Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1330177466')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > 93 yaşlı Nelson Mandela hastanede
DataLife Engine > Dünyadan > 93 yaşlı Nelson Mandela hastanede

93 yaşlı Nelson Mandela hastanede


25-02-2012, 14:44. Разместил: HejarS


Güney Afrika'nın eski lideri Nelson Mandela'nın, karın bölgesinde duyduğu rahatsızlık ardından 24 Şubat gecesi bir ameliyat geçirdiğini ve şimdi sağlığının iyi durumda olduğu belirtildi.

Eski Cumhurbaşkanı Nelson Mandela uzun zamandır devam eden ve tıbbî uzmanlarca incelenmesi gereken bir karın bölgesi rahatsızlığından ötürü hasteneye kaldırılmıştı.

Güney Afrika Cumhurbaşkanı Jacob Zuma adına yapılan açıklamada, ülkede "Madiba" ismiyle anılan Mandela'nın "neşeli ve iyi olduğu" kaydedildi.

Irk ayrımcılığıyla yürütülmüş olan savaşın lideri, 93 yaşındaki devlet adamı Mandela, son yıllarda çeşitli sağlık sorunları yaşadı.

Cumhurbaşkanı Zuma'nın sözcüsü Mac Maharaj, "tüm Güney Afrikalıların ve dünyadaki bütün insanların Mandela'ya sevgilerini ve iyi dileklerini ilettiklerini" kaydetti.

(ajanslar)

Вернуться назад