Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1328884344')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > Halep'te patlama: 25 ölü, 175 yaralı
DataLife Engine > Dünyadan > Halep'te patlama: 25 ölü, 175 yaralı

Halep'te patlama: 25 ölü, 175 yaralı


10-02-2012, 15:32. Разместил: HejarS
Halep'te patlama: 25 ölü, 175 yaralı


Suriye'nin Halep kentinde iki ayrı patlamada 25 kişi öldü, 175 kişi de yaralandı. Ölenlerin arasında askerler ve siviller var.

Suriye ordusu ile mühalifler arasındaki çatışmalarda çok sayıda kişi yaşamını yitirirken, bugün ülkenin en büyük ikinci kenti Halep iki ayrı patlamayla sarsıldı. Halep'in Batı Muhallak bölgesinde askeri güvenlik şubesi ile Arkub bölgesindeki asayişi sağlama güçleri taburunda gerçekleşen patlamalarda 25 kişinin öldüğü 175 kişinin yaralandığı belirtildi. Ölenlerin askerlerin yanı sıra sivil vatandaşlar olduğu ifade edildi.

Patlamanın ardından Suriye resmi televizyonu olay yerinden canlı yayın yaparak, patlamanın etkisiyle tahrip olmuş binaların yanı sıra etrafa saçılmış cesetlerin görüntülerini yayınladı. Görüntülerde patlamanın şiddetiyle yerde açılan çukurun yanı sıra, yıkılan beton duvar ve tahrip olmuş araçlar dikkat çekiyor.

Suriye'nin en büyük ikinci ve ticaret kenti olan Halep ülkede olayların başladığı 15 Mart tarihinden itibaren yönetim karşıtı ciddi gösterilerin yaşanmadığı bir şehir olarak biliniyor.

Suriye'de olayların başlamasının ardından Halep'te ilk defa böyle bir patlama yaşandı. Daha önce başkent Şam'da Aralık ve Ocak aylarında benzer patlamalarla sarsılmıştı.

Вернуться назад