de. Sanatçı olarak Perwer’in duruşu ve tutumu her zaman açık ve net olmuştur. 40 yıldır halkının sesi ve dili olmuş bağımsız bir sanatçının dar politik kalıplara hapsedilmesi, herhangi bir partinin veya politik çevrenin sesi haline getirilmeye çalışılması doğru bir yaklaşım değildir. Şivan Perwer gibi milyonlara mal olmuş bir sanatçının şu ya da bu politik partinin yandaşı veya karşıtı gibi sunulması hiç kimseye bir şey kazandırmaz.

Şivan Perwer önümüzdeki süreçte yeni albüm çalışmaları üzerinde yoğunlaşacaktır . Bu nedenle çeşitli basın-yayın araçları üzerinden herhangi bir siyasi tartışma veya polemiğe girmek istememektedir. Kürt ve Türk kamuoyu ile basınının buna hassasiyet ile yaklaşmasını bekliyoruz.

Karalama kampanyasına karşı Şivan Perwer’e gösterilen sevgi ve dayanışma için sevenlerine teşekkür ediyoruz. Yapıcı ve geliştirici eleştirilerden yararlandığımızı ve böylesi yaklaşımlara hoşgörüyle baktığımızın da bilinmesini istiyoruz.

Saygılarımızla
Şivan Perwer Vakfı Yönetim Kurulu


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 5)
  |   Okuma: 1404   |   Yorum: (5)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 12 Ocak 2017 18:07 | Alıntı     

BriSar

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5122, Kayıtlı: 2.01.2017
   ICQ: 217671361,
Комментирую тут потому что заинтриговало.
Необычайно доступно на сегодня обыкновенный ремонт холодильника преобазовать в незаурядное событие.
Круглосуточный приемлемый ремонт холодильников не дорого в НовокосиноБыстрый приемлемый холодильников ремонт за деньги в Кузьминках А сие как прикажете именовать?
При всем этом холодильник имеется у каждого. Я уверен в том о чем пишу, ремонт не всякому то и необходим.
http://nsib.at.ua/index/8-54622 Sivan Perwer Vakf?ndan ac?klama » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi


--------------------
 Yorum #2  | 30 Ocak 2017 20:23 | Alıntı     

siohal

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2839, Kayıtlı: 29.01.2017
   ICQ: 217675643,
Wonderfully!!! Я предпологал что will be unattractive. Sivan Perwer Vakf?ndan ac?klama » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi
http://hyip-shoping.com/user/LocSax/
Though published belongs like the hand of a professional.http://vitrag.by/user/Loctah/ Happy destiny .


--------------------
 Yorum #3  | 23 Nisan 2017 02:08 | Alıntı     

Olga Y.Nox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Why does she keep all those things she never uses? — She is a pack rat.
http://fabuloushairsalon.com/index.php/for...estion-box/1299http://www.mx-construction.com/forum/in-ne...8-v-pr-s-zn-t-m
Just gone crazy or something. She usually goes for a walk after breakfast.

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: