Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Yahudi Obzesyonu - Düzgün Gökhan  


27-01-2011, 12:36 Kategori: ---  
Yahudi Obzesyonu- Düzgün Gökhan

Konumuz ,Yahudilerle dünya arasındaki algı bozukluğunu çıplaklığıyla anlatmakatır.Dünya Yahudilerin başarısını başka anekdotlarla açıklarken , Yahudilerinse dünyanın geriliğini bir tepki biçiminde anlatmaları obzesyonun derinleşmesine neden olmuştur.

Bu bölümde Yahudilerin neden başarılı olduklarını çözümleyeceğiz.

Şunu baştan belirtmeden geçmek eksiklik olur.Dünya ve Yahudiler birbirlerini nasıl algılıyorlar?.Dünyanın Yahudi toplumunu ,şeytan,entrikacı ve fesat olarak yorumlamasına karşı Yahudiler de dünyayı geri ve gelişmelere karşı olarak değerlendirmelerine tanığız.

Gerçek bize öyle görünmüyor.Hem dünyanın Yahudilere bakışında ve Yahudilerin dünyayı anlama biçiminde mantık saplantısı oluşmuş dururumda.

Bu terazide iki tarafın yargısını daraltmak sakatlıklara yol açmış ve açacaktır da.En hayırlısı teraziyi degiştirmek ve insan ruhunun gerçekliği ile özlü yorumlara ihtiyaç vardır.

Dünyanın kıskandığı ve çekemezlikle seyir ettiği Yahudi halkının refah ve kabiliyetli gelişmesinin altındaki gerçeklik doğal yeniliklerdir.Doğal yeniliklerden kastımız şimdiye değin dünya eğitim sisteminde yer almamış etkilerdir.Yahudi yenilenmesinin en temel kaynağı göçtür.Dünya toplumları bu serüveni yaşamadıkları için bilinçli bir kanıya varmak yerine ön yargılarla analiz yapmaktalar.

Göç, toplumları ve insanları otomatik yeniler.Eskinin bağnaz ve işe yaramayan alışkanlıklarını kendiliğinden doğal olarak çözer.

Göçe uğramış bir toplum ,her köyünde üniversite olan bir toplumdan daha ilerler.Zira göç ön yargıları parçalayan bir etki olarak işler.Kendiliğinden eski ve yeni nesillere tesir eder.

Böylesi akademisiz yenilenme şansına sahip olan Yahudiler negatif bir etkiyi pozitif bir sonuçla taçlandırma vasfına ulaştılar.

Irka has inançla yekpare bir organizasyonun da bunda payı var.

Yahudiler nereye gittilerse edindikleri tecrübe ve yenilikleri başka yerlere göç etmiş Yahudilere aktardılar.Öylece yenilenmenin akıntısını ve kendi aralarında yenilenmenin dolaşımını sağladılar.

Bu gün Yahudilerin kullandığı insan bilgisi hiç bir üniversitede bulunmamaktadır.Üniversiteler bu bilgi karşısında geri durumdadır.Göçlerin ve yeniliğin öncüsü olan bir halk çağımıza gelinceye dek ilerlemesini ancak kendisini algılayan kendine benzer topluluğa anlatabilmiştir.Buda Yahudi’nin Yahudi’yi anlama kapasitesinin avantajıyla olmuştur.

Göç sırasında Rusya’da yenilenen Yahudiler bu tecrübelerini İspanya ve diger bölgelerdeki Yahudilere aktardılar.Onlar da Amerika’daki Yahudilere ilettiler.Bu devinim Yahudiler arası yazısız bilgilenmekle sağlandı.Yahudilerde sözlü bilgilenmek yazılı bilgilenmenin ötesinde bir degere sahiptir.

Bütün bu gelişmeler gösteriyor ki ,Yahudi yenilenmesinde ne bir şeytanlık ne bir fesatlık nede bir entrikacılık var.Tamamıyla kendi kaderinin cilvesinden çıkarılmış derslerle birikimden söz edebiliriz.

Yahudiler gibi göçe uğramadan inkar ve imha gibi bir geçmişi bulunmayan dünyanın Yahudileri anlaması elbette güçtür.Yahudileri anlamanın anahtarı göçtedir.

Bu anahtarı suçluluk psikolojisiyle görmezden gelinerek Yahudileri şeytan ilan etmek insafsızlıktır.

Günümüzde yaşanan Yahudi gelişmesini kıskançlıkla ve çekemezlikle anlatmak ve algılamak yerine insan trajedisini anlamak daha çözümleyicidir.

Dünya önyargısız davranırsa dünya toplumlarıyla Yahudiler arasındaki ön yargı çözülerek bir halkın sahip olduğu tecrübe dünya tarafından paylaşılabilir. Yeter ki trajedilerdeki yenilikçi sosyalleşmeleri kavrayalım.

Düzgün Gökhan


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 1)
  |   Okuma: 790   |   Yorum: (5)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 18 Nisan 2014 04:59 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
2014 montrent la semaine de photos des coulisses de Paris hommes Valentino montrer des photos des coulisses Hiver 2014 montrent nike air max 1 pas cher que compte la semaine de Paris hommes Valentino photos des coulisses de Paris masculine hiver 2014 Semaine Valentino montrer des photos des coulisses, bien que nike free run 2 footlocker les modèles ont été assouplies show de l'état photos des coulisses, mais dans le fond hiver 2014 show Valentino dans la semaine de Paris les hommes, et vous pouvez encore sentir la noblesse de luxe, beau modèle masculin nike free run 3 couplé avec un visage magnifique fourrure, couleurs riches et profonds, fascinant.
Porter des jupes plus difficile sport sportif? Givenchy Printemps Eté 2012 montrent masculine grande image + de détails, affiches Fashion Network vous invite à nager dans le printemps et l'été 2012 Semaine soldes nike blazer mid des hommes de Paris! _ Givenchy masculine. Toujours pour quelques nike free 5.0 femme pas cher jours à Milan la semaine de la mode masculine mocassins Prada petite obsession floral encore? Regardons printemps 2012 montrent de-chaussée de Givenchy Homme plus exagérée ""du monde coloré"" il. Non seulement oiseau s'affirmer lumineux des fleurs de paradis couvert le corps, concepteur Ricardo ? Tixi laissant les hommes portait une jupe! Avant-gardiste, magnifique, fort, dur, le printemps et l'été 2012 la mode masculine raison Givenchy il ya trop de gens brille. Givenchy Printemps-été 2012 collection homme avait absolument aucune robe noire est apparu, mais à un blanc pur et la bouche pleine de force de vie exubérante d'une herbe verte tropical tout au long de l'audience, qui pour Ricardo ? Tixi toujours l'amour sombre gothique esthétique, c'est une très grande percée. Ricardo nostalgie pour le surf ? Lorsque Tixi gar?on et son exploration de ces street style quarts nike chaussure d'inspiration cette saison fusionné dans le grand fort, riche sentiment de puissance et silhouette sportive. Robes nike air max 90 pas cher de styl
 Yorum #3  | 12 Ocak 2017 02:34 | Alıntı     

BriSar

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5122, Kayıtlı: 2.01.2017
   ICQ: 217671361,
Зарегистрировался на страничке так как зацепило.
Необычайно элементарно рядовой ремонт холодильника оформить в незаурядное событие.
Срочный Московский холодильников ремонт за доллары в НовогиреевоРемонт холодильника А это как накажете называть?
При всем этом холодильник есть у всех. Я знаю о чем пишу, ремонт не всякому то и необходим.
http://my-team-pro-tm.clan.su/index/8-10735 Yahudi Obzesyonu - Duzgun Gokhan » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi


--------------------
 Yorum #4  | 31 Ocak 2017 00:37 | Alıntı     

siohal

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2839, Kayıtlı: 29.01.2017
   ICQ: 217675643,
Wonderful!!! Я думал что will be bad. Yahudi Obzesyonu - Duzgun Gokhan » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi
http://ds50.ru/user/Loctipsy/
But published to consider as a new trend.http://www.korolev-zapravka.ru/user/LocKek/ Good luck !!!


--------------------
 Yorum #5  | 24 Nisan 2017 12:22 | Alıntı     

Olga Y.Nox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
He was cast down by the bad news.
http://www.805yachtsales.com/index.php/for...-eu-elit/113578
Okay, here's what I think. Do you have a speedboat?

http://www.uhpa.at/index.php/forum/in-nequ...tate-vitae/3158
Okay, here's what I think. How long have you been studying English?

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: