Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1331445933')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > İki Surye Generali Türkiye'ye Kaçtı
DataLife Engine > Dünyadan > İki Surye Generali Türkiye'ye Kaçtı

İki Surye Generali Türkiye'ye Kaçtı


11-03-2012, 07:05. Разместил: HejarSReyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, Suriye'deki karışıklıktan kaçan aralarında iki generalin de bulunduğu 234 kişinin Reyhanlı'ya geldiğini söyledi.

HATAY - Kaymakam Güler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'de yaşanan iç karışıklık nedeniyle Türkiye'ye sığınmak isteyen Suriyeli sayısında son günlerde artış yaşandığını söyledi.

İlçeye bağlı Bükülmez, Kuşaklı ve Kavalcık köyleri sınırından Türkiye'ye giriş yapan Suriyelilerin ilçedeki çadır kentlere yerleştirildiğini vurgulayan Güler, ''Ülkelerindeki karışıklıktan kaçan ve aralarında iki general ile bir albay, bir astsubay ve bir başçavuşun da bulunduğu 234 kişi Reyhanlı'ya geldi'' dedi.

Güler, Türkiye'ye sığınma talebinde bulunan Suriyelilerin, güvenlik güçlerinin yaptığı kontrollerin ardından servislerle Hac Konaklama Tesislerindeki çadır kente yerleştirildiğini bildirdi.

Вернуться назад