Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1333192766')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > İran Erdoğan’ı Parmağına Doladı
DataLife Engine > Dünyadan > İran Erdoğan’ı Parmağına Doladı

İran Erdoğan’ı Parmağına Doladı


31-03-2012, 13:19. Разместил: HejarSkurdistan-post.eu / haber servisi - TC başbakanı Erdoğan İran temaslarını sürdürürken TC’nin ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin "Bazı ülkeler, İran'dan petrol ithalatlarını önemli ölçüde azalttı. Türkiye de dahil diğer ülkelerin de benzer bir adım atmasını bekliyoruz. Türkiye'nin bu konuda bir karara varmasını bekliyoruz" açıklaması görüşmeye kuvvetli bir müdahale olarak değerlendirildi.

TÜRK BAYRAĞI YOKTU

İki arada bir derede kalan tc başbakanına bir kuvvetli sembolik tepki de İran yönetiminden geldi. Laf ve iltifat ötüştürülen R.T.Erdoğan ve Mahmud Ahmedinejad görüşmesinde türk bayrağının bulunmaması dikkatlerden kaçmadı.

AHMEDINEJAD, ERDOĞAN’I BIR GÜN BEKLETTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İran ziyaretinin ikinci günüde Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'la yaptığı görüşme sona erdi. TSİ 10.50 sularında başlayan görüşme 1 saat 35 dakika sürdü.

TC’nin dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu ve İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi’nin de katıldığı görüşme sonrasında basın toplantısı yapılmadı. Görüşmenin ardından açıklama yapılmaması görüşmenin fiyasko ile sonuçlandığı yorumlarına yol açtı.

ERDOĞAN İRAN’DA DOLAŞTIRILIYOR


Ahmedinejad'la yaptığı görüşme sonrasında tc başbakanı Erdoğan İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ile görüşmek üzere Meşat'ta hareket etti.

Вернуться назад