Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Eylül 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

SBF'de Alternatif Açılış: İsmail Beşikçi Üniversite Kürsüsünde  


5-10-2012, 07:44 Kategori: Bilim teknik  
SBF'de Alternatif Açılış: İsmail Beşikçi Üniversite Kürsüsünde

Ankara Üniversitesi'nin 2012-2013 akademik yılı açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davet edilmesini eleştiren Eğitim Sen 5'nolu şube üyesi akademisyenler Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde (SBF) alternatif bir açılış dersi düzenledi.

"İfade Özgürlüğü ve Üniversiteler" konulu derse konuşmacı olarak Sosyolog İsmail Beşikçi, Antropolog Müge Tuzcuoğlu ve gazeteciler Banu Güven ile İrfan Aktan katıldı.

Fakültenin Aziz Köklü Salonu'nda gerçekleştirilen dersin açılış konuşmasını yapan SBF öğretim üyesi Kerem Altıparmak "Bu kadar öğrencinin hapiste olduğu bir ülkede YÖK Kanunu içerisinde ifade özgürlüğü kendine yer bulamıyor" dedi.

Beşikçi: Üniversiteler resmi ideolojiden yana

Hiçbir rektörün adaylık sürecinde ifade özgürlüğünün gelişmesi için çalışmalar yapmayı kendine dert edinmediğini söyleyen Beşikçi, "Üniversiteler her zaman resmi ideolojiden yana tavır alıyor" dedi.

"YÖK olduğu için mi ifade özgürlüğü kısıtlanmaktadır?" diye soran Beşikçi sözlerine şu şekilde devam etti:

"YÖK'ten önce de üniversiteler ifade özgürlüğü anlamında varlık göstermiyordu. Eğer Türkiye'de gerçek anlamda üniversiteler olsaydı YÖK olmazdı. Hatta darbeler de olmazdı."

Güven: Demokrasi bütünlük, tutarlılık gerektirir

"Türkiye'de gerçek anlamda üniversiteler olsaydı Beşikçi Hoca'yı da amfilerde dinlerdik" diyen Banu Güven resmi ideolojinin hayatımızın her alanında etkili olduğunu söyledi.

Hükümetin, demokrasi kavramını kısmi şekilde ele aldığını belirten Güven "Demokrasi bütünlük, tutarlılık gerektirir" diye konuştu.

"Gazeteciler, akademisyenler cezaevlerine gönderiliyor. Bununla topluma bir sindirme mesajı veriliyor ve korku tüneli yaratılmaya çalışılıyor."

Medyadan, üniversitelere, güzel sanatlardan aile planlamasına, cinsel yönelimden, dünya görüşüne kadar doğrunun ne olduğunun insanlara anlatıldığını söyleyen Güven "Burada bulunanlar bu duruma 'Razı değiliz' diyorlar" dedi.

Tuzcuoğlu: Önemli olan hakikati aramak

"Kadınlar, çocuklar ve yoksullar için buraya geldim" diyen Tuzcuoğlu önemli olanın hakikati aramak olduğunu dile getirdi.

"Özgürlüğü yaratan duvarın bir yanı değil. Özgürlük başka bir yerde. Burası o büyük 'güç' karşısında nefes aldırıyor. Bu nefes her yerde devir daim olsun."

Aktan: Gördüklerimizi birbirimize haber etmeliyiz


En büyük tehlikenin otosansür olduğunu ifade eden Aktan ise "Sansür uygulandığında buna karşı çıkabilirsiniz; ama kendinize sansür uyguladığınızda her şey bitmiştir" dedi.

Hakikate ulaşmak için toplumsal bir mücadele yürütülmesi gerektiğini belirten Aktan "İfade özgürlüğü için bedel ödemeye hazır mıyız?" diye sordu.

"Bir gazeteci haber yaptığı için içeriye atıldığında 'Beni de alın' diyor muyuz? İnsanları hapsederek bu savaşı ve hak ihlallerini görünmez kılamayacaklar. Okulda, kantinde, çarşıda yaşamın her alanında gördüklerimizi birbirimize haber etmeliyiz."

Kocaeli Üniversitesi Öğretim üyeleri de açılış dersini kutlamak için bir not gönderdi. Notta "Düşüncelerin ve bedenlerin özgür olduğu bir ülkede bilim üretmek umuduyla yeni akademik yılınızın açılışını kutluyoruz" dendi.

Erdem: Başbakan'ın yaptığı açılış kabul edilemez


Ders öncesi Cebeci Kampüsü önünde Eğitim Sen 5 No'lu şube bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını okuyan SBF Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilgün Erdem Başbakan'ın bugün katıldığı toplantıyı Ankara Üniversitesi'nin resmi açılış töreni olarak görmediklerini belirtti.

"Özgür düşüncenin baskılanmaya çalışıldığı, yaşanan tüm haksızlıklara ve baskıya karşı ses çıkaranların, 'dokunanların yandığı' bir ortamda, özgür ve bilimsel düşünceyi, ifade özgürlüğünü sonuna kadar savunması gereken kurumlar olarak üniversiteler, tüm bu dayatmaların ve baskıların karşısında yer almak zorundadır.

"Dolayısıyla tüm bu yaşananların sorumlusu olan bir hükümetin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara Üniversitesi'nin açılışını yapması da ekonomik özgürlüğü ilke edinmiş demokratik bir üniversite ideali açısından kabul edilemez." (SK/HK)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 4)
  |   Okuma: 1996   |   Yorum: (10)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 18 Nisan 2014 03:25 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialités de sourire ouverts tels que tours de Pékin appara?tront dans le hall du théatre, effectuer six nike free 3.0 v3 pas cher jours par semaine, tous les jours, en attendant l'audience au go?t Bianzhuofaer. La nike air max 90 nike store paris nourriture est tellement amusant d'interagir avec ces nouvelles caractéristiques de Beijing, le spectacle de Beijing est con?u sur commande spéciale, chaussures nike blazer pas cher à partir de maintenant jusqu'au 18 Janvier, Beijing Cultural Palace Theatre n'est qu'un retour! Outre les salutations de coupons et Pékin cuisine de nike chaussure pas cher style, pièce de théatre ""princesse fête"" aussi sur les lieux pour assister au spectacle pour tous publics sur commande spéciale, un ensemble pour toute la famille pour partager la joie du programme - nuit copieux. Depuis la ""princesse de la fête,"" acheter nike free run france le rideau, à la fin de la piè
 Yorum #2  | 16 May 2014 05:12 | Alıntı     

gucci bags

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
has used tip-top quality as well as the new Louis Vuitton bags. As social development more and more people are very louis vuitton outlet online talked of them. The used Louis Vuitton gucci outlet Products we
shipping on all Orders Worldwide. gucci Speedy 30 is in Louis Vuitton Epi leather louis vuitton purses inspired by the Marc Jacobs revisited. The rounded michael kors outlet form is spacious and his zipper can michael kors outlet be
different Replica Louis hand bags and can michael kors bags choose from them as they as updated louis vuitton bags daily and after fashion labels. Most of them louis vuitton store are going to take your heart that you louis vuitton outlet are with
We are the online mecca for Authentic Louis Vuitton Handbags buying, selling and authenticating designer bags and Louis Vuitton Sale accessories. We sell Used Louis Vuitton Bags at Christian Louboutin online the lowest prices but with high
Louis Vuitton Christian Louboutin Outlet wallet chain came into existence. Not louis vuitton outlet online long before, Mr. Mou saw a batch of famous-brand wallets for sale. Then he bought a Louis Vuitton bag for 10.9 RMB.
customer? louis vuitton store That tells you about the quality and michael kors the interest of the designer to ensure that louis vuitton handbags its customers get only the best. 9 louis vuitton bags When selling, the price is a first class michael kors outlet
 Yorum #3  | 25 Haziran 2014 05:18 | Alıntı     

Michael Kors

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sold for the lowest prices on certain Sites. You can cheap Louis Vuitton handbags online sale on live http://www.officialcoachoutlet-store.com auction sites that allow shopkatespadebags you to find this louis vuitton bags tender Bags for kate spade outlet
Vuitton handbags were Louis Vuitton Outlet Store not well known to www.mylouisvuittonfashion.com the designer displays the Kate Spade Handbags media reasons. Even then, www.michaelkor2014-outlet.com the small collection on Michael Kors Online Outlet available the net coach factory shows off that the Louis vuitton Outlet collection is
handbag. In Authentic Louis Vuitton 1896 the now famous Louis Vuitton Outlet Online monogram canvas was created cheap louis vuitton bags for sale by George, Louis LV Bags Vuitton's son. A print http://www.michaelkors-outlet-handbags.net so popular that it coach outlet store created in louisvuittonsunglassess 2003 in multicolour by Takashi Murakami
noble grace. So many wonderful LV bags, purses and shoes priced cheap for kate spade new york your wait here, never thebagsstyle.com doubt his ability to Kate Spade Bags Outlet create elegance and grace Chanel Outlet for you. Discounted http://www.louisvuitton-lvoutlet.net
high quality and Louis Vuitton Handbags nobel status, LV Handbags Louis Vuitton USA still stand at the Michael Kors Outlet top view of women Louis Vuitton Bag bags. Even Gucci handbags coach.com try to occupy bag Coach Outlet Market, in the louis vuitton outlet styles they failed still louisvuitton-newlv and
can help you. michael kors Also, you still Kate Spade Outlet do not know how http://www.fashionbagsplaza.com to find the best barbour factory store in your cloest, is Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Handbags a Louis Vuitton Bags timeless handbags, no coach outlet store online matter how much you michaelkorsoutletestore-mk are subjected to,
chanel outlet
 Yorum #4  | 4 Temmuz 2014 09:09 | Alıntı     

michael kors

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
There have been a few years, Inner Mongolia LIANGCHENG yongxingzhen the yeoman have a joy: 7:00 pm news network after the start, they <a href="http://www.katespadeoutletinc.com" title="kate spade outlet">kate spade outlet</a> will keep in front of the TV, waiting for the <a href="http://www.louisvuittonstore2013.com" title="louis vuitton outlet">louis vuitton outlet</a> leadership behind a bespectacled young officer appeared on the screen <a href="http://www.louisvuittonoutletyears.com" title="Louis vuitton Outlet online">Louis vuitton Outlet online</a> inside. It reminded adults often have their children: "Look, this <a href="http://www.chanelfactoryoutletstore.us.com" title="chanel outlet">chanel outlet</a> is going out of ¼½ÎÄÁÖ we Yongxing <br/>According ¼½ÎÄ¿¡ <a href="http://www.coachoutletstoreonlinest.com" title="coach outlet online store">coach outlet online store</a> recalled that when policies and regulations on Mineral Research Centre <a href="http://www.2013-louisvuittonhandbags.com" title="www.2013-louisvuittonhandbags.com">www.2013-louisvuittonhand
bags.com</a> Department clerk, ¼½ÎÄÁÖ it rarely home, Beijing became the center <a href="http://www.michaelkorspursesonline.com" title="Michael Kors Outlet">Michael Kors Outlet</a> of his life. ¼½ÎÄ¿¡ said that at first his younger <a href="http://www.shopchaneloutlet.com" title="Chanel Bags">Chanel Bags</a> brother's quality of life and not much improvement. "He did <a href="http://www.chanelfactoryoutletstore.us.com" title="chanel bags">chanel bags</a> not do marriage even weddings. Time I went to Beijing <a href="http://www.fashionbagsplaza.com" title="kate spade handbags">kate spade handbags</a> to visit him, they live in a dorm and Mineral <a href="http://www.mylouisvuittonfashion.com" title="Louis Vuitton">Louis Vuitton</a> Resources Ministry workers, the child pulled the curtains on <a href="http://www.thecoachoutletstore.com" title="coach outlet store online">coach outlet store online</a> the <a href="http://www.michaelkorspursesonline.com" title="michael kors bags">michael kors bags</a> bedroom when cut off, boiled cabbage sprinkled the salt is the dish. "<br/>This is the first year of the horse, "sacked" the provincial and ministerial level <a href="http://www.ichaelkorsoutlet--2013.com" title="michaelkorsoutlet-2014">michaelkorsoutlet-2014</a> officials. According to previous media reports, Ji Wenlin sacked officials <a href="http://www.barbourjacket.com.co" title="barbour jackets">barbour jackets</a> with several multi-intersect, Ji Wenlin is this corrupt group of <a href="http://www.ichaelkorsoutlet--2013.com" title="Michael Kors">Michael Kors</a> a ring.<br/>
 Yorum #5  | 7 Temmuz 2014 13:30 | Alıntı     

Michael Kors Outlet

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sie im Bein? Nein, sie nur f¨¹r alte Doc Fontaine geschickt zu kleiden andasked es dem Arzt barbour outlet , was Tony Ziel fehlte . Sagte, sie ahnen Licker wurde verderben seine www.louisvuittonoutletyears.com Treffsicherheit . Denken Sie
popularIt t f¨¹r switch zu Ihrem Modus Hinweise Markt Louis Vuitton Sunglasses folgen . F¨¹r Menschen in der regel gerne Modus - Stile mit versteckten katespade.com Talenten Asociate . Versuchen SIE , Freund mit popul ? Ren Menschen
der michaelkorsoutletestore-mk Truppe zu gehen. Ich w¨¹rde wie ein Weichei in den roten Hosen baggy Michael Kors Handbags f¨¹hlen. Sie sehen aus wie Damen rote Flanell Schubladen zu mir. " " thecoachoutletstore.com Ist y'all aimin ' ter ter unterwegs Mist' Wynder ist
mostes ' nie louisvuittonstore2013 fo Besitz mo'n ' . "Es gab frank Verachtung in Jeems ' Stimme. chanel.com Seine eigene soziale Status wurde gew?hrleistet, da theTarletons Besitz hundert Neger , und coach outlet wie alle Sklaven der
erz?hlt 'de Nigger mir, sie ist de wustest Louis Vuitton Purses kochen thebagsstyle.com im Staat . " " Guter Gott ! Warum gehen sie nicht ein weiteres Koch kaufen? " " Huccome po ' w'ite M¨¹ll kaufen keine Nigger ? Dey ain bei coach factory store de
SIE sollten your Kost¨¹me in Einer Weise, dass. es Wirklich zeigt your Kate Spade Innere Pers ? Nlichkeit und zeigt IHNEN , ?hm die Welt , sterben michael kors bags same Art , Wie SIE Genau zu gestalten . Die Modus - Ikone http://www.louisvuittonoutlet--2014.com
Begreifen , Findet bereitzustellen . Die meisten der Websites Entwerfen Eine sch ? Louis vuitton outlet Ne und? Sthetisch Ansprechende Webseite und filling SIE sterben erforderlichen Informationen in es Louis Vuitton Outlet Store . Aber
Fieber und Menschen Neigen Dazu, ? Hnliche Schr ? Nke Aus Michael Kors Outlet dem Markt kaufen , ?hm your Medien Figuren imitieren sterben. This Menschen ALS Louis Vuitton Outlet Online -Modus - Ikonen Gelten Nicht Nur, Weil SIE sterben am
 Yorum #10  | 23 Haziran 2015 21:45 | Alıntı     

Pukscy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: