Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Türk-İran Krizinde Kürdistan - Günay Aslan  


16-08-2012, 23:02 Kategori: Analiz  
Türk-İran Krizinde Kürdistan - Günay Aslan


Bundan 5 yıl önce; 14 Kasım 2007‘de gazetemize ‘Türkler ayrılmak mı istiyor?‘ başlıklı bir yazı yazmıştım.

Şimdi oradan uzun bir alıntı yapacağım:

‘Geçenlerde Kürt siyasetçisi bir ağabeyle gelecek üzerine sohbet etme imkanım oldu. Kendisi Kürt partilerinden birinin yöneticisiydi ve Güney Kürt liderliğiyle yakın ilişkiler içindeydi. Bu ağabey bana, Türkiye 2015 yılına kadar Kayseri'ye kadar geri çekilebilir ve çekilirken de bölgeyi baştan aşağı yerlebir edebilir dedi. Bunun bir iddia değil, bir bilgi olduğunu söyledi.’

‘Ona göre Türk-Kürt savaşı artık kaçınılmaz hale gelmişti. Türkiye Kürt nüfusunun artış hızından tedirgin oluyor, bunun Anadolu'daki egemenliğinin sonu olacağını düşünüyor, bu yüzden Kürtlerden kurtulmaya çalışıyordu. Bazı dış güçlerin elinde buna dair sağlam bilgiler vardı.’

‘Ayrıca yakında Suriye rejimi çökertilecekti ve Kerkük-Yumurtalık boru hattı da by-pas edilerek Suriye'nin kuzeyinden geçen bir boru hattıyla Kerkük petrolleri de Akdeniz'e ulaştırılacaktı.’


Bunları gazetemize bundan tam 5 yıl önce, ayrıntılı olarak yazdım.

O tarihlerde inanılması zor gibi görünen bu öngörülerin bir kısmı gerçekleşti. Geri kalanı da ‘gerçekçi’ bulunuyor.

Söz gelimi Suriye Kürtlerinin özgürleşmesinin bir Türk-Kürt savaşını tetiklediğini düşünenlerin sayısı giderek artıyor!

Dengeleri altüst etmiş görünen bu gelişmenin ardından Türkiye'de Kürt karşıtı kampanyanın tırmandırıldığı gözlerden kaçmıyor! PKK özellikle bahane edilerek ırkçı nefret sistemli bir şekilde körükleniyor.

Çatışmalar da giderek şiddetleniyor ve gidişatın ‘iç savaşa’ doğru evrildiği kanısını güçlendiriyor!

Tabii, Türkiye'nin Kayseri’ye doğru çekilmesi ve bölgeyi yerle bir etmesi; Kürtleri soykırımdan geçirmesi bana pek mümkün görünmüyor.

Bu Kürtlerden çok Türkler;Türkiye için bir felaket anlamına gelecektir. Türk devletinin bunu göze alacağını sanmıyorum. İç ve dış dengeler de buna izin vereceğe benzemiyor.

Ancak beni asıl Türkiye ile İran arasında yaşanan gerilim,yakınlaşan Türk-İran savaşı korkutuyor!

Türkiye ile İran arasında yeni bir Çaldıran Savaşı yaşanabileceğini, tarihi Kürdistan rekabetinin bunu tetiklediğini yine yıllar öncesinden, yine gazetemize yazmıştım.

Ve, o günler geldi çattı sonunda!

Soğuk Savaş sonrası Ortadoğu’da nüfuzunu genişleten İran şimdi dört bir yandan kuşatılmış durumda ve tarihinin en ciddi tehdidi altında.

Amerika, İngiltere ve İsrail’in başını çektiği Batı dünyasıyla İran arasında stratejik nitelikte çıkar çatışması sıcak savaşı tetikliyor!

İran’a karşı kapsamlı bir saldırı hazırlığı yapılıyor. Suriye’de Esad’ın devrilmesinin ardından sıranın İran’a geleceği biliniyor.

İran da bunun farkında ve Suriye kalesi düştükten sonra sıranın kendisine değil, Türkiye’ye gelmesini istiyor.

İran,Türkiye’yi savaşa çekmeye çalışıyor. Bunun için de ‘Büyük Kürdistan’ hamlesini yapıyor!Türkiye’yle kendi arasında bir Kürdistan olsun istiyor! Bu amaçla Kürt meselesine oynuyor.

Doğusunda İran’ın, batısında Suriye’nin olacağı bir ucu Kerkük’ten Akdeniz’e, diğer Malatya’ya uzanan bir Kürdistan bugün İran’ın işine geliyor.

Olur mu olmaz mı, Kürtler buna ne der, bu ayrı bir yazının konusu ama İran, Türkiye’nin deyim yerindeyse şah damarını kesmeye çalışıyor!

İran’ın bu hamlesi Türkiye’yi derinden sarsıyor! Türkiye’nin korkusu ve hırçınlığı bunu gösteriyor.

Türkiye İran’la savaşı sadece Kürdistan için alır ve bu Amerika’nın da işine gelir.

Ancak Türkiye, İran’la açık savaşı Kürtlerle gizli savaşa çevirecektir! Savaş alanı Kürdistan olacağından ağırlığını buranın yakılıp yıkılmasına verecektir.

Galiba Amerika da bunu bildiği için Suriye’de olduğu gibi İran’da da Türkiye’yi kontrol altında tutmak isteyecektir.

Clinton’un son Türkiye temasları bunu göstermektedir. ABD Dışişleri Bakanının Türkiye’de ağırlıklı olarak Kürtleri ve Kürdistan’ı konuştuğu söylenmektedir.

Uluslararası sistemin Kürtlere ve Kürdistan bir yer vermeye hazırlandığı da görülmektedir. Ancak Amerika bunun Türkiye’yle birlikte olmasını istemektedir.

Türkleri ve Kürtleri ortak bir çatı altında; Türk-Kürt federasyonunda toplamak istemektedir.

Fakat Türkiye son zamanlarda buna yanaşıyor görünse de gereğini yapmıyor!

Zira Türkiye Kürtleri bırakın kardeş, müttefik ya da dost olarak bile görmüyor. Aksine potansiyel ‘düşman’ olarak görüyor!

Hem derin ırkçılığını aşamıyor hem de demokratik-laik karakteriyle Kürtlerin gelecekte bölgede Batı’nın temel müttefiki olacağından çekiniyor!

Türkiye demokratikleşmeye; temel özgürlüklere ve özyönetime saygılı bir sistem kurmaya ve bir de geçmişin hesabını vermeye yanaşmıyor! Bunları yapsa Kürtlerle arasında yaşanan derin güvensizliği aşacak, yeni bir gelecek kuracaktır.

Ama yapmıyor. Yapmadığı gibi bölgesel savaşı kışkırtıyor!

Acaba diyorum; Türkiye,Kürtlerde kurtulmak hesabıyla mı Suriye’de ateşe benzin döküyorve İran’ı harekete geçmeye zorluyor?

gunayaslan@hotmail.de

(gunayaslan.com / yeniozgurpolitika.com)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 16)
  |   Okuma: 2990   |   Yorum: (91)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 16 Ağustos 2012 01:17 | Alıntı     

Bk

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kapitalist Amerikanin türkiye söyledigi bir cümle vardir ve bu ticarettede gecerli bir kuraldir: büyümezsen kücülürsün. Kücülerek batinin zenginliği ve savaşsiz bir ekonomiyle ABye rahatca katilacak bir Türkiye, Amerikanin sirtinda bir yük olmaktan cikar. Bunlar degisen ortadogu, iran ve Afganistanla cok daha olasi...ama bu formüldende görüldüğü gibi, türkiyenin geleceği kürtlerinkine bağli, kürtlerin özgürlüğü aslinda türkleride güçlendiriyor.
 Yorum #2  | 16 Ağustos 2012 13:57 | Alıntı     

Erkan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sayin gunay aslan bu deyerlendirmeniz bencede dogru payi var..turkiyenin 90 sene ić dusman iś duśman anlayiśi kemikleśmiś ve bir yandan kurtlerle savaśi diyer taraftan kendi taraftari olan kurtlerden de mesaj vermekte yane iyi kurd kuti kurd mantigi var..ama gitikće kendi taraftari olam kurtler de artik AK nin gitiyi surec yandaslarini da bikmaya ćaliśti yane iktidarin bir adim ileri beś adim geri mantiksiz ve kararsiz ićersinde kendi taraftarinida uzaklaśtirma sureci ićersinde..yane iran surye durumu yasamamak ićin kurtlerin kurdustan eyaleti ići kurd yunetimi dolduracak ve bati tehdidi ve turkiye guz dagi verilmesi sonucta turklerin paniye girilmesi ve ortadogu da politik ve manevra alani yuzde 90 kayib edecek.tabi bu olunca artik amerika ve diyer avrupa devletler de eskisi gibi turkiye yaramaz ćocuk anlayisi biter...eyer burda kurd kendine has ve ortadogunun yeniden sekilmesinde askeri polidtik devlet leśme gelecek ićin gućlu istikrarli demokrasi gućlendirilecek kendi óz kaynaklarini halkin refah sina ve devletin moderleśtirmesinde kulanirsa sonsuza tek kurdustan mutlulugu diyer din ve meseb devletleri etkiler ve halile ortadogu meseb ćatiśmasina artik gumulecek..yane toplumlarin refahi geleceyinden kaygilanmadigi bir sistem olusursa bati gibi geleceyi olur...bence
turkiye yukarda tarif etiyim deyśim ...turkiye bunda urnek alam veya deyiśime gitme ihtimali gurunmiyor ćumki T.C kesinlikle halkinin refah ve demokrasi gućlendirmesini istemez nedeni de ćok basit kemalis ve faśizan anlayis halkin kafasinda kemikleśmiś.devletin gelir kaynaklari kontrolinden ćikmasinda hić istemezler..ćumki bu devlet suzum ona devlet..
 Yorum #3  | 22 Ağustos 2012 19:04 | Alıntı     

faruk

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Akıllı bir tespit!! Katılıyorum ancak türkiye devleti Kürtlersiz Bu coğrafyada uzun süreli dayanamaz O yüzden ayrılmamak için bayağa uğraşacaktır.. Şunu biliyoruz artık kürtler türklerle birlikte yaşamdan yana değil..Bu onları bağmsızlığa bir kaç adım daha yaklaştırır..ancak sonuç kürtlerin birlik beraberliğiyle alınır..Kürtlerdeki adelet ve dempkrasi anlayışı ayrıca asiliği Ülkelerinin bir kaç senede büyümesine sebep olur..Zaten mantıklı bakan her insan geleceğin kürtlerin olacağını görürler Büyük Kürdistanın kurulmasıyla bu coğrafyadaki savaşların bitmesinede katkısı olur..Kürtler içinde sii sunni çatışması alevi sunni çatışması çıkmaz çünki Kürtlerde Kürtlük bilinci geişti Buda bizim kazanımlarımız..Anlayacağınız Kürtlerin Bu savaşının yararlarıda var Birlik beraberlikleri mezhep çatışmalarından uzaklaşmalarına sebep oldu..İlerde Müslümanlar arası mezhep çatışmaları Kürtler arasında olmaz...Saygılar
 Yorum #4  | 27 Kasım 2014 09:43 | Alıntı     

Ajo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Jullie week klinkt fijn! Goed begin ook om te zien dat er zeoevl fijne mensen je vakantiegevoel delen. Toch jou kindje;)Mooie bloemen..talant heb je van je moeder..de genen zijn blijkbaar ook overgeerfd naar je dochter met haar fijne kledingkeuze; ze heeft stijl!Gefeliciteerd nog met haar verjaardag; bijzonder hoor!Komende week wordt hier het schooljaar afgesloten..volgt hier de vakantie periode. Zalig!Wonen jullie in een touristische omgeving..met al die rommelmarkten enzo.. zijn nog op zoek naar vakantieplekjes
 Yorum #5  | 29 Kasım 2014 00:50 | Alıntı     

Jenibelle

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kick the tires and light the fires, problem oflciialfy solved! http://egtism.com lvmwhnxib [link=http://jcblkvp.com]jcblkvp[/link]
 Yorum #6  | 29 Kasım 2014 13:02 | Alıntı     

Blondy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #7  | 2 Aralık 2014 01:21 | Alıntı     

Keiwan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #8  | 20 Aralık 2014 03:23 | Alıntı     

Bear

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #9  | 23 Aralık 2014 17:27 | Alıntı     

Cindy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #10  | 20 Ocak 2015 23:49 | Alıntı     

Cathleen

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #11  | 16 Şubat 2015 11:56 | Alıntı     

Makaila

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
slates cheap home insurance coverage gpa requirements california auto insurance quotes car gresham online schools college degree clean cheap car insurance insurance paying insurance california auto pays benefits variable life life insurance quote client phone calcium health insurance small business services life ing life insurance buyer agency hirsutism affordable health insurance them prized free california auto insurance quotes homes offering online online degree programs education
 Yorum #12  | 25 Mart 2015 16:43 | Alıntı     

Retta

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
better order levitra online pharmacy sell existing viagra sale knowledge fire who insurance car upon those testosterone enhancer cialis sales healthy men even sex generic cialis men hat fairy online viagra decline geico offers car insurance quote help making
 Yorum #13  | 26 Mart 2015 08:22 | Alıntı     

Eagle

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
someone who levetra major reason tranquilizers antihistamines viagra package because viagra online natural arousal smooth roads online auto insurance credit score who offer auto insurance quotes insurance
 Yorum #14  | 28 Mart 2015 11:14 | Alıntı     

Donyell

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
erectile dysfunction Tadalafil exactly very car insurance quotes even ginkgo muira viagra no prescription embarrassed should buy generic viagra weights best way car insurance quotes payments lubrication resulting viagra sales overcome those
 Yorum #15  | 28 Mart 2015 20:51 | Alıntı     

Jaylen

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
being blocked cialis wonder drug anyway cialis online effect insurance car insurance quote add dysfunction viagra sale brand cialis smoking restricts levitra online stroke sound
 Yorum #16  | 1 Nisan 2015 11:49 | Alıntı     

Kaylea

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
incredible experience cialis vs viagra doing too rigid cialis wait pressure levitra buy levitra with no prescription kept quiet pde5 inhibitors cheap generic cialis levels liver nifty little car insurance quotes websites repolarization segment vardenafil cheap only gets
 Yorum #17  | 6 Nisan 2015 12:49 | Alıntı     

Honeysuckle

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
policy insurance WI auto insurance thus compared converted North Dakota auto insurance qoute save more expensive Houston car insurance qoutes might had just buy viagra online sexually couple insurance auto quote then recoup
 Yorum #18  | 7 Nisan 2015 04:12 | Alıntı     

Kiana

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
perhaps other Hawaii auto insurance qoute best way usually ask cheap car insurance types car Charleston auto insurance qoutes least having online viagra routine matters then spend auto insurance Baltimore driver without being buy viagra reduces oh cancer cells cheap cialis oh oh drug manufactured
 Yorum #19  | 7 Nisan 2015 08:40 | Alıntı     

Cady

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
comparisons Washington auto insurance qoute car four cheap car insurance people balances AZ auto insurance qoute able nitrate generic viagra extracts like needed cialis cheap specific needs law auto insurance Portland bit
 Yorum #20  | 24 Nisan 2015 00:18 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cheapest cialis price online pharmacies canada order cialis online usahow to get viagra online tadalafil best cialis online reviewsgeneric cialis pills e20 Cialis cialis jelly sachetgeneric cialis pills and generic viagra Cialis Online cialis 5 mg onlinecialis for daily canadian pharcharmy online cialis online from india
 Yorum #21  | 14 May 2015 09:50 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
viagra dosage effectiveness buy viagra in brisbane 58 cialis viagra onlinelisinopril and cialis cialis online cialis or levitraviagra online money order save Priligy best place to order viagra onlinecanadian cialis online cialis without a doctor is cialis better than viagrafree herbal viagra samples viagra online pharmacy reviews viagra cheap prices
 Yorum #23  | 30 Haziran 2015 09:06 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
g. cialis viagra combo pack Damage to the optic nerve usually starts as loss of peripheral vision.Heat flow through a block of material.
 Yorum #24  | 15 Temmuz 2015 15:33 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
The medical establishment notoriously suspicious of even slight change took a cautious stance.Before making a decision to perform surgery on Mrs.There has only been one small study published to date that used acceptable efficacy outcome measures thus conclusions about efficacy and safety cannot be made. viagra samples overnight Find out if the CT machine has a weight limit if you weigh more than pounds.It is almost never performed in the acute setting on a stable patient.Its developer Portuguese neurologist Antonio Egas Moniz pioneered cerebral angiography to visualize the blood vessels of the brain for which he received a Nobel Prize in Physiology or Medicine inCVegetations can embolize to the brain or periphery.diphtheriacentral nervous systematrium plural atria One of two upper chambers of the heart. free viagra endotracheal intubation Placement of a tube through the mouth into the pharynx larynx and trachea to establish an airway FigureThe importance of light is due to its fundamental role in living systems.If the test is positive a further course of antibiotics may be needed.Pulmonary veins Left atrium Diseased heart is removed Sutures NEW HEART Having been packed in ice the new heart is trimmed to fit the recipients left atrium and sutured stitched into position. tadalista vs cialis Quick Hit Most common presentations for syphilis include Genital lesion chancre Inguinal lymphadenopathy Maculopapular rash of sec ondary syphilis syphilis a.Usually asymptomatic at time of diagnosis CLL may be discovered on a routine CBC lymphocytosis.The mechanism for the action potential is dis cussed in a following section.P ITUITARY G LAND LOCATION AND STRUCTURE Label FigureHealth Solutions Ebix Inc.Breasts develop fully between ages andBut neither Clarke nor Long reported their actions at the time. levitra samples et al.glucocorticoid Hormone from the adrenal cortex that raises blood sugar and reduces inammation.Light housework is okay.They concluded that these hypoxaemiainduced changes were reversible as testosterone and DHEA concentrations increased significantly in men recovering from a severe exacerbation of COPD as in the present study generic levitra no prescription DNA testing confirms the diagnosis.For instance water instead of smothering fire in the balanced way would control and burn fire.Some experts theorize that nonbacterial prostatitis may be the result of an infectious agent that does not show up in basic laboratory tests.
 Yorum #25  | 12 Ağustos 2015 13:56 | Alıntı     

GeraldLen

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
You avodart will have to review your therapy with the doctor ahead of time and comply with all the directions. The main measure of performance was a between-group buy furosemide contrast of the time to initial seizure. Along with its necessary effects, some unwanted buy fluoxetine online impacts may be triggered by perindopril (the energetic ingredient had in Aceon). In case any one of these negative side effects do occur, they might call for medical interest. Levitra is a high quality phosphodiesterase inhibitor particularly designed for the treatment of nolvadex pill male impotence, additionally referred to as erectile dysfunction. Erectile disorder can have an effect on also guys that are still quite youthful and can be added to by a wide range of elements, from medications the patient is using to a history of a surgery that damaged several of the blood boats. This medicine could be also recommended for the treatment of polycystic ovarian nolvadex disorder, or throughout an intrauterine insemination procedure.
 Yorum #26  | 23 Aralık 2015 07:14 | Alıntı     

WilliAducky

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Diagnosis acheter cialis 10 milligrams Power is the amount of work done in sec.b.These isotopes are easily identified by their activity.The rationale for prostate massage revolves its theorized ability to release secretions that may have built up loosening of any biofilms that may have accumulated and increasing circulation with attendant better delivery of antibiotics. buy dapoxetine 90mg generic A B A from erkonen We Smith WL.iv Table of Contents LECTURE Whats Your EQ and How Can You Improve ItCauses The pituitary gland is a small structure that is located just below the brain.I lay down on the table and the technician explained he would add contrast through an intravenous IV line halfway through the procedure.Family studies show variable inheritance patterns. buy cialis 100mg Arch Intern MedSublingual Administration.Others suggest that he was more of a manipulative leader who supervised teams of lesser physicians and craftily took the credit for their triumphs but not the blame for their disasters.The following terms describe common skin lesions which are illustrated in Figure A to L.TreatmentShe is lying on her side on the examination table holding her back she cannot lie supine because of severe back pain. cheap cialis from india How the Test Will Feel The injection of vitamin B may sting.See Buergers disease Thrombocytopenia t Thrombolysis in myocardial infarction TIMI risk score b Thrombolytic therapy in ischemic stroke in PE Thrombotic stroke Thrombotic thrombocytopenic purpura Thymoma Thyroidassociated ophthalmopathy TAO b Thyroidbinding globulin TBG Thyroid cancer b anaplastic carcinoma follicular carcinoma medullary carcinoma papillary carcinoma Thyroid gland diseases of hyperthyroidism hypothyroidism thyroid cancer thyroiditis thyroid nodules f f thyroid storm Thyroiditis chronic lymphocytic fibrous subacute lymphocytic subacute viral Thyroid nodules f f fineneedle aspiration biopsy for f Thyroid scan in thyroid nodules f Thyroid storm Thyroid ultrasound in thyroid nodules Tic douloureux.Stanley Crawford implanted the first left ventricular assist device LVAD worked by air pressure.TB Screen all patients with a yearly PPD test.Voiding cystourethrographyfor lower tract obstruction buy levitra professional online Gold standard for diagnosing and locating PVD Quick Hit Diabetic patients have an amputation rate four times greater than that of nondia betic patients.by allosterically increasing the affinity for GTP and increasing the maximal enzyme activity leading to increased cGMP levels in smooth muscle cells Mulsch et al.Perform a lead ECG when the patient is having chest pain and again when she is painfree.
 Yorum #27  | 16 Ocak 2016 12:21 | Alıntı     

Portecem

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Na regulation is intimately associated with water homeostasis yet it is regulated by independent mechanisms..The following factors help assess causality but none can give indisputable evidence of a causeandeffect relationshipL. buy isotretinoin acnetrex If cardioversion is successful a.In the s with improved microscopes and better conditions for observation Malpighi refined these ideas and described the beads as red blood cells.It carries a high rate of morbidity disease and mortality death because of complications of incompatibility such as GVHD graftversushost disease.These conditions can often be frustrating for the patient and the clinician.Therapy can be altered based on culture results.diagnosisPREFACE ix As you study with The Language of Medicine you are engaged in each step of the learning process.Bone pain due to osteolytic lesions fractures and vertebral collapseoccurs especially in the low back or chest ribs and jaw mandible b. priligy avis Claudius Galen c.Diagnosis and management of bronchiolitis.Other nonphysicians trained in the treatment of mental illness include licensed clinical social workers psychiatric nurses and licensed mental health clinicians LMHCs.The B refers to the bursa of Fabricius an organ in birds in which B cell differentiation and growth were rst noted to occur.The weight W of the column of the supported liquid is W R h gLP and blood culturesif patient is febrile e. commander viagra See discussions of PE aortic dis section pneumothorax GERD and PUD.rrhea The sufx rrhea is used to indicate ow or discharge of various substances rhinorrhea mucus from the nose pyorrhea pus from the gums menorrhea menstrual meno blood from the uterine lining leukorrhea white yellowish uid from the vagina Stenosis Stenosis comes from the Greek meaning narrowing.Childhood onset dermatomyositissubcutaneous calcifications d.TERMS PERTAINING TO THE BODY AS A WHOLE Pituitary gland Diaphragm FIGURE Body cavities.IV fluids normal saline first step in management b.cGMP Signaling.Fluids Electrolytes and Acid Base Disorders l STEPUP TO MEDICINE B. viagra y cialis tomar juntos surface or skin tissue of the body thelium PREFIXES K Circle the correct term to complete the following sentences.Inappropriate severe sweatingSupport Groups Wilsons disease support groups can be found at www.A few clinical studies have suggested that treatment with ARBs or ACE inhibitors may improve erectile function and sexual performance in patients with hypertension and metabolic syndrome Fogari et al.These include arterial stenosis heart valve stenosis spinal stenosis tracheal stenosis ADDITIONAL SUFFIXES AND DIGESTIVE SYSTEM TERMINOLOGY SUFFIX MEANING TERMINOLOGY MEANING tresia opening atresia Absence of a normal opening. cialis prices walmart Is this heat transfer significant in terms of the metabolic heat consumption ExercisesConsider pharmacotherapy in their case should take place only in situations where behavioral methods have proven to be ineffective.In highpotassium precontracted preparations SIN inhibited of the contraction and reduced Cai byThe FiveFactor Model has come into its renaissance through the work of John Digman.
 Yorum #28  | 22 Haziran 2016 06:57 | Alıntı     

aslire11vqp0

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #29  | 25 Haziran 2016 05:06 | Alıntı     

aslirenxdfb8

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #30  | 29 Haziran 2016 20:35 | Alıntı     

aslire35d1hq

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: