Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1331812893')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > Bugünkü İnsan Atası Olmayan İnsan Bulundu
DataLife Engine > Bilim teknik > Bugünkü İnsan Atası Olmayan İnsan Bulundu

Bugünkü İnsan Atası Olmayan İnsan Bulundu


15-03-2012, 13:01. Разместил: Huseyin
Bugünkü İnsan Atası Olmayan İnsan Bulundu

Bugünrü İnsan Atası Olmayan İnsan Bulundu

kurdistan-post.eu/haber servisi- Bilim adamları Güney Çin'de yaptıkları kazıda bu günkü insanın atası olmayan yeni bir insan fosiline rastladı. Alageyik İnsanı adı verilen bu insanımsı türün bulunuşu evrim teorisine yeni anlamlar yükleyecek, yeni yorumlara yol açacak.

Bilimadamları veya bilindışı adamların bu buluştan sonra ne tür yorumlar getireceği henüz bilinmiyor. Bilinen böyle bir olayın varlığı:

Güney Çin'de yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan mağara adamı, uzun çene kemikleri, kısa ve düz yüzü ve büyük azı dişleriyle, daha önce bulunan hiçbir insan iskeletine benzemiyor.

Bilim insanları, bulunan bu fosilleşmiş kafatasının, insan soyundan daha önce bilinmeyen yeni bir tür ait olduğunu söylüyorlar. Avladıkları alageyiklerden yola çıkılarak "Alageyik İnsanları" olarak adlandırılan bu yeni türün kafatasları üzerinde inceleme yapan bir sanatçı, hayattayken Alageyik İnsanları'nın bu şekilde göründüğünü düşünüyor.

Avustralya New South Wales Üniversitesi'nden Profesör Darren Curnoe, "Bu yeni fosiller daha önceleri bilinmeyen yeni bir türe ait olabilir. Bu türün 11 yıl önce, yani Buz Çağı'nın neredeyse sonuna kadar yaşadıklarını tahmin ediyoruz." açıklamasını yaptı. Bulunan fosilleşmiş kafatasları ve iskeletler üzerinde çalışmalar sürüyor.

Вернуться назад